» »

Združitev Rusije in Belorusije

Združitev Rusije in Belorusije

1 2
3
4

49106 ::

Poldi112 je izjavil:


Zdaj jasno ne moreš dokazati, da bi bil mir.



Si zato propagando začinil še z whataboutismom?

Poldi112 ::

Kakšno propagando ter kakšen whataboutisem? Zgolj realpolitika kolega, s parimi primeri, da bo očitno, za kaj se gre. Edino malo nerodno sem se izrazil, tako da se bom zdaj popravil - če NATO en bi rinil Rusom pod nos, ne bi imeli razloga, da so v Ukrajini. Boljše?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

49106 ::

Kakšno propagando?


Takšno:

Poldi112 je izjavil:


V Ukrajini bi bil mir tudi, če USA ne bi izvajala puča in rinila NATO na Ruske meje.






Zgolj realpolitika kolega, s parimi primeri, da bo očitno, za kaj se gre. Edino malo nerodno sem se izrazil, tako da se bom zdaj popravil - če NATO en bi rinil Rusom pod nos, ne bi imeli razloga, da so v Ukraniji. Boljše?


Prjatla je nek nekdo nabuškal, ker ga je grdo pogledal. Jst sem agresorju verjel, ko je rekel, da ga sicer ne bi, ti pa zgleda tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Poldi112 ::

Kolega, propaganda je, da je Rusko posredovanje v Ukrajini agresija. Je zgolj povsen normalen odziv države, ki se počuti ogroženo. In to jasno in glasno sporočajo že desetletja. Samo zahodne propagande to ne zanima in posledično so zdaj v Ukrajini.

Če pa mirno ignoriraš NATO širitev, furaš pa hude dvojne standarde. Ampak hej, to je itak standard na zahodu.


>Prjatla je nek nekdo nabuškal, ker ga je grdo pogledal. Jst sem agresorju verjel, ko je rekel, da ga sicer ne bi, ti pa zgleda tudi.

Ne vem če veš, ampak na Krimu so imeli referendum. In prehod je bil miren. Ogromna večina je želela nazaj v Rusijo, tako da je tvoja primerjava, vsaj v tem konkretnem primeru, malo mimo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

49106 ::

Kolega, propaganda je, da je Rusko posredovanje v Ukrajini agresija. Je zgolj povsen normalen odziv države, ki se počuti ogroženo. In to jasno in glasno sporočajo že desetletja. Samo zahodne propagande to ne zanima in posledično so zdaj v Ukrajini.


Vsaj false flag napad bi lahko izvedli. Aja, saj so ga.


Ne vem če veš, ampak na Krimu so imeli referendum. In prehod je bil miren. Ogromna večina je želela nazaj v Rusijo, tako da je tvoja primerjava, vsaj v tem konkretnem primeru, malo mimo.


Koroška in štajerska pa želita nazaj v Avstrijo. So what?


Srečno Novo leto ti želim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Poldi112 ::

Hja, ko bo poljubni gorili v interesu, bosta šli pač v Avstrijo. Nekako tako, kot je šlo Kosovo Albancem.

Srečno novo leto tudi tebi.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Mr.B ::

49106 je izjavil:

Kolega, propaganda je, da je Rusko posredovanje v Ukrajini agresija. Je zgolj povsen normalen odziv države, ki se počuti ogroženo. In to jasno in glasno sporočajo že desetletja. Samo zahodne propagande to ne zanima in posledično so zdaj v Ukrajini.


Vsaj false flag napad bi lahko izvedli. Aja, saj so ga.


Ne vem če veš, ampak na Krimu so imeli referendum. In prehod je bil miren. Ogromna večina je želela nazaj v Rusijo, tako da je tvoja primerjava, vsaj v tem konkretnem primeru, malo mimo.


Koroška in štajerska pa želita nazaj v Avstrijo. So what?


Srečno Novo leto ti želim.

