» »

Si ga upate javno pokazati?

Si ga upate javno pokazati?

«
1
2

dronyx ::

Malo za šalo sem javno objavil moj indeks (učni uspeh) iz fakultete. Ali si ga še kdo upa, da se lahko malo norčujem iz ocen? Morda kakšen minister, premier, tajkun?
  • spremenil: dronyx ()

Smurf ::



Isti faks :), naslednje leto grem prav tako na avtomatiko.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: WarpedGone ()

dronyx ::

Vidim, da se je na FER povsem zamenjala generacija predavateljev. Po ocenah sodeč pa tudi strogost na izpitih.

DimmniBurek ::

Vidim, da se je na FER povsem zamenjala generacija predavateljev. Po ocenah sodeč pa tudi strogost na izpitih.

Zdej ker ima en boljše ocene od tebe, povrh vsega je pa še UNI, je pa kr use lahko ratalo...
Dej dej, tudi na VSŠ je kar težko, na UNI sicer nisem bil, ampak vem od drugih da je (logično) še težje. Mislim samo da je Smurf zelo priden fant, pa nič drugega.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Smurf ::

Hehe, Slivnik je še (MAT IV, Numerične metode). Drugače pa ja, ravno v zadnjih 2 letih se jih je ogromno zamenjalo.

Strogost na izpitih je pa težko oceniti na podlagi ene same osebe :), se pa upam staviti, da je tudi pri vas kdo imel povprečje nad 9.

dronyx ::

Se opravičujem, to je bilo mišljeno bolj za šalo, ker ocene so pa res lepe. Ne vem pa, kaj je to UNI? Pri nas tega ni bilo, samo višja in visoka. Je pa po moje to isti šmorn. Narediš organizacijo v Kranju, ki ni tolk težka (pravjo), pol greš pa serverje inštalirat ali pa kupiš kravato in obleko, se naparfumiraš kot japi in si pospeševalec prodaje. ;)

energetik ::

Si ga upam pokazat, ampak je prevelik>:D V 4,5 letih faksa se ga veliko nabere...
Sicer so pa teli prfoksi novi v večinoma zadnjih par letih. Jaz sem imel (2000-2005) še Tomšiča za MAT, Valenčiča, Berglja, Mihelčiča (:| ) in pa seveda slavnega Gubino, ki mi je podaljšal študij za 1 leto s svojimi izpiti...;(

volkec ::

Narediš organizacijo v Kranju, ki ni tolk težka (pravjo), pol greš pa serverje inštalirat ali pa kupiš kravato in obleko, se naparfumiraš kot japi in si pospeševalec prodaje. ;)


Ta mit, da je organizacija v Kranju lahka, ne drži več(pravjo). :)

Pšenični ::

Jaz mam na podiplomcu povprečje 8,86 , nimam pa še vseh izpitov-manjka mi še nekaj malega, bom enkrat objavil. Ko če bom naredil prvi letnik.

dronyx ::

Za delo v računalništvu je vsak dober. Ni nujno organizacija v Kranju. karkoli, samo da imaš papir, vse ostalo je praksa in znanje, ki ga ne dobiš na faksu.

IceIceBaby ::

Narediš organizacijo v Kranju, ki ni tolk težka (pravjo), pol greš pa serverje inštalirat ali pa kupiš kravato in obleko, se naparfumiraš kot japi in si pospeševalec prodaje. ;)


Tudi za organizacijo v Kranju se je treba malo potruditi, sploh če želiš kakšno lepo oceno :) Pa tudi odneseš kar nekaj od faksa, tako, da je pospeševanje prodaje samo ena od številnih možnosti :)

dronyx ::

kst, saj jaz to ves čas trdim. Orto tehnična fakulteta kot je Elektrotehnika je zelo omejena in znanja, ki jih tam dobiš, so ozko specifična. To je danes praktično out, ker večina ne dobi službe na področju, za katerega študira. Kot organizator dela si pa lahko karkoli. Pa še delati ti ni zares nikdar potrebno, ker samo organiziraš, da ti delajo drugi. Heh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

mmmato ::

Smurf, midva sva pa sošolca.
Pa drugo leto bova tudi. No ja, mogoče. ;)

IceIceBaby ::

Pa še delati ti ni zares nikdar potrebno, ker samo organiziraš, da ti delajo drugi. Heh.


