» »

DVB-TUSB TV USB Dongle ne deluje

DVB-TUSB TV USB Dongle ne deluje

romex ::

Torej zadeva je sledeča. Imam Digital TV DVB-TUSB TV USB Dongle HDTV Tuner Receiver in zadeva mi ne deluje z nobenim programom (sprobal HDTV Blaze, ProgDVB, DVB Dream) niti z windows media centrom. Usb kartico zazna, vendar na njej ne sveti nobena lučka, ki bi kazala ali zadeva deluje. Ali je imel kdo od vas podobne težave pri usb receiverju? Kateri gonilnik in program ste uporabili?

Link do tv kartice: http://www.dealextreme.com/details.dx/s...

Lep pozdrav

neres ::

Driverji ki so prišli zraven na CDju.
Arcsoft Total Media za predvajanje. Lučka pa sveti samo takrat ko najde kak kanal.

romex ::

a je driver kje slučajno na netu? ker cd sem nekam založil.. čeprav sem bral, da zadeva v win7 deluje brez kakršnih koli gonilnikov v windows media centru.

LP

[ecstazy] ::

Sam uporabljam tega, ki naj bi uporabjal enak chipset kot tvoj, tako da lahko poskusiš te driverje. Gledam pa s ProgDVB na Win 7 64. Lučka pa gori, kot je že neres napisal, samo ko sprejema signal.

neres ::

Evo, sem naložil še jaz ena dva drajverja, ki sem jih dobil pri dveh tunerjih iz eBaya, če pride komu prav:
http://www.mediafire.com/?tjhijc5zmwy
Eden od tunerjev je znamke Sinovideo, bolj ploščat, drugi pa ne vem kakšne znamke, ampak je zelo podoben temu od romexa.

Na XPjih mi ni nobeden od teh tunerjev delal brez inštalirat driverjev in tudi en tuner ni delal z driverji od drugega. Zna bit da je na 7 podobno.
Se pa spomnem, vsaj za ta "drugi" tuner, da sem moral prej inštalirat driver in šele potem priključit tuner na USB.

Karen ::

Jaz imam tega iz Dealextreme-a (dobil danes). Tale reč: http://www.dealextreme.com/details.dx/s...
Poročilo:
- zraven pride tamal cd z drajverji in software-om (serijska nalimana na ovitku in zapečena na cd-ju:-).
- vržem notri usb tuner, skenslam autoinstalacijo
- zaženem autorun, inštaliram drajverje, restart ni potreben.
- zaženem še BlazeDTV 6.0 software, serijsko vtipkam po inštalaciji (tista na CD-ju dela, une na ovitku cdja nisem niti pogledal če je ista).
- dam autosearch (full sken), išče ene 4 minute po celem spektru. Sem blizu Krvavca, signal mora biti po mojem kar močen da najde - v Lj ni šlo, bom probal jutri še enkrat.
Torej najde sledeče (zvok in slika kot se šika): slo 1, 2, 3, pop tv, kanal a, tv3, tv pika, channel-10 (naš kanal).
Torej skupaj 8 kanalov, slika je RES HUDA oz. brezhibna.
Dela capture fotke, capture filma v mpg je brezhiben (nimam kam pripopat, sicer bi dal link gor)
Zaenkrat zadovoljen, dela brez zatikanja. Zdaj je treba verjetno samo še najti način da obesim hišno anteno oz. tavelik priključek na tale picajzel vtikač na usb-ju.
Aja, priključeno na notebook s core2duo procesorjem in 2gb rama, WinXP, directX 9.0c.
No pomembno je da za 14,99 usd lahko potrdim da pri meni v idealnih pogojih kar se tiče signala deluje brezhibno. Če koga še kaj zanima naj pa vpraša. Kot so že napisali lučka gori takrat ko ima signal oz. pobira signal trenutnega kanala.
Če kdo najde na DX-u kaj podobnega zunanjega, po možnosti na Scartu z mpeg4 dekoderjem (vse kar sem videl ima mpeg2) naj da link kateri je.

Alexius Heristalski ::

Karen je izjavil:

Zdaj je treba verjetno samo še najti način da obesim hišno anteno oz. tavelik priključek na tale picajzel vtikač na usb-ju.

Na ebayu poišči RF -> MCX konektor.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Karen ::

Hvala, že našel, okrog 1 EUR so - zdaj moram samo še pogruntat kaj naj naredim s poštnino/dostavo, ker presegajo 3-4kratnik cene konektorja (glupo se mi zdi kupit nekaj za 1 EUR in plačat 4-5 eur za poštnino :| - gorenjc press)

errhec ::

Karen je izjavil:

Hvala, že našel, okrog 1 EUR so - zdaj moram samo še pogruntat kaj naj naredim s poštnino/dostavo, ker presegajo 3-4kratnik cene konektorja (glupo se mi zdi kupit nekaj za 1 EUR in plačat 4-5 eur za poštnino :| - gorenjc press)


Najdeš kaj takega :)
http://cgi.ebay.co.uk/New-RF-Coaxial-to...
dd

Karen ::

Ja sem že našel na ebay-u. Štala je samo da za 4 komade plačam 10 eur s poštnino, od tega so sami kabli 4 eur, ostalo pa poštnina.