Verjetno si pozabil na Katalonijo. Verjento so bili tisti fizikalci tudi Rusi.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Poldi112 ::

Še malo o zgodovini ruske agresije, prosto po Noam Chomsky-ju (iz Hegemony or survival):

Recently released Russian archives yield some new understanding of these matters, though also leaving "unresolved mysteries," the bitterly anti-Communist Soviet scholar Adam Ulam observed. One such mystery is whether Stalin was serious in a March 1952 proposal that appeared to allow unification of Germany, as long as Germany did not join a military alliance directed against the Soviet Union--hardly an extreme condition a few years after Germany had, once again, virtually destroyed Russia. Washington "wasted little effort in flatly rejecting Moscow's initiative," Ulam commented, on grounds that "were embarrassingly unconvincing," leaving open "the basic question": "Was Stalin genuinely ready to sacrifice the newly created German Democratic Republic (GDR) on the altar of real democracy," with consequences for world peace that could have been enormous? Recent archival research surprised many scholars, Melvyn Leffler writes, by revealing that after Stalin's death, "[Lavrenti] Beria--the sinister, brutal head of the secret police-- propos[ed] that the Kremlin offer the West a deal on the unification and neutralization of Germany," apparently agreeing "to sacrifice the East German communist regime to reduce East-West tensions" and improve internal political and economic conditions in Russia. That such opportunities existed, and were squandered in favor of securing German participation in NATO, was strongly argued by the noted political analyst James Warburg right at the time, but the suggestion was ignored or ridiculed.

The archives do, however, shed light on other Soviet proposals that were quickly rejected in favor of a risk-filled military buildup. They reveal that after Stalin's death, Khrushchev called for mutual reduction of offensive military forces and, when these initiatives were ignored by the Eisenhower administration, implemented them unilaterally over the objections of his own military command, in order to concentrate on economic growth. He believed that the US was using the arms race to destroy the far weaker Soviet economy, hoping "by that means to obtain its goals even without war." Kennedy planners knew of Khrushchev's additional unilateral steps to reduce Soviet offensive forces radically, and were well aware that the US was far ahead by any meaningful measure. Nevertheless, they chose to reject Khrushchev's call for reciprocity, preferring to carry out a massive conventional and nuclear buildup, thus driving the last nail into the coffin of "Khrushchev's agenda of restraining the Soviet military," Matthew Evangelista concludes, reviewing the archival records.

Kenneth Waltz observes that the US "in the early 1960s undertook the largest strategic and conventional peace-time military buildup the world has yet seen . . . even as Khrushchev was trying at once to carry through a major reduction in conventional forces and to follow a strategy of minimum deterrence, and we did so even though the balance of strategic weapons greatly favored the United States," predictably eliciting a Soviet reaction. Similar conclusions were drawn by the prominent strategic analysts Raymond Garthoff and William Kaufmann, who observed these processes from inside US intelligence and the Pentagon.

The reaction of the Soviet military to the US buildup, influenced also by the demonstration of Soviet weakness in the Cuban Missile Crisis, effectively terminated Khrushchev's reformist project.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

poweroff ::

Double_J je izjavil:

Bral sem depešo, kjer Nemtsev pravi, da če bi bil on predsednik, bi Rusijo integriral v evroatlantske povezave. Ni mu veliko manjkalo, da bi postal predsednik in danes bi bila Rusija že v EU in NATO

LOL, to bi bila dobra fiction knjiga.

Ali pa mogoče srednjeveška pravljica. Na koncu se vsi objamejo in skupaj srečni odjahajo v sončni zahod... :))

Seveda bi oboji pozabili na svoje partikularne interese in se začeli boriti za skupno blaginjo... :))
sudo poweroff

Pac-Man ::

Poldi112 je izjavil:

Kolega, propaganda je, da je Rusko posredovanje v Ukrajini agresija. Je zgolj povsen normalen odziv države, ki se počuti ogroženo. In to jasno in glasno sporočajo že desetletja. Samo zahodne propagande to ne zanima in posledično so zdaj v Ukrajini.


@4:00



Cel video je sicer težko sesuvanje ruskega imperializma. Vredno ogleda.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

D3m ::

Ni časa. Gledanje The Rock je bolj zanimivo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Double_J ::

poweroff je izjavil:

Double_J je izjavil:

Bral sem depešo, kjer Nemtsev pravi, da če bi bil on predsednik, bi Rusijo integriral v evroatlantske povezave. Ni mu veliko manjkalo, da bi postal predsednik in danes bi bila Rusija že v EU in NATO

LOL, to bi bila dobra fiction knjiga.

Ali pa mogoče srednjeveška pravljica. Na koncu se vsi objamejo in skupaj srečni odjahajo v sončni zahod... :))

Seveda bi oboji pozabili na svoje partikularne interese in se začeli boriti za skupno blaginjo... :))


https://bosna1463.com/ono-sto-ne-vidite...

