» »

Optika PC-TV zvok

Optika PC-TV zvok

Priesteye ::

Hi!
Razmišljam o audio povezavi med PC-jem in sorrund zvočniki od TV-ja z optičnim kablom. PC in TV mam že povezan z VGA kablom (10m) in slika je ok. Audio (direktno na tv in ne na sorrund) mam pa za enkrat povezan z audio kabelom 3.5mm (10m).Audio kabel je speljan vzporedno še z UTP, kablom od kablske tv, električnimi vodniki in VGA kablom. Ko gledam filme preko PC-ja na TV-ju mi v zvočnikih nekako brni (nekaj sm že iskal o tem, da pač izključiš anteno pa to, izklopil sem vse iz TV-ja, vendar je že zmeraj brnčalo).
A bi se dalo še kaj narediti, da mi ne bi brčalo, glede na to, da je poleg Audio kabla ene 7m še kabel od kabelske tv, utp in še električni?
Ali bi z optičnim kablom nehalo brenčati (ker je pač svetlobni signal in ne elektični signal)?
Ali se kaj razlikujejo optični kabli za mrežno povezavo in audio povezavo?
Imam Club 3D 3D THEATRON DTS 7.1 zvočno kartico (http://www.jae.si/article.aspx?articlei... in Logitech Z-5500 THX zvočnike (http://www.logitech.com/index.cfm/speak... kakšen optični kabel bi potreboval za povezavo (če jih je več vrst seveda, in če je pomembno kateri je)?
Ali poznate kakšno trgovino kjer bi lahko kupil 10m dolg optični kabel (za audio) in kolikšna bi bila cena (če kaj veste)?

LP, Sloman

Tody ::

Optični kabli niso različni (ker ubistvu so vsi votli znotraj).

Moraš pa imeti priključke za to. Optike sam ne moreš delat če nimaš orodja za to, ki pa je precej drago.

icecube ::

Ce imas "brum" v zvocnikih, ni nujno da je kriv kabel ki tece ob anteni.
Mozno je tudi "variiranje" v elektricnem napajanju, ker zvocniki in racunalnik nimata skupne mase. Ce nimas racunalnika in zvocnikov priklopljenih na isto vticnico oz. razdelilec, ti svetujem da probas se to.
Zna biti najcenejsa resitev. Vsekakor pa pridobis na kakovosti reprodukcije zvoka z optiko, saj ne izgublja signala kakor navaden kabel kot ga imas sedaj.

Priesteye ::

Evo probavu sm z usmi kabli na TV-ju, pozabu pa sm na komp kjer imam TV tuner. Iz TV tunerja sem potegnu kablsko, in brnenje je nehalo :P
Zanima me samo še kje bi lahko kupu 10m doug optičn kabl (Toslink) za povezavo comp-zvočniki?
Hvala za odgovore!

LP

icecube ::

probaj v big bangu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1962579137 (18466) Dominator
»

Priklop hišnega kina

Oddelek: Zvok in slika
265715 (3555) ninjaxx
»

Zvok TV-ja na domači kino

Oddelek: Zvok in slika
7893 (773) delfinus
»

Priklop TV-ja z zvočniki hišnega kina 5.1

Oddelek: Zvok in slika
114375 (4233) borut_p
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310815 (10090) T-Majo

Več podobnih tem