» »

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL

Postavitev Apache serverja s podporo za PHP in MySQL

Hardstyle ::

Pozdravljeni!

Na win xp imam apache,php in mysql pa me zanima kako v php5 omogočiti MySQL (namreč ni po defaultu)?

V php.ini imam
extension=php_mysql.dll
extension=php_mysqli.dll
ter extension dir nastavljen na:
extension_dir = "C:\Program Files\Apache Software Foundation\Apache2.2\PHP\ext"

Ko v cmd vpišem "php -m" mi prikaže mysql ter mysqli a deluje pa nena. Laufa pa kot service.

Kami ::

Bolj definiraj "ne deluje" pa ti bomo lahko pomagali.

Hardstyle ::

Ko hočem namestiti bilo kakšno skripto oz. aplikacijo (coppermine gallery) dobim error:
PHP does not have MySQL support enabled.

Hardstyle ::

Kaj je treba javascript kaj posebaj vključit? Namreč rad bi uporabil Floating Menu skripto pa mi na localhost ne deluje. Na podani strani pa mi deluje.

Hardstyle ::

Sedaj sem inštaliral še perl pa pravtako skripta še ne deluje ;(

R33D3M33R ::

Za javascript ne potrebuješ nič, mogoče nisi pravilno vstavil kode.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

jackorsen88 ::

jaz pa mam registrorano na dyndns domeno, ker imam dynamičen ip imam tudi dyndns updater vključen. In zdaj me zanima kje jaz vpišem ime moje domene v httpd? sem probal pod ServerName pa ne reagira....
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

jackorsen88 ::

OK zdaj je že vmes delalo, dokler nisem namestil php-ja no takrat je začelo j... ok sem vse skupaj deinštaliral in na novo instaliral apache. zdaj pa noče in noče odpret niti localhost, kaj šele če dam svojo domeno. če vpišem localhost v browser mi dopre okno, da morem vpisat up ime in geslo...server kao laufa(zelena puščica), ne odpre mi nič. syntax je OK. porti so odprti.....ne vem v čem je keč..
Ko je neho Brad Pitt, je začel Pete Sampras!!
----> http://vurcer.ath.cx/ <------

roli ::

Jaz sem se po dolgem času spet začel lotevat nekih bedarij z učenjem PHPja in ostalih pomembnih reči. Za server sem inštaliral XAMPP (apache,mysql,PHP...) in sam server deluje tako kot mora problem je, da je stvar nezavarovana - kar mi tudi web vmesnik od tega paketka javlja:
These XAMPP pages are accessible by network for everyone UNSECURE
Every XAMPP demo page you are right now looking at is accessible for everyone over network. Everyone who knows your IP address can see these pages.

MySQL is accessible by the network UNSECURE
This is a potential or at least theoretical security leak. And if you're mad about security you should disable the network interface of MySQL.

The phpMyAdmin user pma has no password UNSECURE
phpMyAdmin saves your preferences in an extra MySQL database. To access this data phpMyAdmin uses the special user pma. This user has in the default installation no password set and to avoid any security problems you should give him a passwort.

The MySQL user root has no password UNSECURE
Every local user on Mac OS X box can access your MySQL database with administrator rights. You should set a password.

The FTP password for user nobody is still 'xampp' UNSECURE
By using the default password for the FTP user nobody everyone can upload and change files for your XAMPP webserver. So if you enabled ProFTPD you should set a new password for user nobody.

Spodaj pa piše:
To fix or close all these matters simply call
/Applications/xampp/xamppfiles/xampp security
This will start an interactive program.


Sedaj meni seveda ni nič jasno - glede na to, da mape ali datoteke xampp security v mapi xampp files ni!
Torej kako naj poskrbim za varnost vseh teh reči?

Server pa je postavljen na OSX.
http://www.r00li.com

Hardstyle ::

Je komu že uspelo povezati PHP 5.2.6 z MySQL 5.0.51b ? Govorim za Windows okolje. Ker v php.ini sploh nimam tistih vtičnikov, ki so bili v prejšni verziji za mysql. In sem popolnoma v temi.

SpecialG ::

Mam en zlo velik problem!
Imam apache in sem ga inštalirou, in dou tm oboje localhost (server name, network domain)...
No in problem je v tem da drugi strani ne vidjo in jim napiše sledeče: couldn't connect to host .
Čudn pa mi je da men dela.
Prosim če mi kdo lahko razloži kaj bi lahko blo narobe. (sem že probal da sem izključil firewall;apache imam vseskozi prižgan, imam tudi vklopljen dyndns)
moja stran: http://specialg.streznik.org/
Domeno gostim na gajba.net.
Prosim če kdo ki se spozna na to spiše vodnik.

Za vse odgovore se vam resnično zahvaljujem.
Lp Domen :D

Tody ::

port fowarding on ruter for port 80 :)

SpecialG ::

@Tody Kaj si to zdej napisu?
Aja pa jst nimam ruterja.

SpecialG ::

Sm ugotovu kaj je problem!
T-2 blokira port 80.

