» »

War: Gruzija vs Rusija

War: Gruzija vs Rusija

««
10 / 14
»»

Pšenični ::

"Seveda je, ampak NATO lahko. Takrat se niti človekoljubne organizacije ne zgražajo."

To je čisto normalno, saj NATO pobija z kasetnimi bombami le zamorce, arabce in srbe(tisti ki so še posebej sitni so deležni še "uranske obdelave"). No v glavnem. Se strinjam da takrat razni humanisti še zdaleč ne delajo tazga cirkusa k zdej. Sej če bodo res kaj najdli v Gruziji, mislim kakšno kasetno raketo, jo bomo tko al tko še pol leta gledal po televiziji.

Brane2 ::

Ja ... pol pa še to. Rusku šola nima z Googlom nič. Sej jest sem vedu, samo nisem imel srca tega omenjat.



Zakaj ne ? Misliš, da me te stvari prizadanejo ?
Potegnil sem iz glave kos podatka, ki se mi ga ni dalo preverjat in ga tako tudi prezentiral - bolj kot vprašanje.

Nekdo je pogledal v Wikipedio in me popravil.

What's the big deal ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Thomas ::

Sej vseeno. Že to da si to "nekje pobral", priča o tem, da je proruska mitologija v zraku. Mene moti samo to, da je sila podobna sovjetski. Iste fore! Vse izumil neki Rus. Od žarnice, do Googla.

Noben demanti nič ne pomaga.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Si ziher, da nisi preskočil odmerka tablet ?

Pomiri se človek, te bo še histerija zagrabila...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Thomas ::

Dost emocionalno reagiraš. Prej mi pa zagotavljaš, da "What's the big deal ?".

Sej res ni noben big deal. Rusi niso spravili skupaj nič zelo signifikantnega v svoji domovini, ki jim je vedno bila in je tudi danes - slaba mačeha.

Če bi te prepričal, da v Kanadi ni pacifiških lososov, bi pač skomignil z rameni in rekel - no pa ni pacifiških lososov v Kanadi prav veliko - what's the big deal?

Ampak če pa Mati Rusija ni kaj posebnega v tehnološkem smislu - potem pa vendarle ne skomigneš z rameni - what is the big deal.

Razbite iluzije so razbite iluzije - rodijo emocionalen odziv.

Kako je pa z lososi v Kanadi? Tudi pacifiških imajo kar veliko, hvala lepa!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Če je nek podeželski ruski učitelj 19. stoletja, vendarle prvi napravil neevklidsko geometrijo, potem v 20. stoletju ruski podeželski učitelji niso kaj dosti molili glav na plano, da jih ne bi prehitro transportirali v Sibirijo.

Samo nekateri moskovski učitelji so si pa vendarle upali in naredili nekaj pomembnih odkritij - v svojih glavah. Samo, kar so si lahko zamisli sami, brez da jih gleda KGB, je nekako stalo. In je res pomembno.

Kompleksnost Kolmogorova, že omenjena Kardaševa lestvica ... in tko naprej. Naredili so le toliko, kolikor NISO potrebovali komunikacije z drugimi. Bila je prenevarna stvar.

Peščica njihovih emigrantov na Zahod, je hitro parirala tisti večini, ki je ostala doma.

Nisem rasist do Rusov - samo zaničljivo pljuvam po njihovem sistemu zdaj in skoraj 100 let nazaj. Ni human.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Pšenični ::

Evo so že podpisali premirje. Menda Gruzinci ne bodo smeli v pas 10 km od aministrativne meje obeh republik. Zgleda da so v bistvu popolnoma kapitulirali. Ko bodo Gruzinci ugotovili kakšna sramota jih je doletela se predsedniku slabo piše, no zdej on še kar ropota in trosi bedarije, kot so ga učili njegovi gospodarji, ampak palca ma zmeraj dva konca.

Zato se Rusom vse smeje. No samo da je konec.

Brane2 ::

Pa saj s tem se mogoče lahko strinjam.

Vendar tako kot velikokrat doslej bi se lahko izkazalo, da je vse skupaj neresnica.

Nenazadnje so USA & Co. še nedolgo nazaj pljuvali po Kitajcih na točno enak način.

Kršijo pravice, so zaostali oh in sploh in še cepci povrhu.

