» »

AIR bo le zaživel

AIR bo le zaživel

««
15 / 22
»»

KTr1sk ::

Sem se odoločil do bo na balkonu nosilec in pozimi bom prišel lahko do krožnika če bo kaj narobe, hvala vam za vse informacije, v petek priložim fotko.
Sem gledal glede druge televizije in ne bo problema, sem potegnil žico v luknjo in je šla žica čez steno, tako da je dostop in bo nov kabel, tako da bo bolj ziher in najmanj kompiciranja:)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

Sem dal kr eno anteno za probo gor..ampak ne vem ali je premalo ven štanga...ali bo napot streha


i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

PaJo ::

Važno je da ima antena vidno polje do oddajnika, kar se na tvoji sliki ne vidi direktno, ampak ti bo itak monter vedel povedat najboljše, ko bo stvar videl in po potrebi tudi izmeril.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

KTr1sk ::

Danes kot je bilo dogovorjeno je prišel in zrihtal oba TVja, dobil sem pa samo 1sprejemnik, ker je pošla kao zaloga in izmeril je 69db, a je to vredu, ker mi je nekaj prejle kockalo VH1, MEZZO in Čarli se mi zdi, drugi pa ok, a to je narobe s signalom ali pri njih kaj ni vredu?

Drugače sem pa nosilec je zdaj spremenjen, tako da ni nič na poti streha


i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: PaJo ()

KTr1sk ::

Danes je bila nevihta in je res možno deževalo, programi so delovali nekaj časa kljub zelo močnem deževju, čez nekaj časa pa ni bilo signala a je kmalu spet prišel, ker se je malo umirilo močno deževje,tako da če bo tako bo kar vredu, saj ni velikorat tako močnega deževja :).

Škoda edino, da od samega začetka delovanje kolikor berem forum hočejo zamenjat STB-je in še do zdaj niso..in zato sem dobil sem samo en sprejemnik in le-ta je nadomesni tako, da mi doma ne bodo dali polovico za priključnino, ker so brez TVJa ahja in ne ariu niso odgovorili kdaj dobijo STBje in če bodo lakho poslali po pošti niso nič napisali, ker MB le nimam tako blizu.

Tole je njihov odgovor:
"Pozdravljeni!

Sprejemnik, ki ste ga dobili je nadomesten, ker nam je žal zaradi večjega povpraševanja pošla zaloga naših sprejemnikov. To je tudi razlog, da dajemo vsem naročnikom samo en sprejemnik.
Ko bo prispela pošiljka, Vas bomo obvestili in se dogovorili za menjavo in dodatni sprejemnik.

Dodatni sprejemnik se začne obračunavati z dnem, ko ga prejmete.

Erotičnih programov pa žal na nadomestnih sprejemnikih ni mogoče odkleniti.

Hvala za razumevanje in lep pozdrav!"
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

PaJo ::

Signal je dokaj odporen na tele vremenske motnje, običajno bolj kakor sam dež zmoti sprememba naboja v zraku, se pravi pred veliko nevihto in v času najhujšega naliva, potem ko pa dežuje normalno pa stvari delujejo dovolj dobro. So dečki kar dobro razvili zadevo, tako da vsekakor pohvala.
Kar se pa tiče tv sprejemnikov, pa imajo z njimi resnično težave že od vsega začetka, seveda kar se tiče dobave. Zato trenutno pač "flikajo" z navadnimi dvbt sprejemniki. Ima pa to eno prednost, ker je na ta način odklenjen celotna tv shema in se razen erotičnih kanalov in hbo kanalov da gledat vse, tudi HD testni kanal, če seveda dvbt sprejemnik slednjega podpira. Testirajo pa še zmeraj CI kartice, ki bodo mogoče 1x le zaživele in upam da tudi kakšne STB z HDMI priklopom. Če imaš doma kakšen tv ki ima vgrajen dvbt sprejemnik (lahko tudi mpeg2) lahko priklopiš nanj in do takrat (dokler ne bodo kodirali nazaj) gledaš tv.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Seljak ::

Pozdravljeni! Tudi sam sem končno podpisal pogodbo z omenjenim operaterjem!V njihovih pogojih in pravilih pa sem zasledil tudi naslednje in sicer:
Za vse naročnike časovno neomejenih storitev velja načelo "fair use",kar pomeni,da lahko operater v primeru prekomerne porabe podatkovnega prometa (prenos pretirane količine podatkov brez vmesnih prekinitev) omejuje po lastni presoji oz. se bo operater z naročnikom dogovoril o alternativnem obračunavanju uporabe storitev.

