» »

Vožnja za policijskim avtomobilom

Vožnja za policijskim avtomobilom

Puzo ::

Pozdravljeni!

Velikokrat smo se že srečali, da drvi policijski avtomobil brez nujnih luči po cesti kjer je omejitev 50km/h več kot je dovoljena le-ta. Je dovoljeno, da se za policijskim avtomobilom, kateri nima prižganih intervencijskih luči, vozimo za njim tudi preko dovoljene omejitve?

To me zanima zgolj informativno.
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

Pyr0Beast ::

Če ni na nujni vožnji in ne oddaja zvočnih ter svetlobnih signalov, nima kej divjat po cesti.
Zakaj bi se pa za njim vozil mi pa ni jasno, za spremstvo pa se mi zdi, da eden ni dovolj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

IceIceBaby ::

Malo logično pomisli no.

Če je omejitev 50 lahko voziš 50 in pika. Če drugi kršijo predpise še ne pomeni, da je to OK.

Puzo ::

Ja, se strinjam, da nima kej divjat. Samo se mi je že kar nekaj krat zgodilo, da sem imel pred seboj policijski avtomobil, kateri je preko omejitev "divjal" in sem se spraševal, kaj če se on lahko, se lahko potem tudi jaz za njim vozim preko omejitev?
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

KandazaR ::

A če bo on zapeljal v prepad boš še ti za njim?

profii ::

jaz grem vedno za njimi...

Puzo ::

A če bo on zapeljal v prepad boš še ti za njim?


Daj malo se umiri. Informativno sprašujem, če je to možno, ker valda da nisn tak nor da se bom za njim zapelo v prepad. Če pa se bo on pred mano peljal 100km/h kjer je omejitev 50km/h, pa glede na to, da bi naj policija veljala za nekaj več v prometu, potem me zanima če se tudi jaz lahko.
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

IceIceBaby ::

Tudi civilisti nimamo kaj divjat, pa se to vseeno dogaja zelo pogosto.

Policijski avto, ki ni na nujni vožnji ne velja nič več od drugih avtomobilov.

Uglavnem. Če je omejitev 50 se ti lahko voziš max. 50.

Zgodovina sprememb…

KandazaR ::

A če bo on zapeljal v prepad boš še ti za njim?


Daj malo se umiri. Informativno sprašujem, če je to možno, ker valda da nisn tak nor da se bom za njim zapelo v prepad. Če pa se bo on pred mano peljal 100km/h kjer je omejitev 50km/h, pa glede na to, da bi naj policija veljala za nekaj več v prometu, potem me zanima če se tudi jaz lahko.


Priporočam ti da si še enkrat prebereš kake bedarije pišeš. Aja pa moja primerjava z prepadom je čisto na mestu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

PacificBlue ::

Lahk povem kontra primer, kjer se je policija peljala za osebo skozi rdečo luč, sevda kakor tudi ta oseba. In ko so jo hoteli kaznovati, je seveda omenila to in itak ji niso mogli nič..oziroma kaj bi,napisali še sebi kazen?:)
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Puzo ::

No, samo to me zanima, če se lahko oz. če to ni prekršek ali ne. Ker sem pred kratkim prebral če se ne motim v eni reviji, da bi naj to bilo dovoljeno..

Hvala
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

Puzo ::

A če bo on zapeljal v prepad boš še ti za njim?


Daj malo se umiri. Informativno sprašujem, če je to možno, ker valda da nisn tak nor da se bom za njim zapelo v prepad. Če pa se bo on pred mano peljal 100km/h kjer je omejitev 50km/h, pa glede na to, da bi naj policija veljala za nekaj več v prometu, potem me zanima če se tudi jaz lahko.


Priporočam ti da si še enkrat prebereš kake bedarije pišeš. Aja pa moja primerjava z prepadom je čisto na mestu.



Ne, nena pišem bedarij. Mislim, pa da s tem ni nič narobe, če sem v dvomih glede tega ali pač? Ti pa moje vprašanje primerjaš z prepadom, spraševal sem le po hitrosti in vožnji za njim in pričakujem tudi odgovor v tej smeri in ne v drugi smeri. Ker če nimaš odgovora na moje vprašanje, bodi raje tiho.
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

KandazaR ::

Če si naredil izpit veš da je v naselju omejitev 50 (oz več če je postavlejen znak). Torej če gre neko vozilo pred tabo 60km/h krši omejitev. Če za tem vozilom pelješ 60km/h tudi ti pa kršiš omejitev tako kot on. Kolega že plačal ko se je vozil v koloni, kije vozila čez omejitev in ustavil ravno njega, ki je bil zadnji.
No upam, da si zdaj kaj bolj zadovoljen z odgovorom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

Puzo ::

Ja, to vem, vendar se mi je zdelo, da so intervencijska vozila več v prometu kot pa civilna. Zato sem bil v dvomih.