Matthai ali verjameš tole?;)
Dve šivanki...

Poldi112 ::

>Cel video je sicer težko sesuvanje ruskega imperializma. Vredno ogleda.

Sem ga videl že lani, sem ga pogledal ponovno prvih 5 minut in nekako ne vidim "težkega sesuvanje ruskega imperializma."

Če boš uspešno argumentiral moji prvi 2 opazki lahko gremo naprej. Se strinjam z novinarjem glede Čečnije. In s teto glede Krima. Argument novinarja, da Ukrajina ni šla v NATO, je kozlarija - več kot očitno so pokazali namen. Implicira, da bi morali Rusi počakati, da nastavljena lutka podpiše pakt z NATO, predno ukrepajo. Sploh oni komentar je biser:

Can I give some friendly advice to the Russian government via you. If you don't want your neighbor to join militaty alliance, best not to invade and occupy that country.


A se meni samo zdi, ali laže glede vrstnega reda dogodkov? Ali pa ta:

But it's not legal for Russan soldiers to be in Ukraine


Kako da ne? Imeli so legalno pravico imeti tam par 10k ljudi (pozabil koliko). Razen če so bili ilegalno vsa ta leta v Ukrajini, kjer imajo bazo/baze.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

poweroff ::

Double_J je izjavil:


https://bosna1463.com/ono-sto-ne-vidite...

Matthai ali verjameš tole?;)

Sem kliknil in šel najprej diagonalno prebrati... ter se zataknil pri temle:

Iran je država kojom upravlja porodica Rotšild, i sa izraelom je u tajnim prijateljskim vezama.


Tako da v bistvu sploh ne bom šel brati naprej. Ni vredno mojega truda.
sudo poweroff

Invictus ::

poweroff je izjavil:


Iran je država kojom upravlja porodica Rotšild, i sa izraelom je u tajnim prijateljskim vezama.


Tako da v bistvu sploh ne bom šel brati naprej. Ni vredno mojega truda.

Glede na to, da je Izrael dobavljal Iranu rezervne dele za F-14, mislim da je vsak kanec resnice v tem ;).

Bi pa rekel, da so tako ali tako vsi svetovni voditelji povezani med seboj na tak in drugačen način, in je umetno ustvarjanje napetosti med državami samo marketinška akcija orožarske industrije.

Jeba pa je, ko začnejo padati bombe. Ampak to ponavadi na nepomembnih področjih ala Jemen... Nekje je treba stestirati orožje, vojaške in sprazniti skladišča, da ne poteče rok uporabe...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Poldi112 ::

A si za izhod iz EU?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

Pretežko vprašanje? Meni je trivialno - sem za obstoj v EU.

Kaj je pa RB?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

Kolega, brez zamere, ampak poln si sranja. Mene pa zanimajo argumenti. Glede na to, da jih več kot očitno nimaš, naslednji tvoji komentarji brez vsebine dobijo zgolj predlog brisanja.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

49106 ::

Zakaj beremo Poldijev monolog (poln sranja)? Pa ja ne zato, ker tožibaba z več računi predlaga izbris?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Poldi112 ::

Ker se je nazija brisalo. Se pa strinjam, da bi bilo higijenično, da se tudi moj del izbriše, ker izgleda, kot da se pogovarjam z duhovi.

Sicer pa še pogled enega od očetov hladne vojne in NATO pakta na širitev. Danes, 20 let kasneje, deluje precej preroško:

https://www.nytimes.com/1998/05/02/opin...

''I think it is the beginning of a new cold war,'' said Mr. Kennan from his Princeton home. ''I think the Russians will gradually react quite adversely and it will affect their policies. I think it is a tragic mistake. There was no reason for this whatsoever.

Of course there is going to be a bad reaction from Russia, and then [the NATO expanders] will say that we always told you that is how the Russians are -- but this is just wrong.''
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

49106 ::

Poldi112 je izjavil:

Ker se je nazija brisalo. Se pa strinjam, da bi bilo higijenično, da se tudi moj del izbriše, ker izgleda, kot da se pogovarjam z duhovi.