No sedaj pa me zanima,koliko kaj vi prenašate oz.ali imate dosti prometa(seveda,če ni skrivnost) in če ima kdo težave,da ga ARIO omejuje,ker je presegel recimo kvoto 20GB(Tako kot recimo pri Simobil-u
Hvala že vnaprej za odgovore

Veron ::

no ja, krim pri telemachu pa očitno ni tako odporen na vreme, skoraj vsako močnejše neurje nekam useka v krim in povzroči tam nekje 12h izpad, trenutno ne deluje TV zaradi udara strele v oddajnik :-/

KTr1sk ::

ARIO je res še odkelnjen kupil sem ta sprejemnik


,zato ker jim je kao zmanjkalo sprejemnikov zaradi prevelikega povpraševanja in dela zdaj ARIO dokler je še odlkenjeno. Pozeneje pa bo prišel prav sprejemnik za drug tv ki bo še v uporabi na sobno ali zunanjo anteno po potrebi Smile.
Aja pa še nekaj, deluje OK ta sprejemnmik in po pričakovanju...kar mi je padlo v oči je pa daljinec, je zelo tanek in mehke tipke ima, me zanima kako dolgo bo zdržal heh

Še dobr, da nimam internetna pri njih, če je to res kar praviš, da je omejeno download in potem vedno lahko pričakuješ višji račun (položnico), to je pa en velik MINUS :( :( :( in ni primerljiv z ADSL in VDSL ter kabelskim internetnom ker tam le ni omejitve.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Seljak ::

KTr1sk je izjavil:


Še dobr, da nimam internetna pri njih, če je to res kar praviš, da je omejeno download in potem vedno lahko pričakuješ višji račun (položnico), to je pa en velik MINUS :( :( :( in ni primerljiv z ADSL in VDSL ter kabelskim internetnom ker tam le ni omejitve.


To je pomojem mišljeno,da če bi non-stop DL datoteke brez prekinitve,kar pa je težko(vsaj jaz tega ne počnem),pomojem bi te v tem primeru omejevali!?

PaJo ::

Ario se s tem čelom verjetno želi samo zavarovat. Trenutno s količino prenosa nikoli nisem imel težav, pa sem včasih prenašal kar lepe količine podatkov, recimo tudi po več dni na polno dol. V glavnem stvar uporabljam že leto in pol, pa okoli tega še ni bilo težav. DUmeter recimo pravi da naredim na mesec od 500 pa tudi do 3000 GB prometa dol, tako da teh omejitev zagotovo ni.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Seljak ::

PaJo je izjavil:

Ario se s tem čelom verjetno želi samo zavarovat. Trenutno s količino prenosa nikoli nisem imel težav, pa sem včasih prenašal kar lepe količine podatkov, recimo tudi po več dni na polno dol. V glavnem stvar uporabljam že leto in pol, pa okoli tega še ni bilo težav. DUmeter recimo pravi da naredim na mesec od 500 pa tudi do 3000 GB prometa dol, tako da teh omejitev zagotovo ni.



Ja,to je odgovor na moje vprašanje hahaha!! Hvala paJo ;)

beta1 ::

Upam, da nebom kaj na j.... tukaj. Delam malo reklame za Ario, nič drugega.

Vglavnem, danes šel iskat čist novo zadevo - STBje AIR DVBT2001 in CI kartice za Ario:


Samo Skart izhod in coax out:


Reža kam se vstavi CI kartica. Tisti kateri imate nove TV z CI režo, vstavite to kartico v TV in nerabite STBja:


TV signal:


Menu (tudi v slovenščini):


Kvaliteta:


TV Lista. Na hitro videl, da se da naredit priljubljene in edit:


Preklapljanje na 16:9 deluje brezhibno.

To je to. Povem več čez par dni.

cesy ::

Si novi naročnik, ali si imel prej nadomestne STBje? So te kaj obvestili, da lahko prideš po njih?
LP Cesy

beta1 ::

Sem praktično nov naročnik, vseskup imam malo čez 1 mesec. Dobil sem pa enega nadomestnega Stronga, katerega sem danes zamenjal in vzel še en dodatni STB.

Niso me nič obvestili, lepo vljudno sem jih vprašal, ko sem še klical zaradi nekih drugih stvari.

