» »

čuden folk in njihovo obnašanje

čuden folk in njihovo obnašanje

«
1
2 3 4

Domina ::

Ne more človek verjet, kaj je z enim folkom. Ta gre prehitevat rešilca na nujni vožnji po desni strani še prej pa prevozi redečo luč ker vozi za rešilcem po Celovški cesti. In pol zakaj je tok nesreč in tega, men se nč čudn ne zdi,če je pa folk nor. Grem stavt da ni dobil nobene kazni, ko pa peleš čez naselje enih 10 km/h preveč, te pa takoj pohopsajo.;(

subby ::

sej tale video je čist dost, da mu vzamejo izpit in napišejo kazni da se ven ne bo vidu

Calligula ::

IQ 30. Dobr bi bil za crash test dummy. Nobene skode....

donfilipo ::

Mujo Blond...profesija...balansero i profesionalni samoubojica:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

ivanuscha ::

Sem poslal link na mail od policije.

masterpsi ::

Sem poslal link na mail od policije.


info@policija.si? :)

Sam tip je res kretenko :) Vsaj tisti del z obrazom bi lahko vn izrezu.

;-) ::

Je pa tud žalostno da punto s55 prehiti rešilca ki ima vw motor tdi pa 3x več KM:P

Vseeno tip je za odstrel.

bluefish ::

samo rešilni avto vozi s tako hitrostjo z razlogom.

ivanuscha ::

@masterpsi

Ne, na gp.policija@policija.si.

@;-)

Lahk da je mel puntota 75 :D Sicer pa valda da ga tud rešilc ne bo do konca tiščal po dunajski...

;-) ::

To sem rekel zato ker smo meli primer ko me prijateljica kliče da naj hitro pokličem rešilca ker je očeta srce zgrablo (druge številke kot moje se tisti trenutek ni spomnila). Pokličem hitro lokalni zdravstveni dom in povem naslov itd. rečejo da pridejo.

Jaz sem od zdravstvenega doma oddaljen 300m, hitro peljem tja pa je bil rešilec še tam-če nebi bil pa bi ga tako ali tako slišal ko bi odpeljal, ker smo v neposredni bližini in čujemo vsakega rešilca (prijateljica je doma 7km vstran!). Čakam čakam, letim noter so še urejali papirje itd. Nato mi reče voznik naj vozim pred njim. Na vsakem križišču sem ga čakal, oni peljejo malo bolj hitro, tiste sirene majo lih za vzdušje boli njih kurac!

jest10 ::

Je pa tud žalostno da punto s55 prehiti rešilca ki ima vw motor tdi pa 3x več KM:P

Vseeno tip je za odstrel.

In 4X in več večjo težo tudi

mtosev ::

haha. misli da je faca a je v resnici kreten. katerega bi rabili saj 1000Eur al vec oglobiti, ker ogroza druge v prometu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

svecka ::

Eden naj pošlje posnetek na 24 ur ali dnevnik..se bo takoj potem policija zmigala.

Pyr0Beast ::

Vse 4 pneumatike dol pobrat in modela priklenit na avto. Pa naj ga sam domov povleče če že ima toliko energije.

(drugače rečeno, ja obsoditi ga je treba tako da ne bo nikoli več take neumnosti počel)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

;-) ::

Eden naj pošlje posnetek na 24 ur ali dnevnik..se bo takoj potem policija zmigala.

posnetek je bil že dan policiji in 24ur.

st0jko ::

Čakam čakam, letim noter so še urejali papirje itd.


Čak... prvo paperwork than saving lives!? 8-O
keks?

marsovcek ::

... oni peljejo malo bolj hitro, tiste sirene majo lih za vzdušje boli njih kurac!


Odvisno od regije ;). V Celju se gre konkretno hitro.

GoldRakun ::

Ja so že urejali papirje za mrtvega, ker so itak vedli da so tak hitri da že vsi prej umrejo. Ka pa misliš zakaj so dinozavri izumrli? Ker se niso rešilci niso zganli :D
malo heca.
Tip=Odstrel=Glava

dronyx ::

Ta dva modela sta pa utrgana in sta se s tem posnetkom ustrelila v koleno in policiji dobesedno na pladnju prinesla vse za to, da ukrepa. Vprašanje, če tole ni zrelo za kazensko ovadbo na tožilstvo, saj gre za neposredno, namerno ogrožanje reševalnega vozila na nujni vožnji, kar ne more biti samo prekršek. Poleg tega pa bi kmalu zbila še otroke na prehodu za pešce. Po moje bosta zašvicala ful, ko bosta dobila klic iz policije. :))>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

