» »

lahki/najlažji faks ali vš

lahki/najlažji faks ali vš

1 2
3
»

GGGGG ::

Ni treba FOVa primerjati s Harvardom.


Joj, spet površno bereš. Nikjer nisem primerjal FOV s Harvardom. Napisal sem, da ti ni treba biti noben genij, da uspešno diplomiraš na eni najboljših univerz na svetu.

Kaj misliš da FOV objavlja da je to kranjska Sorbona? Sicer so se baje od mojih časov malo popravili, ampak to je že inercija ... Pa ja ne misliš da bom šel moje kolege (ki so študirali/studirajo) spraševat za izjave kako lev je faks ...?


Se pravi... Faks je "lev", če:
- Se Nodi in Invictus odločita, da je lev
- Če je tako lahek, da ga konča večina študentov
- Če mu nekateri pravijo "sorbona"

Dejstvo, da fakulteta proizvaja relativno dobro usposobljene kadre z zelo širokim spektrom možnih zaposlitev, očitno nima veze.

PrihajaNodi ::

- Se Nodi in Invictus odločita, da je lev
- Če je tako lahek, da ga konča večina študentov
- Če mu nekateri pravijo "sorbona"

Dejstvo, da fakulteta proizvaja relativno dobro usposobljene kadre z zelo širokim spektrom možnih zaposlitev, očitno nima veze.


Ti se tolaži kakor želiš ampak aplikativnega znanja tam ni. Sicer mi pa povej kaj znaš? Kaj si se naučil od tam=

Poleg tega pa faks je lev, vse tisto za kar moraš hoditi na predavanja se lahko jaz sam naučim doma in ne potrebujem "profesorjev" da mi berejo zadeve.

Torej, da, FOV je faks, ki ga dokonča vsak. Zato priporočam tistim, ki želite papir.



Joj, spet površno bereš. Nikjer nisem primerjal FOV s Harvardom. Napisal sem, da ti ni treba biti noben genij, da uspešno diplomiraš na eni najboljših univerz na svetu.


Dajva malo faktov na mizo. Študent FOV še vstpnih pogojev nima za faks v pravem pomenu besede. Pa poglejva:

Weizman Institute of Science

Tu moraš podpisati še klavzulo o intelektualni lastnini.

GGGGG ::

Ti se tolaži kakor želiš ampak aplikativnega znanja tam ni. Sicer mi pa povej kaj znaš? Kaj si se naučil od tam=


Jaz se tolažim s tem, da nisem ravno socialni problem in z znanjem pridobljenem na FOV preživljam sebe in familjo. Meni se to zdi dost dobra tolažba in dokaz, da nekaj malega aplikativnega znanja pa vseeno dobiš.

Drugače bo pa mogoče najboljše, da pogledaš predmetnik, boš najhitreje videl, kaj se lahko naučiš.

Poleg tega pa faks je lev, vse tisto za kar moraš hoditi na predavanja se lahko jaz sam naučim doma in ne potrebujem "profesorjev" da mi berejo zadeve.


Tole je precej velika brca v temo. S takim odnosom greš lahko na vsak faks, ampak se mi zdi, da to ni ravno point. Stikov z ljudmi in gospodarstva imaš pa na FOV tudi nekaj, če nisi ravno čisto pasiven.

Torej, da, FOV je faks, ki ga dokonča vsak. Zato priporočam tistim, ki želite papir.


A se nismo že zmenili, da težavnost nima veliko skupnega z zaposlivostjo (kar je za veliko večino glavni razlog za študij).

Zanimiv fenomen je tole merjenje k.... s težavnostjo faksa.

PrihajaNodi ::

Jaz se tolažim s tem, da nisem ravno socialni problem in z znanjem pridobljenem na FOV preživljam sebe in familjo. Meni se to zdi dost dobra tolažba in dokaz, da nekaj malega aplikativnega znanja pa vseeno dobiš.


Nič še nisi povedal kakšna znanja so to? Pravo, poslovanje, ekonomija...? To lahko vse sam prečitam na netu.


Drugače bo pa mogoče najboljše, da pogledaš predmetnik, boš najhitreje videl, kaj se lahko naučiš.


Predmetnik sam po sebi ni pomemben, če so pa profesorji na nivoju ki dovolijo plonkanje ali pa še kaj prišepnejo. Da o vsebini ne bi. Piše mogoče že lepo...Uporabno pa manj kot nič.

Tole je precej velika brca v temo. S takim odnosom greš lahko na vsak faks, ampak se mi zdi, da to ni ravno point. Stikov z ljudmi in gospodarstva imaš pa na FOV tudi nekaj, če nisi ravno čisto pasiven.


Ne, nemoreš. Se vidi da si študent FOV - ja. Za resne raziskave potrebuješ ti opremo ki stane toliko da ti v svojem življenju ne boš zaslužil tega zneska.

A se nismo že zmenili, da težavnost nima veliko skupnega z zaposlivostjo (kar je za veliko večino glavni razlog za študij).

Zanimiv fenomen je tole merjenje k.... s težavnostjo faksa.


Stopnja intenzivnosti zahtev je pomembno. Sedaj brcaš v temo, ker si pča iz tega faksa, ampak ti razmišljaš po tej logiki: vseeno je ali živim v šotoru, baraki ali pa v luksuzni hiši. Povsod lahko jem in spim.