Baje sem prvi vrnil in prevzel nove, tak so mi rekli.

KTr1sk ::

@beta1: a je kaj razlike v kvaliteti slike in med hitrostjo preklepanja programom z primerjavo sprejemnikom Strong?
Namreč mene so tudi pred kratkim preklopili in imam še Strong sprejemnik, kateri preklaplja med programi zelo hitro kar mi je všeč, nima pa možnosti gledanja kodiranih programa HBO oz. XXX, a tebi delajo zdaj?

Vidim, da nima ne optičnega izhoda za zvok niti HD(mi) priključka zadaj, to kar sem pričakoval da bo :(.
Pa še nekaj, ko bodo vsi naročniki zamenjali sprejemnike šele nato bodo zaklenili TV omrežje?

Glede vrnitve sprejemnikov in prevzem novih jaz ne mislim se voziti 60km v eno smer, morem vprašat kako je kaj z pošiljanjem, no kakorkoli jim bom pisal in vprašal.
HVala @beta1 za zanimivo informacijo:)
lp
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

beta1 ::

Kvaliteta bi lahko bila še zmeraj boljša. Če bi le bili YPbPr izhodi. Težko ocenim hitrost preklapljanja, saj sem gledal na Strongu vseskup največ 5 min. Sam pa nisem imel STBja.

Zaenkrat ne dela XXX paket, nevem zakaj, mogel bi. V ponedeljek jim bom poslal e-mail. HBOja nimam naročenega.

Mislim, da bodo zaklenli omrežje, ko bodo dobili skoarj vse Stronge nazaj. Odklenil si pa boš ali z njihovim STBjem ali pa CI kartico katero boš dal v TV.

Mislim, da sem najdel eno težavo. Moram še preverit na drugem STBju, če je isto. Drugač bo treba vrnit ali pa nosim flashat, kar mi pa ni.

PaJo ::

No super to slišat, da se stvari spreminjajo, jih bo potrebno malo poklicat in vzet samo CI kartico, ker se mi ne da imet dodatnega STB poleg tv, je trenutno 1 sam daljinec prav prijetno videt na mizi :)
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

KTr1sk ::

beta1 je izjavil:

Kvaliteta bi lahko bila še zmeraj boljša. Če bi le bili YPbPr izhodi. Težko ocenim hitrost preklapljanja, saj sem gledal na Strongu vseskup največ 5 min. Sam pa nisem imel STBja.

Zaenkrat ne dela XXX paket, nevem zakaj, mogel bi. V ponedeljek jim bom poslal e-mail. HBOja nimam naročenega.

Mislim, da bodo zaklenli omrežje, ko bodo dobili skoarj vse Stronge nazaj. Odklenil si pa boš ali z njihovim STBjem ali pa CI kartico katero boš dal v TV.

Mislim, da sem najdel eno težavo. Moram še preverit na drugem STBju, če je isto. Drugač bo treba vrnit ali pa nosim flashat, kar mi pa ni.


A si jim pisal e-mail, so ti odgovorili?
Jaz sem jim pisal v soboto e-mail, kako je s sprejmniki in če bodo lahko zamenjali z pošiljanjem po pošti, ker sem do mb oddaljen 60km in niso nič odgovorili do danes, bom počakal kakšne 3 tedne potem pa jih pokličem.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

beta1 ::

Ja, so odgovorili. Tako, da vse deluje.

Zaenkat še testiram, bolj 'kilavo'' kaže vseskup.

Thunder wave ::

Za kaj se da uporabljat tisti usb port na sprednji strani? V meniju sem opazil podmeni multimedija, kjer je napisano moji filmi, moja glasba pa še nekaj. Na usb ključek sem dal eno divX datoteko a je sploh ne najde. Ve kdo mogoče katere formate ta predvajalnik prek usbja sploh podpira?

beta1 ::

Zakaj se meni ti novi vmesniki ne vklopijo več kak so malo dalj časa ugasnjeni. Zmeraj moram iz elektrike ven potegnit, da spet delujejo.

China shit :)

Nevem za kaj je ta USB mišljen. Pa tudi, če bi bil uporaben, ko ga nebi uporabljal.

Thunder wave ::

Meni pa dela super. Veliko boljše kot stari je pa res, da je treba malo počakat, ko hočeš vklopit, ker se zelena lučka ne prižge takoj ampak komaj po kakih 2 sekundah po tistem ko si pritisnil gumb na daljincu.