Se opravičujem za izgred.
ASUS M2N-e | AMD Athlon 64 X2 6000+ Dual-Core
Crucial Ballistix DDR2-1000 | nVidia 8800GTS

WarpedGone ::

Policijski avto z izklopoljenimi lučmi NI intervencijsko vozilo temveč "čisto navaden" in enakopraven udeleženec v prometu. Če on dela prekršek je to njegov problem in če pade v radar bi morali šoferja štrafat. Ali ga res bojo je stvar "kulture" policaja z radarjem v roki.
Zbogom in hvala za vse ribe

;-) ::

KandazaR-jeva primerjava se mi zdi dobra. Zakaj bi še mi morali biti taki "prasci" kot so oni in kršiti pravila...

Sicer pa v bližini stanuje policaj in vsakič ko se pelje iz službe domov v svojem avtu (srečama se prav pogosto) pelje skozi naselje preko 80, jaz pa seveda za njim. Res da je cesta pregledna in široka da je tako početje varno na tem delu sam upam da bom 1x imel možnost ga vprašat če pravila zanj ne veljajo. Tudi drugje ko ga vidim v mestu in ko je izven službe vozi zelo zelo po kavbojsko...

Saj se nebi piknil vanj, sam ma isti avto kot jaz pa se mi je zdel zanimiv da tako vozi, nakar sem slišal da je policaj.

(slov.bistrica moder mondeo... divjak nad divjaki a vseeno angelček v modrem)

AndrejS ::

Vozil za policijskim avtom po AC 180 km/h... pri stacionarnem radarju so upočasnili na 130 km/h, po njem pa spet pospešili na 180 km/h... tako da predvidevam , da če niso na intervencijski vožnji se morajo držati omejitev.

nurmaln ::

Policijski avto z izklopoljenimi lučmi NI intervencijsko vozilo temveč "čisto navaden" in enakopraven udeleženec v prometu. Če on dela prekršek je to njegov problem in če pade v radar bi morali šoferja štrafat. Ali ga res bojo je stvar "kulture" policaja z radarjem v roki.


Policijski avto z izklopljenimi lučmi JE intervencijsko vozilo, obstaja pa verjetnost da ni na nujni vožnji. Lahko tudi da je na nujni vožnji pa ima kak dober razlog da nima vklopljene luči in sirene.
Policijska vozila so lahko tudi neoznačena (brez policijskih oznak) pa so na nujni vožnji, ali pa samo merijo hitrost drugih vozil in zato vozijo hitreje od omejitve. Zaradi tega še niso storili prekrška.

Drugače pa tako kot ti jih je že nekaj povedalo. Ne glede na to kaj kdorkoli drug počne v prometu, s tem tebe ne odveže odgovornosti in za vsak svoj prekršek si kriv sam.
Pa ne počnite neumnosti in se ne kregajte s policisti, ker bo položnica potem zelo verjetno še veliko višja (ja vedno lahko še kaj najde).
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

MarkookraM ::

Jaz vsaj upam, da če jih bom poklical za skupino džankijev da ne bodo prileteli s prižganimi sirenami.

;-) ::

Na to MarkookraM nea računaj. Že za glasbo preglasno pridejo z lučkami pa nardijo celo štalo prej, da bi lahk celo hišo folka prej skril...

Dostkrat pa vidiš da se pripelje počasi v križišče brez luči in siren pa ko vidi da je rdeča za 3 skunde vklopi potem pa spet isto dalje.

Nevem ali to povsod opažate ali se to dogaja samo pri nas. Folk pa točno ve kateri policaji to delajo pa so baje "nedotakljivi". Zadnjič so celo tekmovali škoda RS vs. policijska.

Keyser Soze ::

Policijski avto z izklopljenimi lučmi JE intervencijsko vozilo, obstaja pa verjetnost da ni na nujni vožnji. Lahko tudi da je na nujni vožnji pa ima kak dober razlog da nima vklopljene luči in sirene.
Policijska vozila so lahko tudi neoznačena (brez policijskih oznak) pa so na nujni vožnji, ali pa samo merijo hitrost drugih vozil in zato vozijo hitreje od omejitve. Zaradi tega še niso storili prekrška.