KoMar- ::

Dodam WTF izkušnjo iz karavanškega predora prejšnji teden: en Belgijec je prehiteval (čez dvojno polno črto in tiste bunkice!) ravno nekje na sredini predora in sicer mene. Vozil sem s tempomatom natanko 80 km/h (toliko je tudi omejitev) in imel zadaj konjsko prikolico s tekmovalnim konjem za 35k €. Ravno, ko je bil Belgijec vzporedno z mano, je nekdo prišel nasproti in se mu je za las umaknil. Kaj bi se zgodilo, če se mu ne bi, si pa raje ne predstavljam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

Buggy ::

Pa veste kaj je najbolj zalostno...takih idiotov sploh ni tako malo, policija pa raje natepava kazni za nepravilno parkiranje ali pa caka z radarjem cloveka na cesti, kjer je sredi njive znak "40km/h naslednjih 2km zaradi poskodovanega cestisca". Takle mamo :(

KoMar- ::

Jp, to je res. Ker imajo menda neke mesečne kvote in se bolj ukvarjajo z njimi, kot da bi dejansko prispevali k varnosti na cesti.

donfilipo ::

Naj me pravniki popravijo, če vidim preveč črno in zbrcajo politike v akcijo za popravek vkolikor imam prav:

Videno ni kaznivo dejanje, ker se mudonje nista zaletela. Če bi bilo, bi zadevo preiskovala murija po službeni dolžnosti.
Dokazi za prekršek (video posnetek) pa ne zadoščajo za pregon. Rabi se priča dogodka (voznik rešilca?), ki bi pričal o ogrožanju. S tem se lahko začne govoriti o kaznivem dejanju ali vsaj o prekršku. Če bi zadevo posnela iz službenega vozila patrulja, bi balancero odslej upravljal samokolnico:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

dronyx ::

Ta dva modela po KZ-1 lahko preganjajo vsaj zaradi tega:

Predrzna vožnja v cestnem prometu

324. člen

(1) Voznik motornega vozila, ki s predrzno vožnjo v cestnem prometu ogrozi življenje ali telo sopotnikov ali drugih navzočih udeležencev cestnega prometa s tem, da prekorači hitrost za enkrat več od dovoljene na cesti, v naselju, v območju za pešce, v območju umirjenega prometa ali v območju omejene hitrosti, ali vozi pod vplivom alkohola z več kot 1.10 grama alkohola na kilogram krvi ali več kot 0,52 miligrama alkohola v litru izdihanega zraka, ali vozi pod vplivom mamil, psihoaktivnih zdravil ali drugih psihoaktivnih snovi, in pri tem
– prehiteva druga vozila v nasprotju s predpisi o varnosti cestnega prometa,
ne upošteva pravil o prednosti,
vozi na prekratki varnostni razdalji,
– na cesti, ki ima dva ali več označenih pasov za vožnjo v eno smer, vozi po vozišču, namenjenem vožnji v nasprotni smeri,
– s kakšno drugačno kršitvijo predpisov o varnosti cestnega prometa povzroči nevarno situacijo, zaradi katere bi se lahko pripetila prometna nesreča, ki pa so se ji drugi udeleženci cestnega prometa izognili s pravočasnim ukrepanjem, se kaznuje z zaporom do treh let.
(2) Če ima dejanje iz prejšnjega odstavka za posledico prometno nesrečo s hudo telesno poškodbo ene ali več oseb, se storilec kaznuje z zaporom do petih let in s prepovedjo vožnje motornega vozila.
(3) Če ima dejanje iz prvega odstavka tega člena za posledico prometno nesrečo s smrtjo ene ali več oseb, se storilec kaznuje z zaporom od enega do dvanajstih let in s prepovedjo vožnje motornega vozila.


To bi po moje morali preganjati po uradni dolžnosti, video posnetek pa ne more biti sporen, saj sta ga sama posnela in gre praktično za samo ovadbo. Če ti recimo posnameš, kako si nekoga ustrelil in to pošlješ na policijo, te morajo preganjati po uradni dolžnosti. To se mi zdi logično.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

;-) ::

Lihkar sem se vračal po avtocesti Tepanje-Slovenska Bistrica. Ravno ko sem se vključeval sem opazil rešilca z lučmi in sireno. Za foro sem probal peljati isto hitro kot on (za njim in z tem nisem nobenega ogrožal itd. da nebo pomote) peljal je natančno 155km\h po prazni avtocesti.

tsh2 ::

lahko se izgovarjata, da to sploh ni resničen posnetek ampak sta naredila samo simulacijo na računlniku z enim naprednim programom. :) po moje se jima ni treba bati.

