» »

h.264/DVD/DivX player

h.264/DVD/DivX player

««
46 / 47
»»

yoco ::

Res je, malo čudn sm napisal. Večinoma bi res uporabljal za gledanje DVDjev, a vsekakor tudi Blu-Ray pride prav. Tisti, ki si ga predlagal je pač zame preveč keša!
Tudi ta mi zgleda zelo v redu!
http://www.mimovrste.com/artikel/111006...

B0rg ::

Ima kdo himedia predvajalnik 600B se mi zdelo zanimiv. Kaj menite?

gregor ::

ali morda kdo ve kdaj bodo prišli na trg novi popcorni, nekaj je bilo govora o intel platformi, sedaj pa je vse tiho
lp

astras ::

v jesen
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

gregor ::

tako hitro, imaš morda kakšne bolj preverjene informacije ali?

ker na networkedmediatank.com sem pred časom brav v eni temi da letos ne bo nič več novih predvajalnikov...

LP

astras ::

kolikor sem se pogovarjal letos s syabasom na cebitu je bila obljuba jeseni.. kaj pa dejansko bo pa ne vem... je pa ze cas da spravijo nekaj "novega" ven drugace jih bodo pokopali...
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

kmetek ::

kdo že kaj vrgel uč na tole?

Multimedijski HD pred. HMP3000 (HMP3000/12)

floyd1 ::

Po opisu (in ceni) sodeč mi je sumljivo podoben tistemu Hoferjevemu za 45 EUR... Predvajanje (praktično) vsega, SDHC čitalec, nastavljanje barve in velikosti podnapisov (tu je bila velika zamera, ker Philips včasih tega ni omogočal na svojih DVD/Divx predvajalnikih, razen z "hack" FW - vsaj kolikor je meni znano). Ampak če bo Philips tako priden pri FW, kot je bil do sedaj, se kupcem bolj slabo piše. Prva manjša sprememba pri mkv specifikacijah...

LexLuthor ::

Haha, jaz imam "predpotopni" Popcorn A-100 in je v navezi z NAS in NMT community sofwarom še vedno TOP!
www.pasice.si

astras ::

pa ni glih predpotopni.. je bil pa res eden prvih s takimi zmoznostmi ;) dobri so bli ni kaj
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

floyd1 ::

Saj če je bil procesor pred 2 letoma zmožen predvajati 1080p v določenem formatu, bo tudi danes, samo če firma opusti razvoj FW in se npr. mkv kontejner spremeni toliko, da ga FW več ne uspe prepoznati, pol pa je sranje. HW je lahko sposoben, a brez novega SW ne bo šlo več... In npr. lani se je začela poplava videov s spremenjenim mkv kontejnerjem.

astras ::

zato pa je treba vzet kak Xtreamer ali Popcorn Hour ne pa jajc iz hoferja (saj ne pravim da ne dela, samo podpora je pa slaba...)
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

yoco ::

astras je izjavil:

zato pa je treba vzet kak Xtreamer ali Popcorn Hour ne pa jajc iz hoferja (saj ne pravim da ne dela, samo podpora je pa slaba...)
lp

Kaj pa playeri firm Philips, Sony, Samsung?

astras ::

nikakor niso slabi, samo comunity je pri obeh definitivno v prednosti ;) kaj pac komu pomeni...
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

LexLuthor ::

floyd1 je izjavil:

Saj če je bil procesor pred 2 letoma zmožen predvajati 1080p v določenem formatu, bo tudi danes, samo če firma opusti razvoj FW in se npr. mkv kontejner spremeni toliko, da ga FW več ne uspe prepoznati, pol pa je sranje. HW je lahko sposoben, a brez novega SW ne bo šlo več... In npr. lani se je začela poplava videov s spremenjenim mkv kontejnerjem.


Ja, Popcorn kar lepo skrbi za nas... res dober nakup.
www.pasice.si

kiFni ::

Ja popcorn je res uredu. Sej lahko gor prklopiš prek USB zunanjo DVD enoto, vsaj na A-110, mam jaz tko. Samo nevem za bluray, če tud dela tko.

floyd1 ::

yoco je izjavil:

astras je izjavil:

zato pa je treba vzet kak Xtreamer ali Popcorn Hour ne pa jajc iz hoferja (saj ne pravim da ne dela, samo podpora je pa slaba...)
lp

Kaj pa playeri firm Philips, Sony, Samsung?