KTr1sk ::

Meni se pravtako ugasne sprejemnik, če je dlje časa ugasnjen, kar je moteče, ne vidim nobene prednosti pred Strongom, oz. sčasoma ko bodo vsem zamenjali sprejemnike bodo delali samo na sprejemnikom ki imajo kartice, kar pa tud ni dobro :P.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

cesy ::

Tudi meni se eden od sprejemnikov ne vklopi, tako da ga moram izklopiti iz elektrike. Ni potrebno, da je dalj časa izklopljen, lahko ga samo ugasnem z daljincem in se mi potem noče več prižgati. Pri tem sprejemniku se mi tudi dogaja, da mi noče zaznati kartice. V meniju mi izpiše, da inicializacija CI kartice ni uspela. Potem mi nekako uspe, da mi jo zopet zazna...

Drugi sprejemnik deluje brez problemov.
LP Cesy

beta1 ::

@cesy - meni čisto čisto isto. Noče se vklopit in CI kartica. In to že na zamenjanem sprejemniku.

Jaz sem že študiral, če bi slučajno kaj motila steklena TV omarica in klubska mizica. Samo to bi bilo bolj težko, ker pilot dela, ko TV vmesnik ponovno vklopiš v elektriko.

Si poklical tehnično pomoč? Me prav zanima, kaj bodo ti rekli.

cesy ::

Sem kontaktiral tehnično pomoč.
Sumijo na težave s kartico. Kar pa sem tudi sam posumil. Ker imam dva sprejemnika in drugi deluje, sem zamenjal kartici v njima. Težava se je potem pojavila na drugem sprejemniku.

Ko bom imel čas, bom šel na Ario zamenjat kartico.
LP Cesy

beta1 ::

aha, no vsaj nekaj. Te nisva edina, če so posumli na nekaj. Jaz pa ko sem že drugi dan klical, pa ne, vse je vredi.

Bom jim malo zagnjavil.

KTr1sk ::

Hmm torej so samo kartice krive..mene pa zanima kdor ima samo SOLO TV kakšno položnico je dobil, jaz sem dobil 163,50EUR, sem mislil da bo 150EUR kot piše na njihovi strani:

Mesečna naročnina EUR15,-
Priključnina z 12 mesečno vezavo EUR150,-
(paket SOLO)

Zakaj je 163EUR, imate drugi enako?
hvala
lp
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

Za naročino sem se potem spomnil, da je še naročnina za nazaj, tako da je zato bila večja položnica, za težave s sprejemnikom sem pisal email ariu in so napisali:
2Glede težav, ki jih imate z novim sprejemnikom, je najboljše, če pokličete na našo tehnično podporo (059 240 005)."
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

spaceair ::

a delajo kaj na HD oddajanju tv programov?

KTr1sk ::

spaceair je izjavil:

a delajo kaj na HD oddajanju tv programov?

na sprejemniku je program ki piše "TEST HD" ampak dela samo zvok, verjetno ne more delat na njihovih novih sprejemnik ki ga imam, ki nima HDMI priključka in ima samo MPEG2 podporo? po zvoku sledeč je pa program SLO2

Mene pa zanima, če znate na novih sprejemnikih "Air DVBT2001" programe razvrstit po vrsti, da bo na tipki 1 SLO1 in ne POPtv kakor je samodejno razporedil, na STRONGU znam tukaj pa se nič ne znajdem, hvala
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

icek ::

V nastavitvah izklopi funkcijo LCN. Po ponovnem skeniranju imaš možnost premikanja programov v meniju TV seznam.
Rider of Theli
www.air-tv.net

js ::

spaceair je izjavil:

a delajo kaj na HD oddajanju tv programov?


Test HD je od svetovnega prvenstva Slo2 (HD), prej pa je bil Discovery. Zdaj je še vedno Slo2. Škoda je le, da si moraš za ta HD kupiti sprejemnik sam.

KTr1sk ::

icek je izjavil:

V nastavitvah izklopi funkcijo LCN. Po ponovnem skeniranju imaš možnost premikanja programov v meniju TV seznam.

Hvala, sam nebi ugotovil, so pa bedni tile sprejemniki, ne morejo dati kaj boljšega, sem pa prvo moral nastavit na privzete nastavitve, da so se programi izbrisali, nato izkopil funkcijo LCN in potem pritisnil rdečo tipko spodaj levo in se je začelo iskanje programov in zdaj je funkcija za prekmik programom gor dol, tako da če bo kdo se lovil.


js je izjavil:

spaceair je izjavil:

a delajo kaj na HD oddajanju tv programov?