KoMar- ::

Lihkar sem se vračal po avtocesti Tepanje-Slovenska Bistrica. Ravno ko sem se vključeval sem opazil rešilca z lučmi in sireno. Za foro sem probal peljati isto hitro kot on (za njim in z tem nisem nobenega ogrožal itd. da nebo pomote) peljal je natančno 155km\h po prazni avtocesti.

Ne, sploooh nisi nikogar ogrožal. Ogrožal si 1. osebe v reševalnem vozilu in 2. sebe.

oemdzi ::

posnetek sta zavrtela 2x hitreje, dodala zvok pa je :D

iNooby ::

kaj mislite da bo policija res dobila tega ki ej vozo?ma ni šans!
kje bo zdaj policija našla po posnetku tega fanta, a ga bo iskala? NE
Haters gonna hate...

Ziga Dolhar ::

Oni kopirani clen ima pletoro kumulativnih pogojev. Samo odebeljena alineja se ni dovolj.
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

dronyx ::

Oni kopirani clen ima pletoro kumulativnih pogojev. Samo odebeljena alineja se ni dovolj.

Ja, res je. Samo to je bug v zakonu. To je meni enako, kot če bi ti streljal z pištolo na mimoidoče, ampak dokler koga zares ne zadeneš, te ne morejo preganjati. 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Ziga Dolhar ::

Seveda te, le za drugo kaznivo dejanje.

'Bug v zakonu' je nekaj, kar je v kazenskem pravu argument za spremembo zakona, ne pa sodni spregled in arbitrarno prikrojitev za konkretni primer.
https://dolhar.si/

Invictus ::

Naj me pravniki popravijo, če vidim preveč črno in zbrcajo politike v akcijo za popravek vkolikor imam prav:

Videno ni kaznivo dejanje, ker se mudonje nista zaletela. Če bi bilo, bi zadevo preiskovala murija po službeni dolžnosti.
Dokazi za prekršek (video posnetek) pa ne zadoščajo za pregon. Rabi se priča dogodka (voznik rešilca?), ki bi pričal o ogrožanju. S tem se lahko začne govoriti o kaznivem dejanju ali vsaj o prekršku. Če bi zadevo posnela iz službenega vozila patrulja, bi balancero odslej upravljal samokolnico:)


Videno je precej kaznivo dejanje, saj sta vsaj 2x peljala čez rdečo luč in ogrožala pešce na prehodu. Toliko sem sam opazil po enkratnem gledanju. Poleg tega ne smeš prehitevati vozil na nujni vožnji. Po večkratnem bi opazil še kaj. Tip je pa toliko kreten, da se je dal celo posneti. Sigurno se zdaj nekje hvali po kakem forumu. Če to dela, je pečen. Policija to najde (če je prava volja) v nula času.

LP I.

Ziga Dolhar ::

Sam tolk - ce nekaj ni kaznivo dejanje, se ne pomeni, da ni prekrsek.

Krsitve CPP (npr. voznja skozi rdeco) so primarno prekrski. Le ob vecji intenzivnosti (voznja skozi rdeco in posledicno povozen pesec) postanejo kazniva dejanja.
https://dolhar.si/

Buggy ::

He he... bom malo zleht. Ce so policaji tako (ne)sposobni, da osumijo za nesreco s pobegom cloveka, na podlagi napacne barve vozila ter neposkodovanosti tega vozila ali po drugi strani resnicno mislite, da so sposobni ujeti te predrzneze, pa ceprav imata oba v vozilu na posnetku omejeno cefursko mozgansko kapaciteto.

jype ::

Buggy> Ce so policaji tako (ne)sposobni, da osumijo za nesreco s pobegom cloveka, na podlagi napacne barve vozila ter neposkodovanosti tega vozila

Policaji so čist lepo sposobni, kar se mene tiče. Ko je en idiot nekje na gorenjskem ubil pešca in pobegnil, so ga izsledili že naslednji dan. Upam, da je zagrožena kazen za tako postopanje "považanje z osebnim vozilom do trajne invalidnosti".

opeter ::

Dodam WTF izkušnjo iz karavanškega predora prejšnji teden: en Belgijec je prehiteval (čez dvojno polno črto in tiste bunkice!) ravno nekje na sredini predora in sicer mene. Vozil sem s tempomatom natanko 80 km/h (toliko je tudi omejitev) in imel zadaj konjsko prikolico s tekmovalnim konjem za 35k €. Ravno, ko je bil Belgijec vzporedno z mano, je nekdo prišel nasproti in se mu je za las umaknil. Kaj bi se zgodilo, če se mu ne bi, si pa raje ne predstavljam...