Kaj se pa kvalificira kot delo? Če vrtiš kramp pa lopato? :)

dronyx ::

Recimo delat je zame tud to, če ti pade zaradi server, na katerem je 500 ljudi in moraš pod časovno presijo čim prej usposobiti zadevo da dela, pri čemer gre vse narobe. Organizator dela tega ne počne, on samo direktorju naklada, kako bi se dalo z boljšo organizacijo službe za informatiko server postaviti v pol krajšem času. ;)

opeter ::

Recimo delat je zame tud to, če ti pade zaradi server, na katerem je 500 ljudi in moraš pod časovno presijo čim prej usposobiti zadevo da dela, pri čemer gre vse narobe. Organizator dela tega ne počne, on samo direktorju naklada, kako bi se dalo z boljšo organizacijo službe za informatiko server postaviti v pol krajšem času. ;)


Ali pa, da si ti (sistemski administrator, ali karkoli že) nesposoben in predlaga direktorju, da te odstranijo in razpišejo delovno mesto.

Sicer pa se strinjam. Organizatorje, ki jih poznam delajo na sledeči način: pokličejo neko osebo, da treba to pa ono, pa naj ta oseba naredi še tretje in to je to. V primeru, da je kaj šlo narobe seveda oni niso krivi, če pa je zadeva uspešna, pa pričakujejo od šefa še celo nagrado. Tisti, ki je dejansko kaj naredil pa je obvisel. Ampak tako je dejansko v celotni družbi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Gandalfar ::

opeter: to sploh ni tako simpl pocet, kot se zdi..

SkIDiver ::

Pr Mihelčiču si za Ekonomiko poslovanja dobil 9. Tole pa je vredno pohvale in slave:D

Slowenc ::

kst, saj jaz to ves čas trdim. Orto tehnična fakulteta kot je Elektrotehnika je zelo omejena in znanja, ki jih tam dobiš, so ozko specifična. To je danes praktično out, ker večina ne dobi službe na področju, za katerega študira. Kot organizator dela si pa lahko karkoli. Pa še delati ti ni zares nikdar potrebno, ker samo organiziraš, da ti delajo drugi. Heh.


Ne klobasaj neumnosti, če ne poznaš zadeve.

Sem namreč na tej fakulteti in sem kot absolvent malo pred diplomo, in lahko ti povem, da na moji smeri (telekomunikacije) nima štipendije od mojih sošolcev manj kot je prstov na eni roki. Vsi ostali imamo štipendijo in zagotovljene službe.
To priča o tem, kako je iskan naš kader.
Ne vem če lahko najdeš še kakšen faks, ki ima tako visok delež štipendistov v razredu.

Znanje, ki ga dobiš na fakulteti je pa dovolj široko. Če bi se vprašal, kaj ti fakulteta po končanem študiju da, bi ugotovil, da ti sposobnost (hitrost) prilagajanja, odločanja, načrtovanja, ..., v okolju v katerem se znajdeš, tako da pametuj o ozki specializiranosti.
Skiny gate.

kihc ::

Ne vem če lahko najdeš še kakšen faks, ki ima tako visok delež štipendistov v razredu.