Ni tako dolgo nazaj, ko se je USA preseravala z vohunskim letalom nad kitajskim ozemljem in se je drla, ko so ga kitajci prisilili k pristanku.

Sedaj je glede Kitajske čudno tiho. Kdo ve zakaj- a zato, ker cepci nenadoma niso več cepci ali mogoče zato, ker se je tehtnica prevesila na kitajsko stran ?

In povsem enako je lahko z Rusi. Lahko da so res taki neandertalci a lahko da je večji del tega laž.

Ni panike, se bo že pokazalo kmalu...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Keyser Soze ::

Ti si mau bolj trd v glavo, Soze, to vemo. Tisti človek tam, je s svojim herojskim ravnanjem preprečil sovjetski odgovor na domnevno grožnjo. Če bi delal po priročniku, bi samo izstrelil rakete...

Either that, al si pa ti mal omejen v glavo. Oboje je možno.

Stanislav Petrov, an Air Defence lieutenant colonel, was the officer on duty at the Serpukhov-15 bunker near Moscow on September 26, 1983.[1] Petrov's responsibilities included observing the satellite early warning network and notifying his superiors of any impending nuclear missile attack against the Soviet Union.

Možno, da si precej omejen, če ti tale sestavek ni razumljiv. Ampak mene ne moti.

P.S.: Itak nimaš vpliva na kakovost mojega življenja. =)
OM, F, G!

Thomas ::

In povsem enako je lahko z Rusi.


Dokler ne bodo kakšna proizvodna sila kot Kitajska ali vsaj turistična kot Španija, bo njihov fevdalni sistem malokomu v veselje, razen Panslovanom po srcu.

Dokler pa bodo imeli tak vojaški fevdalni sistem, pa ne bodo ne proizvodna in ne turistična velesila. Saudija na mrazu, brez islamskih fundijev. Kar je pa dobro.

Za Ruse bi bilo lepo, če bi se vrnili na pot Kerenskega ali Lenina pred smrtjo, ko je spoznal, da je komunizem bluz in dovolil NEP - efektivno kapitalizem.

Država je vredna toliko, kolikor da poleta svojim državljanom. Bolje rečeno - kolikor jim ga ne jemlje, kar despotska Rusija počne.

"Mi" hočemo, da se imajo Rusi lepo, čeprav trpijo neskončno zato, ker je njihova majčica Rusija razdeljena na 100 državic. "Vi" pa hočete veliko mogočno Rusijo, ki bo našeškala frdamane Amere po riti, kaj bo pa z Rusi vam pa ni mar. Kaj šele z Američani, seveda. "Vi" vidite carsko državo, lepo in mogočno kraljestvo, ki ga poganja milijone enolićnih mužikov. "Vi" se greste igrico na naravnem simulatorju, kateri imperij bo zmagal, za katerega bolj navijate.

Otročje. Ameriški sistem individualnih pravic je bistveno boljši za vse, zato naj zmaga raje tisti imperij. Da bomo imeli Google in še kaj, ker iz Moskve ga ne bo. Ne, dokler se Moskva ne pozahodi.

Ste kej dojeli?

Eni so, tisti ki to že vejo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Sozetu je treba povedat, da Petrov je bil tisti dan neplanirano tam. Ker je zbolel tisti, ki bi sicer moral priti ta dan na to mesto. Kdo ve, bi tudi preprečil nuklearno vojno?

Petrov jo je.

Soze ...
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Keyser Soze ::

Dej povej, zakaj jo je?

Ker ti je to povedala stara mama v sanjah? Al si doživel kakšno videnje?
OM, F, G!

Brane2 ::

Dokler pa bodo imeli tak vojaški fevdalni sistem, pa ne bodo ne proizvodna in ne turistična velesila. Saudija na mrazu, brez islamskih fundijev. Kar je pa dobro.


No vidiš. Njim ustreza, tebi ustreza, so what's the fuss about ?


Za Ruse bi bilo lepo, če bi se vrnili na pot Kerenskega ali Lenina pred smrtjo, ko je spoznal, da je komunizem bluz in dovolil NEP - efektivno kapitalizem.


Če bi bilo to zanej lepo, bi to že storili. No, mogoče pa so. Ali še bodo...


Država je vredna toliko, kolikor da poleta svojim državljanom. Bolje rečeno - kolikor jim ga ne jemlje, kar despotska Rusija počne.


