» »

VGA->VGA ali DVI->HDMI?

VGA->VGA ali DVI->HDMI?

Aphanisis ::

Povezal bom GF 6800 in LG 42PG6000 plazmo. Zanima me, s katerim kablom bom imel najmanj težav (če sploh igra kakšno vlogo): VGA->VGA ali DVI->HDMI? Pomembno je to, da bo video kvaliteta dobra.
Hvala za pomoč.

BigFoot ::

Težav ni ne z enim ne z drugim priklopom. Slika bo pa boljša preko DVI->HDMI.
LG 77CX OLED TV; Marantz SR6010 7.2: 5x Focal Sib, 2x Focal Cub, 2x Focal
Little Bird; PS5, Xbox Series X, PS4 Pro, Xbox One, PS3, Vero 4K, Samsung
UBD K8500 4K UHD, Philips BDP2180/12

SisQ ::

Če ni težav, te prosim, da mi pomagaš pri mojem problemu, ki sem ga sicer že predstavil.

in sicer....
Rabim pomoč glede nastavitve slike iz PC na LCD TV. Grafična je 8800GT, ki je s TVjem povezana z DVI-HDMI kablom. Žal, pa na TVju ni slike, ampak je samo moder ekran. NVIDIA driverji sicer TV prepoznajo! V čem je problem in kako ga rešit?! Prosim za navodila, ker je verjetno neka "fora" z nastavitvami....upam.


mihajlo carr ::

na daljincu stisni AV gumb in izberi pravi vhod.

SisQ ::

Pa ja, upam, da je to šala. To vem....problem je, da vedno napiše "VIDEO NOT SUPPORTED". Računalnik pa normalno prepozna TV z imenom TVja.


Klemenn ::

več stvari je lahko narobe, sicer naj ne bi bile, najbrž pa je kaka malenkost v stilu:

-nekje je neka nepravilna hitrost osveževanje
-ntsc/pal nastavitve
-če videš samo moder ekran...mogoče maš pa nastavljeno razteg in ne kopijo...v tem primeru ubistvu ti videš namizje računalnika...samo videš samo modro ker je pač prazno

-težave z ločljivostjo...

težko to na pamet govort...še če si zdravn ni vsakemu jasno :)

Cveto ::

Pa si vklopil prikaz na TV-ju? Ker to da ga zazna ni dovolj, nastaviti moraš še kaj (če sploh kaj) mora prikazati na drugem monitorju. Izbira je ponavadi:disable/clone/stretch/theatre ali kaj podbonega. Težava je verjetno tudi v tem da tv in comp ne podpirata enake ločljivosti (tv ima 480p, 720i,720p,1080i itd..., comp pa ima neke svoje in ima včasih težave z prikazom tv ločljivosti, še sploh kakšne starejše grafične kartice. Probaj odklopiti monitor in priključiti samo tv, da ga ločljivost računalniškega monitorja ne moti.

P.S.: vidim da imaš 8800GT, torej odkljukaj "treat as HDTV" in nastavi na clone pa bi moralo biti ok.

Aphanisis ::

Glede DVI->HDMI kabla. DVI vtikač na grafični GF 68000 ima vse reže (mislim, da je DVI-I, če se ne morim), medtem ko zgleda, da vtiču od tega kabla: http://www.sestavi.si/item.php?id=1456
manjkajo igle na sredini. Ali potrebujem drugačen kabel?

grex ::

kabel je ok, če ti ne dela, je problem drugje.

Aphanisis ::

Ty, sem se hotel 100% prepričat preden kupim.

SisQ ::

CVETO in KLEMENN, hvala za nasvete.
Sicer sem sliko sedaj porihtal. Bolj po naključju kot kaj drugega. Namreč, probal sem varianto (CVETO), da sem najprej TV priklopil kot LCD zaslon in je takoj prikazalo namizje. Potem sem dodal še normalni LCD kot sekundarnega in je bila slika na obeh zaslonih. V glavnem zamenjal sem DVI vhoda. Potem, ker je prikazalo sliko na obeh zaslonih, pa sem enostavno zamenjal na prvotno DVI postavitev....DVI1-LCD in DVI2-TV in sedaj stvar deluje. Kaj je bilo narobe ne vem!

LP...




Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963565381 (4710) anjica
»

VGA na HDMI? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5927565 (14561) KTr1sk
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219674 (9187) kozorog
»

HDMI Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
275829 (4764) Alessio983
»

Kakovost DVI HDMI kablov in vpliv na sliko (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5523302 (14606) al3n

Več podobnih tem