Škoda, da se ne briše tudi fašistov. Naciji so ipak podmožnica fašistov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Poldi112 ::

Saj imaš pritožbe, kjer lahko izliješ svoje travme, tako kot vsi ostali. Za zgornjih par postov imaš mojo moralno podporo. Kaj si mislil s tem, da se ne briše fašistov, pa niti nočem vedeti, vsekakor pa deluje precej neprepričljivo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

49106 ::

Saj imaš pritožbe


Ne bom ti tega delal, ne na novega leta dan.

Kaj si mislil s tem, da se ne briše fašistov, pa niti nočem vedeti, vsekakor pa deluje precej neprepričljivo.


Ne bom vas prepričeval, da ste fašisti. Kvečjemu nas morate vi prepričati, da niste. Je pa težko resno vzeti radikalneža, ki trdi, da to ni (fašist).

Poldi112 ::

Itak da ne, ker ne moreš. Izgleda si zgolj še en trol, ki se poslužuje pritlehnih laži namesto argumentov, tako da te bo treba začet ignorirat.

Škoda, da nimaš knofa predlaga izbris, ampak kar tako naprej - ga boš že dobil. ;)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

49106 ::

Ne bo držalo. Res je sicer, da na slo-tech včasih zaidem, sem pa daleč od dežurnih trolov.

BTW tema je o ruskem imperializmu, ki ga ti opravičuješ z whataboutsimom.

49106 ::

The tactic received new attention during Russia's 2014 annexation of Crimea and military intervention in Ukraine. The Russian officials and media frequently used "what about" and then provided Kosovo independence or the 2014 Scottish independence referendum as examples to justify Crimean annexation and the Donbass military conflict.

Poldi112 ::

Plus da je CIA uvažala albanske teroriste na Kosovo, ki so klali z namenom sprožiti odziv Srbov. Da NATO aka USA dobi izgovor za napad.

Geopolitika pač. V interesu jim je bilo, da se Yugo sesuje, pa še bazo so dobili na njenem terenu.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Poldi112 ::

49106 je izjavil:

Ne bo držalo. Res je sicer, da na slo-tech včasih zaidem, sem pa daleč od dežurnih trolov.

BTW tema je o ruskem imperializmu, ki ga ti opravičuješ z whataboutsimom.


Opravičujem? Kolega, tema ni o imperializmu. Si pa očitno ideološko zaslepljen, pa mešaš komentiranje dejanskih dogodkov z opravičevanjem. Dejstvo ostaja, da je NATO agresor in za to sem ti dal že kar precej virov, nazadnje celo od očeta hladne vojne in NATO pakta, da imajo Rusi hudo dober varnostni razlog. Ampak kot je rekel oče NATA, pa si očitno "spregledal":

Of course there is going to be a bad reaction from Russia, and then [the NATO expanders] will say that we always told you that is how the Russians are -- but this is just wrong.''


Evo ti še enega o zahodnih garancijah, na podlagi katerih je Gorbačev pustil nemcem, da gredo v nato. Kot ponavadi argumentov ne pričakujem, upam pa da boš dovolj civiliziran, da me ne boš spet zmerjal s fašistom

https://nsarchive.gwu.edu/briefing-book...

Velja pa izziv glede imperalizma tudi zate - daj mi par držav, ki jih Rusi okupirajo, pa ne mejijo na njihove meje. Pretežko?

Imperij my ass. Zgolj država, ki se je bila PRISILJENA militarizirati najprej zaradi Hitlerja, nato zaradi USA. Prosto po zgodovini. Njen izvirni greh je pa, kot pri nešteto drugih, revolucija. Če nisi vazal v tem svobodnem svetu, si teroristična država. A še nisi opazil?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

49106 ::

Velja pa izziv glede imperalizma tudi zate - daj mi par držav, ki jih Rusi okupirajo, pa ne mejijo na njihove meje. Pretežko?


Zakaj pa ne smejo mejiti na države, ki jih okupirajo. A če okupiraš sosednje države, potem nisi okupator? Rusofil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Poldi112 ::

No evo, sem vedel da bo pretežko. :)

Seveda so okupator. Samo ti si prebutast, da bi varnostna vprašanja ločil od imperijalizma/kolonializma. In kot so te lepo naučili v zahodni propagandi je vsak, ki se drzne izpostaviti dejstva, Rusofil. Ampak hej, iz tvojih ust je to kompliment.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

49106 ::

Poldi112 je izjavil:



Velja pa izziv glede imperalizma tudi zate - daj mi par držav, ki jih Rusi okupirajo, pa ne mejijo na njihove meje. Pretežko?




