» »

AIR bo le zaživel

AIR bo le zaživel

««
18 / 22
»»

ario ::

@branko75: MAC naslov si zapomni modem, ki pa ga pozabi takoj, ko je le-ta izključen iz napajanja recimo 10 sekund.

Tvoj problem je očitno v DHCP lease-u, žal nisi dobro prebral mojega odgovora višje, da je potrebno narediti DHCP release. Postopek je podoben, kot ga je uspešno uporabil Christian pri menjavi mrežne kartice.

Na kratko:

vedno, ko menjaš napravo, priključeno na modem (računalnik, router), mora le-ta vrniti dodeljen IP naslov DHCP strežniku, sicer slednji ne bo dodelil IP-ja novi napravi, ker je trenutna dodelitev zanj še aktivna. Lease DHCP-ja samodejno poteče po 2 urah. Ker nihče ne želi čakati 2 uri, je potrebno torej IP pred menjavo računalnika/routerja sprostiti, kar na računalniku v primeru Windows narediš z "ipconfig /release", velika večina routerjev pa ima v grafičnem vmesniku opcijo "DHCP release" ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ario ()

branko75 ::

Ario,hvala,to je bil očitno problem!zdaj spet dela prek routerja in se ne bom več ukvarjal s tem,cel popoldne me je jezilo!res je ,da je možnost v menija routerja kuj na prednji stani piše dhcp,potem maš možnost release,rewrite,check connection,wiew current status.V tem primeru bi moral kliknit na release,kar pa nisem,ker prej tega nisem vedel,res hvala,ampak vseeno nebi več tega poskušal,zdaj vsaj dela! l.p

ario ::

@branko75: ampak sedaj s tem ni spremenjeno nič, samo v prejšnje stanje si povrnil zadevo. Poskusi vsaj nadgraditi firmware v routerju na zadnjo verzijo, ki je na voljo. Presenečen bi bil, koliko 'naših' težav je rešenih s preprosto nadgradnjo firmwarea v routerju...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ario ()

branko75 ::

ario,router buffalo je še v garanciji,nwm,če lahko spreminjam programsko opremo,in kaj bi s tem pridobil,če pa do sedaj ni bilo težav z routerjem,pa jaz se s tem nebom ukvarjo,če bo teba klicat vašega serviseja,bom njemu to reko naj mi naredi,na kabl,pa ne upam več,da nebom spet kakega sranja naredo,kot danes,res hvala za odgovore!glede tega prekinjanja pa res nwm,če pa sosed pravi,da mu tudi tak dela zadnje cajte,pol pa resetira ,pa gre naprej,meni enako ene 2 ali 5 min ne dela pol pa sam začne,včasih,pa se je ponoči ustavil in se brez reseta ni gor postavil,nwm,kak vam naj drugače povem,težko je rečt kaj je krivo,če pa on nima routerja ,pa tudi prekine! l.p

ario ::

Posodobitev oz. namestitev uradnih popravkov pa res nima povezave z garancijo. Obratno, tudi sami proizvajalci opreme priporočajo nadgradnjo programske opreme na njihovih proizvodih z novimi različicami.

Presenečen bi bil, koliko 'naših' težav je čudežno odpravljenih, ko uporabnik nadgradi firmware v routerju na zadnjo razpoložljivo različico...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ario ()

branko75 ::

Ario,res hvala za priporočila,ampak tega si jaz ne upam delat,sem bral,da se lahko pojavijo težave,da lahko ruter čisto zmrzne,nebi tega sam delal,res ne ,sicer pa hvala,za vse odgovore! l.p

Thunder wave ::

Zdravo!
Imam en čuden problem, namreč vse mi dela normalno tako, kot je treba le lučki za Internet in Cable Link mi ne gorita. Ali ve kdo v čem bi lahko bil problem?

Christian ::

Alo Thunder wave. Si že rešil težavo? A drugače pa ti internet deluje normalno? Kateri modem pa imaš?
No moram pohvalit ,da od kar imam modem spet priklopljen prek utp kabla ,ne zaznavam nobenih težav interneta. Ne prekinja in tudi hitrost je konstantna. LP

Thunder wave ::

Se je popravlo samo od sebe, nimam ideje kaj je bilo sploh krivo za to. Modem je Thomson THG540. Internet mi zadnje čase res boljše dela, manj je prekinitev,ker se mi je včasih prekinila povezava tudi po 5-krat na dan, kar je moteče predvsem zaradi telefona. Upam, da bo ario kmalu ponudil kakšne nove programe in storitve.

ario ::

@Thunder wave: ni bilo samo od sebe, smo reflash-ali tvoj modem. Se opravičujem, ker sem pozabil sporočiti.

