» »

Globalna kampanija povečanja porabe elektrike

Globalna kampanija povečanja porabe elektrike

«
1
2

Luka Percic ::

"Danes bo potekala globalna kampanja 60-minutnega prižiganja luči, poimenovana Freedom of Choice. Kampanja, ki bo potekala med 20. in 21. uro je namenjena ozaveščanju ljudi in opozarjanju na omejevanje svobode, ki je skoraj gotovo največja nevarnost, s katero se je človeštvo srečalo v celotni zgodovini svojega obstoja.

Zakaj?
Ker lahko, ker bi nam radi nekateri to preprečili, ter ker sami plačamo za to.
Majhna cena za obrambo osnovnih človekovih pravic."


Še navodila za učinkovito porabo; Med 20 in 21 uro prižgite pečico, grelno ploščo na elektriko, luči(če nimate varčnih), večje zaslone, etc...
(vati(W) porabe štejejo.)

Če ste iz LJ velja prižgat vse luči na zunanjih straneh zgradbe, za vsak slučaj če vas bo kamera pokazala.

Pa uspešno akcijo!

jype ::

Jaz bom raje prižgal pečico in spekel ržen hlebec - bom skuru več štroma, pa še kej haska bo od tega!

whatever ::

In zakaj točno naj bi bilo to kaj manj debilno od pozivanja k zmanjševanju porabe?

Thomas ::

Zmerej dobr kurmo. Nocoj bo isto.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

jype ::

whatever> In zakaj točno naj bi bilo to kaj manj debilno od pozivanja k zmanjševanju porabe?

Mislim, da je absurdnost take akcije namerna - da bo komu postalo jasno, da je tudi absurdnost obratne akcije na istem nivoju.

Luka Percic ::

Zato ker eni branijo božanstvo MatereNarave, drugi pa svobodno izbiro.
Samo zato.

Thomas ::

Zdejle enkrat bom lansiral iniciativo za ponovni vzpon Trbovelj, Zagorja, Hrastnika in Šaleške doline.

Da se, ker smo tehnološke probleme filtriranja dima rešili, začne spet z izkopavanjem premoga brez slabe vesti in z graditvijo dodatnih blokov termoelektraren. Da bodo ti kraji spet na vrhu razvitosti v Sloveniji, kamor spadajo.

Če bo šel kakšen € manj za Arabce in Ruse - hvalabogu!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

whatever ::

Bolj kot za to sem za dodatni blok v Krškem. Najbolj ekološki vir pridobivanja elektrike.

jype ::

Thomas> Zdejle enkrat bom lansiral iniciativo za ponovni vzpon Trbovelj, Zagorja, Hrastnika in Šaleške doline.

Jaz se bom pa v nasprotju s parcialnimi in lokalnimi interesi, na nivoju EU zavzemal za skupno energetsko politiko, ki bo vključevala planiranje izdatnega porasta jedrskih elektrarn in dolgoročne strategije za razvoj še učinkovitejših načinov izrabe vseh komponent jedrskega goriva ter seveda varnega shranjevanja odpadkov. Ne bo me pa prav nič motilo, če bo kje kdo kaj kuril, če bo za sabo spucal kot je treba.

Luč mi pa vseeno ne bo gorela, če je ne potrebujem.

Thomas ::

Jaz bom zbudil nostalgijo pri lokalnih prebivalcih in rudarjih po časih, ko so bili taglavni. jure bo pa pomagal pri nadaljni birokratizaciji EU.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Luka Percic ::

(Stimulativno)Visoki davki na škodljive izpuste, bi vse rešili.

Teoretično se da čisto vse škodljive izpuste nazaj izkopat, od koder smo jih dobili.

Obdavčeno bi najbrž moralo bit tudi izpuščanje delcev premoga (pri skladiščenje prahu na prostem).

Potem pa ne reabimo jedrskih, to je res.
Je pač tako, da majo jedrske večji problem se uveljavit- dragi varnostni ukrepi, drago skladiščenje(zaradi zavlačevanja, upravljanja države).

Sem še vedno za jedrske, ampak ne na račun čakanja. Kar prej da, dvakrat da.

Karaya 52 ::

Js bi pa rad čimprej prešel na obnovljive vire energije. Ne zaradi "global warming" ampak iz politično-ekonomskih razlogov t.j. postati neodvisem od Rusije, ter bližnjega vzhoda.