Kako je zdaj ne vem, samo leta nazaj, ko so kraljevali divx/DVD playerji je bilo zelo slabo, vsaj pri mojem playerju. Kot lastnik Philipsovega (mediatek chipset) Divx playerja lahko povem, da so bili dolgo problemi s šumniki, ko so to porihtali pa so bili podnapisi premali, nečitljivi. Potem spet več kot pol leta nič. Sem se moral znajti sam, naložil gor neki XY firmware in je potem delalo v nulo.

gregor ::

astras je izjavil:

kolikor sem se pogovarjal letos s syabasom na cebitu je bila obljuba jeseni.. kaj pa dejansko bo pa ne vem... je pa ze cas da spravijo nekaj "novega" ven drugace jih bodo pokopali...


hvala za odgovor, glede na ta članek se bojim da ne bo nič več letos pametnega
http://www.mpcclub.com/forum/showthread...

močno upam da se motim

razen če bodo morda šli na intel platformo?

LP

McCapi ::

Pozdravljeni!

K vam se obračam z naslednjim problemom.
Zanima me, kateri digitalni predvajalniki podpirajo predvajanje DVD filmov (datoteke *.vob) z menijem filma?

Včeraj sem dobil novi LED televizor, ki predvaja vse živo, razen omenjene kompilacije DVD filmov. Ker televizor podpira tudi funkcijo DLNA sem poskusil predvajati DVD filme preko PC-ja, ampak zaman, z rippanjem oz. convertiranjem pa se precej izgubi na času in kvaliteti videa.
Katera rešitev bi bila najboljša? Ali obstaja še kakšen software, ki je dovolj hiter in ki ohrani isto kvaliteto filma, ali je potrebno res kupiti digitalni predvajalnik, ki podpira menije DVD-jev.
Prosim za nasvete, kako rešiti mojo težavo.

hvala...

LP

astras ::

npr xtreamer -> http://www.xtreamer.me
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

gregor ::

http://www.networkedmediatank.com/showt...

očitno bo na ifa berlin syabas (nmt) pokazal novo napravo...

lp

pia2001slo ::

Zdravo,

imam en problem...E-Great M31B mi ne pokaže več notranjega diska,tako da tudi aplikacije ne delujejo,če pa se povežem s PC-em na ta disk pa lahko normalno nanj kopiram datoteke (filme,..). Kakšna ideja ?

Jolly

Tomson ::

Kupujem novi multimedisjki predvajalnik da nadomestim HDX-1000 player.

Kar potrebujem je:

- tih, po možnosti neslišen predvajalnik
- z možnostjo notranje vgradnje HDDja
- mrežna povezava z računalnikom
- možno snemanje na notranji HDD preko mreže iz računalnika
- vgrajen DVD predvajalnik
- predvajanje .mts datotek
- hiter zagon (da ne traja minuto preden se prižge)
- čimlepši in preglednejši vmesnik
- povdarek na predvajanju vsebin iz notranjega HDDja

Sam sem prišel do nekaj opcij, med klasičnimi predvajalniki je sicer zanimiv Boxee ki sicer nima vgradnje notranjega diska in pa vmesnik nima v prvem planu predvajanje vsebin z diska, ampak kot celota zanimiv predvajalnik. Kakšen Popcorn Hour c-200 ima praktično vse, ampak je drag in rahlo star model. Dune predvajalniki so mi od nekdaj všečni ...

Sicer pa gledam Nettop Asrock ION 3D 152D ki je sicer dražji (cca. 300€)in nisem prepričan da je vreden tega denarja glede na moje potrebe, ali pa tudi ...

PROCESOR: Intel Atom D525 1,6 GHz Dual Core
GRAFIKA: nVidia ION
RAM: 2 GB DDR2 800 MHz
HDD: 320 GB SATA
DVD: Slim Supermulti DVD zapisovalnik
ZVOČNA: 7.1 zvočna kartica z DTS podporo

Druga varianta pa je sestavljen HTPC na E-350 platformi za tudi nekje 300€.


Kakšen predlog, nasvet, da bo odločitev lažja?

Me pa še zanima kako se obnesejo HTPCji v praksi, sploh če se ga uporablja samo kot medijski predvajalnik in ostale aplikacije niso pomembne. Kot razumem gre vmesnik preko Windows MEDIA CENTRA, kar pomeni da se na HTPC naloži celotne Windowse ali samo MEDIA CENTER?