Drugače pa tako kot ti jih je že nekaj povedalo. Ne glede na to kaj kdorkoli drug počne v prometu, s tem tebe ne odveže odgovornosti in za vsak svoj prekršek si kriv sam.
Pa ne počnite neumnosti in se ne kregajte s policisti, ker bo položnica potem zelo verjetno še veliko višja (ja vedno lahko še kaj najde).

Intervencijsko vozilo?

Do explain.
OM, F, G!

solatko ::

KandazaR - Če je vozil zadnji v koloni, je za pritožbo dovolj, da si zapomni tip in reg.št. avtomobila pred seboj in v pritožbi napiše, da je prišlo do šikaniranja in neenakosti pred zakonom, lahko pa da je ta tvoj prijatelj kolono dohiteval, torej je vozil še z večjo hitrostjo, kot kolona.

Če policijsko vozilo vozi pred vami z večjo hitrostjo od dovoljene, pa nima prižganih luči za nujno vožnjo, ga komot prijavite na 080.... in bo doživel disciplinsko obravnavo, saj imajo strogo predpisano obnašanje v prometu - naj bi bili zgled ostalim voznikom - torej strogo po predpisih. Enako je klepet voznika v policijskem vozilu po mobitelu, napačno parkiranje in vsi ostali prekrški.

kranjec123 ::

brezveze sej se policaji tut po mobiteli pogovarjajo ko vozjo, pa tut pjani na šiht pride, sej je isto človk k smo vsi on dela lih tiste prekrške k mi sam da mi nimamo pravice drug druzga kaznovat, un nas pa lahko. tko k sem jest upazu, lahk za polcaji vozš tok hitr k grejo oni. zarad prehitre vožne te ne morjo kaznovat lahko pa ti najdejo kako drugo podrobnost k je nimaš v avtomobilu. ubistvu je tko kot se policajem ljubi če bi te hotu bi te drku če pa ne te pa pusti na mer...

MarkookraM ::

Na to MarkookraM nea računaj. Že za glasbo preglasno pridejo z lučkami pa nardijo celo štalo prej, da bi lahk celo hišo folka prej skril...


Vem, ampak takšni so večinoma ti ta mladi policaji. Stare so pa bolj kot ne prisilili v predčasno upokojitev ali pa delaj do visoke starosti za manjšo pokojnino. Saj se lepo izšlo, so se lepo najavili ko jih je nekdo klical, da je neka skupina šla s palicami nad džankije...

solatko ::

Ker je isto človek, kot mi vsi, je tudi kazensko odgovoren za svoje obnašanje - prijava pač pripomore k temu. Če pa jih samo gledamo, kako ga lahko sirjejo, pa naenkrat ratajo nadljudje, kateri lahko počnejo kar hočjo. Nadrejeni morajo po službeni dolžnosti, obravnavati vsako prijavo proti policistu.

KandazaR ::

@solatko sem bil v avtu kot sovoznik in ni nič hitreje vozil kot cela kolona.

nurmaln ::

@Keyser Soze
Intervencijsko vozilo - vozilo za intervencije.
Za intervencijo se smatra vsako posredovanje policije, reševalcev, gasilcev... Niso pa vsa ta posredovanja nujna, na primer če gre policija posredovat zaradi preglasne glasbe ob 02.00 zjutraj, ali gasilci pumpat vodo iz kleti ali kaj podobnega in takrat ni potrebe po vožnji preko omejitev.
Intervencija je lahko tudi nujna (posredovanje pri vlomu), vendar če se sumi da je vlomilec še v prostoru, sigurno ni najboljša ideja da policija tja prileti s prižgano sireno in lučkami, ker bi vlomilci sigurno pobegnil preden bi se intervencijsko vozilo pripeljalo na kraj.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

WarpedGone ::

nurmaln, prosim člen in točko, ki policiji dovoljuje takšno vožnjo.
Zbogom in hvala za vse ribe

solatko ::

Lučke mora prižgat, sicer gre za ogrožanje drugih udeležencev v prometu - ne ga srat z nekimi svojimi navodili. Drugače je pa policaj, navaden udeleženec v prometu.

nurmaln ::

dej link kje piše da lučke MORA prižgat
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

solatko ::

Poglej zakon. Vozilo na nujni vožnji MORA imeti prižgane UTRIPAJOČE MODRE LUČI in po potrebi vklopljeno zvočno opozorilo (sireno). Ti pa daj link, kjer piše da mu ni treba imeti signalizacije, kadar je na nujni vožnji.

nurmaln ::

@WarpedOne
A nisi ti pravnik? Bi pa mogu vedet.
Da ti dam nazaj za vajo: Kateri zakon pa pravi da lahko s policijski avto s prižgano lučko in sireno vozi hitreje od omejitve?
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

solatko ::

Nobeno vozilo na nujni vožnji nima omejitve, mora pa paziti na ostale udeležence v prometu, saj nima absolutne pravice.
126 člen ZVCP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Keyser Soze ::

@nurmaln

Termin intervencijsko vozilo po mojem znanju ne obstoji v veljavni zakonodaji.