Zgodovina sprememb…

Smurf ::

PrihajaNodi je izjavil:


Nič še nisi povedal kakšna znanja so to? Pravo, poslovanje, ekonomija...? To lahko vse sam prečitam na netu.

Tako lahko posplosimo na vse. FRI, FE, FMF, ...

PrihajaNodi je izjavil:


Ne, nemoreš. Se vidi da si študent FOV - ja. Za resne raziskave potrebuješ ti opremo ki stane toliko da ti v svojem življenju ne boš zaslužil tega zneska.

Resno raziskavo cesa? Jaz delam high tech z laptopom za jurija pa pol.

Phantomeye ::

beh ...

A se na slotechu res zbirate sami egoti, ki čutite potrebo merjenja kurcev, kdo je hodil na težji in uporabnejši faks.

Rajši pišite o tem KAJ delate trenutno in KAKŠNA znanja ste odnesli s faksa, ki jih v trenutni zaposlitvi koristite. Ne štejejo pa znanja, ki ste jih pridobili izven študija.

No dajmo.

1, 2, 3 ...

Človek, ki se hvali s tem, kako je njegov faks boljši in težji, ni vreden nič. Ja?

GGGGG ::

Niče še nisi povedal kakšna znanja so to? Pravo, poslovanje, ekonomija...? To lahko vse sam prečitam na netu.


Tako, kot veliko večino snovi iz vseh ostalih fakultet. Your point?

Ne, nemoreš. Se vidi da si študent FOV - ja. Za resne raziskave potrebuješ ti opremo ki stane toliko da ti v svojem življenju ne boš zaslužil tega zneska.


Dvomim :)

Lahko pa poveš kakšno astronomsko drago opremo rabiš za diplomo na FRI ali MFM. Pa kakšne resne raziskave dela povprečen študent na teh elitnih fakultetah.

Stopnja intenzivnosti zahtev je pomembno. Sedaj brcaš v temo, ker si pča iz tega faksa, ampak ti razmišljaš po tej logiki: vseeno je ali živim v šotoru, baraki ali pa v luksuzni hiši. Povsod lahko jem in spim.


Stopnja intenzivnosti zahtev? Kaj je to? Določene smeri na FDV so zelo intenzivne, stalno si na nekih vajah, stalno imaš obveznosti itd. Ali pa pravo npr. Verjetno en najbolj intenzivnih faksov (čeprav lahko itak vso snov prečitaš na netu).

PrihajaNodi ::

Resno raziskavo cesa? Jaz delam high tech z laptopom za jurija pa pol.


To je super. Sam da uživaš.


Sam pa govorim o tem:
http://wws.weizmann.ac.il/neurobiology/

Tako lahko posplosimo na vse. FRI, FE, FMF, ...


Ja ne, ne gre. So določene stvari kjer je potrebno zadeve razumeti in ne piflati se, pa še to neumnosti. In če zadeve ne razumeš greš na faks, kjer se izpopolniš. Na FOV pa razumenja ni enako kot na FDV, kup hipotez in teorij, ki s prakso nimajo nič.

Zgodovina sprememb…

GGGGG ::

Sam pa govorim o tem:
http://wws.weizmann.ac.il/neurobiology/


To je torej taprav faks, vse ostalo je smet?

Smurf ::

PrihajaNodi je izjavil:

Resno raziskavo cesa? Jaz delam high tech z laptopom za jurija pa pol.

To je super. Sam da uživaš.

A, to te torej matra. Ti ze ves cas govori o nevroznanosti. To pa res ne ucija na FOVu!

Ampak, ves obstajajo tudi druga podrocja.


PrihajaNodi je izjavil:


Sam pa govorim o tem:
http://wws.weizmann.ac.il/neurobiology/

Ja ne, ne gre. So določene stvari kjer je potrebno zadeve razumeti in ne piflati se, pa še to neumnosti. In če zadeve ne razumeš greš na faks, kjer se izpopolniš.

Razumes lahko tudi s pomocjo knjig. Predavanja ti stvari olajsajo, komot pa lahko to osvojis tudi sam.

PrihajaNodi ::


Tako, kot veliko večino snovi iz vseh ostalih fakultet. Your point?


beri zgoraj.

Dvomim :)

Lahko pa poveš kakšno astronomsko drago opremo rabiš za diplomo na FRI ali MFM. Pa kakšne resne raziskave dela povprečen študent na teh elitnih fakultetah.


Beri zgoraj.


Stopnja intenzivnosti zahtev? Kaj je to? Določene smeri na FDV so zelo intenzivne, stalno si na nekih vajah, stalno imaš obveznosti itd. Ali pa pravo npr. Verjetno en najbolj intenzivnih faksov (čeprav lahko itak vso snov prečitaš na netu).


Hja če imaš otroka, ki bo hodil h verouku, na borilne veščine, na glasbeno, bil gasilc, na šolo kleklanja, kuhanja...Ima tudi veliko obveznosti od tega pa bo potegnil manj kot nič.

GGGGG ::

Resno raziskavo cesa? Jaz delam high tech z laptopom za jurija pa pol.


Ampak ti delaš v eni levi firmi :)

Hja če imaš otroka, ki bo hodil h verouku, na borilne veščine, na glasbeno, bil gasilc, na šolo kleklanja, kuhanja...Ima tudi veliko obveznosti od tega pa bo potegnil manj kot nič.