Tody ::

Aja potem preklopi na nizko varnsot.

teddy81 ::

Ok... prvi problem sem rešil... zdaj ko pa sem instaliral oz. po manualu namestil php, da bi ga apache prepoznal, pa se nič ne zgodi ko nalaga phpinfo.php datoteko. In tudi ko druge ne php datoteke nalaga se nič ne zgodi.

Odprite datoteko httpd.conf, ki se nahaja v Apache2/conf direktoriju. Poiščite niz #LoadModule ssl_module modules/mod_ssl.so in dodajte pod njeno vrstico LoadModule php5_module "c:/php/php5apache2.dll" in še niz AddType application/x-httpd-php .php. Shranite datoteko in resetirajte Apache Server.

Če te dve vrstici LoadModule... in AddType naredim brez # se apache server sploh noče zagnati.

Any ideas?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: teddy81 ()

teddy81 ::

Rešil.

Hardstyle ::

Ja napiši poleg kako si rešil, da bo potem folk, ki naleti na enako težavo lahko le-to odpravil.

svejk ::

imam samo eno vprašanje....kako v konzoli najlažje skreirat mysql bazo z nemim imeno uporabnikom in geslom?

Tody ::

kakim uporabnikom? Drguače pa create table :)

svejk ::

e tukaj je težava...mysql baza je že postavljena na serverju do katerega imam dostop preko ssh...zaenkrat mi ni uspelo pogledati nič drugega kot katere baze že obstajajo, vendar ne vidim katere userje imam sploh na razpolago...obstaja za to kaka komanda....

Tody ::

jah če nimaš pravic za ustvarjanje tabele, boš vrjetno moral reči administratorju simple as that.

amaze646 ::

jaz imam pa drugo tezavo. postavil sem streznik (Ubuntu 6.06 server), instaliral apache, mysql, myphpadmin, proftpd ... zanima me sedaj, kako napirmer dodam novega uporabnika, da ko se bo vpisal preko ftp ga postavi v svojo www mapo, da ima svoj phpmyadmin za urejanje baze. v tem sem cisto nov. v proftpd.conf imam DefaultRoot nastavljen na ~. Torej kako naredim, da vsakega uporabnika postavi v svoj www directory?

Hvala

matjaz7 ::

men napise tole v brskalniku
Not Found

The requested URL /phpinfo.php was not found on this server.
Apache/2.0.63 (Win32) Server at localhost Port 80

Tody ::

ja ta datoteka ni najdena na tvojem strežniku. Poglej če je res prava pot če je datoteka res shranjena tam kjer si mu napisal v configu da more bit itd itd :D

Ice-Heki ::

@amaze646 ponavadi se naredi uporabniku v mapi /home/~username/ mapo /www, ki je potem linkana v /var/www. To pomeni, da ima uporabnik dostop do direktorija, ki bo dostopen prek spleta a je še vedno zaklenjen v svojo mapo in ne bo brskal po sistemu

matjaz7 ::

apache sem si nalozil na g particijo.v mapo server,tako da imam zdaj na g-ju mapo server notri pa instaliran apache2,v tej mapci pa sem naredil se eno mapco ki sem jo poimenoval php5 in notri skopiral odrarane fajle od php5
zanima me kako tocno spremenim datoteke-poti do datotek ?
zdaj sem napisal namesto c sem dal g in nato se server.je to pravilno?
oziroma kako tocno bi moral napisat?
hvala

matjaz7 ::

prosil bi tudi za vsa dodatna navodila za postavitev streznika.lahko me kontaktirate na msn nalov matajz1973@hotmail.com,ki je tudi moj mail naslov
hvala

bluefish ::

zakaj ljudje komplicirate in ne uporabite instalerja za Apache in PHP. Nato je potrebno spremeniti le še nekaj vrstic v php.ini in httppd.conf in je.

matjaz7 ::

yo blue fish
ravno pri teh datotekah mam probleme.
kako jih pravilno spremenim?
trenutno mi napise the request operation failed
hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjaz7 ()

BIG_Yack ::

Vsem meni podobnim, ki želimo povezovanje skript odpraviti z kliki, bi povedal dve besedi: XAMPP in AppServ.

Pardon, so že tri...

matjaz7 ::

yo big yack
kako tocno se instalira xampp in appserv?
katere programe je potrebno dawnloudat?

matjaz7 ::

prosil bi tudi za vsa dodatna navodila za postavitev streznika.lahko me kontaktirate na msn nalov matjaz1973@hotmail.com,ki je tudi moj mail naslov
hvala

abixtester ::

Oba lahko instaliras z klikom na install;)
Ce imas windows vzames XAMPP za Linux pa LAMPP.
Vzemi XAMPP with the install.
-Instaliraj ga v Programme (pri meni je Nemscina)
-Poisci nekaj podobnega kot Install
-narahlo kliknes install
-in sedaj samo klikas JA JA JA vendar vedno nezno.
Ce bos imel tezave kar sicer verjamem se javi.