WarpedGone ::

Kako si lahko bolj neodvisen kot tako da koplješ premog ali lignit 3km stran od termoelektrarne?
Če misliš da ti HE ali pa veterne elektrarne zagotavljajo neodvisnost ... think again.
Ravnokar sm sprevidel, da naše obstoječe hidroelektrarne polovico časa stojijo - ker niso sposobne delat - ni vode.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Na prvi pogled skoraj vsaka HE stoji vsaj polovico časa. HE že zaradi narave delovanja dajejo toliko manjše energije v omrežje kot T in J elektrarne. Torej že pri planiranju veš, da boš bil dober samo za špice pokrivat - za stalno izkoriščanje pač ni vode, in omenjeno prejle, je HE lažje tunat. Lahko da se motim, bi res rad zvedel. Kar sem našel: 19% elektrike worldwide izvira iz HE. Pričakoval sem sicer manjšo številko, ampak vseeno lahko moj gut feeling drži.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Seveda to ne drži za razne odročne vasi z nekaj porabniki, ki res furajo samo hidro energijo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Karaya 52 ::

WarpedOne; vprašanje časa, kdaj bo lignita zmanjkalo. Pravzaprav že vlečejo plinovode do TEŠ za nove bloke na plin (ruski). Veterna energija je lahko v naših krajih samo za vzorec, za didaktične namene :) . Najbolj pametna se mi zdi jedrska, dokler je ne bo v celoti (čez x let) nadomestila sončna.

Zheegec ::

(Stimulativno)Visoki davki na škodljive izpuste, bi vse rešili.

Super, če tukaj zraven ne bo obdavčen CO2, se strinjam.
Sončna energija za masovno uporabo ne bo zanimiva še nekaj časa, vsaj dokler ne zgradimo kolektorjev okoli Sonca, da ujamemo 100% sončne energije >:D

Problem te "ozaveščene zelene akcije" je, da se noben ne zaveda, da pri 1h brez elektrike NE prihraniš nič, še kaj izgubiš.
Hladilnik, hladilna skrinja in ogrevanje namreč potrebujejo bistveno več energije, da po 1h nedelovanja spet pridejo na pravilno temperaturo, kot pa da 1h vzdržujejo pravilno temperaturo!!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jype ::

ALIEn3001> Problem te "ozaveščene zelene akcije" je, da se noben ne zaveda, da pri 1h brez elektrike NE prihraniš nič, še kaj izgubiš.

Saj Luka predlaga, da za eno uro na dan prižgeš luči - kar tako, da povečaš porabo!

(Kar je seveda enako bedasto kot če eno uro na dan živiš v temi, da porabo zmanjšaš.)

WarpedGone ::

Sončna energija za masovno uporabo ne bo zanimiva še nekaj časa, vsaj dokler ne zgradimo kolektorjev okoli Sonca, da ujamemo 100% sončne energije


Nah, v eni uri na Slovenijo pade več sončne energije kot pa jo sedaj sproduciramo v celem letu - max dotok je dovoljšen. Problem je edinole cena kolektorjev. Nanosolar obljublja ceno pod 1$ na W inštalirane moči, kar je v praksi pomeni da si lahko za par jurjev € postaviš lastno minielektrarno na streho.

Še večji problem kot generiranje energije je njeno hranjenje. Tukaj nimamo pametnih rešitev.
Zbogom in hvala za vse ribe

Dr_M ::

Nevem zakaj take glupe kampanije. Eni pravjo ugasni luc za varcevanje, drugi pravijo prizgi luc za svobodo...?!
Svoboda izbiranja je to, da ce rabis luc, jo bos prizgal, ce je ne rabis, jo bos ugasnil, ne pa to da delas ravno obratno, ker ti je nekdo tko narocil.

Eni in drugi ste zanic.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jest10 ::

Pravzaprav že vlečejo plinovode do TEŠ za nove bloke na plin
Pomota. Plin bodo dogradili k trenutenmu 5-temu bloku.