Kaj bi se zgodilo? Konj bi se ponesrečil?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

KoMar- ::

Požar, konja bi bilo treba uspavat, nalet vozil,... un norec je vozil vsaj 120 pri omejitvi 80.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

;-) ::

Eni ste pravi vas skrbi bolj za konja kot zase ali otroka.

opeter ::

Če pa ga je konj stal 35k €.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Daedalus ::

Take kreten dat delat v oskrbo invalidov, ki so jih njim podobni kreteni zakrivili. Pa za nekaj let prepoved vožnje z biločem, hitrejšim od skiroja.

Pa en nasvet za našo policijo. Menda jih pere finančna stiska. Naj se v Lj spravijo v par križišč in začnejo dosledno zaračunavat vse prekrške. Pa naj lovijo malo motoriste po pločnikih, pa pri gospodarcu kretene, ki obračajo čez prehod za pešče. Bojo nabrali še preveč.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

AndrejS ::

Naši policaji itak znajo samo denar pobirat, za varnost se pa jim j**e. Zadnjič je bila ena cesta popljavljena, postavljen znak za prepoved vožnje, ampak nakateri so bili pogumni in se peljali čez vodo. Na drugi strani pa so stali policaji in pisali kazni.

ABX ::

Naši policaji itak znajo samo denar pobirat, za varnost se pa jim j**e. Zadnjič je bila ena cesta popljavljena, postavljen znak za prepoved vožnje, ampak nakateri so bili pogumni in se peljali čez vodo. Na drugi strani pa so stali policaji in pisali kazni.


Denarne kazni ne bi smele končat v proračun, ker trenutno je preveč zlorab.

Če bi bila varnost prioriteta, bi bili policaji pri tabli in preprečili prehod.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

jype ::

ABX> Če bi bila varnost prioriteta, bi bili policaji pri tabli in preprečili prehod.

Preprečili?

"Samo preko mene mrtvog!" style?

;-) ::

Ja ziher bi lahko kake trake potegnili ali tam avto postavli dokler nebi priklicali kake druge službe ki bi zavarovala zadevo. Ampak ne, tam se lahko kasira zakaj bi.

Slovenska policija je prav butasta. Zadnjič mi porine lopar ven in je stal lih na križišču-malce za križiščem, jaz sem dal smerokaz in odpeljal čez križišče na drugo stran mimo. V ogledalu sem še opazoval če si kaj piše ali bo šel za mano pa ni bilo nič opazit. To nisem naredil prvič da nisem ustavil ker preprosto preko pasa nebom zavijal zarad policaja, prej kot pa on sede v avtu sem že doma.

Buggy ::

Ceprav sem iz policijske druzine, zal cez novodobne policiste res ni prevec lepega za povedati. Sploh ce veste kako se jih je rekrutiralo vcasih in kako (in kaksni) pridejo v policijske vrste danes.
Zadnjic je bila zaradi del stojeca kolona na avtocesti proti morju, pa so bili policisti raje na delu kjer je bil prehod na drugi pas (nikakrsne potrebe po njihovi navzocnosti) za njimi pa kilometrska kolona. Ce ne drugega bi lahko vsaj malo preprecili taksne zastoje z pravocasnim oznacevanjem ali usmerjanjem na druge ceste, saj je bil par 100 m pred tem odcep za Unec.

Skratka, kot je ze nekdo povedal...postali so suhoparen, drag in neucinkovit servis, ki z dobrobitjo drzavljanov nima vec veliko skupnega.

poweroff ::

Mislim, da se pritožujete v glavnem tisti, ki ste storili kakšen prekršek in so vas oglobili.

Saj so mene tudi, ampak sem si zaslužil.
sudo poweroff

KoMar- ::

Eni ste pravi vas skrbi bolj za konja kot zase ali otroka.

Kdo je to rekel? Ampak človek se lahko sam reši, žival, privezana in zaprta v prevrnjeni prikolici pa ne.

Pyr0Beast ::

Heh. Seveda da nas skrbi za konja, pravtako kot zase in za otroka. Ne delaj zgage, kjer to ni potrebno.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

urosh ::

@ AndrejS - to misliš v mb? tistih 6 cm vode? ;)
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Umikanje vozilom na nujni vožnji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17737614 (19537) Mare2
»

Nevarna vožnja policijskih in drugih vozil (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20328989 (23614) fujtajksel
»

Opravki s policijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10723626 (19480) Keyser Soze
»

Slovenska policija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508132 (6646) KaiV6

Več podobnih tem