Kako pa vmesnik izgleda v praksi? Kako hitro se zažene, kako je pregleden in uporaben, itd. ??


Hvala za nasvete ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

astras ::

zdravo.. seveda ti svetujem: http://simali.si/shop/artikel.php?id_ar...
lp
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

kmetek ::

meni je všeč novi xtreamer sidewinder 2 aka xtreamer 2 za 99€....kok bo pri nas?

gregor ::

kiFni ::

Tomson je izjavil:

Kupujem novi multimedisjki predvajalnik da nadomestim HDX-1000 player.

Kar potrebujem je:

- tih, po možnosti neslišen predvajalnik
- z možnostjo notranje vgradnje HDDja
- mrežna povezava z računalnikom
- možno snemanje na notranji HDD preko mreže iz računalnika
- vgrajen DVD predvajalnik
- predvajanje .mts datotek
- hiter zagon (da ne traja minuto preden se prižge)
- čimlepši in preglednejši vmesnik
- povdarek na predvajanju vsebin iz notranjega HDDja

Sam sem prišel do nekaj opcij, med klasičnimi predvajalniki je sicer zanimiv Boxee ki sicer nima vgradnje notranjega diska in pa vmesnik nima v prvem planu predvajanje vsebin z diska, ampak kot celota zanimiv predvajalnik. Kakšen Popcorn Hour c-200 ima praktično vse, ampak je drag in rahlo star model. Dune predvajalniki so mi od nekdaj všečni ...

Sicer pa gledam Nettop Asrock ION 3D 152D ki je sicer dražji (cca. 300€)in nisem prepričan da je vreden tega denarja glede na moje potrebe, ali pa tudi ...

PROCESOR: Intel Atom D525 1,6 GHz Dual Core
GRAFIKA: nVidia ION
RAM: 2 GB DDR2 800 MHz
HDD: 320 GB SATA
DVD: Slim Supermulti DVD zapisovalnik
ZVOČNA: 7.1 zvočna kartica z DTS podporo

Druga varianta pa je sestavljen HTPC na E-350 platformi za tudi nekje 300€.


Kakšen predlog, nasvet, da bo odločitev lažja?

Me pa še zanima kako se obnesejo HTPCji v praksi, sploh če se ga uporablja samo kot medijski predvajalnik in ostale aplikacije niso pomembne. Kot razumem gre vmesnik preko Windows MEDIA CENTRA, kar pomeni da se na HTPC naloži celotne Windowse ali samo MEDIA CENTER?

Kako pa vmesnik izgleda v praksi? Kako hitro se zažene, kako je pregleden in uporaben, itd. ??


Hvala za nasvete ...



a te mogoče zanima popcorn A-110, al pa če koga drugega mogoče? redko ga še pržgem.

Tomson ::

kiFni: načeloma bi nabavil nekaj novejšega... Za koliko pa prodajaš?

astras: teli xtremerji ali nimajo DVDja ali pa notranjega HDDja. Bi rad imel oboje, če je možno :)

Kaj pa tile HTPCji, ima kdo, lahko opiše kako to deluje v praksi ?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

kiFni ::

HTPC pa najbrž pokurjo dost štroma. Pozanimi se kak napajalnik majo.

floyd1 ::

kiFni je izjavil:

HTPC pa najbrž pokurjo dost štroma. Pozanimi se kak napajalnik majo.

Sploh ne. HTPC z AMD E-350 in "brick" PSU pokuri med 25 in 30W pri predvajanju full HD materiala iz svojega notranjega diska, se pravi - smešno malo. Predvaja pa popolnoma tekoče vse, kar je DXVA kompatibilno (pod to kategorijo pa spada skoraj vse, kar se od HD-jev danes najde na netu). Jaz sem ful zadovoljen. Majhen, hladen, tih. Sistem je Win7, SW predvajalnika pa MPC-HC in XBMC Res uporaben, praktičen pri pregledovanju filmov in še na oko zelo lep (izgled XBMC si lahko precej prilagodiš svojim željam, kar je dodaten plus) predvajalnik multimedije, vsaj zame. Ko spravim gor še OpenElec (linux OS + XBMC), ki je za Fusiona trenutno še v fazi razvoja in mi še nekaj šteka, pa bo sploh super.

sulaco ::

jaz tudi uporabljam E-350 z XBMC in sem super zadovoljen-nisem še našel formata, ki ga ne bi predvajal...

floyd1 ::

Tomson, tu imaš še eno tako temo, kjer je ogromno uporabnega glede HTPC.

kiFni ::

floyd1 je izjavil:

kiFni je izjavil:

HTPC pa najbrž pokurjo dost štroma. Pozanimi se kak napajalnik majo.