In kako lahko to prenesemo na fakultete? Da so tiste najbolj intenzivne fakultete zanič? Čeprav, ti zagovarjaš fakultete z visoko intenzivnostjo, če se ne motim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GGGGG ()

PrihajaNodi ::

Razumes lahko tudi s pomocjo knjig. Predavanja ti stvari olajsajo, komot pa lahko to osvojis tudi sam.


Seveda, kot se seksa lahko učiš s knjige.


To je torej taprav faks, vse ostalo je smet?


Sem že prej povedal so smeri aka, matematika, fizika, kemija, gradbeništvo, medicina pa še kak bi se našel ki so na nivoju pod okriljem Univerze Lj, vse ostalo lahko ukinemo.

In kako lahko to prenesemo na fakultete? Da so tiste najbolj intenzivne fakultete zanič? Čeprav, ti zagovarjaš fakultete z visoko intenzivnostjo, če se ne motim.


Spet bereš površno, visoko intenzivnost zahtev...Torej kvaliteta ne pa kvantiteta. FOV ima lahko super duper predmetnik v praksi pa je vse skupaj neuporabno. Kar tudi je. Pa ni mi rečt da to lahko rečeš za večino. Pravnik kot pravnik ki študira pravo in zakonodaja se le malček razlikuje od tistega kar je na FOV. In gospodarsko pravo primerjati z enakim predmetom na pravni v LJ je kot primerjati celotno fakulteto in enim izpitom. Ali drugače, gospodarsko pravo na pravni je obsežen toliko kot celotna snov na FOV-ju 3 eh let.

Zgodovina sprememb…

GGGGG ::

Seveda, kot se seksa lahko učiš s knjige.


Kaj zdaj? Se lahko učiš iz knjige ali ne? Ali pa se lahko magično iz knjige in iz neta naučiš samo snov, ki jo predavajo na FOV, za snov iz tapravih fakultet pa rabiš profesorja? Daj razloži, saj veš, FOVjevci smo bolj počasne sorte.

PrihajaNodi ::

Daj razloži, saj veš, FOVjevci smo bolj počasne sorte.


To mi je jasno. Pojdi na malo bolj zahtevna predavanja drugih fakultet pa ti bo bolj jasno.

GGGGG ::

Spet bereš površno, visoko intenzivnost zahtev...Torej kvaliteta ne pa kvantiteta. FOV ima lahko super duper predmetnik v praksi pa je vse skupaj neuporabno. Kar tudi je.


Kako torej pojasnjuješ uspešnost študentov FOV na trgu dela?

Ali drugače, gospodarsko pravo na pravni je obsežen toliko kot celotna snov na FOV-ju 3 eh let.


Meni se ni zdelo.

PrihajaNodi ::

Kako torej pojasnjuješ uspešnost študentov FOV na trgu dela?


Imaš statistiko? Vi ste res najbolj uspešen in zaposljiv kader. Ampak ne dam takšnemu niti slučajno službe ki prihaja s takšno izobrazbo. Prednost bi pri meni imeli vedno Matematiki, Fiziki, Kemiki...Pač 100% bolj dojemljivi, če ne več.

Meni se ni zdelo.


Seveda ne. Če imaš torto zakaj bi grizel kislo jabolko. Si pogledal obseg zahtev na pravni v LJ in FOV? Vprašanja ki si jih moral znati tam in na FOV? Da ne govorim o pisnem prvo in nato ustnem kakšna je šele tu razlika. Medtem ko se na FOV hecate malo, se na pravni tresejo in bruhajo:) No vsaj nekaj jih poznam.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Kako torej pojasnjuješ uspešnost študentov FOV na trgu dela?
Imaš kakšne podatke o njihovi uspešnosti na trgu dela, ali to kar tako, malo od oka in na pamet?;)

O.

GGGGG ::

Seveda ne. Če imaš torto zakaj bi grizel kislo jabolko. Si pogledal obseg zahtev na pravni v LJ in FOV?


Sem študiral na obeh faksih.

Imaš kakšne podatke o njihovi uspešnosti na trgu dela, ali to kar tako, malo od oka in na pamet?;)


Ne še. Saj mora obstajati kakšna statistika. Moje prepričanje temelji na izkušnjah iz prakse. Pač, relativno malo FOVjevcev brez službe poznam, pa relativno veliko takih z res dobrimi službami.

Mipe ::

Zakaj potem postavajo pred parlamentom s transparenti in jokajo, da ne dobijo služb?

PrihajaNodi ::

Sem študiral na obeh faksih.


Si dokončal oba ali si pravo pustil ker ti ni šlo in šel na FOV?

Zakaj potem postavajo pred parlamentom s transparenti in jokajo, da ne dobijo služb?


Tisto so iz FDV ne FOV ali pa tudi:) Mogoče še kdo iz družboslovne informatike, DOBE, uf koliko jih je...

Bolje da bi se izučlili za keramičarje, vodovodarje, lesarje, štromarje...To so vsaj poklici nae pa diplomirani organizator nevem česa, ki potem dela kot poslovni sekretar aka tajnica in srečen da službo ima.

Zgodovina sprememb…

GGGGG ::

Si dokončal oba ali si pravo pustil ker ti ni šlo in šel na FOV?


Pustil pravo, ker se nisem videl v teh vodah. Potem sem tik pred diplomo pustil še FOV, ko sem videl, da nikoli ne bom rabil papirja.