No, tu pa se ne strinjam ravno. Kako ti veš, kaj se dogaja tam in kako ti veš, da je to neoptimalno ?


"Mi" hočemo, da se imajo Rusi lepo, čeprav trpijo neskončno zato, ker je njihova majčica Rusija razdeljena na 100 državic. "Vi" pa hočete veliko mogočno Rusijo, ki bo našeškala frdamane Amere po riti, kaj bo pa z Rusi vam pa ni mar. Kaj šele z Američani, seveda.


Če pod "Vi" misliš tudi mene, potem "Mi" hočemo, da se imajo Ameri neskončno lepo, čeprav bi mogoče trpeli zaradi tega, ker jih v političnih in deloma gospodarskih vodah nihče ne bi jebal 5%.


"Vi" vidite carsko državo, lepo in mogočno kraljestvo, ki ga poganja milijone enolićnih mužikov. "Vi" se greste igrico na naravnem simulatorju, kateri imperij bo zmagal, za katerega bolj navijate.


Vsaj v mojem primeru ne. Vidim ljudi, ki delajo na tem,d a bi se Rusija pobrala. Kako se bo pobrala, je stvar njihove vizije, saj so izbrani s strani ljudstva, vsaj formalno.


Otročje. Ameriški sistem individualnih pravic je bistveno boljši za vse, zato naj zmaga raje tisti imperij. Da bomo imeli Google in še kaj, ker iz Moskve ga ne bo. Ne, dokler se Moskva ne pozahodi.


Even if true, so what ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Thomas ::

Stanislav Petrov wasn't the regular overnight officer on duty on September 25-26, 1983, at the Serpukhov-15 Ballistic Missile Early Warning System control post. He came in as a substitute to maintain his skills, expecting that -- like every other night since the Oko monitoring satellites had gone into orbit -- it would be a quiet evening.


Zakaj jo je preprečil? Ker ni bil nek butast državni uradnik, pač pa človek na mestu.

(Gornji quote je dokaz, da ni bil mišljen tisti dan za na dolžnost. Če un Soze mogoče na to namiguje.)

Brane ... pa je padel v irelevanco s poslednjimi posti, IMO. Upam, da bo kmalu zlezel ven iz nje.

Even if true, so what ?


So what, celo če imaš prav? Sicer nimaš, a po tvojem je "so what", tudi če maš. To je irelevanca.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

So what, celo če imaš prav? Sicer nimaš, a po tvojem je "so what", tudi če maš. To je irelevanca.


Od kdaj se nekdo, ki zagovarja princip evolucije in je na njem baziral celo svoj Criticall kar naenkrat proti temu principu ?

Če je sistem res tako slab, bo padel. Če ne pade ampak prevlada, je domača propaganda lagala o njem.

Dokaj simpl.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Thomas ::

Če je sistem res tako slab, bo padel.


Sovjetski ali nacistični je bil še slabši in je padel.

Ampak z nekoliko razuma (prej v glavi izvedene evolucije, če hočeš), bi lahko padel prej, Prej, preden so bile tolikšne žrtve. Preden je bilo zamujenih toliko življenj in priložnosti.

Ni razloga, da bi evolucijo preskušali kar v naravi. Eden se spomni nekaj butastega potem pa - "sej bo itak padlo če ni dobro". Po tej "logiki" boš najprej šel nad medveda kar z golimi rokami. "Sej če ne bo uspešno ... ga bo pa nekdo drug s pipcem".

"Zagovarjanje evolucije" po kreacionistično je to, kar si napisal.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Če je sistem res tako slab, bo padel.


Ni razloga, da bi evolucijo preskušali kar v naravi. Eden se spomni nekaj butastega potem pa - "sej bo itak padlo če ni dobro". Po tej "logiki" boš najprej šel nad medveda kar z golimi rokami. "Sej če ne bo uspešno ... ga bo pa nekdo drug s pipcem".




Saj jaz sem rezultat tega,d a je nekdo nekje inicialno šel "nad medveda z golimi rokami".
Inicialni zajeb je rodil orodja itd.

Sploh pa v tem primeru ne bo treba dolgo čakat na "rezultate izračuna". Eni in drugi bodo odigrali svoje, nato bomo pa prebrali "score". Po tem nimamo več kaj dosti balinat.