Test HD je od svetovnega prvenstva Slo2 (HD), prej pa je bil Discovery. Zdaj je še vedno Slo2. Škoda je le, da si moraš za ta HD kupiti sprejemnik sam.


Upajmo, da bodo kdaj zamenjali z sodobnješimi sprejemniki, kakšni pa so drugače ustrezni, ta bi deloval?
http://www.bolha.com/oglas383465819/edi...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

js ::

@Tomaž
Tisti Edison bi deloval. Jaz imam tega maximum t102-fta

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: js ()

Dzonson ::

ena opcija je z izklopom LCN (kot ste že omenili), meni pa je bilo enostavneje, da sem si programe po svojem vrstnem redu nametal v priljubljene :)

KTr1sk ::

js je izjavil:

@Tomaž
Tisti Edison bi deloval. Jaz imam tega maximum t102-fta

pa ima ta maxium t-102-fta da lahko vtaknem not CI kartico?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

js ::

@Tomaž

Ne.

Thunder wave ::

Zanima me, če ima kdo kakšne insiderske informacije o kakšnih novih kanalih na Ariu? Danes se je namreč pojavil nov program Exodus tv. Je to slučajno ali mislijo ražširiti programsko shemo. Super bi bila obadva Foxa.

raners ::

Mene pa zanima nekaj glede kartic: kdaj bodo delovale tudi na televizorjih SONY? Imam EX500 in NE dela :(

cesy ::

Ko sem jaz testiral LCD (LG) in kartico mi je tehnik rekel, da mi lahko priredijo kartico za moj model. Samo znamko in model TVja naj mu sporočim...
No meni deluje brez modifikacije kartice...Pozanimaj se pri tehniku, ali je to res možno.
LP Cesy

Matofast21 ::

Kolko se meni zdi se bodo 28.8 kanali zakodirali pol bomo lahko vidli, če kartice delujejo meni jo drugače zazna ba obeh lcd-ih (grundig,samsung), ker kanali še brez kartice delujejo

Thunder wave ::

Kje pa si dobil ta podatek? Samo zanima me.

Matofast21 ::

Na položnici :(, ker tisti kateri so meli nadomestne sprejemnike morajo do 28.8 menjat z Air DVBT2001, nadomestni so free dvb-t sprejemniki in ne podpirajo kodiranja.

Thunder wave ::

Aja. Vidiš ko ne berem položnice oz. tega kar piše na zadnji strani. :))

PaJo ::

Dodatno CI kartico za tv lahko dvigneš na sedežu podjetja in ti dajo kakšen teden za testirat, če deluje na tvojem tv. Za mojega Panasonica TX-P42GN23 so bili skeptični, ker so baje težave na Sony in Panasonic televizorjih, ampak stvar pri meni deluje super, danes vrnem stari sprejemnik in uživam v gledanju ario kanalov še naprej direktno na televizorju. Jaz bi poizkusil še nadgradit firmware na tv, običajno to novi tv omogočajo preko usb ali SD vmesnika, ali pa kar celo preko interneta, če ima vgrajeno mrežo.
Kar se pa tiče novih kanalov, pa niso nič omenili, da bi kaj širili shemo, bi bilo pa super če bi dodali še kakšen stalni HD kanal, uporabniki ne bi nič imeli proti :)
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Thunder wave ::

Meni so po mailu zatrdili, da je širitev programske sheme načrtovana za konec leta. Katere programe pa bodo dodali ali izbrisali pa še ne vejo.

Christian ::

Kaj komu slučajno danes ne delajo televizijski programi. Na nobenem stb-ju nimam dovoljenja. Internet in telefon dela brez problemov.

cesy ::

Ker sem v službi, ne vem kakšna je situacija pri nas doma. Možno je, da so zakodirali kanale, če imaš slučajno nadomestne STBje??
LP Cesy
««
15 / 22
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415226 (2933) markasaso12
»

Izkop novega telefonskega priključka

Oddelek: Pomoč in nasveti
328556 (7565) Topix
»

uTorrent problem na ARIO (počasen prenos)

Oddelek: Omrežja in internet
52197 (1792) 34054
»

Lastovka TV - Krim (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16930413 (19033) Marko86
»

ARIO TV in Sony TV?

Oddelek: Zvok in slika
71729 (1478) PaJo

Več podobnih tem