Invictus ::

GGGGG je izjavil:

Si dokončal oba ali si pravo pustil ker ti ni šlo in šel na FOV?


Pustil pravo, ker se nisem videl v teh vodah. Potem sem tik pred diplomo pustil še FOV, ko sem videl, da nikoli ne bom rabil papirja.

Svašta.

Sfaliral dva faksa, zdaj pa pravi kako uporabna sta ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GGGGG ::

Ne, za FOV pravim, da je uporaben, za pravo ne vem.

Invictus ::

Če bi se ti zdel uporaben, bi ga tudi končal ...

Kot pri ženski. Če je uporabna, greš do konca, ne pa domov s trdim ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GGGGG ::

Nisem imel nobenega razloga, da bi se matral še z diplomsko. Pri stvareh, ki sem jih delal, mi naziv ni popolnoma nič pomenil.

Invictus ::

Že slišano ...

Cel kup folka s kao končanim faksom, ampak brez diplome.

Izgovor, ne rabim papirjev ...

Vsak po svoje, ampak sam rad zaključujem zadeve.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Phantomeye ::

PrihajaNodi je izjavil:

Sem študiral na obeh faksih.


Si dokončal oba ali si pravo pustil ker ti ni šlo in šel na FOV?

Zakaj potem postavajo pred parlamentom s transparenti in jokajo, da ne dobijo služb?


Tisto so iz FDV ne FOV ali pa tudi:) Mogoče še kdo iz družboslovne informatike, DOBE, uf koliko jih je...

Bolje da bi se izučlili za keramičarje, vodovodarje, lesarje, štromarje...To so vsaj poklici nae pa diplomirani organizator nevem česa, ki potem dela kot poslovni sekretar aka tajnica in srečen da službo ima.


Družboslovni informatiki imajo pa službe ;)

GGGGG ::

Invictus je izjavil:

Že slišano ...

Cel kup folka s kao končanim faksom, ampak brez diplome.

Izgovor, ne rabim papirjev ...

Vsak po svoje, ampak sam rad zaključujem zadeve.


Good for you. Jaz pa nerad zapravljam čas za stvari, v katerih ne vidim smisla. Sunk cost pa to. Evo, zdaj sva obdelala osebne preference do zaključevanja faksov in gremo lahko nazaj na temo.

Glugy ::

Tle se kr naprej najdejo osebki k ne prenesejo da je kak faks lahko lahek in obenem uporaben. Ne faks more bit zagrenjen da je spoštovan. More 80% osipa bit, še boljš pa 95% da je res faks nekih izobraževalnih genijev. Vsi k so rojeni za butanje formalizmov v glavo so dbest ostali so pa budale al kako?

Invictus ::

Dejstvo je da večina tukaj fura dalje zablodo Slovencev da je življenje lahko in da se da stvari dobiti na lahek način. tega ni. če se hočeš kaj naučiti, se moraš usesti in naučiti.

Če faks naredi preveč študentov, sta možna samo dva razloga:

1. Lahek faks.
2. Faks izbere samo najboljše študente.

Ker je trenutno v Slo preveč faksov, je druga opcija malo neverjetna.

FOV je pa bila (ali pa je še) edina izpostava mariborske univerze v ljubljanski okolici. Tja so se vedno vpisovali ljudje ki ki jim uspelo kaj narediti na ljubljanski univerzi. Sam lahko naštejem cel kup mojih znancev, ki so šli skozi ta proces. Sicer jim gre čisto O.K., ampak daleč od tega da bi dobili tam kaka uporabna znanja. Papir pač še vedno pride prav.

@iKsT

Na tvojem mestu bi naredil diplomo. Nikoli ne veš kdaj ta "brezzvezen" papir prav pride. V tujini vedno ... Sicer pa mene čaka magisterij ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Na tvojem mestu bi naredil diplomo. Nikoli ne veš kdaj ta "brezzvezen" papir prav pride. V tujini vedno ...
No ja, vedno ne, je pa čisto res, da včasih pa zelo prav pride. Ti vse znanje tega sveta ne pomaga, če zaradi birokratskih zadev zahtevajo pildek.

GGGGG ::

Sicer jim gre čisto O.K., ampak daleč od tega da bi dobili tam kaka uporabna znanja.


Potem so očitno faks delali zaradi papirja, z minimalnim naporom. Kar je tudi OK. Ampak, na tak način lahko narediš praktično vsak faks.

Na tvojem mestu bi naredil diplomo. Nikoli ne veš kdaj ta "brezzvezen" papir prav pride. V tujini vedno ... Sicer pa mene čaka magisterij ...


Diploma pride prav, če iščeš zaposlitev. Zelo malo verjetno je, da bom kdaj iskal zaposlitev.

Okapi ::

Sploh ni res. Diploma prav pride, če iščeš delo (= zaslužek). Jaz sem freelancer in ne iščem zaposlitve, pa mi je diploma pri enem večletnem in odlično plačanem poslu zelo prav prišla (ker brez nje dela ne bi dobil).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

GGGGG ::

Možno. Ampak zaenkrat me še noben ni nikoli vprašal, če imam narejen faks. Ne vem, če bi hotel delati v okolju, ki postavlja take brezvezne zahteve.

Pa spet smo off topic. Načeloma se strinjam, da diploma ne more škoditi.