Poldi112 je izjavil:

No evo, sem vedel da bo pretežko. :)

Seveda so okupator.


Oksimoron.

Russian military intervention in Ukraine (2014%E2%80%93present) @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Pac-Man ::

Nikjer. So pa izvajali neavtorizirane manevre.

@0:35, Vladimir Mertsalov



https://politicalhotwire.com/threads/in...

Mertsalov said he had taken the lead of "militia" and stormed the airport in Simferopol along with the Russian military.

"On February 27, my team captured the Simferopol airport. When we cordoned off the airport, a man ran up to me. As I learned later, it was Igor Strelkov: ‘Volodya, hold on for a bit more. The reinforcement is coming from Sevastopol,’ he told me. I remained visually calm, but I was thinking that nobody but bikers could come there," Mertsalov said.

According to him, in half an hour, ten trucks arrived at the airport with no registration plates, but Mertsalov understood that it was the Russian military contingent.

"Heavily armed soldiers with modern weapons – all these rifle scopes – jumped out of the trucks. I went to their commander, a Lieutenant Colonel, and introduced myself… And then I began to cry. At first, I thought that they were the GRU [Russian military intel] officers, but later I found out that they were paratroopers. Later, they helped us seize the State Council and the Council of Ministers," he said.



  Later in 2014, receiving an award from Putin for his participation

Later in 2014, receiving an award from Putin for his participation

 And in October of 2015, in hospital in Simferopol, after he spoke out against corruption and mob ties of the new Russian governor of Crimea, Sergey Aksyonov, and was greeted one dark evening outside his apartment building by a group of men armed with baseball bats

And in October of 2015, in hospital in Simferopol, after he spoke out against corruption and mob ties of the new Russian governor of Crimea, Sergey Aksyonov, and was greeted one dark evening outside his apartment building by a group of men armed with baseball bats



Aksjonov je znan mafijec.

Sergey Aksyonov @ Wikipedia
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Pac-Man ::

Ker na Krimu niso imeli letalskih, samo pomorske baze.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Pac-Man ::

No, zdaj veš.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Double_J ::

Starodavni je izjavil:

Double_J je izjavil:

Bral sem depešo, kjer Nemtsev pravi, da če bi bil on predsednik, bi Rusijo integriral v evroatlantske povezave. Ni mu veliko manjkalo, da bi postal predsednik in danes bi bila Rusija že v EU in NATO, v Ukrajini bi bil mir, ta zadeva z Belorusijo pa sploh ne bi bila aktualna.



To bi bil odličen iztek za Rusijo, evro-atlantska povezava od Aljaske do Kamčatke. Ne bi bilo raznoraznih nestabilnosti med ruskmi sosedami in Rusijo, tudi sama ekonomija in razvoj bi bila veliko bolj pospešena.

Sam žal se to ni zgodilo, je miselnost 19. stoletja bolj pomembna od miselnosti poznega 20., kaj šele 21. stoletja.

Zakaj sem mnenja, da bi bila ta povezava odlična, zato ker smo rezultate videli na državah, ki so se pridružile Evropski uniji - Poljski, trem baltskim državam, Slovaški, Češki, Madžarski, Romuniji, Bolgariji in seveda tudi Sloveniji.

Vsem je z vstopom v EU na dolgi rok se situacija izboljšala, kot če bi bili na svojem.

Sploh Poljska je z odločitvijo da gre proti zahodu požela odlične rezultate, Ukrajina za primerjavo pa obtičala v svoji situaciji.


Za Rusijo je verjetno boljše, da gre celotna v NATO, kot da gre tja po kosih. Bivši sovjetski imperij gre namreč v NATO po kosih. Mislite da se Rusiji ne more zgoditi sovjetska usoda?
Dve šivanki...

Poldi112 ::

>Vsem je z vstopom v EU na dolgi rok se situacija izboljšala, kot če bi bili na svojem.

Še posebej Grkom.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Mr.B ::

Poldi112 je izjavil:

>Vsem je z vstopom v EU na dolgi rok se situacija izboljšala, kot če bi bili na svojem.

Še posebej Grkom.