Sploh ne. HTPC z AMD E-350 in "brick" PSU pokuri med 25 in 30W pri predvajanju full HD materiala iz svojega notranjega diska, se pravi - smešno malo. Predvaja pa popolnoma tekoče vse, kar je DXVA kompatibilno (pod to kategorijo pa spada skoraj vse, kar se od HD-jev danes najde na netu). Jaz sem ful zadovoljen. Majhen, hladen, tih. Sistem je Win7, SW predvajalnika pa MPC-HC in XBMC Res uporaben, praktičen pri pregledovanju filmov in še na oko zelo lep (izgled XBMC si lahko precej prilagodiš svojim željam, kar je dodaten plus) predvajalnik multimedije, vsaj zame. Ko spravim gor še OpenElec (linux OS + XBMC), ki je za Fusiona trenutno še v fazi razvoja in mi še nekaj šteka, pa bo sploh super.


Ja fajn, pol ni tok požrešn. XBMC pa poznam že odkar obstaja, mam še zmer na xboxu, in na pcju.

astras ::

@kifni - Xtreamer DVD ima moznost vgradnje diska kot tudi DVD enoto, tako da...
***Ce bil bi vedez...... ne bil bi ...... revez***

gregyk ::

astras je izjavil:

@kifni - Xtreamer DVD ima moznost vgradnje diska


Ni res, žalostno da tega ne veš, pa prodajaš te izdelke ...

Tomson ::

Se pravi od namenskih predvajalnikom, da ustreza vsem napisanim zahtevam je recimo Popcorn C200. Pozna kdo se kaksnega?

- tih, po možnosti neslišen predvajalnik
- z možnostjo notranje vgradnje HDDja
- mrežna povezava z računalnikom
- možno snemanje na notranji HDD preko mreže iz računalnika
- vgrajen DVD predvajalnik
- predvajanje .mts datotek
- hiter zagon (da ne traja minuto preden se prižge)
- čimlepši in preglednejši vmesnik
- povdarek na predvajanju vsebin iz notranjega HDDja
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

gregyk ::

Tukaj si malo poglej: http://archus.si/

floyd1 ::

Opozoril bi samo na 2 stvari:
- ker omenjaš računalnik - tam si lahko šeraš DVD in ga uporabljaš preko mreže. Izbira predvajalnikov brez DVD pogona je pa potem mnogo večja.
- to s hitrim zagonom pa je precej hecno - moj xtreamer se je s časom zaganjal vedno dlje, podobno berem o drugih napravah (npr WD TV live...)

kiFni ::

Tomson je izjavil:

Se pravi od namenskih predvajalnikom, da ustreza vsem napisanim zahtevam je recimo Popcorn C200. Pozna kdo se kaksnega?

- tih, po možnosti neslišen predvajalnik
- z možnostjo notranje vgradnje HDDja
- mrežna povezava z računalnikom
- možno snemanje na notranji HDD preko mreže iz računalnika
- vgrajen DVD predvajalnik
- predvajanje .mts datotek
- hiter zagon (da ne traja minuto preden se prižge)
- čimlepši in preglednejši vmesnik
- povdarek na predvajanju vsebin iz notranjega HDDja



pa na torrent si pazabu :D

Tomson ::

Mam torrent client na HDXu pa ga 1x nisem uporabil, ker imam računalnik prižgan 24/7. Skratka, ne rabim ...

floyd1: zanimivo, HDX je glede hitrosti po 2letih popolnoma isti kot je bil prvi dan.

Kako pa so Popcorni, tudi s časom vedno počasnejši?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

gregor ::

Tomson ::

Si pozabil napisat še njihov top model MED500X2 za 140EUR

Tale mi nekak deluje kar všečen. Sicer ni DVD predvajalnika, (opcija kot zunanji prek USBja), ostalo pa je kar na nivoju kolikor berem.

Ve kdo kako sicer izgleda Y2M za Mede8er, kakšen je postopek da se pripravi opis filma z sliko, se vpiše samo naslov filma in sam najde po bazi in prenese sliko, vsebino itd. ali je treba vse ročno vnašat?