Invictus ::

Okapi je izjavil:

Sploh ni res. Diploma prav pride, če iščeš delo (= zaslužek). Jaz sem freelancer in ne iščem zaposlitve, pa mi je diploma pri enem večletnem in odlično plačanem poslu zelo prav prišla (ker brez nje dela ne bi dobil).

Enako pri meni.

Brez diplome FRI bi gladko popušil pri delu ki ga opravljam zdaj.

Tujina dostikrat zahteva diploma iz informatike. Velikokrat je pogoj celo računalniški faks.

Seveda tukaj ne gre za delo kot je urejanje/programiranje nekih web pagov, ampak delo za kakega večjega svetovnega vendorja. So pa potem tudi plače primerne. Celo na svetovni ravni prekleto dobre ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Ne vem, če bi hotel delati v okolju, ki postavlja take brezvezne zahteve

Nima veze z okoljem. Jaz kot freelancer delam za zasebno firmo (tujo), v kateri se odlično razumemo, vzdušje je krasno, ampak projekt financira Evropska komisija, ki zahteva, da imajo sodelujoči diplomo.

In taki primeri v resnici niso redki - je dosti razpisov za projekte, kjer financer (država, EU, tudi kakšni zasebni skladi ...) zahteva diplomo.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

GGGGG ::

No super. Jaz nisem vezan na projekte, ki jih financira Evropska komisija. Pa ja, seveda ima vezo z okoljem. Birokrati, ki zahtevajo diplomo in se financirajo iz EU denarja? Ne hvala.

Mavrik ::

GGGGG je izjavil:

No super. Jaz nisem vezan na projekte, ki jih financira Evropska komisija. Pa ja, seveda ima vezo z okoljem. Birokrati, ki zahtevajo diplomo in se financirajo iz EU denarja? Ne hvala.


Zanimivo je, kako se pritožuješ nad predsodki proti tvojemu faksu, potem pa v isti temi eno sporočilo kasneje tako nagravžno posplošitev in nalepko izjaviš. Tole je malo hinavsko veš.
The truth is rarely pure and never simple.

Invictus ::

GGGGG je izjavil:

No super. Jaz nisem vezan na projekte, ki jih financira Evropska komisija. Pa ja, seveda ima vezo z okoljem. Birokrati, ki zahtevajo diplomo in se financirajo iz EU denarja? Ne hvala.

Taka "moralna drža" te samo drži stran od celega kupa denarja, ki ga bo tako ali tako nekdo dobil. Ta denar se s tem ko ti moraliziraš o njegovi smisleni porabi, ne bo potrošil za nič boljšega. Zato ga je pač potrebno pokasirati zase.

Poznam kar nekaj folka, ki mislijo da diploma ni pomembna, ker oni že imajo službo/delo/projekte. Danes jih imaš, jutri pa te lahko ni več.

Sprememba pravil, poslovnega okolja, itn ... Potem pa namesto da bi delal za denar, delaš za preživetje. Pa ne mi zdaj moralizirat da denar ni najpomembnejši. Svoj delovni čas mora vsak najbolje vnovčiti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Jaz nisem vezan na projekte, ki jih financira Evropska komisija. Pa ja, seveda ima vezo z okoljem. Birokrati, ki zahtevajo diplomo in se financirajo iz EU denarja? Ne hvala.
:)Že en stari Grk je pred 2500+ leti napisal basen o lisici in kislem grozdju.

Jaz tudi nisem vezan na projekte, ki jih financira Evropska komisija. Ampak ko se pojavi priložnost za strokovno delo, ki te veseli in je (po tvojem prepričanju) koristno, s sodelavci, s katerimi se odlično razumeš (pred dvema letoma smo imeli "team building" v Bilbau, lani v Budimpešti, letos v Galwayu na Irskem), in je dobro plačano, te ne moti, da ga financira EK in zaradi svojih birokratskih vzrokov zahteva diplomo. Razen seveda, če diplome nimaš - potem je pa vsak izgovor dober, zakaj tega itak ne bi hotel delati.>:D

In ja, samo zaradi tega, ker si ti bo morda nekoč ponudila takšna priložnost, se ne splača vpisati faksa. Ampak če si pa faks že naredil in ti manjka samo še diploma, jo je pa zelo neumno ne narediti - ravno zaradi tega, ker boš morda nekoč čez leta moral izpustiti takšno priložnost. Diploma na FOV zahteva recimo en mesec dela (lagano sportski).

O.

GGGGG ::

Zanimivo je, kako se pritožuješ nad predsodki proti tvojemu faksu, potem pa v isti temi eno sporočilo kasneje tako nagravžno posplošitev in nalepko izjaviš. Tole je malo hinavsko veš.


Ena bistvena razlika je Mavrik. Jaz nikogar ne prepičujem kako so te službe "leve" in podobno. Izrazil sem osebno mnenje, v takih okoljih pač ne funkcioniram dobro, zato se jih izogibam. Okapi in Invictus sta me želela prepričati, da bi moral diplomirati, pa sem jima razložil zakaj mi ni treba.

Taka "moralna drža" te samo drži stran od celega kupa denarja, ki ga bo tako ali tako nekdo dobil. Ta denar se s tem ko ti moraliziraš o njegovi smisleni porabi, ne bo potrošil za nič boljšega. Zato ga je pač potrebno pokasirati zase.