Bias ::

Upam, da še kdo bere to temo :)

Pravkar sem se spravil nabavt eno od teh zadevc, pa me zanima npr. kakšna je razlika med tema dvema:

> http://www.dealextreme.com/details.dx/s...
> http://www.dealextreme.com/details.dx/s...

edino kar jaz razberem je da ima dražji "evro antenski konektor" cenejši pa tistega malega mislim da je kitajski/tajski antenski kon. Poznate še kako drugo razliko oz. prednost dražjega?

Kako je s temi sprejemniki, ali moram paziti da podpira MPEG4 in AAC kodek??

Thanks za odgovore!

Tarzan ::

Bias, razlika mislim da je samo v konektorju. En ima takega kot jaz in Karen, minimalca, za katerega rabiš adapter. No ta tukaj ima pa lepo klasičen coax konektor za na sobno/zunanjo anteno priheftat.

Bias ::

Tarzan,

torej zagotovo deluje na našem omrežju? Se splača nabavit?

Mal me je skrbelo zaradi podpore MPEG4... namreč na eBayu sem iskal tako zadevo pa nekateri podpirajo supportirajo le H.264.

Konec koncov če je zadeva ista (pri zgornjih linkih) potem je ekonomsko bolj nabavit tistega z malim konektorjem in dokupiti adapterček.

Alexius Heristalski ::

H.264 = MPEG-4 AVC

Drugo ime pač.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Bias ::

:) blamiram se! ;)

Hvala!

Karen ::

Za usb je vseeno kateri je ker itak samo zajema digitalni signal in ga pošilja računalniku, odkodira ga dejansko procesor mašine. Tako da je to stvar instalacije kodekov. Mislim da je vsak usb dvb-t dober.

Zako ::

Katere program za gledanje TVja pa priporocate? Imam tale TVtuner

Ali je mozno installirat kak drug program za gledanje TV-a, ker se mi zdi ta prilozeni bolj svoh.
Zako je zakon!!!

Bias ::

Sem danes kupil http://www.dealextreme.com/details.dx/s... predvsem z razlogom ker ima večji konektor že v osnovi in mi ni potrebno dokupovat še adapterja.

Upam, da res deluje tud na W7 :)

Sporočim, kako in kaj ko ga stestiram!

Karen ::

Kul, jaz bi ga tudi vzel pa nisem bil pozoren ob nakupu glede konektorja. Je pa cca. 5 USD dražji, konektor je pa 1 EUR, samo je poštnina draga. Če bom dal tega naprej bom verjetno vzel takega kot si ga ti.

Bias ::

Danes dopoldan (končno) prejel omenjeni paket. Trenutno poteka skeniranje kanalov... upam da bo kaj sreče :)

Bom poročal, kako se obnese!

Bias ::

ok!

Zadevo imel končno čas testirat in deluje odlično.

Meni je našel enakih 8 programov: SLO1, SLO2, SLO3, POP TV, KANAL A, TV3, TV PIKA, Channel-10.

Slika ni uber huda (beri HD) je pa zelo, zelo dobra. EDIT: slika je odlična, res :)

Torej, poceni zadeva, deluje brez problemov, antenca ima magnetek (super) USB resiver je velik (sem mislil, da ima velikost usb ključka) a ne moti.

Ocena: zadovoljen :)

PRIPOROČAM tale gadget :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bias ()

inetbike ::

si rešil problem s usb tv tunerjem? imam enak problem in nevem kako ga rešiti.

lp

matej_jack ::

Tudi jaz sem danes dobil kitajski USB DVB-T.
Priložena je bila sicer majhna antenca, ampak je ravno toliko, da nekaj je. Na balkonu lovi 11 kanalov, v sobi ne najde nobenega.
Naročil sem takega, ki ima coax priključek, dobil pa žal tistega z majhnim priključkom (MCX, če pravilno razumem).
Kateri adapter moram dokupiti, da bom lahko nanj priklopil navadno sobno anteno, ki jo lahko dobim za par EUR?
MCX -> RF (kateri moški, kateri ženski?)
Se da zadevo kupiti kje v sloveniji poceni? Hvaležen bi bil tudi kakšnega linka z ebay-a, kolikor sem gledal so po 1,5 - 3EUR :)

Bias ::

si pogledal na DX tam imaš ugodno te konektorje. Sam saj veš čaka se pa dooolgo ;)

matej_jack ::