Strojna mogoče? Sicer trenutnih razmer ne poznam, samo pred par leti so samo v mojem kraju od kjer sem, ponujali tudi po 50 štipendij za strojnike na leto.
x

energetik ::

No, ko sm jaz pred pol leta iskal službo (Elektroenergetik UNI) je blo tko - ko sm gledal po oglasih, ni bilo nič od niča. Dejansko sem imel srečo in po nekih daljnih poznanstvih prišel do tel. pogovora s šefom oddelka v firmi in tako dobil službo.
Kasneje sem izvedel, da če bi poslal prošnjo, ne bi bilo nič. To je velika žalost - torej nekdo ki nobenega ne pozna po firmah, zelo težko dobi službo, pa čeprav je dober in pameten.
Pa tudi zdaj vidim, naš oddelek potrebuje še 1 zaposlenega, pa niso dali ven razpisa, ampak hočejo dobiti prav nekoga, ki ga vsaj malo poznajo oz. ga nekdo priporoči. Lahko bi recimo dali vn razpis in se lepo pogovorili z vsemi.

opeter ::

Pa tudi zdaj vidim, naš oddelek potrebuje še 1 zaposlenega, pa niso dali ven razpisa, ampak hočejo dobiti prav nekoga, ki ga vsaj malo poznajo oz. ga nekdo priporoči. Lahko bi recimo dali vn razpis in se lepo pogovorili z vsemi.


To dandanes več ni praksa... celo v javni upravi ne. Sicer formalno že, ampak že vnaprej je vse dogovorjeno oz. režirano. Žal je tako v večini primerov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

energetik ::

Vidim, da je tako. Samo s tem mislim da tudi sebi škodo delajo, ker gre kar nekaj dobrih ljudi, ki morda ne "vrtajo" in se silijo, tako mimo.

dronyx ::

Kar se tiče štipendij je lepo, da imate večina v razredu štipendije in zagotovljene službe. To samo nakazuje na to, kako jim manjka tega kadra. Samo ...bomo videli čez 10 ali 15 let, ko boš še vedno vlekel optične kable in varil parice za velikega ponudnika kabelske televizije in interneta, kako boš pa takrat razmišljal? Ti za razliko od raznih pravnikov, organizatorjev, japijev in ekonomistov ne boš imel nobene kariere, ne boš nikdar napredoval, ker so te štipendirali zato, da delaš, ne da filozofiraš in boš debelo gledal, ko bodo vsi ostali netehnični kadri okoli tebe prosperirali. Ampak o tem danes raje ne razmišljaj in pridno študiraj. ;)

In po moji skromni oceni, kakor zadeve danes po 15 letih delovne dobe (4 različne službe) opazujem, bi za več kot 60 % delovnih mest, za katere pri nas zahtevajo visoko izobrazbo,zlahka to počeli navadni tehniki. Saj tudi robote v BMWju, ki varijo avtomobile, tam nadzirajo tehniki, ki zaslužijo 4000 evrov mesečno (neto). Pri nas bi vsa ta delovna mesta zasedli diplomanti fakultet za plačo 950 evrov neto, ker se iz tega kadra enostavno dela drek.

Slovenia = Rusland (Face It)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

Slowenc ::

Samo ...bomo videli čez 10 ali 15 let, ko boš še vedno vlekel optične kable in varil parice za velikega ponudnika kabelske televizije in interneta, kako boš pa takrat razmišljal?


hehe, za kaj takega ne rabiš izobrazbe uni. dipl. inženirja -> jaz tako razmišljam.

Ok, tale tema je čist odšla iz teme.
Fajn bi blo, če bi še kdo pokazal ocene.
Skiny gate.

MeGreat ::

Itak, boljše da imamo milijon ekonomistov pa fdvjevcev da bodo lahko filozofirali pa prodajali meglo? Samo kdo bo pa kaj naredil?

A. Smith ::

Energetik:
1)Študiraš v LJ: Stopiš do enega izmed profesorjev na katedri za Energetiko. KATERIKOLI od njih ti lahko zrihta delo.
2)Študiraš v MB: Celje ni daleč. Elektro Celje išče energetika. Trži en profesor to delo že lep čas, pa ne gre v promet.

Če kot energetik ne moreš dobiti službe, je s teboj nekaj narobe.