Nisem materialist. Imam dovolj za dostojno preživetje in nekaj malega za rezervo. Tale "I want it all" mentaliteta mi ne diši najbolj. Kaj mi bo 10M na računu, če po 5 letih ne bom več poznal svoje družine?

Sprememba pravil, poslovnega okolja, itn ... Potem pa namesto da bi delal za denar, delaš za preživetje. Pa ne mi zdaj moralizirat da denar ni najpomembnejši. Svoj delovni čas mora vsak najbolje vnovčiti.


Če pride taka sprememba pravil lahko še vedno odreagiraš. In ne, denar ni najpomembnejši, daleč od tega. Pomemben je dokler ga nimaš dovolj za preživetje. Med recimo 10k in 20k pa realno ni nobene razlike.

Delovni čas pa maksimalno unovčiš tako, da npr. nehaš prodajati storitve, kjer si grdo omejen s tistimi cca. 8 urami na dan, ki jih lahko zaračunaš. To so nas med drugim naučili na FOV, in zelo hvaležen sem jim za to lekcijo :)

GGGGG ::

Ampak če si pa faks že naredil in ti manjka samo še diploma, jo je pa zelo neumno ne narediti - ravno zaradi tega, ker boš morda nekoč čez leta moral izpustiti takšno priložnost.


To bi bilo res, če bi imel kak interes delati na projektih s timbildingom v Bilbau.

PrihajaNodi ::

Če pride taka sprememba pravil lahko še vedno odreagiraš. In ne, denar ni najpomembnejši, daleč od tega. Pomemben je dokler ga nimaš dovolj za preživetje. Med recimo 10k in 20k pa realno ni nobene razlike.

Delovni čas pa maksimalno unovčiš tako, da npr. nehaš prodajati storitve, kjer si grdo omejen s tistimi cca. 8 urami na dan, ki jih lahko zaračunaš. To so nas med drugim naučili na FOV, in zelo hvaležen sem jim za to lekcijo :)


To se te naučili na faksu? Groza. Saj pravim da je lev faks. Tu se gre pač za tvoje prepričanje in 98% jih bo vedno primorano prodajati storitve. In to kar si napisal ti povedo na vsakem predavanju od Emwaja, kjer te pumpajo kako bos obogatel.

Zate je očitno vsak faks nekako uporaben. Pa tudi če bi ti šel na predavanje od Tuperwara, bi ti bilo to uporabno. No ampak resnici na ljubo je 80% faksov v Sloveniji levih, ki ti da 0 uporabnega znanja. In s prodajanjem takšnega znanja se pač vidi da ne bomo nikamor več prišli, ker se futra profesorje javnega sektorja.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

GGGGG je izjavil:


Ena bistvena razlika je Mavrik. Jaz nikogar ne prepičujem kako so te službe "leve" in podobno. Izrazil sem osebno mnenje, v takih okoljih pač ne funkcioniram dobro, zato se jih izogibam. Okapi in Invictus sta me želela prepričati, da bi moral diplomirati, pa sem jima razložil zakaj mi ni treba.

Ravno tako je najino mnenje tudi osebno. Ti želim da ne boš nikoli prišel v situacijo, kjer bi rabil diplomo. Ampak trg ponavadi naredi svoje. Sam sem veliko predaval, potem se ti pa pojavi nekdo ki hoče 50 EUR/dan manj od tebe. Te takoj odpikajo, ne glede na prejšnje dobro opravljeno delo. Jebi ga, danes je svet krut.

GGGGG je izjavil:

Nisem materialist. Imam dovolj za dostojno preživetje in nekaj malega za rezervo. Tale "I want it all" mentaliteta mi ne diši najbolj. Kaj mi bo 10M na računu, če po 5 letih ne bom več poznal svoje družine?

To je ena največjih laži v Sloveniji. Da moraš za dober denar delati po cele dneve. Odkar sem freelancer, delam po 8 ur, in služim bruto 4x-5x več na mesec. Pa sem bil tudi prej precej v redu plačan. Prej pa cel kup neplačanih nadur in prst nekaj spodaj ... Pa pohvala na koncu leta kako priden kuža si.

GGGGG je izjavil:


Če pride taka sprememba pravil lahko še vedno odreagiraš. In ne, denar ni najpomembnejši, daleč od tega. Pomemben je dokler ga nimaš dovolj za preživetje. Med recimo 10k in 20k pa realno ni nobene razlike.

Problem je ker boš ob spremembi pravil prepozen. Nekdo ti bo že prevzel posel. Veliko lažje je obdržati stari posel, kot najti novega. In da zgubiš posle zaradi enega papirja ki bi ga dobil v enem mesecu? To je milo rečeno igranje z rusko ruleto. Preprosto se ne splača.

GGGGG je izjavil:


Delovni čas pa maksimalno unovčiš tako, da npr. nehaš prodajati storitve, kjer si grdo omejen s tistimi cca. 8 urami na dan, ki jih lahko zaračunaš. To so nas med drugim naučili na FOV, in zelo hvaležen sem jim za to lekcijo :)

Odvisno kaj delaš. Meni omejitev dela na 8 ur na dan pride prav. Zaprem škatlo in grem. Piše v pogodbi. Če hočejo da več delam, mi morajo šefi odobriti nadure. naj jih odobrijo, saj so potem dodatno plačane. Nikoli se ne grem kakih fix-price projektov z zblojeno stranko. Kar vnaprej ponavadi ne veš. "Time and material" je edino kar se še grem. Tukaj je moja komfortna cona.