"Zagovarjanje evolucije" po kreacionistično je to, kar si napisal.


Kreacionistična evolucija ? WTF is that ? Si to pravkar patentiral ? Do tell !
On the journey of life, I chose the psycho path.

Keyser Soze ::

Zakaj jo je preprečil? Ker ni bil nek butast državni uradnik, pač pa človek na mestu.

Ej, jaki argument.

Dobro, da so iz tega, ker gre kura čez cesto iz leve na desno, ugotovili, da se zemlja vrti v smeri urinega kazalca.
OM, F, G!

Thomas ::

Sej ne morem verjeti, da to ni jasno. Vseeno pojasnilo.

Zagovarjam evolucijo v računalniku, ko se nekaj izračunava.

Evolucija v naravi se mi pa zdi okrutna in komaj čakam, da se konča. Da bi jo pa izvajal na način, da "probejmo ruski diktatorski sistem, sej bo padel če ni dober" ... se mi pa zdi idiotizem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

SEvolucija v naravi se mi pa zdi okrutna in komaj čakam, da se konča. Da bi jo pa izvajal na način, da "probejmo ruski diktatorski sistem, sej bo padel če ni dober" ... se mi pa zdi idiotizem.


Sja vv tem je fora. TEBI se zdi idiotizem. Nekomu drugemu se očitno ne in če on pravi "jaz se bom spustil v to", kaj naj bi naredil ?

Mu odrekel pravico poizkusiti ?

To bi lahko naredil samo če bi se lahko razgrasil za globalnega arbitra, ki mu vsi načeloma verjamejo, kar se sploh za USA v sedanjem položaju zdi nemogoče.

In ker je vedno kje vsaj nekdo, ki ni srečen, dokler ne proba, je poskus preprečitve uveljavljanja svobodne volje ravno tako idiotski.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Thomas ::

Kreacionistična evolucija ?


Ne. Zagovarjaš jo ti, razumeš pa kot kakšen kreacionist.

Saj jaz sem rezultat tega,d a je nekdo nekje inicialno šel "nad medveda z golimi rokami".


Lahko da si. A ravno vsake neumnosti niso naredili, da bi lahko rekli, da smo "njen rezultat".

Sploh pa ni treba delat vsakega poskusa v živo zdaj, ko že precej vemo. "Dopuščati, kaj da bo iz Putinove poti". Zakaj pa ravno iz Putinove? Ne pa od onega Gruzinca, ki je zdaj na oblasti?

Samo zato, ker to ni panslovansko in protizahodno?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

In ker je vedno kje vsaj nekdo, ki ni srečen, dokler ne proba, je poskus preprečitve uveljavljanja svobodne volje ravno tako idiotski.


Poskušaš preprečiti, da bi preprečili nekatere nore poskuse?

Če ja ali če ne - v protislovju si.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Kreacionistična evolucija ?


Ne. Zagovarjaš jo ti, razumeš pa kot kakšen kreacionist.


Od kod ti to ? Lahko izpelješ ?


Saj jaz sem rezultat tega,d a je nekdo nekje inicialno šel "nad medveda z golimi rokami".


Lahko da si. A ravno vsake neumnosti niso naredili, da bi lahko rekli, da smo "njen rezultat".


V bistvu kar so. Ljudje variramo v IQju in ta v bistvu ni enostavna številka ampak bi verjetno bil bolje izražen s poljem števil, vse to pa ima nek globji vzrok.



Sploh pa ni treba delat vsakega poskusa v živo zdaj, ko že precej vemo. "Dopuščati, kaj da bo iz Putinove poti". Zakaj pa ravno iz Putinove? Ne pa od onega Gruzinca, ki je zdaj na oblasti?


No, vidiš. Nimaš vseh spremenljivk, izračun pa je zajeban. Kaj je torej narobe z naravnim superclustrom, ki ti bo dal izračun ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Thomas ::

vsaj nekdo, ki ni srečen, dokler ne proba


Nekdo pa ni srečen, dokler Rusom ne proba preprečiti, da zavzamejo recimo celo Gruzijo.

V past za multikulturnike si padel. "Vse je dovoljeno, samo prepovedovati je prepovedano".

Ni logično. Maš uredu logično enoto?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

vsaj nekdo, ki ni srečen, dokler ne proba


Nekdo pa ni srečen, dokler Rusom ne proba preprečiti, da zavzamejo recimo celo Gruzijo.