Delovnih mest z dobrimi plačami ni veliko, ampak pri vrhu se ne da začeti. Da energetik ne bi našel službe, to pa prvič slišim!
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

energetik ::

@A.Smith: sej jst sm dobil službo. Sicer je zdaj pripravniška plača zelo boga (ma nek nabavni tehnik v Hoferju skor isto;( )
Govoril sem samo o tem, da razpisov v pol leta za UNI energetika nisem videl...

dronyx ::

Itak, boljše da imamo milijon ekonomistov pa fdvjevcev da bodo lahko filozofirali pa prodajali meglo? Samo kdo bo pa kaj naredil?

Tole vprašanje je zelo na mestu in jaz se to sprašujem že zadnjih 15 let. Ampak zadeva deluje, če pogledate pravo in ekonomijo diplomante dobesedno štancajo, pa kljub temu skoraj ne poznam brezposelnega pravnika. Za ekonomiste je malo težje, ampak kljub vsemu se vpisujejo na fakulteto v enormnih količinah.

Na drugi strani večina proizvodne stagnira, v računalništvu uspevajo predvsem d.o.o.-ji, ki imajo tuje principale in prek Brnika uvažajo škatle, ki jih brez dodane vrednosti prodajajo naprej. Poznam sicer nekaj uspešnih firm, ki svoje produkte tržijo tudi v tujini, samo te zaposlujejo zanemarljiv delež ljudi.

Moja edina logična razlaga, kako lahko tak sistem sploh živi je to, da je v bistvu tranzicija podobno, kot če ti nekdo zapusti veliko premoženje, dediščino. Ti si lahko popoln luzer, ne delaš nič, prodajaš zijala ob Ljubljanici, pa ti gre še vedno zelo dobro, ker živiš od dediščine. Ko dediščino pokuriš, je zabave konec. Ostanejo ti samo tajkuni in oligarhi.

opeter ::

Podpis pod onyxa. Seveda pa je vprašanje, kako dolgo se lahko tak sistem obdrži...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Jean-Paul ::

O problematiki tehničnih fakultet razmišljam zelo podobno kot onyx, mogoče le še bolj radikalno. Po mojem mnenju bi morale tehnične fakultete biti veliko bolj orto oz. teoretično usmerjene, kajti le poglobljeno teoretično znanje omogoča razvoj novega znanja. Seveda bi morali biti študenti (in profesorji) ustrezno (beri strogo) selekcionirani. Tako pač delajo najboljše tuje univerze (Cambridge, kopica ameriških univerz, na čelu z MIT, ...), med njimi se najde tudi kak indijski IIT ali nemški TUM.

Za vse ostale potrebe (beri pospeševanje prodaje) je dovolj (kvalitetna) srednja šola + priučena specialnost.

Seveda se zavedam se, da je za kaj takega Slovenija verjetno premajhna. Najboljšim študentom tako preostane, da gredo po znanje v tujino. Težava pa je v tem, da njihovega potenciala v Sloveniji nihče ne potrebuje oz. ne zna izkoristiti, zato "možgani" velikokrat kar ostanejo v tujini.

dronyx ::

Vsaka fakulteta potrebuje za sabo delovna mesta, kamor se diplomanti zaposlijo po koncu študija, sicer vse skupaj nima smisla. Pri nas je žal konkurenca med fakultetami naredila to, da je morala večina tehničnih fakultet spustiti kriterije, da imajo sploh koga v predavalnicah. In kot sem napisal, večino tega kadra pobere informatika. Na svojem področju jih dela zelo malo. Je pa to metanje denarja stran, ker vsak študent stane, družba od tega pa nazaj ne dobi nič, ali zelo malo. Jaz konkretno, od znanja pridobljenega na fakulteti, nisem potreboval v 15 letih praktično ničesar. Razen papirja, na katerem piše dipl. ing. in je samo formalnost.