WarpedGone ::

Dr_M

Polovico poante si že dojel. Druga polovica pa je, da dojameš še, da je cilj Lukovega posta ravno to - da to dojameš.
Zbogom in hvala za vse ribe

Dr_M ::

WarpedOne:

Dojel sm use, ce bi njega uposteval, potem bi polovico dojel. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Luka Percic ::

A kdo misli da sem jaz kaj dodatno prižgal?
Ja kdo bo pa to plačal?
:D

Glede proizvodnje energije pa je tako; le ta se mora razkropit.
Ne zato ker bi se to energetsko splačalo, ampak ker lahko edino tako zagotovimo dovoljšne količine elektrike, brez da bi se lahko zeleni kam obesili.

Tako da jaz čakam na toshibine mini reaktorje, na nanosolar panele, na peči za ogrevanje kjer bo ogrevala le "odpadna energija", ostalo bo proizvajalo elektriko...

jrtjtejtt ::

WarpedOne; vprašanje časa, kdaj bo lignita zmanjkalo

Mislim da ga je še za ene 40 let, saj tko je pisal v enmu cajtngu, delo FT menda


edit: sicer pa, drugi blok NEK FTW

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jrtjtejtt ()

BigWhale ::

> Jaz bom zbudil nostalgijo pri lokalnih prebivalcih in rudarjih po časih, ko so
> bili taglavni.


To ni dobr. K poj to bodo pa delavsko zastavo obesl in se zacel dret: delu castg in oblast! Pa najbrz se bo se kdo spozabu in se bo zadrl Zivel Tito!

Thomas ::

To počnejo zdaj. Potem se bodo pa opametili in se začeli grebst za delničarstvo pri 2 GW elektarani. Mogoče 3.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Calligulla ::

Mah pickice se vedno pokakajo ob misli, da bi meli ritke za kako stopinjo manj segrete. Freedom of choice je orodje. Pametni ga uporabijo v svoje in skupno dobro, tisti manj bistri pa samo zato, da ga in ker ga lahko.

To je kot dar govora. Bitstri govorijo pametne reci, tisti manj bistri pa pac proizvajajo hrup. Demokracija omogoca oboje.

Uzivajte :D

zimen ::

Takega debilizma pa še ne. Zakaj bi se nekdo priključil taki akciji? Če je njen glavni namen kljubovati raznim zelenim propagandistom, je to nesmiselno in nepotrebno. Ne vidim v čem v je problem akcije ugašanja luči. Upam, da smo si na jasnem, da pobudniki te akcije niso imeli namena prihraniti energije v tem konkretnem primeru pač pa so hoteli javnost seznaniti z varčevanjem in prenehanjem nepotrebnega zapravljanja. Tukaj nima nobene veze spolitizirano globalno segrevanje. Gre za čisto osnovno človeško varčnost. Če se vam pa zdi, da je varčevanje in gonja za čim boljšim izkoristkom butasta, potem pa še naprej pište take komentarje kot ste jih do zdej.

Luka Percic ::

zimen, pozivanje k varčevanju ima en jasen namen iz strani zelenih- nobenih novih elektrarn (vsaj resnih ne).

Tega pa noben normalen nesme želet. Elektrarn mora bit čimveč, da bo elektrika čimcenejša!

Šparali pa bomo že sami- če se nam bo to splačalo- ne pa po navodilih/dekretih/davkih/dodatnih minusevv/vzgoji v šolah(brainwashing). A ti kdo teži da porabi majn črnila v kemiku?

Zadnjič sem prebral v brošuri; "segrevanje na elektriko je neodgovorno!" Katera budala to napiše?
Neodgovorno je to, da bi se nekdo grel na plin/kurilno olje ko je elektrika cenejša (pri dvoterifnem števcu v cenejši terifi; približno za šestino glede na kurilno olje), in z tem dodatno obremenjeval svoj proračun!
(vsaj če ima to možnost)

Calligulla ::

Luka Veliki, z stalisca ekonomije bluzis 100 na uro, z stalisca znanosti pa itak.

Zakaj cimvec elektrarn? Da se subvencionira energija? Naj bo gospodarstvo in potrosnistvo bolj ucinkovito.

Si komunist? Bi diktiral, da v naslednjih petletkah postavimo toliko in toliko elektrarn, da ima ljudstvo energijo?

Matr ste komunisti blazni.