V past za multikulturnike si padel. "Vse je dovoljeno, samo prepovedovati je prepovedano".

Ni logično. Maš uredu logično enoto?


Prej se zdi, da tebi ECC v RAMu ne dela. Mogoče kak RAMtest ne bi bil odveč.

Nikoli nisem izrekel zadnjega stavka in ne vidim iz česa izrečenega bi ga lahko izpeljal.

Kar se vpliva USA tiče, je "seveda v sistemu". Lahko bi se odločila za reakcijo in IMO bi se, če bi v tem videla kakršnokoli korist.

Njene reakcije zagotovo niso spontane ampak dobro premišljene in predebatirane.

To, da se niso resneje vmešali je rezultat naravne simulacije "na originalu".

Kaj češ boljšega ? Bi ti kaj drugega dalo tako natančen in točen odgovor ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Thomas ::

Kaj je torej narobe z naravnim superclustrom, ki ti bo dal izračun ?


Naravni supercluster lahko izračuna le neznatno majhen del vseh teoretičnih možnosti. Če odmislimo za trenutek, da nima smisla v živo sprobat vseh panslovanskih in podobnih neumnosti. Kapacitete "naravnega superclustra" so tako omejene, da ne moremo skreirati niti vseh možnih molekul. Premalo atomov v Vesolju.

Zakaj bi potem morali ravno vsaki vukojebini kot je Rusija, Iran, Srbija ... dopustiti eksperimentiranje z njihovim imperijem. Posebno, ker so se ravnokar opekli? Ravnokar opekli svoje in sosednja prebivalstva? "Sej mogoče bo pa žizn pod Putinom dobr za Gruzince? Če ne, bo pa itak propadlo to!"

Neumnost.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Nikoli nisem izrekel zadnjega stavka in ne vidim iz česa izrečenega bi ga lahko izpeljal.


Vem da ne vidiš, ja. Mau si kratek. Ti bom razložil.

Rusom bi pustil, da komandirajo Gruzince. Vsaj tako je razbrati. Ne bi pa pustil, da eden zrihta Ruse.

Prvo v imenu "jah ... treba probat, sej ne veš". Drugo pa v imenu "ne morš se vmešavat v Ruse".

Taka, protislovna "logika", za katero si priznal, da je niti ne zaznaš pri sebi. Sej vem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Tega je na tone! Vsi multikulturniki podobno. "Ti grdi konkvistadorji, zjebali so Azteke in preprečili nadaljne plemenske vojne po Mehiki, ki so trajale že 10000 let!".

To je zanimivo. Dokler se divjaki pretepajo med sabo, je vse OK. Ko nekdo tepe njih (magari divjak, kot španski konkvistadorji) - je pa VSE narobe.

To ste se naučili v vrtcu, te logične zablode in je niti ne vidite.

Dokler Sadam pobija Kurde, je OK. Ko pa nekdo pravi da bo snel Sadama .. pa to že ni prav. Čeprav so meje "postavili grdi Angleži". Nekako priznavate te meje kot svete in pobijanje znotraj meja se vam zdi OK. Pobijanje čez mejo - pa že ni OK.

Logika vam je zmatrana.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::


Zakaj bi potem morali ravno vsaki vukojebini kot je Rusija, Iran, Srbija ... dopustiti eksperimentiranje z njihovim imperijem. Posebno, ker so se ravnokar opekli? Ravnokar opekli svoje in sosednja prebivalstva? "Sej mogoče bo pa žizn pod Putinom dobr za Gruzince? Če ne, bo pa itak propadlo to!"

Neumnost.


NImaš kaj dopustit ali preprečit, saj si del simulacije. NArdič kar pač misliš, jaz bom tudi in vsi drugi tudi.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Thomas ::

NArdič kar pač misliš, jaz bom tudi in vsi drugi tudi.


Kaj se pa potem pritožuješ? Da je Bush sesul Sadama, da so priznali Kosovo ...

So pač naredili tako, kot so naredili. Kar so pač mislili.

Tudi ti si naredil, kar si pač mogel narediti. Pritoževal si se. To delaš še naprej.

Jaz sem pa tudi naredil kar sem mislil da moram. Pokazal na logično problematičnost tvojih pogledov, ki jih izražaš v tej temi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Nikoli nisem izrekel zadnjega stavka in ne vidim iz česa izrečenega bi ga lahko izpeljal.


