» »

Nakup LCD TV HD ali HD ready

Nakup LCD TV HD ali HD ready

bauci ::

Kupujem 42" LCD TV za vikend, kjer sprejemam TV signal samo preko sobne antene. Občasno bi pogledal tudi kakšen DVD ali divx film. Ali ima smisel, da kupujem HD TV ali je dovolj HD ready?

Klemenn ::

bolj je smiselno da kupiš HD Ready, in sicer takega ki ima DVB-T konverter

tole recimo :

ceneje.si tvji

bbenci2 ::

No, vsekakor je boljše, če kupiš FULL HD. HD Ready TV-ji praktično odhajajo iz trgovskih polic. Pa tudi kasneje, ko se bodo pojavljaliHD programi v visoki ločljivosti, ne boš mogel uživat v polni ločljivosti slike. Praviš, da boš gledal DVD filme. Tudi tam ne boš mogel videt film, ki je posnet v polni FULL HD ločljivosti.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Tomson ::

No, vsekakor je boljše, če kupiš FULL HD. HD Ready TV-ji praktično odhajajo iz trgovskih polic.


Res? nisem opazil ... :D

Pa tudi kasneje, ko se bodo pojavljaliHD programi v visoki ločljivosti, ne boš mogel uživat v polni ločljivosti slike.


Ki bo seveda 720p (HDReady) kar nekaj časa, ali maximalno 1080i. Ko se bodo sploh pojavili pri nas.

Praviš, da boš gledal DVD filme. Tudi tam ne boš mogel videt film, ki je posnet v polni FULL HD ločljivosti.


Seveda ne. DVD nikakor NE more bit posnet v HD ločljivosti.
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kmetek ::

mislim, da ima Tomson kar prav. Razen če imaš kolekcijo 1080p mkvjev ali BLU-RAY je 720p overkill, ti HD programi, ki jih ima T2 so pa itaq HD ready zaenkrat.

BluPhenix ::

Poslušaj vse, razen bbenci2ja, ker brca mimo.

Za TV je dovolj 720p, za DVD je 720p tudi popolnoma dovolj (v bistvu je še overkill). PRi 1080p bo imel samo bolj interpolirano sliko in zaradi tega bo zgledala slabša, sploh na analogni TV signal.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Zgodovina sprememb…

bbenci2 ::

Ja sicer ne vem, zakaj bi kupoval HD Ready. Ko kupiš LCD TV ali Plazmo, si za 20 let opravil z nakupi TV-jev. Potem pa ti je lahko na kuncu žal, da nisi dal malo več za njega.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

damjan1980 ::

Preberi še enkrat: Kupujem 42" LCD TV za vikend, kjer sprejemam TV signal samo preko sobne antene. Občasno bi pogledal tudi kakšen DVD ali divx film

tv signal ---> fullhd puna kapa
dvd, divx ---> fullhd puna kapa

povej če ti kateri del ni razumljiv, pa ti lahko tudi narišem.

FullHD pride prav izključno pri blueray filmih, pa še to če gledaš na ustrezni razdalji. če je prevelika, je spet brezveze, ker več ne ločiš razlike med 720p in 2080p.

djordjevic ::

20 let? Se šališ? Danes ni televizije na trgu, ki bi zdržala 20 let. Že po 10 letih jih bo večina romala v smeti (če ne zaradi okvar, pa zaradi zastarelosti).
No grave is deep enough to keep us in chains.

bauci ::

Hvala za odgovore. Kot vidim je HD ready dovolj. Je pa še kakšno mnenje več tudi dobrodošlo.
Še eno mogoče neumno vprašanje. Če imaš HD TV ali si lahko nastaviš slabšo resolucijo (podobno kot pri računalniku) ali je zmeraj samo 1080p?

BluPhenix ::

NE moreš glih v tem je finta (Tehnično tudi pri Računalniških LCD ni dobro nastavljati nižje resolucije, saj je edina prava edino nativna). No sej lahko sam vidiš kako zgleda to z interpoliranjem. Na monitorju (če imaš full HD) najprej določi ločljivost 720p, nato pa še 480p in boš videl kako kvaliteta slike degradira.

Torej več pikslov kot bo imela TV, bolj bo moglo sliko raztezat in bolj bo zgubljala na kvaliteti.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

kmetek ::

20 let? Se šališ? Danes ni televizije na trgu, ki bi zdržala 20 let. Že po 10 letih jih bo večina romala v smeti (če ne zaradi okvar, pa zaradi zastarelosti).


kakih 10 let, jaz pravim ene 5 let realnost.

bbenci2 ::

Na mojem FULL HD Sony-ju je slika v oddaji 24ur na POP TV naravnost fantastična. Priklopljen je na UPC DVB-C, je pa bila slika enaka, ko je POP TV oddajal v DVB-T.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

DarwiN ::

Full HD je na nek način oslarija, po drugi strani pa tut ni več toliko dražji od HD Ready, tko da jajc..



Pri 50" TVju moraš torej biti oddaljen od televizije 3m (10ft) da človeški vid sploh začne zaznavat razliko med 720p in 1080p. Povsem do izraza pa pride razlika šele pri 2m (6.5ft).

Zate za 42" pa je ta cifra ~2.4m (8ft)in 1.7m za poln učinek....

