» »

Zvok TV-ja na domači kino

Zvok TV-ja na domači kino

Brane83 ::

Pozdravljeni,

Imam eno vprašanje in sicer:
Doma imam Philipsov tv model 7509 in pa računalniške zvočnike Logitech Z5500, povezano med sabo z optičnim kablom dolžine 5m.
Težava je v temu, da sistem deluje zelo potiho. Zvočniki morajo biti na polovici glasnosti, da se sploh lahko normalno posluša, pa še to se mi zdi, da je malo čuden zvok. V nastavitvah tv-ja pa tudi nič ne najdem, da bi lahko kaj spremenil
Sedaj pa nevem ali vse skupaj med seboj ni kompatibilno ali je kaj drugega narobe, ker drugače zvočniki preko računalnika (6 ch direct)lepo špilajo.

Ima kdo kakšen nasvet mogoče?

Hvala in lep pozdrav vsem.

m0LN4r ::

Iz TVja direkt na HT, kolikor je meni znano gre samo stereo pri večini televizorjev...ž
To imaš passthrought preko optičnega? Dvig volumna na TVju nima vpliva ne?
Optični kabel je nov al že star?

Jaz sem imel tudi probleme z 5m optičnim, pa vedno lepo pazil znjim in na koncu je bil vseeno nekje tolko poškodovan,
da ko sem ga menjal za najcenejšega v BB so vse težave izginle.

Pazi to!
S poškodovanim kablom, mi je iz TVja na HT delalo brez problema. Iz PCja na HT pa problemi z prekinjanjem določenih kanalov, šum, pok, tu pa tam itn.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

wini ::

Imam enako logitech z5500 in povezano preko optičnega kabla na LG tv.
In vse dela tipitopi brez težav. Zelo naglas. Če dam glasnost do polovice se ni mogoče pogovarjat med sabo v dnevni sobi (bi moral kričat).

Brane83 ::

Ja tko je. Kabel je čisto nov (star par dni)tko da nevem ali je poškodovan ali ne. Dvig volumna na tv-ju nima pa vpliva sploh, ker deluje skoz konstantno nagalas tudi če dam na mute na tv-ju.

Je pa verjetno potrebno nastaviti tudi zakasnitev, ker sedaj deluje kot kakšen odmev če delujejo tudi zvočniki tv-ja skupaj z Z5500. Kakšnih šumov, pokov ali hreščanja pa nisem zaznal

Na TV-ju so sicer neke nastavitve za več kanalno ali stereo ampak se na zvočnikih ne pozna razlike. Bega me edino to, ker so na TV-ju bolj nastavitve za HDMI-arc in ne za optični izhod. Kar koli spremenim ni na zvočnikih nobene razlike.

Lahko pa da je kakšna napaka pri delovanju zvočnikov ali pa pri TV-ju, ampak nimam nobene druge opreme z optičnimi priklopi za probat.

Trenutno je zvok iz TV-ja dosti lepši kot pa iz Z5500.

wini ::

Poskusi dat z5500 na pc - praktično vse matične imajo optični izhod, pa boš videl ali je težava v z5500 ali v tvju.

Brane83 ::

Na žalost moj laptop nima spdif izhoda. Mah sej, če ne bo delovalo uredu, pač tega ne bom prakticiral.

Hvala vsem za odgovore.

RejZoR ::

Če imaš povezano z optiko pejt v nastavitve Philipsa za Zvok. Tam imaš cel kup opcij za signal. Sam imam na Philips 7809 priklopljen Yamaha receiver prek optike, pa je zvok čist normalen, kar se glasnosti tiče.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

delfinus ::

Notebooki imajo ponavadi opticni izhod kar v mini aux izhodu za zunanje zvocnike oz. slusalke. Prikljuci pa se s taksnim kablom. Ali pa se nabavi adapter za normalni opticni kabel.



lp, D.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Logitech z5500, pomoč pri digitalnem načinu

Oddelek: Zvok in slika
382787 (2210) 2mlavric
»

[5.1] Logitech zvočniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
19626876 (14132) psytoma
»

Zvočniki k LCD TV (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5310540 (9815) T-Majo
»

plazma + z-5500 ni 5.1 zvoka

Oddelek: Zvok in slika
7860 (729) wade
»

Optični kabel in 5.1 zvok

Oddelek: Zvok in slika
164934 (4263) shark_nm

Več podobnih tem