Vem da ne vidiš, ja. Mau si kratek. Ti bom razložil.

Rusom bi pustil, da komandirajo Gruzince. Vsaj tako je razbrati. Ne bi pa pustil, da eden zrihta Ruse.

Prvo v imenu "jah ... treba probat, sej ne veš". Drugo pa v imenu "ne morš se vmešavat v Ruse".

Taka, protislovna "logika", za katero si priznal, da je niti ne zaznaš pri sebi. Sej vem.


Nimam nikomur namena kaj pustiti ali preprečiti. Je izven mojih možnosti.

Je pa res, da se mi na globalni ravni ruska reakcija ne zdi nič bolj protislovna od mnogih drugih, recimo ameriške. ali recimo GB odgovora na zasedbo Falklandov ali vsaj še deset drugih.

Bili so napadeni, odogovrili so z orožjem. Kaj je tu tako problematičnega ?

In ko smo že pri "krutosti naravne evolucije", a ti nimaš problemov pri tem svojem modelu, kjer se osnovne eksistenčne pravice merijo po zaslugah ?
Mislim v stilu "USA je dala svetu tako veliko, zato ona komot lahko napade praktično kogarkoli preemptivno. Z Rusi pa so sami križi in težave, dejmo jim zvezat obe roki, da bo nam simpatičen napadalec stran imel več šans"...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

NArdič kar pač misliš, jaz bom tudi in vsi drugi tudi.


Kaj se pa potem pritožuješ? Da je Bush sesul Sadama, da so priznali Kosovo ...

So pač naredili tako, kot so naredili. Kar so pač mislili.

Tudi ti si naredil, kar si pač mogel narediti. Pritoževal si se. To delaš še naprej.

Jaz sem pa tudi naredil kar sem mislil da moram. Pokazal na logično problematičnost tvojih pogledov, ki jih izražaš v tej temi.


Mogoče bi bil čas da te svoje izpeljave preseješ s Criticallom ali kako drugo mentalno berglo, ker te jaz v tem Vesolju nerazumem.

Mogoče pa si samo predaleč spredaj...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Thomas ::

Mislim v stilu "USA je dala svetu tako veliko, zato ona komot lahko napade praktično kogarkoli preemptivno. Z Rusi pa so sami križi in težave, dejmo jim zvezat obe roki, da bo nam simpatičen napadalec stran imel več šans"...


USA je dala svetu že toliko, da nimam problemov, če se njen sistem širi po svetu. Rusija pa ima tak sistem, da naj ga raje prihrani vsemu svetu - in še sebi nazadnje.

te jaz v tem Vesolju nerazumem.


Sej je simple. Praviš - Rusi naj naredijo kar hočejo. Če ni dobro, bo to pokazala evolucija.

Praviš pa tudi, da se je USA že preveč vmešavala. Nič ne praviš, da če ni dobro, bo pa propadlo. Tvoja reltivizacija nekako ni simetrična. Zakaj?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Karaya 52 ::

Stara šola boljševikov... učili so se v Moskvi in potem kot disidenti delovali v svojem okolju. Ni se kaj dosti spremenilo, so pa na drugi strani tudi Rusi, ki so hoteli videti Napoleona za svojega cesarja, tega kvasa je še premalo.

Thomas ::

Stara šola boljševikov...


Iz te šole je preživelo nekaj memov. Recimo tisti, o naprednosti Rusov. Mem, alive and well, čeprav absurden.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Če je ameriški sistem eden boljših na svetu, potem ni razloga, da ga ne bi imeli povsod, po celem svetu.

Če je ruski sistem eden slabših, potem so vsi razlogi, da ga ni nikjer.

Nič osebnega.

Ameriški sistem nam je dal tale forum, ali vsaj infrastrukturo zanj. Ruski pa kaj? Bore malo ali nič.

Oziroma povedano drugče. Ljudje pod Zahodnim sistemom so razvili tehnologije za takle forum. Ljudje pod ruskim sistemom - enaki ljudje - pa niso mogli narediti ničesar podobnega in dati to v svet.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::


USA je dala svetu že toliko, da nimam problemov, če se njen sistem širi po svetu. Rusija pa ima tak sistem, da naj ga raje prihrani vsemu svetu - in še sebi nazadnje.