Thunder wave ::

No, super. Hvala vam.

branko75 ::

Tudi jaz morem sporočit,da ni več prekinitev povezave interneta,in zdaj vredu dela,pa nisem nič spreminjal! l.p

raners ::

Je že kaj novega v zvezi s karticami za TV (kartica za Conax modul)?

Ronnow ::

ario
Pred tednom dni sem vam na mail pisal če mi lahko odprete še en mail naslov. Bo kaj s tega?

ario ::

Ronnow je izjavil:

ario
Pred tednom dni sem vam na mail pisal če mi lahko odprete še en mail naslov. Bo kaj s tega?


Pošlji prosim svoje podatke na ZS, bomo preverili kakšen je status tvojega ticketa. Tovrstne zahteve se namreč rešujejo bolj ali manj instantno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ario ()

Ronnow ::

Hvala ario, urejeno.

raners ::

@ario, je kaj novega v zvezi s TV karticami? V začetku decembra lani sem bil na podjetju in mi je ona gospa, ki dela v predsobi, rekla, da lahko pričakujemo nove TV kartice že konec januarja letos. Bo kaj iz tega ali ne???

alesh1975 ::

a še komu dela internet s pol moči ?

mico28 ::

med drugim tudi meni zaj že 2 dni dela zelo počasi, oddajnik boč.

Christian ::

Tudi na Pohorju ni nič drugače...ampak mislim da sedaj kar vredu deluje. Morda preobremenitev...

tonek ::

raners je izjavil:

@ario, je kaj novega v zvezi s TV karticami? V začetku decembra lani sem bil na podjetju in mi je ona gospa, ki dela v predsobi, rekla, da lahko pričakujemo nove TV kartice že konec januarja letos. Bo kaj iz tega ali ne???




tudi ja zbi rad vedel odgovor

lp tone

ario ::

tonek je izjavil:

raners je izjavil:

@ario, je kaj novega v zvezi s TV karticami? V začetku decembra lani sem bil na podjetju in mi je ona gospa, ki dela v predsobi, rekla, da lahko pričakujemo nove TV kartice že konec januarja letos. Bo kaj iz tega ali ne???




tudi ja zbi rad vedel odgovor

lp tone


Žal še ne; čakamo na novice s strani proizvajalca kodirnega sistema in CAM kartic (Globtel). Takoj, ko bo kaj novega, bomo informacijo seveda posredovali naprej.

@alesh1975 in @skejter28:

pošljita naročniške podatke na ZS in bomo preverili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ario ()

mico28 ::

zajle zaenkrat dela pri meni vse vredu, vjutro pa popoldan pa je šlo zelo počasi

Christian ::

to pomeni da je vsepovsod enako ... verjetno res obremenitev...

kremenko1 ::

Lep pozdrav, glede na to ,da na spletni strani pri preverjanju lokacije vidim vpisan Vojnik ,me zanima ali je slučajno kdo preizkusil ali bi storitev delovala tudi v Celju?

KTr1sk ::

kremenko1 je izjavil:

Lep pozdrav, glede na to ,da na spletni strani pri preverjanju lokacije vidim vpisan Vojnik ,me zanima ali je slučajno kdo preizkusil ali bi storitev delovala tudi v Celju?

Ja verjetno bi delovalo če vidiš oddajnik, samo večji krožnik bi ti zmonitrali, jaz sem imam v Šentjurju Ario in pri montaži sem videl da ima v avtu še večje krožnike za tiste še bolj oddaljene pa sem že jaz kar oddaljen od Boča, sicer imam pa samo 2x tv, brez interneta in telefona.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

raners ::

Ario, pa kaj mislite uvesti kakšne bolj sodobne sprejemnike (za TV) ali še dolgo mislite vztrajati na teh igračkah, ki jih imate v ponudbi??? Zakaj te imate v ponudbi HD program, če ga ne moreš gledat?

Dajte prosim nekaj naret v tej smeri!

Prosim lepo, da malo razkrijete, kakšne imate načrte v bližnji prihodnosti (kar se tiče sprejema TV programov).

Lp

rene123 ::

Torej imam sledečo težavo in kot vidim ima enak problem tudi nekaj ostalih uporabnikov.
Hitrosti prenosa podatkov v p2p omrežjih zelo nihajo. V jutranjih urah so hitrosti normalne, dosegajo maksimum moje hitrosti povezave, zvečer pa hitrost prenosa podatkov zelo pade, za več kot polovico. Pri Ario imam paket trojček, hitrost povezave 2mbit. Zanimivo je pa to, da vsi speedtesti prikažejo realno hitrost povezave, ne glede na čas testa. Tudi težav z izgubo pakettkov ni nobenih, pingi so normalni med 10 in 20ms tako da resnično ne vem v čem je težava. Zna kdo razložit? Ali Ario omejuje p2p prenose??