GGGGG je izjavil:


To bi bilo res, če bi imel kak interes delati na projektih s timbildingom v Bilbau.

Spušiš lahko tudi projekt v Sloveniji, mimogrede. Ni posedovanje diplome omejeno samo na tujino.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

GGGGG ::

Sam sem veliko predaval, potem se ti pa pojavi nekdo ki hoče 50 EUR/dan manj od tebe. te takoj odpikajo, ne glede na prejšnje dobro opravljeno delo. Jebi ga, danes je svet krut.


Če znaš upravičiti 50€ višjo ceno, ni razloga, da bi te odpikali. Po tej logiki bi se po svetu vozile same Dacie.

To je ena največjih laži v Sloveniji. Da moraš za dober denar delati po cele dneve. Odkar sem freelancer, delam po 8 ur, in služim bruto 4x-5x več na mesec. Pa sem bil tudi prej precej v redu plačan. Prej pa cel kup neplačanih nadur in prst nekaj spodaj ... Pa pohvala na koncu leta kako priden kuža si.


Če ti odgovorim s tvojimi besedami. Tvoja lenoba te drži od celega kupa denarja. Zakaj ne bi delal 14 ur na dan, pa bi zaslužil še 2x več?

Problem je ker boš ob spremembi pravil prepozen. Nekdo ti bo že prevzel posel. Veliko lažje je obdržati stari posel, kot najti novega. In da zgubiš posle zaradi enega papirja ki bi ga dobil v enem mesecu? To je milo rečeno igranje z rusko ruleto. preprosto se ne splača.


Ne bom prepozen, ker nisem neumen, da bi stagniral, ali pa pričakoval, da bo diploma naredila kakšno resno razliko.

Odvisno kaj delaš. Meni omejitev dela na 8 ur na dan pride prav. Zaprem škatlo in grem. Piše v pogodbi. Če hočejo da več delam, mi morajo šefi odobriti nadure. naj jih odobrijo, saj so potem dodatno plačane. Nikoli se ne grem kakih fix-price projektov z zblojeno stranko. Kar vnaprej ponavadi ne veš. "Time and material" je edino kar se še grem. Tukaj je moja komfortna cona.


Verjetno nisi razumel. Pri prodaji storitev na ta način, je tvoj cap relativno nizek. Na voljo imaš maksimaln 8 ur na dan cca. 20 dni na mesec. Če imaš povprečno ceno ure 100€ in ti uspe prodati čisto vse ure v tem mesecu, si pokasiral 16k eur. V realnosti je 75% utilization rate že ful dober, torej si omejen na 12k prihodkov mesečno (to je preden greš na kakšno bolniško, dopust itd).

Če greš na product based model je ta cap veliko veliko višji in ni neposredno vezan na tvoj vložen čas. Tole je precej bolj učinkovita optimizacija delovnega časa.

Pa tudi če bi ti šel na predavanje od Tuperwara, bi ti bilo to uporabno.


Tupperware predavanja so kr awesome ja. V MLMjih vedno srečaš dobre prodajalce.

Invictus ::

GGGGG je izjavil:

Sam sem veliko predaval, potem se ti pa pojavi nekdo ki hoče 50 EUR/dan manj od tebe. te takoj odpikajo, ne glede na prejšnje dobro opravljeno delo. Jebi ga, danes je svet krut.


Če znaš upravičiti 50€ višjo ceno, ni razloga, da bi te odpikali. Po tej logiki bi se po svetu vozile same Dacie.

To je ena največjih laži v Sloveniji. Da moraš za dober denar delati po cele dneve. Odkar sem freelancer, delam po 8 ur, in služim bruto 4x-5x več na mesec. Pa sem bil tudi prej precej v redu plačan. Prej pa cel kup neplačanih nadur in prst nekaj spodaj ... Pa pohvala na koncu leta kako priden kuža si.


Če ti odgovorim s tvojimi besedami. Tvoja lenoba te drži od celega kupa denarja. Zakaj ne bi delal 14 ur na dan, pa bi zaslužil še 2x več?

Problem je ker boš ob spremembi pravil prepozen. Nekdo ti bo že prevzel posel. Veliko lažje je obdržati stari posel, kot najti novega. In da zgubiš posle zaradi enega papirja ki bi ga dobil v enem mesecu? To je milo rečeno igranje z rusko ruleto. preprosto se ne splača.


Ne bom prepozen, ker nisem neumen, da bi stagniral, ali pa pričakoval, da bo diploma naredila kakšno resno razliko.

Odvisno kaj delaš. Meni omejitev dela na 8 ur na dan pride prav. Zaprem škatlo in grem. Piše v pogodbi. Če hočejo da več delam, mi morajo šefi odobriti nadure. naj jih odobrijo, saj so potem dodatno plačane. Nikoli se ne grem kakih fix-price projektov z zblojeno stranko. Kar vnaprej ponavadi ne veš. "Time and material" je edino kar se še grem. Tukaj je moja komfortna cona.


Verjetno nisi razumel. Pri prodaji storitev na ta način, je tvoj cap relativno nizek. Na voljo imaš maksimaln 8 ur na dan cca. 20 dni na mesec. Če imaš povprečno ceno ure 100€ in ti uspe prodati čisto vse ure v tem mesecu, si pokasiral 16k eur. V realnosti je 75% utilization rate že ful dober, torej si omejen na 12k prihodkov mesečno (to je preden greš na kakšno bolniško, dopust itd).