Ampak ti si irelevanten v njihovem kontekstu. Naj se vsi ustavijo, ker ti misliš da je njihovo početje slabo ?

te jaz v tem Vesolju nerazumem.



Sej je simple. Praviš - Rusi naj naredijo kar hočejo. Če ni dobro, bo to pokazala evolucija.

Praviš pa tudi, da se je USA že preveč vmešavala. Nič ne praviš, da če ni dobro, bo pa propadlo. Tvoja reltivizacija nekako ni simetrična. Zakaj?


Pravim, da je USA obnašanje zadnej čase čedalje manj koherentno. Odrekajo pravico drugim za blede kopije stvari, ki jih sami počnejo rutinsko. To vidi vsak, tudi tretjerazredni komik tam, skupaj z najbolj pijanim delom publike.

Kar pa se simulacije in njenih rezultatov tiče, seveda, se razume.
Če jim te vrste sistem ne bo delal, bodo stagnirali. Tudi USA, seveda.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Thomas ::

Pravim, da je USA obnašanje zadnej čase čedalje manj koherentno. Odrekajo pravico drugim za blede kopije stvari, ki jih sami počnejo rutinsko.


Očitek, ki se vleče že stoletje. Isto jim je očital že Brežnjev.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Brane2 ::

Če je ameriški sistem eden boljših na svetu, potem ni razloga, da ga ne bi imeli povsod, po celem svetu.


Vzrok je v realnosti. Ta sistem, tudi če je eden boljših v tem zgodovinskem trenutku, ni toliko boljši, da bi izpodrinil ostale.

Poleg tega, to je, tudi če bi do nje prišlo, bolj matematična možnost,saj bi različni pogoji takoj začeli z evolutivnimi pritiski in bi ta sistem v različnih okoljih spet počasi evoluiral po svoje.


Ameriški sistem nam je dal tale forum, ali vsaj infrastrukturo zanj. Ruski pa kaj? Bore malo ali nič.


Iz tega sledi kaj ? Da bo ameriški sistem nadvladal ruskega ? Kaj torej še čaka ? Moje dovoljenje ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Pravim, da je USA obnašanje zadnej čase čedalje manj koherentno. Odrekajo pravico drugim za blede kopije stvari, ki jih sami počnejo rutinsko.


Očitek, ki se vleče že stoletje. Isto jim je očital že Brežnjev.


Mogoče je imel pa v tem prav ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

jype ::

Thomas> NI, ničesar kar bi bilo prve kategorije, kot bi se za domnevno supersilo spodobilo.

Wishful thinking.

Thomas ::

No, kaj razen plina v Sibiriji ima Rusija takega, da bi vsi hoteli imeti?

Babuške? Rusija je velesila v proizvodnji babušk, ki jih gre 8 ena v drugo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Invictus ::

Toliko nakladanja je tukaj da mi je kar slabo. KAligula ima žal precej prav (pa ne zaradi njega ampak zaradi samega sistema). Vsi ostali junci (previdevam da ste stari nekje okoli 20 let in navdušeni nad iznajdbami ZDA - smo bili vsi takrat) naj pa preberejo kako revijo Naša obramba iz 80tih in 90tih let. Tam je ogromno pisalo o jedrskih zadevah, tako o tehniki, kot o sporazumih in možnih razpletih. In članke so pisali izobraženi ljudje, takrat tudi oficirji JLA. Namreč treba je vedeti, da so bili oficirji JLA precej izobraženi ljudje (višji čini), tako da to ni bilo eno nakladanje v smislu današnjih joškastih, blond novinarjev.

Je pa res, da poljski ščit ne ščiti ZDA pred raketami. Mogoče ščiti zahodno evropo, pa še to samo Poljsko. Če bodo izstrelili rakete na VB, so Poljske rakete neuporabne. Razlogov je več:
- uporabljajo rakete Patriot. Te rakete imajo samo 100 km dosega, Rusi pa najbrž ne bodo šli na poljsko mejo streljat.
- imajo prenizek vrhunec leta
- medcelinske rakete so prehitre za Patriote
- ob napadu na ZDA gredo rakete čez severni pol (nakrajša pot)

Rakete na Poljskem so po moje samo eden od tistih poslov, ki se zgodijo zaradi posla samega, brez uporabne vrednosti. To je pač možno pri orožarskih poslih med državama (spomnite se nakupa milijon ruskih plinskih mask v Sloveniji). S tem poslov jim ne bo treba zapreti nekaj orožarksih firm v ZDA, pa Bushevi privrženci bodo nekaj zaslužili.