Informatika je pa tudi zanimiva zadeva. Jaz poznam meteorologe, magistre strojništva, organizatorje, vse živo, ki se ukvarjajo z informatiko, kar samo nakazuje, da to ni neka znanost (na tem nivoju jasno), ampak za skoraj vsa ta delovna mesta bi bila vrh glave dovolj tehnična srednja šola, vse ostalo se pa priučiš s prakso. Tu tudi kaj dosti ne pomaga fakulteta za računalništvo, ker tam dobljena znanja so povsem drug nivo, kot pa ga zahteva praksa.

Recimo pozna kdo diplomiranega organizatorja, ali inženirja elektrotehnike, ki dela kot kirurg v kliničnem centru? Ali pa nenazadnje katerega zdravnika, ki se ukvarja z avtomatizacijo procesov in na računalniku modelira procese? Ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

IceIceBaby ::

Jaz poznam meteorologe, magistre strojništva, organizatorje, vse živo, ki se ukvarjajo z informatiko, kar samo nakazuje, da to ni neka znanost (na tem nivoju jasno), ampak za skoraj vsa ta delovna mesta bi bila vrh glave dovolj tehnična srednja šola, vse ostalo se pa priučiš s prakso.


Še več je naprimer managerjev, ki po izobrazbi niti pribljižno niso managerji. Kašni dipl. ing. se sploh zelo radi vtikajo v takšne stvari, ker seveda za management ne rabiš posebne izobrazbe :)

Potem pa firma naredi odličen produkt, ki pa ga ne zna prodati. In kriva je seveda spet država pa pogoji na trgu pa korupcija...

jype ::

kst> Potem pa firma naredi odličen produkt, ki pa ga ne zna prodati. In kriva je seveda spet država pa pogoji na trgu pa korupcija...

Manager nima nič s prodajo, razen če je deklica za vse (v tem primeru pa tako in tako ni več manager).

Najboljši managerji so naravoslovci (po duši - kaj na papirju piše je vseeno), ki obvladajo matematiko.

c00L3r ::

Informatika podpre poslovne procese s pomočjo računalniških tehnologij. Zato MORAJO na področju informatike sodelovati ljudje iz marketinga, ekonomije, strojništva ipd. saj drugače informatizacija ne deluje. Informatiki pa smo tisti ki povezujemo razkorak med računalništvom in drugimi panogami. Zato so v informatiki dostikrat zaposleni tudi drugi kadri.

Žal pa poznam par primerov velikih (delno državnih) podjetij, kjer je vodja oddelka za informatiko nek tip, ki nima blage veze o tem kaj se dela v njegovem oddelku. Na srečo so pod njim dovolj sposobni ljudje, da je to delo dobro opravljeno. "Šef" pa je tja prišel preko vez ali pa zato ker je že pač tak dolgo v podjetju...

IceIceBaby ::

Manager nima nič s prodajo, razen če je deklica za vse (v tem primeru pa tako in tako ni več manager).


Seveda je. Manager je odgovoren za uspešno poslovanje podjetja (torej, tudi prodajo). Seveda to ne pomeni, da je njegovo delo neposredna prodaja, skrbi pa a to, da njego team prodaja.

dronyx ::

c00L3r, jaz delam 15 let v računalništvu, 5 različnih služb, poznam veliko ljudi in se ne spomnim, da bi kje srečal diplomiranega računalničarja (pardon, pred meseci sem srečal pripravnico, ki je nekaj takega po izobrazbi). Meteorolog je programiral v cobolu baze podatkov, magister strojništva napeljeval UTP ožičenje...Tu nihče ne povezuje razkoraka, ampak samo konkretno dela. Informatika je pobrala ves težko zaposljiv naravoslovni kader. To je dejstvo.

c00L3r ::

onyx nisi še srečal diplomiranega računalničarja in si 15 let v tem poslu? Zanimivo... Je pa res da študijski program računalništva in informatike star nekje okrog 15 let, prej so bili to samo elektroniki specializirani v računalništvo.