Če boš torej gledal z 2 metrov oddaljenosti se ti splača razmišljat o full HD :))
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

BluPhenix ::

JAh potem:

a) bolj slabo vidiš in ti oči mehčajo sliko da ti je všečna (priporočam obisk okulista)
b) gledaš z razdalje, kjer je praktično vseeno ali gledaš 480p, 720p ali 1080p (torej prevelike)

No obstaja tudi možnost da nisi še nikoli videl HD filma (recimo 720p) in v bistvu ne veš kako bi slika sploh morala zgledat v HD. Odloči se sam.

JE pa tako, sliko s popTV za katero ti praviš je vseeno ali gledaš na 1080p ali 720p, na obeh bo videti enaka.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

bauci ::

Tv bom gledal na razdalji 3m.

bbenci2 ::

No potem sem očitno kupil TV, ki ne bo nikoli izkoriščen.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

jan01 ::

Še na laptopu je opazna razlika med "navadno ločljivostjo", širino 1280(720p) in širino 1920(1080p). filmi so ponavadi v oar...

Okapi ::

kakih 10 let, jaz pravim ene 5 let realnost.

Ne zdaj pretiravat. V naslednjih 20 letih ne bo nobene televizijske ločljivosti, večje od 1080p (prototipi na sejmih elektronike sem ne štejejo:-). Koliko zdrži elektronika, je pa seveda drugo vprašanje, ampak prvi LCD monitor (17" Gericom) sem kupil pred enimi desetimi leti in še vedno dela.

O.

DarwiN ::

Ne tolko ločljivost, pač pa OLED in predvsem 3D razcvet, tako da dvomim da bo čez 10 let kdo imel te današnje TVje..

Oftopic: A ni sledeča zadeva awesome ?, nek holodeck. :P :



@jan01: Ne moreš računalnika s TVjem primerjat...Gledaš veliko bližje, pa tut pixli so manjši, oz. prostor med njimi je manjši.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

BluPhenix ::

Še na laptopu je opazna razlika med "navadno ločljivostjo", širino 1280(720p) in širino 1920(1080p).


LAptop navadno gledaš z razdalje < 0,5m, seveda je vidna razlika. Ampak reči mi, da vidiš razliko z recimo 5m, potem pa se bom začel režat.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Okapi ::

OLED je brezveze in še 10 let ne bo niti blizu (cenovno) LCD-jem in plazmam, toliko boljši pa tudi ni, da bi se splačalo zanj več plačevati.

3D je tudi še 20+ let daleč od naših dnevnih sob. Prej bodo 3D računalniški monitorji, pa tudi ti so še vsaj 10 let oddaljeni.

Ni prav nobenih šans, da bi karkoli resneje ogrozilo sedanje LCD-je in plazme v naslednjih 15 letih. Edino, kar se bo zgodilo, bodo cene LCD-jem in plazmam še padle in bodo recimo 47" fullHD televizorji po 500 €, zato bodo ljudje menjavali manjše za večje. Pa seveda vsi katodniki, ki jih sploh ni tako malo po domovih, bodo v naslednjih 10 letih šli dokončno v pokoj.

O.

DarwiN ::

Nevem no, deluješ mi preveč stagnjaški ;) 47" full HD so že danes 850€ ta cenejši modeli, ti pa praviš da bodo čez 15 let malo boljši ter po 500€ .. ccc..3 leta , ne 15 ..

Med drugim sta samsung in panasonic že predstavila 40" OLED modele ki bodo na trgu leta 2011, notebooki pa že 2010.. Tudi če se zavleče za kakšno leto, ter nato še ene 3 leta kot praviloma rabi vsaka stvar da dozori in je širše dostopna, še vedno komot po planu računam na enega 60" OLED lepotca širine vsega ~7mm za ceno 1000€ tam med letom 2015-2018. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Okapi ::

40" OLED modele ki bodo na trgu leta 2011,

Ja, po 5k €, če jih bodo pod ceno prodajali:P
Cene začnejo padati, ko tovarne par let s polno paro delajo in z velikimi zasloni OLED se to še zelooo dolgo ne bo zgodilo.

Problem z OLED-om je, ker ni bistveno boljši od plazm (in dobrih LCD-jev), a je televizor debel 3 ali 1 cm pa tudi večini dol visi.

O.

djordjevic ::

Kaj zdaj, tole je OLED ali ne? http://www.mimovrste.com/artikel/135013...
No grave is deep enough to keep us in chains.

Okapi ::

Ne. To je LCD, ki ima za osvetlitev zaslona zadaj LED. OLED je nekaj čisto drugega.

O.

IceIceBaby ::

Kupujem 42" LCD TV za vikend, kjer sprejemam TV signal samo preko sobne antene. Občasno bi pogledal tudi kakšen DVD ali divx film. Ali ima smisel, da kupujem HD TV ali je dovolj HD ready?


Jaz bi ti priporočal nakup plazme. Vsaj po mojih izkušnjah je slika na navadnih programih (T2, antena) lepša kot na LCDju v istem cenovnem razredu. Enako velja za ne-HD divxe.

djordjevic ::

Ne. To je LCD, ki ima za osvetlitev zaslona zadaj LED. OLED je nekaj čisto drugega.

O.

Hvala. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako velik TV sprejemnik kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5334120 (29718) popster
»

37" Full HD ali HD Ready (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6922289 (20194) Yoni
»

Full HD TV (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Zvok in slika
942117383 (34370) Kovalchuk

HD ready ali full HD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6114312 (9688) Akssi
»

42palcev in hd ready

Oddelek: Zvok in slika
122248 (1926) KoMar-

Več podobnih tem