Pa Slovencem tudi. Samo da ce danes zapade Nemcija v recesijo, ne krivit neobstojece gradbince in resevanje bank, zaradi +85% izpostavljenosti slovenskega bdp-ja z izvozom.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Smurf ::

Mr.B je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

>Vsem je z vstopom v EU na dolgi rok se situacija izboljšala, kot če bi bili na svojem.

Še posebej Grkom.

Pa Slovencem tudi. Samo da ce danes zapade Nemcija v recesijo, ne krivit neobstojece gradbince in resevanje bank, zaradi +85% izpostavljenosti slovenskega bdp-ja z izvozom.

Tudi, ce ne bi bili v EU bi bili gospodarsko odvisni od Evrope. Slovenija je bistveno premajhna za samozadostnost.

Smrekar1 ::

Poldi112 je izjavil:

>Vsem je z vstopom v EU na dolgi rok se situacija izboljšala, kot če bi bili na svojem.

Še posebej Grkom.


Jup.

https://tradingeconomics.com/greece/gdp

Daj na "max". Vidiš tisti dvig v letih 1984-1998 in deloma 2000-2008? To je zaradi EU. Drugi del je nenormalno strm, to je zaradi nebrzdanega populizma njihovih politikov.

Padec je zaradi taistega populizma. Ne zaradi EU.

Mr.B ::

Smurf je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

>Vsem je z vstopom v EU na dolgi rok se situacija izboljšala, kot če bi bili na svojem.

Še posebej Grkom.

Pa Slovencem tudi. Samo da ce danes zapade Nemcija v recesijo, ne krivit neobstojece gradbince in resevanje bank, zaradi +85% izpostavljenosti slovenskega bdp-ja z izvozom.

Tudi, ce ne bi bili v EU bi bili gospodarsko odvisni od Evrope. Slovenija je bistveno premajhna za samozadostnost.

Enako kot Grčija, samo da je bol odprta za investicije.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Smrekar1 ::

Double_J je izjavil:


Za Rusijo je verjetno boljše, da gre celotna v NATO, kot da gre tja po kosih. Bivši sovjetski imperij gre namreč v NATO po kosih. Mislite da se Rusiji ne more zgoditi sovjetska usoda?


Težje, za razliko od sovjetskega rajha nima toliko naravnih kosov, v katere bi razpadla. To seveda ne pomeni, da se manjši kosi ne bi znali odcepiti, Čečenija je de-facto samostojna država, zgolj nominalno je del Rusije in podobno. Tega je še nekaj, ampak gre za drobtinice.

Pac-Man ::

Updejt o Rybki. Najprej osvežimo spomin, tole je originalni navalnijev video s februarja lani. Vklopi podnapise.


Zadnje leto je gnila v tajskem zaporu, ta teden pa so jo izgnali v domovino, Belorusijo.
https://www.rferl.org/a/nastya-rybka-es...
https://www.cbsnews.com/news/anastasia-...

Ker ni direktnih letov, je naredila ovinek čez Moskvo. Velika napaka, tam so jo namreč spet aretirali.
https://meduza.io/en/news/2019/01/17/se...
https://sputniknews.com/viral/201901181...

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

ADIJOOO1 ::

90% Evropejcev bi si želelo imeti Putina za predsendika.

Poldi112 ::

Link?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

ADIJOOO1 ::

Če ga bom našel ga bom napisal.

Poldi112 ::

Itak :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

2019bosuper ::

Smurf je izjavil:


Tudi, ce ne bi bili v EU bi bili gospodarsko odvisni od Evrope. Slovenija je bistveno premajhna za samozadostnost.


Hočeš reči da lahko preživimo samo na sociali s strani EU?
Zakaj nam je potem v združeni jugi šlo slabše kot po osamosvojitvi? Misliš da bo treba tudi v EU začeti dodajati ničle na bankovce kot v Jugoslaviji?

Pac-Man ::

Zato ker nam je šlo najprej slabše kot v Jugi (tranzicija), nato pa se je gospodarstvo preusmerilo na trgovanje s preostankom Evrope.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

gendale2018 ::

ADIJOOO1 je izjavil:

90% Evropejcev bi si želelo imeti Putina za predsendika.

EU dejanska federacija in Rusija not.

Nočna mora USA/Kitajske
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Poldi112 ::

Če Kitajci nadaljujejo rast, se bodo odnosi med Rusi in USA hitro otoplili. Rus ne predstavlja grožnje USA hegemoniji, Kitajec jo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
1 2
3
4