Se pa strinjam da dosti sorodnih programov kot so elektroniki, telekomunikacije in drugi naravoslovno usmerjeni diplomanti potem delajo kot programerji, sistemci ipd... To pa zato, ker je ta kader zelo iskan.

Sem pa absolutno mnenja, da imaš kot diplomant rač in inf bistveno več znanja programiranja in načrtovanja software-a, kot drugi naravoslovni faxi.

leinad ::

kolikor je meni prišlo na uho od enega sošolca BAJE ljubljanski FRI izpljune letno cca. 10-15 diplomantov(UNI program). V kolikor ta cifra drži ni nič nenavadnega, če srečaš tako malo računalničarjev.

l0g1t3ch ::

Vsi ostali pa ostanejo z neopravljenimi izpiti pri mihelčiču :))

kulSMS ::

kolikor je meni prišlo na uho od enega sošolca BAJE ljubljanski FRI izpljune letno cca. 10-15 diplomantov(UNI program). V kolikor ta cifra drži ni nič nenavadnega, če srečaš tako malo računalničarjev.


po moje približno toliko študentov diplomira v prvem letu po končanih predavanjih.

Smurf ::

Ne pretiravajte. Na FRI-ju UNI vsako leto diplomira okoli 60 študentov. Približno enako tudi na FE-ju.

Poročilo- FRI

St@jler ::

kolikor je meni prišlo na uho od enega sošolca BAJE ljubljanski FRI izpljune letno cca. 10-15 diplomantov(UNI program). V kolikor ta cifra drži ni nič nenavadnega, če srečaš tako malo računalničarjev.


10-15 študentov diplomira v roku. Se pravi da diplomirajo 4-5 let po vpisu na faks. Ostali pa pač malo podaljšujemo :P
sicer pa 10-15 od 180 folka ni slabo ne :)

dronyx ::

Ne vem če je tole še komu drugemu smešno, ampak meni je. Baje je najbolj znan diplomant FER Marko Kryžanowski, trenutno direktor Petrola. Ampak preden je postal direktor, je pa baje prodajal avtomobile. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

St@jler ::

Stari, Žiga Debeljak je diplomant FRI.:)) Kolk smo ponosni!! ;)

dronyx ::

Kdo je to Žiga Debeljak?

Edit:
Se oproščam. Jasno, šef Mercatorja, samo sem moral pogledati v googla, ker mi ni takoj padlo na pamet. Pa nisem vedel, da je tudi on iz tega profila. Lepo. Lepo. Nekoč sem se norčeval, da bi lahko takega monopolista, kot je Petrol, ki mu ceno goriva itak predpiše država, vodila tudi napihljiva lutka iz sex shopa, pa ne bi bil poslovni rezultat nič slabši. Besede vzamem nazaj in se globoko oproščam. Če pa bo volja, sem pripravljen za 1 € mesečne plače prevzeti vodenje Petrola in bomo potem pogledali, koliko izgube bi pridelal. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

dronyx ::

Ker vidim, da si je prek tega foruma 1200 ljudi ogledalo moj indeks in je verjetno tako postal najbolj znan indeks v zgodovini samostojne Slovenije, kot bonus prilagam izpoved diplomanta procesne avtomatike, kako je izgledala MOJA PRVA SLUŽBA.

Sem moral takoj vzeti antidepresiv, ko sem obujal med pisanjem spomine na to obdobje.