BladE_ ::

OK mogoce malo offtopic in noobovsko vprašanje. Ce postavim server na PCju, ki nima statičnega IPja... kako lahko potem nekdo dostopa do te strani dnevno ? Ali je sploh mogoce brez da bi vedel moj ip ?

LP

it's_me ::

BladE_ ::

Bom poskusil... Hvala !

LP

bluefish ::

OK, torej je izšel PHP 5.3 in tukaj je že vprašanje.

Gledam Windows verzije za prenos pa sem vse bolj zmeden.
VC9 je, kot razumem, za IIS; VC6 pa za Apache.
Nato pa se vsaka verzija razdeli še na Non Thread Safe in Thread Safe.

Katero torej izbrati, če poganjam Apache 2.2 in nadgrajujem PHP 5.2.9 ?

Nekaj sem že gledal naokoli, pa je menda v mojem primeru boljša Thread Safe. Je res?

bluefish ::

Res nihče ne ve?

Sicer mi ni problema preizkusiti, vendar se mi res ne da na novo nastavljati vsega, če bi kaj šlo narobe.

bluefish ::

Sem kar namestil Thread Safe in je šla nadgradnja čez brez problemov. Prav tako server deluje OK.

silicon ::

Pozdravljeni!

Na win xp imam apache,php in mysql pa me zanima kako v php5 omogočiti MySQL (namreč ni po defaultu)?

V php.ini imam
extension=php_mysql.dll
extension=php_mysqli.dll
ter extension dir nastavljen na:
extension_dir = "C:\Program Files\Apache Software Foundation\Apache2.2\PHP\ext"

Ko v cmd vpišem "php -m" mi prikaže mysql ter mysqli a deluje pa nena. Laufa pa kot service.


Skopiraj php_mysql.dll, php_mysql.dll v windows/system32 in ponovno zaženi strežnik

bluefish ::

Am, po enem letu je najbrž že dobil odgovor.

r5r ::

Kako imajo pri podjetjih, ki ponujajo spletne storitve, urejene pravice datotek, ki jih ustvari spletni strežnik. Recimo, si namestim nek php program, ki hoče pisati na disk. Ampak potem nastane problem, ker so te nastale datoteke v lasti drugega uporabnika in ne mene, in jih ne morem zbrisati.
And it makes me wonder.

GaS ::

Eno vprašanje; imam dve domeni (.info ter .net), ter apache 2.2. Kar hočem narediti, je da bi ti dve domeni bili linkani ne na root (torej /www) temveč na nek poddirektorij (www/recimoTa). Ker je pač več strani na istem serverju, oz. jih bo več. Najprej sem se igral z virtual hosti, vendar to je bolj za interno varjanto. Any hint?

Kami ::

VirtualHosti so namenjeni ravno temu (torej, gledal si v pravi smeri).

GaS ::

Torej spreminjam le hosts file na serverju (win) ter vhosts? Tako sem naredil za obe domeni, vendar stvar ne deluje. Pri meni je edina razlika ta, da obe domeni kažeta na isti poddirektorij.

<VirtualHost *:80>
DocumentRoot /www/example1
ServerName www.example1.com
</VirtualHost>

<VirtualHost *:80>
DocumentRoot /www/example2
ServerName www.example2.org
</VirtualHost>

GaS ::

Že našel napako, v httpd.conf je bil zakomentiran include vhosta:@

Linksi ::

Glede na prejšni post me zanima, ali je torej možno registrirati več .si domen, če uporabljam xampp?
Trenutno imam testno več strani v htdocs direktoriju in vse lepo delajo. Kako bi torej lahko naprimer localhost/primer1 spremenil v primer1.si in tako naprej. Nekaj sem se že igral z virtual hosti, vendar mi ni šlo.

techfreak :) ::

Prilepi svojo httpd.conf datoteko sem ...

jeryslo ::

Ok, pojavil se mi je naslednji problem. Pri Siol-u sem dal prošnjo za spremenitev ip-ja iz dinamičnega v statičnega. Moji prošnji so ugodili. Preden sem zamenjal IP iz dinamičnega v statičnega sem lahko dostopal do svoje strani. Zdaj pa lahko dostopam do svoje strani iz kateregakoli računalnika, ki ni povezan na net preko mojega modema(SAGEM F@st 3344). Torej v domačem omrežju, če dostopam do moje strani pridem do strani za konfiguracijo modema, če pa grem na mojo spletno stran iz kateregakoli zunanjega računalnika, pa lahko normalno dostopam do strani. Uporabljam pa WAMPSERVER 2.0, toda verjetno bo treba kaj modem konfigurirat, ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apache - localhost JA, IP naslov NE

Oddelek: Omrežja in internet
182615 (2474) ManDriver
»

problem z phpjem

Oddelek: Izdelava spletišč
304047 (3460) snow
»

PHP ne dela

Oddelek: Izdelava spletišč
162168 (1923) fx
»

Apache server + CPG - kako nainstalirati?

Oddelek: Izdelava spletišč
91526 (1458) PhotoBlaz
»

Apache1.3 in PHP4

Oddelek: Izdelava spletišč
51482 (1418) SFfreak

Več podobnih tem