» »

priklop laptopa na tv

priklop laptopa na tv

marko88 ::

Pozdravljeni!

Rad bi priklopil laptop ( hp compax nx6125) na klasični tv, tako da bi lahko gledal filme na tvju. Zanima me kako je s temi vhodi/izhodi, ker se mi ne sanja kam vtaknit kir kabl. Kak vhod rabi tv. Kir kabl rabim, itd.Ali je sploh možmo to naredit....seveda je. Ta čudovita tehnologija. Prosim za pomoč!

hvala in lp

StandAgainst ::

Lahko poveš če ima tvoj prenosnik s-video izhod, ker potem je to najlažje priklopiti preko s-video kabla seveda pa mora TV tudi podpirat s-video.

Djz3l3 ::

tut ce tv ne podpera s-video je ze dost da ma scart ker se za njih dobi ustrezne pretvornike.am vrjetno imas malo novejsi laptop.drgac je enostavno vklops s-video v komp in tv na tvju je zdaj odvisno ali moras dat na av program ali na 0.potem na kompu je pa odvisn od grafike itd ponavad delča tut ce mas tipko fn pa tipka f6 (oz nisem prepriacan in ti zamenja zaslon to je ubistvu najlazi pol pa lahk se v nadzorni od grafe stimas vse mogoce stvari

marko88 ::

mam hp compaq nx6125

hvala za pomoč!!

kovk ::

Če se ne motim, ima tvoj model laptopa s-video izhod, izgleda pa takole:


Nato pa gres v kakšno dobro založeno računalniško trgovino in tam povprašaš za s-video kabel :
verjetno pa boš potreboval tudi pretvornik, iz s-videa v scart :
,
Lahko pa kupiš tudi kombinirani kabel, ki ima poleg video kabla se kable za avdio(zvok)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kovk ()

marko88 ::

HVALA!!!!!!!!!!!

lonz ::

Če imaš plazmo ali LCD tv, imaš verjetno tudi vhod za monitor kabel. V tem primeru lahko uporabiš tv kot monitor pa še kvaliteta je O.K.
...arrrrrr, shiver me timbers...

mmcc ::

takole kot ste pisali sem povezala...in slika kaze ok...ko pa zazenem film v bs palyerju se podnapisi kazejo..slike pa ni....v wmp-ju isto...če poskusim se enkrat pa je slika ok..naslednic je pa spet ni...v čem je tezava?prosim za pomoc

solatko ::

V nastavitvah kartice moraš dati theater mode.

Ejsi_Disi ::

Točno tako. Če pa še ne bo vredu, bo pa treba še v predvajalniku (predvidevam da v BS Playerju) obkljukat na overlay.
Rock n' roll ain't noise pollution!

mmcc ::

ja sem naredila to..smo zj mipa na tv ne predvaja podnapisov? to pa nujno rabim?resitev?

solatko ::

V BS playerju imaš pri nastavitvah polje za podnapise - zaženeš film, poiščeš podnapise in open, pa mora delat.

mmcc ::

ja sej to vem..sej na ekranu delajo podnapisi..samo na tv jih ni????

mmcc ::

aha verjetno morm obklukat tud overlay..tega pa se nisem...prej sem sam theater mode nastimala...boms eoverlay poskusla..pa upam da je to to:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963564178 (3507) anjica
»

Povezava računalnik-starejši televizor.

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
162393 (2156) cegu
»

Genius SW-HF5.1 6000 ali Logitech Z-5500

Oddelek: Zvok in slika
52202 (1874) LordTado
»

Reševanje slik s formatirane SD kartice.

Oddelek: Pomoč in nasveti
112965 (2785) X-Hair
»

S-video konector (ali kabel z tem konektorjem) za prenosnika (ATI grafična)

Oddelek: Kaj kupiti
91224 (1168) mitjaje

Več podobnih tem