» »

home made klima+ napajanje s sončnimi celicami.

home made klima+ napajanje s sončnimi celicami.

1
2
»

MadMax ::

Kakšna 2 tedna sem v pritličju ljubljanskega WTCja gledal 80W panele po 118kSIT.
Velikost? Sem pozabu, ampak nekak 60x130cm bi bilo od oka.
Če se da komu računat :)

Sicer pa je treba solarnim sistemom prištet še ceno akumulatorjev, ki imajo mnogo bolj omejeno življ. dobo, pa tudi obremenitev okolja je vprašljiva, ne glede na reciklažo.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

krneki0001 ::

Do sedaj sem slišal za največji izkoristek iz sončnih celic iz nasinih krogov - tam imajo maximum 187W na kvadratni meter.
Kje ste vi našli 1000W na 1 kvadratni meter. takih jst takoj kupim 300 kvadratnih metrov(tok mam namreč velko streho na sončni strani - je cel dan na soncu) In odprem elektrarno na sonce - 300 kilowatov - to me še cela vas podpre in ne rabmo več elektra slovenije - vsaka vas svojo tako elektrarno.

Dejte mal manj nakladat.

Pyr0Beast ::

Za klimo bi se najbolj splačala absorbcijska klima. Poganja jo odpadna toplota/kolektorji. Tudi, če ima zelo beden izkoristek (10%) se ti splača, ker imaš čez poletje neomejeno toplote :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Vanadium ::

najcenejsa klima :D res da mal oftopic:

Iz kapnice katera ima vedno okoli 14 stopinj mas speljano vodo v neki hladilnik skozi katerega piha ventilator pa je :D za vse elemente uparibs 12 voltne stvari (vent, pumpa) pa imas home made klimo, tako je imel en kolega in mu hladilo velko sobo in toi konkretno:D :D :D

aja samo za une kateri imajo kapnico to velja :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

energetik ::

Ja, če maš na voljo veliko 14° kapnice >:D

steev ::

Sej skopleš 10 m v tla, pa bo ziher nizka temperatura. SAmo to vodo ven spravt s pumpo ...
:|

energetik ::

tud če je v tleh, se bo sčasoma segrela, če z njo hladiš bajto >:D
razen če nima stalnega dotoka sveže vode..

steev ::

Sej neradiš velko lukno tm, ksne 1000 kubikov.
:|

Vanadium ::

dolgo casa bi rabil da ogrejes kaj jaz vem 10 kubikov kapnice (10000 litrov vode), kakšen fizik bi ziher znal izracunat koliko bi rabil časa:\, lahko pa si kdo naredi vodno hlajenje za kiblo :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

steev ::

Ubistvu se voda sprot ohlaja, ker je tam spodaj dokaj hladno.
:|

energetik ::

Seveda, vse je odvisno od moči ohlajanja in površine, ki je med vodo in zemljo. Količina vode v bistvu ni tolk pomembna. Zakoplješ nekaj kvadratov radiatorjev v tla, eno ornk črpalko, pa je. Verjetn je pa treba zakopat kar globoko, da prideš do une jamske temperature ~10°C. Radiatorjev mora bit pa vsaj toliko, da lahko oddajajo toliko moči, kot se porabi za hlajenje.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sončna elektrarna

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
265736 (4989) Okapi
»

Solarna energija:ali se splača investirat?

Oddelek: Znanost in tehnologija
4714013 (11610) bili_39a
»

return on investment za solarne elektrarne

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
224466 (4004) Zheegec
»

Zakaj so sončne celice fiksno postavljene?

Oddelek: Znanost in tehnologija
467058 (4433) bili_39

Več podobnih tem