Če greš na product based model je ta cap veliko veliko višji in ni neposredno vezan na tvoj vložen čas. Tole je precej bolj učinkovita optimizacija delovnega časa.

Pa tudi če bi ti šel na predavanje od Tuperwara, bi ti bilo to uporabno.


Tupperware predavanja so kr awesome ja. V MLMjih vedno srečaš dobre prodajalce.


Vidim da ti freelancerski svet ni preveč poznan. Seveda tega ne učijo na FOV. izhajaš iz nekaj teoretičnih predpostavk, ki pač ne zdržijo resne debate v praksi. Svet je šel naprej v zadnjih letih, in kvaliteta se vedno ne plača bolje.

Sicer je pa Velika Britanija precej specifičen trg, kjer so podjetja iz moje branže zgubila cel kup posla na Bližnjem Vzhodu. Tudi tam ne teče več samo med in mleko.

Ja vem, narediti produkt lahko prinese bistveno večje donose. Če ga uspeš prodat. če ga ne, si pač spušil. Pri mojem načinu dela dobim denar vsakič ko se pojavim. In strogo verjamem v 8 urni delavnik, zato temu tako. sicer pa, koliko folka pa zasluži 12k na mesec?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GGGGG ::

Vidim da ti freelancerski svet ni preveč poznan. Seveda tega ne učijo na FOV. izhajaš iz nekaj teoretičnih predpostavk, ki pač ne zdržijo resne debate v praksi. Svet je šel naprej v zadnjih letih, in kvaliteta se vedno ne plača bolje.


Od kar sem prodal prejšnji biznis se počasi ravno v freelancing/consulting spuščam. Je pa res, da ne v IT segmentu. Pri nas zadeva dela točno tako, kot sem napisal. Če si v nečem dober in znaš stranki pokazati vrednost, te bodo plačali. Je pa res, da morata biti izpolnjena oba pogoja.

In strogo verjamem v 8 urni delavnik, zato temu tako.


Prej so nekaj govoril o optimizaciji oz. čim boljšem izkoristku delovnega časa. To ne gre skupaj s freelancingom, kjer je income direktno vezan na tvoj čas.

sicer pa, koliko folka pa zasluži 12k na mesec?


V svetovnem merilu kar precej. Pri nas pa tudi, če govorimo o bruto zneskih in se ne omejuješ na redno zaposlitev.

nekikr ::

sicer pa, koliko folka pa zasluži 12k na mesec?


V svetovnem merilu kar precej. Pri nas pa tudi, če govorimo o bruto zneskih in se ne omejuješ na redno zaposlitev.

No ja, bodi realen. To je v svetovnem merilu, še posebej pa pri nas, velika redkost (% je važen, ne absolutna številka). To je tako, kot da bi rekel "kako težko pa je zaslužiti 5mio na leto v nogometu, takih je po svetu precej, še pri nas imamo nekaj takih."

Prav tako moraš dopolniti tale stavek "Če si v nečem dober in znaš stranki pokazati vrednost", da bo pravilen: "Če si v nečem dober in znaš stranki pokazati vrednost, ter stranka to potrebuje, je pripravljena plačati to dodano vrednost in tudi ima denar za to". Res je, da moraš biti v svojem poslu dober. Res je, da moraš to znati prodati. Ampak samo to dvoje še vedno ne pomeni avtomatičnega uspeha.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

GGGGG ::

No ja, bodi realen. To je v svetovnem merilu, še posebej pa pri nas, velika redkost (% je važen, ne absolutna številka). To je tako, kot da bi rekel "kako težko pa je zaslužiti 5mio na leto v nogometu, takih je po svetu precej, še pri nas imamo nekaj takih."


Pa saj tisti znesek niti ni bistven. Razlika med service based in product based poslovnim modelom je enaka na vseh nivojih.

Popolnoma enako velja za enega web programerja v Sloveniji, ki računa 20 do 30 eur na uro. Njegov absolutni limit je recimo 3000 do 4000 eur na mesec (pazi, če govorimo o freelancerjih so to bruto prihodki podjetja, s.pja, avtorskih itd).

Z višanjem urne postavke sicer storitve postanejo bolj privlačne, ampak vseeno so dohodki vedno vezani direktno na tvoj čas in posledično precej omejeni.

Prav tako moraš dopolniti tale stavek "Če si v nečem dober in znaš stranki pokazati vrednost", da bo pravilen: "Če si v nečem dober in znaš stranki pokazati vrednost, ter stranka to potrebuje, je pripravljena plačati to dodano vrednost in tudi ima denar za to".


Ja, res je. Sem predpostavljal, da pač delaš stvari, ki so na trgu iskane.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PeF MA-RA

Oddelek: Šola
5795 (566) Vodnar123
»

Fakulteta za organizacijske vede / Alma Mater Europaea

Oddelek: Šola
156066 (5645) otago
»

Izredni študij, MB, računalništvo?

Oddelek: Šola
115859 (4322) T-h-o-r
»

Bo šel letos kdo študirati izredni študij računalništva na FIŠ?

Oddelek: Šola
357993 (7113) Yacked2
»

Študij na FOV

Oddelek: Šola
215033 (4670) frenk

Več podobnih tem