Luka Percic ::

Kolko hrane smem jaz vreči skozi okno si bom sam naračunu. Država nima kej za določat gornje meje, ter potem me silit naj hujšam(varčujem), ko se poveča število prebivalcev!
Isto je z energijo- dokler ima kdo za plačat investicije- nej proizvodnja raste!
Pa kakšni centralni plani... elektrarne naj bodo zasebne(z pametnimi določili, ter nadzorom, mogoče le koncesije), distribucija in proizvodnja ločeni, distribucija z koncesijo v upravljanje zasebniku...
Pa naj si vsak sam naračuna kaj se jim splača in kaj ne!
Koliko varčevat, koliko povečat zmogljivosti, koliko pokrivat konice...

Za začetek bi lahko postali izvoznik energije. Ter futrali vse sosede okoli.
Dobro plačajo, pa le zato, ker majo sami tudi tako ušiv sistem kot mi!

Calligulla ::

Luka Veliki, tvoje razmisljanje je usekano in komunisticno ceprav ga skuss kamufulirat z nekaterimi ekonomskimi termini.

Naj bo tako in tako.. Ce bi to imelo smisel bi ze bilo tako. Sosedje niso zabiti, da ne bi tega storili kot ti menis, ce ne bi bilo to mimo. Oni vedo kaj delajo, ti si pa po otrocje in komunisticno predstavljas to po svoje.

Sicer pa bi lahko po tej infantilni logiki lahko rekli naj Lafarge pozida cele trbovlje z tovarnami za cement, ne nabavi filtrov, ker kdo pa je drzava, da omejuje kapital.. saj bi lahko po svetu prodali se precej vec cementa, ker Kitajci dobro placajo, ker rabijo..

Ce si komunist tega ne zanikaj, ce se gres pa ekonomista pa upostevaj vse stroske, vkljucno z negativnimi posledicami za okolje v vseh smislih. Ce ne stekas, da strosek ni samo gradnja tovarne pa je mogoce cas, da na forumu manj pises in vec beres.
Verjetno celo mislis, da izlocki na WCju kar izpuhtijo ane? Ni cevi in infrastrukture in kemikalij,.. Ti pac ne vidis in potem ni..

Thomas ::

Kaligula, rajš ti mau več ber, pa mau manj piši. Ti ne more škodvat.

Če pa drugi strani utihne Luka, moja milost in še kakšen, pa ti pišeš ... grem rajš Siol ali RTV forum brat. Al pa vprašat otroke, če se smem z njimi it "med dvema". Bistveno bolj zanimivo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Pyr0Beast ::

Zadnjič sem prebral v brošuri; "segrevanje na elektriko je neodgovorno!" Katera budala to napiše?
Neodgovorno je zato, ker, da segreješ za 1kWh stanovanje pokuriš v TE 3kWh goriva, s katerim (če bi imel doma peč) bi lahko plac segrel za 3kWh.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

username ::

Luka Veliki>Pa naj si vsak sam naračuna kaj se jim splača in kaj ne!
Fantje, dajte tale stavek še enkrat prebrat. Pa si ga vbijte v glavo.

Ker ko si lahko vsak zase naračuna in se potem svobodno odloči - so globalni rezultati najbolj optimalni in najbolj ekonomični.

Caligula>Luka Veliki, tvoje razmisljanje je usekano in komunisticno ceprav ga skuss kamufulirat z nekaterimi ekonomskimi termini
?? Meni se pa zdi ravno obratno. Posebej ko je Luka razložil ideje o zasebnem financiranju granje elektrarn (točno tako). Če so prej bili nekateri njegovi stavki sumljivi ("moramo gradit elektrarne"), se je potem to razjasnilo.

PyroBeast> Neodgovorno je zato, ker, da segreješ za 1kWh stanovanje pokuriš v TE 3kWh goriva, s katerim (če bi imel doma peč) bi lahko plac segrel za 3kWh.
Poslušaj, fante. Vsak se sam odloči, kako in za kaj bo porabljal svoj denar!
Ne mi skoz s to "odgovornostjo". Če hočem svojo rit gret z elektriko in ta štrom tudi sam plačam, imam do tega vso pravico. Kdo si ti , da me boš zaradi tega qurcal?
Ampak če že govorimo o odgovornosti - če moj sosed greje na štrom, je to zame veliko ugodneje, kot če kuri kak svinjski premog v svoji slabi peči, da mora cela soseska vohat smrad. Elektrarna vsaj lažje poskrbi za prečiščevanje svinjarije (in laje jo je v to prisiliti kot stotisoče privatnih kurilcev.)