In kot so navedli, mora vozilo na NUJNI vožnji imeti utripajoče (prižgane) modre luči. Ni nobene izjeme tule. Nikakor vozilo z dvema modrima lučkama, ki mirno ždita na vozilu, ni vozilo na nujni vožnji, kar avtomatsko pomeni, da je primorano upoštevati predpise, ki veljajo tudi za obične smrtnike. Skratka...
OM, F, G!

zlobcek ::

Tudi na nujni vožnji uradno nebi smel preljati hitreje od omejitev. So bili primeri, ko je gasilca na nujni vožnji ustavil policaj, ker je nameril preveč hitrosti. Kako je bilo s kaznijo sicer nevem, vem pa da se je pri nas tudi že pizdilo zaradi tega (PGD Kamnik).

Ne smeš peljati čez omejitev. Vse je na tvoj riziko.

shark_nm ::

Že nekaj časa nazaj ko je bla še tastara cesta za trojane, je bila prometna nesreča in sta bila oba pasa zaprta. Mim naj s fotrom pa en golf piču, fotr pa nebodigatreba za njemu. Tako ene 3-4 kilometre pol pa na parking na trojanah. Ven je stopil pa policaj :). Pa mu je fotr sam reku: Če gremo na krofe. On pa zam zabil: ti bom dal jaz krofe. Tako da teoretično se lahko pelješ za njim, ostavit te ne more, ker nima dokaza koliko si peljal, razen če te nek drug radar uhvati.

Keyser Soze ::

Tudi na nujni vožnji uradno nebi smel preljati hitreje od omejitev. So bili primeri, ko je gasilca na nujni vožnji ustavil policaj, ker je nameril preveč hitrosti. Kako je bilo s kaznijo sicer nevem, vem pa da se je pri nas tudi že pizdilo zaradi tega (PGD Kamnik).

Ne smeš peljati čez omejitev. Vse je na tvoj riziko.

Nea bluzit no.

Dejte, prosim lepo prebrat ZVCP. Ni kompliciran. Pravilnika vam niti ni treba brat.
Vozilom oz. voznikom vozil, ki so na nujni vožnji ni treba upoštevati prometnih pravil in prometne signalizacije. Vendar morajo še vedno vozit tako, da ne ogrozijo drugih udeležencev in da obvladajo vozilo.

Pi***, zakaj pri meni, ko me ustavijo policaji, nikoli ne naredijo takšnega kapitalnega felerja?
OM, F, G!

Barakuda1 ::

Vozilom oz. voznikom vozil, ki so na nujni vožnji ni treba upoštevati prometnih pravil in prometne signalizacije. Vendar morajo še vedno vozit tako, da ne ogrozijo drugih udeležencev in da obvladajo vozilo.



Še več. Za vozilo na nujni vožnji ni nujno potrebno, da ima ustrezne oznake.
V kolikor boš s svojim avtomobilom peljal ponesrečenca v bolnico ali najbližji zdravstveni dom (ker je to edina rešitev za pravočasno zdravniško pomoč), imaš ravno tako statos vozila na nujni vožnji.

Znan je primer (sem iskal po pravni prksi na netu, pa je očitno judikat prestar, da bi ga našel na netu, da bi ga lahko priobčil), ko je mož peljal svojo ženo v bolnico (šlo je za nesrečo pri delu v gozdu). Slučajno ga je ustavila policija, vendar ko so ugotovili za kaj gre, ponesrečenke niso premeščali v drug (policijski) avto, pač pa so voznika spremljali, kot da so sami na nujni vožnji, vse do bolnice.

Zadeva se je nekako znašla na sodišču (iz judikata ni bilo razvidno kako in zakaj) vendar je sodišče odločilo, da vozilo ni bilo na nujni vožnji le v času, ko ga je spremljalo policijsko vozilo, pač pa ves čas vožnje (torej tudi pred zaustavitvijo), ter da se nujna vožnja presoja po vsebini (potrebnosti) in ne po oznakah vozila.

Osebno menim, da je takšna odločitev povsem pravilna.

p.s.
To, da se ti mudi v službo, ali kakšen še bolj bolan primer, pa upam, da ni nihče tolk zadet, da bo štel za nujno vožnjo (da ne bo nepotrebnih replik).

nurmaln ::

Barakuda1
Lepo da se je vsaj nekdo potrudil :)
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

jype ::

Barakuda1> To, da se ti mudi v službo, ali kakšen še bolj bolan primer, pa upam, da ni nihče tolk zadet, da bo štel za nujno vožnjo (da ne bo nepotrebnih replik).