Smurf ::

Moram priznati, da imam (zaenkrat) podobne izkušnje kot jih je opisal Kekez. Ponudbe letijo iz vseh strani (začeli so že celo v 1. letniku). Povsod stokajo, da jim močno primankuje izobraženega kadra. Mislim, da sm lani dobil 3-4 ponudbe za delo čez poletje (število štipendij je pa še višje). Poleg tega te še vsak profesor hoče zvabiti v kakšen projekt. Skratka... zaenkrat res ne občutim pomankanja povpraševanja po mojem znanju. Bomo pa videli, če se bom čez nekaj let pritoževal glede plače. Načeloma pa mislim, da diplomantom FE-ja ni hudega :D (če niso že glih čist nesposobni, pa še v tem primeru bodo imeli službo).

blackStorm ::

Ne vem kako je blo včasih na FE, ampak zdej je tko...študente ne zanima elektrotehnika ampak samo kako bodo nardil kolokvije, na katerih točno veš kaj te čaka. Po možnosti si sprintaš cel arhiv prejšnjih izpitov in jih dodaš v bronštajna. Tako z malo iznajdljivosti dobiš komot 9 pa 10. Lepe ocene in študentsko žuranje nardijo potem svoje. Fax je preveč izgubil na pomenu, preveč je takih ljudi, vključno s starši ,ki pravijo:" ti sam da nardiš, itak boš potem čist neki druzga delu." In tako se folk prepusti nekemu nezdravemu, neakademskemu, luftarskem načinu študija v smislu da od posameznega predmeta odneseš samo to kar rabiš. Če slučajno asistent pove še kej uporabnega folk postane živčn. Če predavatelj ne prinese znanja na krožniku in je za razumevanje potrebno sprotno delo, ga ne bo noben obiskoval, posledično bo pa po anketah imel manjše točkovanje in manjše možnosti, za delo. Po novem namreč vsako leto ocenjujemo profesorje za nazaj.

Kar se pa tiče služb. Ta slovenija se bo začela postavljat na noge šele takrat, ko bo folk dejansko moral nekaj narest, da bo imel za hrano. Tukaj samo razmišljamo kdaj bomo šli naprej na dopust, kje bomo smučal in kam gremo na morje. Za en teden dobrega dopusta se sprijaznimo z službo. Sej ne da komaj zdržimo v njej in naredimo pol manj kot bi nek kitajc in da stem ko smo utrujeni mislimo da smo veliko delal. Potem pa se pritožujemo nad majhnimi plačami. Sposobnost je na psu. Doktorje po inštututih čaka veliko dela,če bodo hoteli obdržat službo. Sej ne da ni dela, ampak delodajalci jih ne morejo tržiti. Zato je poleg dilpome sedaj važno koliko točk imaš kot raziskovalec. Kot dober raziskovalec oz. inžiner meddrugim tudi elektrotehniki, lahko čisto vredu zaslužijo. Ampak ne vi. Vi k mislte da so 10 tke v indeksih to kar folk išče. Potem pa imaš na eni strani take k se grebejo za 10+ zraven pa grejo dvakrat na teden vn,da uno piflanje prebavijo, po drugi strani pa une k se šlepajo pa znajdejo nekak da pridejo skoz, k je tako milostljiv sistem. Maš pa take k pridejo čist zasanjani in res delajo ampak nimajo širine. Profesor je za njih bog in brez teorije so izgubljeni.Čisto brez lajfa. Totalno neakademsko vzdušje. Ampak to kar se učiš na faksu je osnova in nikakor ni za vrežt stran. Če en profesor ne zna razlagat in se zato ne učiš se fizikalna dejstva ne spremenijo. Pač nimaš sreče. Par postov manj boš zvedu o svojem področju k ga itak ne boš "opravljal".
Pol v praksi je itak vse drgač k eno dete pride med une bednike k govorijo da faks ni nč in se ti smejejo in misljo da so carji ker vejo kako je v praksi. Po drugi strani maš pa take k so tih al pa so šli v tujino. Tam so njihovo znanje bolj cenijo kot tukaj ,ko se ti smejejo če hočeš nekaj razumet.
Profesorji na faksih žal spuščajo kriterij, zarad tega k majo hordo nesposobnih ljudi k jim razlagajo.Stvari mora 5krat razlagat da ga folk začne štekat. Tisto kar je pa predaval prejšni teden pa itak noben več ne ve. Gimnazije so tudi spustile kriterij, ravno tako srednje šole. Ravnatelji nahrulijo poštenega profesorja, ki noče spustiti dijaka k nima pojma o matematiki, medtem ko jim zmanjkuje mest v višjih letnikih in bodo morda morali zapreti oddelek. Kako priti najlažje čez srednjo šolo? Počakaj da maš popravca, v drugo boš moral vedeti samo koliko je ena+ena. Tako boš delal 4 leta nato pa na faks. Zdaj samo še počakajmo 10 let in slovenija bo na polno začela z privatnimi šolami, privatnim vsem, delat se bo moral ful več, če bomo hotel ohranit standard. Ampak ga ne bomo, ker se sile na svetovnem tržišču premikajo. Dobro vemo kaj se dogaja na vzhodu. Potem imaš pa polno nekih filozofov k se pritožujejo nad hitrim delom,onasneževanjem itd... Za situacijo v kateri smo ni kriv kapitalizem, on nas samo sili naprej. Za okoljevarstvo nimamo denarja,ravno tako ne za zdravstvo , šolstvo, za nič. Najbolš da rečemo da so za vse krive centralne banke pa neke nevidne roke ki vladajo planetu. Če kdo vlada planetu je to neumna družba k potegne vsakega normalnega človeka v ene blodnje in trače. Zapravljamo za bencin, internet, kavice, dopuste, hočemo imeti veliko prostega časa, in lepo delo, sistem je pa v k****. Zakaj? Ker pol folka ni poslušal na faksu. Ful fajn da gremo delat nekaj za kar sploh nimamo izobrazbe.
Zato ne bit taki noji. Ne bit zadovolni z neinovativnim delom, z nekim socialističnim režimom, probajte narest iz sebe čimveč in če bo 50% slovencev začel tako razmišljat se bo gospodarstvo premaknilo. Zdej pa folk sam gleda da se bo čimbolj znašu pa nč naredu. Hvala bogu da se je odpru evropski trg, da bodo sposobna podjetja pršla pa pohodila naša in naša sposobna podjetja pohodla kkšno v novih članicah. Zaprti same vase ne bi dosegli nič. Tako pa bodo tista podjetja z slabimi šefi itak propadla. Sposobni delavci bodo šli v tujino in kaj kmalu osvajali slovenski trg.

