» »

Acer Aspire 7520G - TV tuner! A dela na navadno anteno?

Acer Aspire 7520G - TV tuner! A dela na navadno anteno?

Bergy ::

Včeraj sem nabavil Acer Aspire 7520G z vgrajenim TV tunerjem. Zraven je priložena antena ter še par konektorjev. Ker nisem ujel signala na priloženo anteno sem vanj priklopil direktno kabelsko anteno. V nastavitvah sem enkrat zasledil TV link potem pa je zadeva izginila. Na razpolago imam samo DVB tuner in ne morem izbrati nič drugega. A je možno, da zadeva podpira samo digitalni signal in je daljinec ubistvu neuporaben??
  • spremenilo: Bergy ()

Alexius Heristalski ::

Po kratkem googlanju sodeč ima vgrajen DVB-T tuner, torej ne moreš gledati analogne TV.

Bergy ::

Na netu sem zasledil da ima vgrajeno naslednjo zadevo:

AVerMedia BDA DVB-T Tuner z DVB-T anteno) in program ACER ARCADE DELUX - JOY TV.

Na kakšen način se potem dejansko lahko povežem, da bom lahko gledal TV? Baje tista antenca, ki je zraven ni kaj prida vredna. Kakšna druga rešitev?? Ali bi sobna antena pritegnila pozornost??

nurmaln ::

Acer NB z vgrajenim TV tunerjem bo v sloveniji deloval NE.
Rešitve NE.

Bergy ::

Včeraj sem še enkrat sprobal zadevo zunaj s tistim JOY TV programom in sem z antenco ujel 3 SLO programe a je žal predvajalo samo zvok. Baje zato ker gre za MPEG4 kodiranje in ne MPEG2. Naknadno sem naložil program progDVB, ki naj bi omogočal prikaz MPEG4 kodiranja a mi ni uspelo najti niti enega kanala. Ali je možno da sem kaj naredil narobe v samem programu ali zadeva s tem programom ni kompatibilna?

Alexius Heristalski ::

Katerega si namestil, štirko ali petko? S slednjo so menda same težave. Pa obvezno si posnemi Elecard AVC plugin, sicer ne boš videl slike.

Bergy ::

Namestil sem 5-ko. Ko pridem domov bom probal še z inštalacijo tistega plugina pa sporočim, če dela. Hvala :))

MTB ::

Če si kje blizu hrvaške meje, mogoče ujameš še kak njihov signal. Imajo par oddajnikov, ki oddajajom digitalni signal.

Bergy ::

Yoj TV mi brez problema najde 3 kanale SLO1, SLO2 in SLO3 a na žalost predvaja samo zvok. Po navodilih Alexius-a sem namestil tudi tisti Elecard plugin za progDVB a mi progDVBše vedno ne najde nič. Sprobal sem obe dve verzije in je enako. Sicer včasih spodaj napiše kvaliteto in moč signala a o sliki in zvoku ne duha ne sluha. Med napravami sem izbral mojo kartico ampak brez uspeha. Ko grem na iskanje kanalov zadeva ali ne najde nič ali pa se zatakne. A mogoče obstaja še kak user frendly program, ki bi omogočal prikaz mpeg4 kodiranja?

Alexius Heristalski ::

DVBDream, baje tudi AltDVB (jaz ga nisem preizkusil).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-T (Mpeg-4 in AAC) zmeden?

Oddelek: Zvok in slika
232847 (2583) ...:TOMI:...
»

DVB-TUSB TV USB Dongle ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
344382 (3196) kontra
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564767 (22475) k4vz0024
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956557 (33269) Alexius Heristalski
»

vgrajen DVB-T sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
399352 (6260) Alexius Heristalski

Več podobnih tem