Konec koncev, pa tudi ni nujno, da je razpršeno privat kurjenje energetsko bolj učinkovito kot v elektrarni. Bi bilo za piskat podatke/preračunat, ampak slutim da realne cifre vsekakor niso take kot tvoje.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

WarpedGone ::

Neodgovorno je zato, ker, da segreješ za 1kWh stanovanje pokuriš v TE 3kWh goriva, s katerim (če bi imel doma peč) bi lahko plac segrel za 3kWh.


Neodgovornost si lahko lepo potisnejo v tazadnjo. Dokler zapravljam svoj denar, mi nima kdorkoli kaj sikat, kaj z njim lahko počnem in česa ne. Če je ogrevanje na elektriko tako slabo, naj jo lepo podražijo pa si bom morda našu kej druzga - morda pa vseeno ne.
Zbogom in hvala za vse ribe

Calligula ::

Komunajzarju se je utrgalo.

Naj si sam proizvaja elektriko po ceni kakrsno si lahko privosci ali pa naj sam investira. Kaj ma za solit pamet kapitalistom koliko elektrarn naj gradijo ipd. Saj imas lahko privat elektrarno pa si jo pridelaj tako, da je stroskovno ucinkovito. Ce si je ne mores, ne gobcaj naj ti to nekdo omogoca. Trgi ti pac ne omogoca.

Pa se komunisti zberite v komuno in napraskajte skupaj narocilnico za kakih 100 privatnih malih soncnih elektraren in stopite fdo kakega proizvajalca in ga prepricajte za popust in naj vam nastanca z popustom vase male elektrarne..

Ce bi privatni kapital hotel vec graditi, bi to pocel. Pa se to dogaja? Ne. Torej trosi manj. Kdo ti je pa dolzan dajati energijo po nekonkurencnih pogojih? Kaj bi rad miloscino?
Zakaj bi ti pa kapitalisti morali stancat elektrarne, da bos imel ti pod ceno energijo oni pa naj ti jo subvencionirajo!?!

Ce si res za svobodi trg, si sam priskrbi energijo. Soncne celice dobis v vsaki bolje zalozeni DIY trgovini. Ce si pa neucinkovit pa ne pricakuj, da ti bodo drugi financirali tvojo nesposobnost.

Odprti trg je kruta rec. Sploh za neucinkovite in manj dojemljive. Pa komunajzarje vas je tudi cas povozil. Kar naenkrat bi vsi radi, da jim vse drugi priskrbijo. A mislis, da, zaradi tega, ker bi namesto od drzave to rad od kapitalostov pa nisi komunist ali kaj?

Thomas ti pa sploh zavezi o ekonomiji. Si pokazal v par temah zdaj, da filozofirati se ti da ampak, ko gre za trg tega ni. Ce bi Lukca Velikega trg zelel subvencionirat bi ga. Ker ga ne naj bo energetsko ucinkovit do te mere, ko si lahko energijo privosci po trznih cenah.

Kam pa pridemo, ce najvecji komunisti ne stekate, da ste komunisti!?!

donfilipo ::

Luka Veliki>>Še navodila za učinkovito porabo; Med 20 in 21 uro prižgite pečico, grelno ploščo na elektriko, luči(če nimate varčnih), večje zaslone, etc...
(vati(W) porabe štejejo.)
...sem vse tudi nadgradil. Pridem s položnicami:)
Je čisto svobodna izbira. Jest in moja dva prijatelja: Smith in Wesson:)
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Thomas ::

Kaj ma za solit pamet kapitalistom koliko elektrarn naj gradijo ipd.


Trenutno v Sloveniji NI kapitalista, ki bi lahko naredil elektrarno. Že za trgovski center mu gledajo čez rame ali mu celo ne pustijo (Spar v Šiški), za elektrarno pa ni najmanjših pogojev. Ne samo da rabi blagoslov države, celo iniciativa mora priti od tam.