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rene123 ()

Ronnow ::

Tudi mene to zanima! hitrosti so porazne v primerjavi s prejsnim Amisom.

branko75 ::

Ario-----Spoštovani,zanima me kaj je narobe z internetno povezavo,prihaja do prekinitev ,hitrost je zelo slaba,včasih ne odpre niti googla,pa spet prekinitev,pa spet samo začne delat! te težave so pred kratkem že bile,potem se je vse uredilo in je delalo vredu,zdaj teden nazaj pa spet ista pesem,res bi rad vedel,če še ostali imajo take težave!Včeraj sem že klical na podporo in sma resetirala modem in router,pa je vzpostavilo povezavo,potem,pa čez 30s je spet padel net,hitrost je slaba tudi danes,prosim,če se oglasijo uporabniki in še oni povejo,če imajo kakšne podobne težave! l.p

branko75 ::

Ario,še vedno se pojavljajo kratkotrajne motnje interneta,hitrosti nihajo ,danes je upload šibek,download v mejah.Včeraj je prekinjalo tudi bljižnjim sosedom,tako,da ni to samo pri meni,zelo se opazi,ker strani slabo odpira,včeraj si vmes ni bilo mogoče ogledati niti video posnetka,tako,da stvar ne deluje dobro! Je pa delalo lepo zdaj en mesec po novem letu,pred tem so bile iste težave.Lepo prosim,če se stvar lahko preveri in temu primerno ukrepa! Smer: Pesnica-vukovski dol-jakob l.p

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branko75 ()

Christian ::

Zdravo Branko... Zdaj prej včasih sva imela midav podobne težave...sedaj pa ti povem da ni niti nekih motenj. Res da morda včasih malo hitrost pade,ampak se mi to ne zdi dramatično. pred več kot enim mesecem so bile veliko večje težave. No saj bo Ario morda kaj več povedal o tem. Jaz sem smer Jurovski Dol

branko75 ::

christian-res je da so bile še večje težave,občasno pač vse zastoji,po 2min ,pa dela spet naprej,možno ,da moti ta megla ,ki se vije zdaj okoli pohorja.saj ne da bi šinfal ario,to sploh ne ,samo res pa je da do motenj prihaja,recimo v nedeljo mi je popoldne zmrzno enih 5krat,mam router vmes Buffalo,pa sem probal direkt na modem brez njega,pa dela isto,tak ,da router ne smem obsojat,menjali so že vse ,tak da se točno ne ve zakaj prihaja do težav.zelo lepo-odlično mi je delal net celi januar,v februarju,so se spet pojavili iste težave,ker v nedeljo je prekinjalo tudi mojim sosedom,ki so me klicali,če meni vredu dela,samo niso neke prijavljali,ker je to kratkotrajna prekinitev,takrat hitrost občutno pade ,potem se pobere in je spet vredu,mogoče bo kdo od aria kaj komentiral kaj bi to bilo. l.p Branko
speedtest.si

Pritisnite START

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 37.26Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 1.92Mb/s

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branko75 ()

Christian ::

Koliko pa imaš ti naročeno hitrost? Hja mislim da v nedeljo so bile neke težave...samo tak kot praviš je to kratkotrajno,vendar včasih tudi moteče...
Tv pa dela konstantno brez problema. Hitrost se pa res ful spreminja glede na čas. Po moje je težava ,da je že veliko uporabnikov. Skratka bi lahko rekel ,da sem zadovoljen. Zdaj nekaj dni ni nič prekinjalo. Saj veš oni ko imajo siol ali amis ,še imajo včasih večje težave. Tak da jaz mislim da je to še v meji normale. Ker prijavit napake mi ni bilo potrebno.Se je samo porihtalo.
Upload imaš pa res mali...čudno. Saj včasih res pade,samo meni toliko nena.
Evo še moj speedtest.si

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 497.27Kb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 3.76Mb/s

P.S. mislim da temu lahko rečem odlično

Zgodovina sprememb…

branko75 ::

christian-res je da je še v mejah normale,siol,pa je tak poglavje za sebe,nwm na čase mi neke štrajka,ja v nedeljo je bilo neke na oddajniku pohorje,ja upamo na najboljše ,imam linijo 2 mega. l.p