Na DX nisem našel nič pametnega.
Bo tale pasal v sobno anteno ali mora biti moški coax?
 Adapter

Adapter

Alexius Heristalski ::

Ta je pravi, coax mora biti ženski.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

matej_jack ::

Ta teden sem dobil ta adapter. Nanj sem priključil sobno anteno in zadeva ne najde čisto nič. Probal sem tudi pri oknu, z neposrednim pogledom na boč (vmes je ena smreka - to verjetno ne blokira dovolj, da ne bi našel nič, ali?), iskal na frekvenci 27, našel pa ni nobenega kanala. Ne deluje niti več s priloženo antenco. Je crknil USB dongle? :(
Sem ga odprl, izgleda tako:
 Zgoraj

Zgoraj


 Spodaj

Spodaj


Tisti dve luknji spodaj ne vem čemu služita, sta pa napol zaliti s cinom.
edit: boljši slikci

Zgodovina sprememb…

kontra ::

Fantje kolk časa ste čakali na ta usb dongle? Jaz ga namreč čakam že več kot dva tedna pa nič.
LP KK
tečnoba

matej_jack ::

Jaz sem ga dobil v 18 dneh.

Za problem zgoraj pa je bil kriv program DreamDVB, ki ni in še vedno ne najde nobenega kanala, med tem ko ProgDVB in Windowsov Media Center delujeta po malo eksperimentiranja s sobno anteno super tudi v sobi, s popolno kvaliteto (vsaj tako piše).
 Kanal A

Kanal A


Ima kdo morda kaka preprosta navodila za linux? V Kubuntu sem naložil driverje, ki jih je sam ponudil, pa vseeno noben program ne zazna dongla. :(

Alexius Heristalski ::

DVBDreama tudi jaz nisem uspel usposobiti na Win7, medtem ko mi na drugi mašini z WinXP dela bp.

Za Linux pa je na slo-techu cel članek.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

matej_jack ::

Hvala za članek, ampak nevem zakaj ga noben program ne zazna :(
lsusb ga sicer prepozna:
Bus 001 Device 002: ID 15a4:9016 Afatech Technologies, Inc. AF9015 DVB-T USB2.0 stick

w_scan pa izpiše
main:2930: FATAL: ***** NO USEABLE DVB CARD FOUND. *****
Please check wether dvb driver is loaded and
verify that no dvb application (i.e. vdr) is running.


Gonilnike sem namestil tukaj, kjer mi jih je tudi ponudilo:
 Additional drivers

Additional drivers


Preveril pa sem tudi /lib/firmware, in je datoteka za af9015 (.fw) tam.

Zgodovina sprememb…

kontra ::

Ok hvala z odg. Vglavnem sem dobil tole zadevo. Ampak na programu blazedtv, ki ga dobiš zraven mi piše da ni signala. Nobena lučka ne sveti pa sem dal anteno tako notri na okensko polico kot ven. Mislite da je okvarjen ali da je pač preslab signal?

ps: sem inštaliral driverje
lp
tečnoba

SG_101 ::

kupil sem si gigabyte u7300, ker pač živim v študentskem domu (LJ-kardeljeva), da bi lahko tu pa tam pogledal kaj po tv. problem je v naslednjem. sprva mi je našlo samo 2 kanala in sicer tv3 in pink.si, s programom, ki je bil priložen zraven - "vivo tv". Sedaj mi ne najde nič več. poiskusil sem z windows media center ter ProgDVB, vendar ni uspeha.
v čem je problem, da ne najde osnovnih kanalov, vsaj slo1 in slo2, če že poptv in kanal al ne in zakaj je prej našlo 2 programa, zdaj pa še to ne?
Ima kdo kakšne nasvete, kako to usposobiti? Je možno da je u7300 crknil?

Alexius Heristalski ::

Preslab sprejem imaš, omisli si sobno ali zunanjo anteno. Verjetno se boš moral precej potruditi, da boš našel pravo mikrolokacijo. Tako je v blokih, če nisi na odprtem.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

kontra ::

No ugotovil sem da dela.Ampak na drugi lokaciji. Doma pa niti v stanovanju niti zunaj. Upam, da bo tam delal kjer sem ga nameraval uporabljati. LP KK
tečnoba


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

USB DVB-T

Oddelek: Zvok in slika
203731 (2471) CybeRoky
»

Iščem DVB-C USB TV Tuner - Kateri?

Oddelek: Kaj kupiti
317383 (5770) nsane
»

Deluje ta DVB-T v Sloveniji?

Oddelek: Kaj kupiti
172102 (1419) akulp
»

DVB-T DVB-C (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10122317 (18246) Domn
»

Katero USB DVB-T TV-Kartico z FM kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
111320 (1149) Alexius Heristalski

Več podobnih tem