Zato Kaligula bluzi še bolj brez veze kot ponavadi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Calligula ::

Thomas, trg je dereguliran, vlado trenutno itak vodijo komunisti, ki so na cela elektrarn zinstalirali svoje kadre, elektricne elektrarne za lastne potrebe ti nihce ne preprecuje, imas tudi druge alternative, preko svoje stranke pa pac cukaj navzgor, da to hoces in bos preko druzine Petek verjetno hmalu dobil celo kako koncesijo oz jo bodo oni, ti pa bos lahko delal pri nijih saj si zelo zveste sorte kar cenijo.

Brez problema si pa postavis svojo soncno elektrarno. Na svoji zemlji. Lahko si celo v nocnem toku polnis akumulatorje in tisto energijo kuris cez dan ipd... Skratka, ce nisi nesposoben in imas realen interes lahko za zasebne potrebe pocnes kar hoces. Ce si komunajzar is obsojen na zivljenje v bloku kjer je to tezje. Pac nisi bil sposoben poskrbeti zase. Ce pa si, ti danes vlada, ki jo mocno podpiras, omogoca, da uspes zaradi lastnih sposobnosti in si kjerkoli na svetu postavis kar hoces. Ker ni klientelizma.

Pa spet bi rad nekaj od vlade, koncesije in kaj jaz vem kaj.

Nabavi soncne celice, od Kitajcev naroci LIFEPO4 baterije z visoko ucinkovitostjo in izjemno dolgo dobo (cca 5000 ciklov..) in si proizvajaj energijo. Ce bi rad to pocel komercialno in ti komunajzarska oblast tega ne pusti pa te razumem. Zacni lobirat. Priporocam clane druzine Petek ali brata premierja.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Ker sta se v zadnjih štirih prispevkih predvsem žalila (oziroma sta poskušala en drugega žaliti) sem vse skupaj pobrisal. Upam, da se v prihodnje vzdržita takšnih dialogov.

Calligula ::

Se strinjam. Mi ni bil njegov ultralevicarski napad niti najmanj vsec. V tej temi se govori o energiji. Thomas, ovrzi moje trditve o tem, da lahko za lastne potrebe z lastno iniciativo postavis soncno elektrarno, da lahko ponoci v nocnem toku ceneje polnis akumulatorje iz katerih elektriko rabis preko dneva in tako mocno privarcujes.

Obnasaj se trzno, ker si v trznem gospodardstvu. Izogibaj se zaljivi propagandi. Vse ekonomske teorije, ki so danes v Z svetu standard in praksa so komunisticno videnje zavrgle. Daj ga tudi ti. Uporabi argumente, ki se uporabljajo na trgu.

Pozanimaj se kaksna je razlika v ceni nocnega toka napram obicajni in mi povej kdo ti brani, da investiras v akumulatorsko postajo ipd..
Ce ti soncne celice niso vsec je pac tvoja estetska preferenca tista, ki jo vrednostis bolj kot energijo in je tako pac tvoj vlozek v to estetsko preferenco enak ali vecji tistemu, ki ga placujes v obliki visje cene energije. Ali pa, ce se ti jih ne da postavljat, najami koga na trgu in pac manj privarcuj. Trg ti omogoca vse to.

Vsi placujemo svoje preference. Sploh tiste, ki se dojemajo kot nadstandard. Luksuz. V komunizmu ga sploh bilo ni za povprecne ljudi, danes pa, ce ga hoces, ga placaj.

Zgodovina sprememb…

Luka Percic ::

Zasebna iniciativa nedela najbolje tako da- "saj lahko narediš zase!"

Če nemorem dobrega plana razširit na dovolj prebivalcev, bom raje še naprej krompir sadil. Lahko vsaj v miru proizvodnjo povečujem(a res lahko?).

Da je pa z trenutno ceno elektrike nekaj hudo narobe (prenizka), pa pove že podatek, da četudi bi kurilno olje spreminjal v elektriko (z 100% izkoristkom- vem da je brezveze, ampak odvečno toploto lahko vedno porabiš za gretje), ne dobiš za odkupno ceno.

Zdej pa naj zasebni sektor gradi, če si upa!(neslavno pometat denar skozi okno)

Calligula ::

Koncno si si dopustil dopovedati. Plan, ki je predlagan v naslovu teme je tako retardidran, da ni vreden sirjenja na veliko stevilo ljudi.