KTr1sk ::

Domači kupujejo nov tv, pa me zanima kateri proizvajalci TV-jev delujejo da bi lahko kartico kar vštekal v TV, torej da ne bom rabili več sprejemnika. (Sony, Philips, Sharp...--ti delajo ali ne?)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Thunder wave ::

Raje pokliči na ario, ker so pri tem baje težave, bo še najbolj ziher.

icek ::

KTr1sk: Philips
Rider of Theli
www.air-tv.net

plavko61 ::

raners je izjavil:

Ario, pa kaj mislite uvesti kakšne bolj sodobne sprejemnike (za TV) ali še dolgo mislite vztrajati na teh igračkah, ki jih imate v ponudbi??? Zakaj te imate v ponudbi HD program, če ga ne moreš gledat?

Dajte prosim nekaj naret v tej smeri!

Prosim lepo, da malo razkrijete, kakšne imate načrte v bližnji prihodnosti (kar se tiče sprejema TV programov).

Lp


Se pridružujem vprašanju, ker rešitve za SONY LCD televizorje kjer vam ne dela kodirna kartica še ni. A ste že obipali, potem povejte da gremo na drugega ponudnika?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

ario ::


Se pridružujem vprašanju, ker rešitve za SONY LCD televizorje kjer vam ne dela kodirna kartica še ni. A ste že obipali, potem povejte da gremo na drugega ponudnika?


Na rešitvi za Sony TVje se seveda še dela.

@icek: lahko poveš že kaj več o predvidenih časovnih okvirih? =)

tonek ::

kartica mi dela na lg 32ld450 na starejši lg 3000 pa moti

lp Tone

KTr1sk ::

Starša sta kupila Philips 46pfl5605 in dela brez sprejemnika torej na kartico, hvala za info Ario...samo philips televizorje smo gledali za nakup, ker ste rekli da tam delajo kartice, upam da bo tudi ostalo tako in delalo.
Jaz pa imam LCD Toshiba brez podopre CI kartice in imam ta vaš sprejemnik, ko si uredim programe po vrstnem redu se mi zmešajo ko se ugasne sprejemnik in to tudi na drugem sprejemniku je enako si ne zapomne vrstni red programov grr
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

ario ::

KTr1sk:

kateri sprejemnik pa imaš? S kartico?
Je zelo nenavadno, da se ti to dogaja kar na dveh sprejemnikih. Sam sem namreč preiskusil na petih sprejemnikih. Poiskusil sem z izklopom iz električne napetosti in v "standby" in na vseh so programi ostali v vrstnem redu, kot sem jih nastavil.

KTr1sk ::

Air dvbt2001 sta oba sprejemnika, mogoče ga kaj moti ko imam izklopljeno LCN funkcijo, saj drugače ne morem prestavljat kanalov na določeno številko
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

raners ::

Glede TV kartic: Ali ni bilo govora tudi, da naj bi na Samsung TV tudi delale? Imam Samsung 40C530 in kartica ne dela (ful kocka in piska, čista slika se sploh ne prikaže, ni pa samo črna slika). Ima kdo kakšne informacije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: raners ()

kunsti ::

Jest sem pred dvema tednoma prestopil iz "zemeljskega" 4M/512k na "air" 10M/4M in sem za enkrat kar zadovoljen. Povezava je stabilna in tudi ping je primerljiv predhodnemu. Edino čakam še na kakšno zelo slabo vreme, da še takrat stestiram. Drugače je pa hitrost pri vsakem testu večalimanj podobna +/- 0.5M

Thunder wave ::

Kateri je pa tvoj operater? Ker za stelkom najdem samo info za podjetja za fiične osebe pa ne. Prav tako piše le o optičnem omrežju.

KTr1sk ::

Kako 10/4, če piše na njihovi strani samo 8/256, koliko pa si oddaljen od oddajnika in koliko plačuješ mesečno?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Veron ::

ah ja, tisti ki imamo air pri telemachu lahko samo sanjamo, da bo kdaj več k 4m paket na voljo

kunsti ::

Drugač firma kjer sem to uzel je gorosan. Dajem 40eur, oddaljen sem pa ene 15km.
««
18 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415203 (2910) markasaso12
»

Izkop novega telefonskega priključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
328524 (7533) Topix
»

uTorrent problem na ARIO (počasen prenos)

Oddelek: Omrežja in internet
52194 (1789) 34054
»

Lastovka TV - Krim (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16930375 (18995) Marko86
»

ARIO TV in Sony TV?

Oddelek: Zvok in slika
71726 (1475) PaJo

Več podobnih tem