Poljska je pa tako ali tako najbolj sporna država v EU in NATO. Preveč vezana na ZDA, namesto na Evropo. Najbrž imajo poljski izseljenci v ZDA kar močan vpliv. Ampak jim nič ne pomaga, ko pa so Nemci uspešno dokončali tisto, kar so se namenili 1.9.1939. Samo način je drugi (ekonomski).

LP I.

Samsung06 ::

Invictus:

Poljaki bodo namestili 10 interceptorjev na svojem ozemlju. To niso rakete patriot. Z njimi bo pokrita celotna Evropa!

V zameno pa bodo poljaki dobili vojaško pomoč od US v obliki okrog 100 patriotov. Patriote pa bodo sami namestili kjerkoli na poljskem ozemlju.

Tako, da še enkrat malo preberi oz se pozanimaj.

Thomas ::

Inercija, s katero se trudite dokazovati "nemožnost in nevarnost ščita", je že prav ganljiva.

"Uperjena proti Rusiji" - kvečjemu proti njihovim raketam, če bi poletele po kakšni pomoti. Kaj je to slabega, zaščititi milijone življenj?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> No, kaj razen plina v Sibiriji ima Rusija takega, da bi vsi hoteli imeti?

Misliš poleg najbolj izpolnjene tehnologije za oskrbo vesoljskih postaj? Tehnologijo, ki je robotske traktorje že pred več kot 30 leti omogočala fijakanje po luni? Vojaško tehnologijo, ki je iz očitnih razlogov ne prodajajo vsevprek?

Hitro železnico med EU, Kitajsko in ZDA, na primer.

jest10 ::

Invictus ::

Preberite si tale članek, p vam bo jasno zakaj je za ostale namestitev protiraketnega ščita nevarna:

http://www.guardian.co.uk/world/2008/au...

Bodite pozorni na tale odlomek:

"By deploying, Poland is exposing itself to a strike - 100%," warned Colonel General Anatoly Nogovitsyn. He added that Russia's security doctrine allowed it to use nuclear weapons against an active ally of a nuclear power such as America.

Načeloma mi je za Poljake vseeno, ampak možnost jedrske vojne na njihovem ozemlju je malo preveč riskatna zame. Rad živim v strahu samo od jedrskih elektrarn, ne pa tudi jedrskih bomb.

Thomas> No, kaj razen plina v Sibiriji ima Rusija takega, da bi vsi hoteli imeti?

Ruski plin je kar pomemben za Evropo. Vprašaj Nemce ... Alžirskega plina je daleč premalo za Evropo.

Samsung06> Tako, da še enkrat malo preberi oz se pozanimaj.

Sem se. Dobili bodo 96 Patriotov. Link: http://www.timesonline.co.uk/tol/news/w...
Interceptorji so še precej daleč od produkcijske verzije. Do sedaj je delal samo en test, ki so ga skrbno zrežirali, da ne bi kaj crknilo tako kot v prejšnjih dveh poskusih.

LP I.

Thomas ::

Levičarji na Zahodu pridno paktirate z Rusi. Isto tako, kot za časa Brežnjeva.

Vam bo res treba pobrat atomske.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

Thomas> Levičarji na Zahodu pridno paktirate z Rusi. Isto tako, kot za časa Brežnjeva.

Seveda. Antifašizem je pač edini možen odgovor, ko je človeštvo soočeno s fašizmom.

Kar pa ne pomeni, da se z Rusi strinjamo.

Thomas> Vam bo res treba pobrat atomske.

Saj jih nimamo. Ima jih (dovolj da se jih lahko bojimo) zgolj trenutno najmanj zaupanja vredna država na svetu.
««
10 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Združitev Rusije in Belorusije (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17526015 (12499) Pac-Man
»

Rusija grozi z jedrskim napadom (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15914312 (11482) gruntfürmich
»

Protiraketni ščit

Oddelek: Problemi človeštva
372845 (2112) jype
»

Bo Rusija napadla Gruzijo?

Oddelek: Loža
252014 (1587) DavidJ

Več podobnih tem