Ce pa te motijo posamezna zdruzenja ljudi-recimo zeleni-zaradi njihove po tvojem mnenju hipijevske nature ali karkoli te ze moti (sibke vedno nekaj moti na drugih).. pa tako zapisi, zacni tako temo in ne pricakuj, da v temi, ki se jo da ekonomsko in racionalno razdelati take maloumnosti obstanejo.

Za to imas lozo. Je pa lepo, da si spregledal. Tudi komunizem kot vrednota me sam po sebi ne moti ampak ga je treba znat vsaj zagovarjat. No spet, razen, ce ne zacnes take teme raje v lozi.

Orodja se uporablja za smiselne zadeve. Za skupno dobro. Ekonomije obsega in vse kar je podobnega se uporablja za izboljsave, napredek in ne neko naprdnjenost, ker ti neka skupina ne ustreza.

Luka Percic ::

Koncno si si dopustil dopovedati.

Ne domišljaj si, da si me v karkoli prepričal!
(pa ne da se bojim spremenit mnenje, imam pa filter za neumnosti. Pri prebiranju tvojih postov, se pa nažalost velikokrat zamaši)

Plan, ki je predlagan v naslovu teme je tako retardidran, da ni vreden sirjenja na veliko stevilo ljudi.

Če bi bral, bi videl, da je mišljen sarkastično.
Nej povem da sem spremenil samo par besed iz novice o "earth hour" kampanija za ugašanje luči, or somthing that stupid.

Ampak ne, raje kot prebrat, me zmerjaš za komunista in upaš da bom čisto popenil. Mah kje pa, sej ne trosim neumnosti jaz.

Pyr0Beast ::

Neodgovornost si lahko lepo potisnejo v tazadnjo. Dokler zapravljam svoj denar, mi nima kdorkoli kaj sikat, kaj z njim lahko počnem in česa ne. Če je ogrevanje na elektriko tako slabo, naj jo lepo podražijo pa si bom morda našu kej druzga - morda pa vseeno ne.
Hej, zarad mene lahko ti delaš s svojim denarjem kar češ, lahko se tut greješ z njim, če ti paše. >:D

Ja elektrika je poceni, ampak lignit je pa še cenejši ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Fizikalko ::

Thomas, ovrzi moje trditve o tem, da lahko za lastne potrebe z lastno iniciativo postavis soncno elektrarno, da lahko ponoci v nocnem toku ceneje polnis akumulatorje iz katerih elektriko rabis preko dneva in tako mocno privarcujes. Obnasaj se trzno, ker si v trznem gospodardstvu.


Ti si pa pojava, res. A če kurim na drag štrom, se pa ne obnašam tržno al kaj?

Lahko po moje kdorkoli kuri elel. energijo kot nor, pa se, dokler plačuje po tržni ceni, še kako obnaša tržno.

Calligula ::

Ne fizikalko. Samo placuje trzno ceno. Trzno se obnasa, ce skusa maksimizirat svojo dobrobit kar pomeni pri fiksni ceni porabiti cimmanj elektrike.........

Predpostavlja se, da je posameznik racionalen. Je pa res, da glede na njegov bluz zanj to ocitno ne drzi. Ampak v ekonomiji pa se predpostavlja, da naj bi se celo on bil.

imallears ::

Malce off topic, pa vseeno: Prej je nekdo omenil Nanosolar, sam tam pise da bol ko ne prodajajo to samo "strategic partners" tko da ne vem kok kej pride to v poštev. Zadeva je pa sledeča: Js bi meu svoj lasten vir energije, magar prek vetrnic al pa solarnih plošč, pa me zanima če obstaja kaka možnost, da si prek tega zagotoviš dost energije za vzdrzevanje ene normalne hiše oz. če je sploh available taka tehnologija, pa kolk bi kej pršla investicija. zdej, če bi mogu met zemlo da to postaviš kod to ne bi biu problem, k mam raj štrom k pa da dobim en kurac od kmetu za travo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Račun za elektriko (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15318450 (10637) nUUb
»

Bloom Box (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6317124 (14838) sidd
»

Jedrski reaktor za 'domačo' uporabo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16913849 (13849) Thomas
»

home made klima+ napajanje s sončnimi celicami. (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6011808 (8234) energetik

Več podobnih tem