Torej vsak študent elektrotehnike ali kerga kol druzga faksa. Probajte najti eno nit k jo spletete čimbolj med vsemi področji ki jih boste spoznali, zraven se maksimalno angažirajte in probajte dobiti tisti glavni občutek, kaj sploh veda ki jo študirajte je. Ko boste prišli vn pa da boste vedeli kam vtakniti šivanko. Odkrivajte globine in ne samo poglodat površine da dobite uno oceno v indeks. Fax vam da samo podatke, vsak pa se mora potruditi sam pri sebi. Stvari so zlo simpl, ampak skušnjave in naivna družba te hitro zavedejo..
fax in služba nista vse!

energetik ::

@blackStorm: eni delamo zato da lahko živimo in ne živimo zato, da delamo. Ne mislim se jaz maksimalno angažirati in garati v službi, da bom reševal gospodarstvo, še posebej za tako plačo.
In smisel življenja je meni ravno v kvalitetnem preživljanju prostega časa, ne v službi. Na srečo pa delam v službi točno to, kar sem se učil na FE in delal za diplomo, tko da sm zadovoljen. :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družboslovna informatika je nezaposljiva smer! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10123053 (16250) jernejl
»

lahki/najlažji faks ali vš (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14936028 (23049) GGGGG
»

Ali imamo preveč diplomantov s fakultet? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15023013 (20695) BlueRunner
»

Šolski sistem in IT službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9145789 (44549) Nejc Pintar
»

Študij na FOV

Oddelek: Šola
215004 (4641) frenk

Več podobnih tem