Že samo dejstvo, da se ti je zdelo potrebno dostaviti to opazko, veliko pove o strahotnem stanju vozniške etike in kulture v teh krajih...

AnWar ::

Naj vam povem kaj se je mojemu fotru zgodilo: bila sta pred nama dva kamijona pred njim pa se policijski avto (v njem dva policaja), in bila je polna crta na cesti,ker se je policajem mudilo so prehitevali na polni crti ter prisla vmes med dvema kamijonama, ko so oni prehitevali je se fotr prehiteval,nato ko je bilo vsega tega mimo je policaj dal liziko ven med voznjo ter ga ustavil,in napisali kazen (prehitevanje cez polno crto). Bil je kreg, zakaj oni lahko jst pa ne...tako da je dobil kazen,na sodicu pa so verjeli policajem kot fotru.
[Asus ROG Strix SCAR III]

Barakuda1 ::

In nauk te zgodbe?

Če dela prekrške policaj, še to ne pomen, da jih lohk tud foter

Pač ni vsak foter tud policaj, jebat ga >:D

AnWar ::

Jp, se strinjam,sm bolano se mi pa zdi da oni lahko,drugim pa pisejo kazen.

Nauk te zgodbe:Ce si policaj bodi vzor drugim!
[Asus ROG Strix SCAR III]

Barakuda1 ::

Nauk te zgodbe:Ce si policaj bodi vzor drugim!


Ne, to ni nauk zgodbe. To je zgolj pobožna želja >:D

AnWar ::

Amen!
[Asus ROG Strix SCAR III]

solatko ::

Zakaj pa je šel prehitevat, vsak idiot ve, da se čez polno črto ne prehiteva (razen delovni stroj, če to lahko storiš varno). Osebno bi naredu fotko, zapisal podatke in poslal na MNZ), tudi slučajno pa ne bi šel prehitevat.

Keyser Soze ::

Včeraj sem videl dva divjaka na cesti. Oba policaja. In nekako razumem vse, ki za zgled vzamejo policaje "v prekršku".

Banda naduta.

Prvo vozilo je švignilo cca. 140-150 po avtocesti mimo mene (omejitev je bila 100km/h), čez kakšen km (že konec vseh omejitev) me je dohitelo drugo vozilo (sem prehiteval z 140km/h na števcu) in vozil cca. 5m za mano ves čas prehitevanja petih! kamionov in par osebnih vozil (sprednjih žarometov se ni videlo v vzvratnem ogledalu).
OM, F, G!

solatko ::

Zakaj noben ne prijavlja, bo mel par mesecev mal nižjo plačo, pol se bo pa začel obnašat tko, kot je treba.

krucymucy ::

Predvsem v manjsih krajih je prijavljanje policista priblizno enako metanju denarja skozi okno. Prijavljen policist bo slej ko prej izvedel podatke o osebi, ki ga je prijavila in potem imas lahko pravo sranje. Kazni ti lahko pise tudi brez podlage. Ce mu ne uspe prvic mu bo pa drugic, tretjic ... Se splaca?
Jaz sem imel sranje ze ko sem se pritozil na nestorjen prekrsek. Slo je za osebno zamero, po posti sem dobil poloznico in se pritozil, postopek je bil s strani sodnika ustavljen. Jaz pa sem se nekajkrat se srecal z njim in imel sranje. Do njegove premestitve.
Ne splaca se.

solatko ::

To je šikaniranje in sledi ponovna prijava, kar naj se zajebava, ko je ob službo, se po navadi neha. Sem prijatla policaja lastnoročno prijavu, prej sem ga opozoril, pa mi je reku ti kar dej, boš vidu pol kako lahko policaji zajebavamo folk. Sem ga prijavu, on je moral na zdravljenje (alkoholizem), ko je prišel z brušenja, se mi je zahvalu, pa ni blo nobene zajebancije in še danes sva dobra kolega, on pa dober policist, ki je nehal piti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umikanje vozilom na nujni vožnji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17737230 (19153) Mare2
»

Luci in pomeni

Oddelek: Na cesti
182118 (1483)          
»

Nevarna vožnja policijskih in drugih vozil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20328583 (23208) fujtajksel
»

Opravki s policijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10723420 (19274) Keyser Soze
»

čuden folk in njihovo obnašanje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16152094 (46285) LordTado

Več podobnih tem