Pa če kdo ve, SAMBA strežnik, deluje to isto kot pri HDX1000 (NAS), da se lahko preko mreže povežeš z računalnikom in preko mreže iz računalnika kopiraš na notranji HDD?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

3man ::

Ali je kdo testiral Noxon M520?
Našel sem ga tule in zasledil, da gre za Terratecovo stvar, kar naj bi bilo neko zagotovilo, da ni ravno "cheap shit". Kakšna izkušnja?

gregor ::

Tomson je izjavil:

Si pozabil napisat še njihov top model MED500X2 za 140EUR

Tale mi nekak deluje kar všečen. Sicer ni DVD predvajalnika, (opcija kot zunanji prek USBja), ostalo pa je kar na nivoju kolikor berem.

Ve kdo kako sicer izgleda Y2M za Mede8er, kakšen je postopek da se pripravi opis filma z sliko, se vpiše samo naslov filma in sam najde po bazi in prenese sliko, vsebino itd. ali je treba vse ročno vnašat?

Pa če kdo ve, SAMBA strežnik, deluje to isto kot pri HDX1000 (NAS), da se lahko preko mreže povežeš z računalnikom in preko mreže iz računalnika kopiraš na notranji HDD?


nisem pozabil, 500x2 je bil predstavljen že pred časom, ta dva pa par dni nazaj

glede Y2M sicer ne vem amapk pri yamj jaz ponavadi uredim filme z
http://yanfoe.com/
ali z:
http://forum.xbmc.org/showthread.php?t=...
s tem da pač posebaj nastavim nastavitve za popcorn....

če pa imaš nazive filmov v pravi obliki pa yamj lahko vse sam poišče
sigurno je isto pri Y2M

LP

Crimson_Shadow ::

Kaj pa glede BD playerjev?

Kolikor vem določeni BD predvajalniki predvajajo "vse živo".

Konkretneje me zanima LG BD660. Prek USB na tem modelu lahko povežeš tudi HDD.
We create worlds

polde66 ::

Imam LG BD670, HDMI je 1,4, wireless že v sebi, iz usb predvaja vse, dlna zelo super, internet tv pr nas ne deluje. Ne predvaja mi pa The Scorpion King Duology 1080p 2002-2008 Blu-Ray Remux VC-1 DTSHD MA-5.1-KRaLiMaRKo.
Zakaj tako ne vem, sta pa fila vsak po 18 gb. Na Egreatu in na Box oficu pa to predvaja.-
polde

Tomson ::

Ali kdo ve kdaj naj bi na police prišel Xtreamer Prodigy ?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

gregor ::

floyd1 ::

polde66 je izjavil:

Imam LG BD670, HDMI je 1,4, wireless že v sebi, iz usb predvaja vse, dlna zelo super, internet tv pr nas ne deluje. Ne predvaja mi pa The Scorpion King Duology 1080p 2002-2008 Blu-Ray Remux VC-1 DTSHD MA-5.1-KRaLiMaRKo.
Zakaj tako ne vem, sta pa fila vsak po 18 gb. Na Egreatu in na Box oficu pa to predvaja.-

Zaradi DTS zvoka verjetno.

polde66 ::

DTS zvok BD player mora podpirati ker ga podpira že v osnovi, drugač pa nebi vrtel bd diskov. Ne vem kaj bi blo, prevelika datoteka?

Evo specifikacij za zvok:
Dolby TrueHD Digital Plus.
Dolby Digital Plus lets you experience all of the enveloping surround sound that Blu-ray Disc, high-definition (HD) broadcast, and streamed and downloaded media make possible. With up to 7.1 channels of premium-quality surround sound, you'll follow the action with your eyes and your ears.
DTS-HD Master Audio.

DTS-HD transforms your entertainment experience bringing movies, music, and gaming to life. It is the ultimate digital audio complement to high definition video and can deliver a surround audio experience that the artist intended.

Še en minus:
velikosti teksta (podnapisov) ne da spremijat ampak je že v osnovi tekst zadosti velik, če primerjam z LG BD550, kateri pa je za odtenek malce premajhen.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()
««
46 / 47
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Še en nov HD predvajalnik - EGreat EG-R1 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36042986 (21592) xandros
»

Playon!HD Media player (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15559132 (45063) goby
»

eGreat EG-S2 Sigma Designs 8643 (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
538690 (5950) Sibirc
»

Prihaja nov NMT player - Popcorn Hour A200 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10951780 (44164) vrossi46
»

PopCorn Hour A-100 in A-110 HD predvajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7515433 (7365) LuGi

Več podobnih tem