» »

vgrajen DVB-T sprejemnik

vgrajen DVB-T sprejemnik

deleted ::

Pozdravljeni,
na tv-ju naj bi imel vgrajen DVB-TV sprejemnik, vendar ga iz seznama 'inputou' ne morem izbrati(je sive barve). Imam pa model LG 37LF65. Ni mi sicer popolnoma točno jasno, kako stvar deluje, zato vprašam tukaj - kaj moram izbrati, da bom lahko spremljal digitalno televizijo?
Hvala za odgovore

Alexius Heristalski ::

Najprej moraš na daljincu s tipko D/A preklopiti v digitalni način, potem v meniju Nastavitve poiščeš kanale. Za gledanje slovenskih DVB-T programov boš moral kupiti še Viaccess MPEG4 CAM, ki jo zatlačiš v režo CI.

iverson3 ::

Zanimivo. To bi mene imelo. Katere kanale lahko lovim s tem?

pinosat ::

LP

Te module imam tudi jaz, vendar vam moram povedati, da moduli ne delajo niti z vsakim sprejemnikom, niti z vsako TV, ki ima vgrajen DVB-T.

Primož PINOSAT
041 266494
Primož PINOSAT

Alexius Heristalski ::

Katere kanale lahko lovim s tem?

Odvisno, kje živiš. Pokritost v tem trenutku ni velika. Informativna stran. Slika (zelo približna, da se ne bo kdo razburjal):


V multipleksu RTVSLO so programi SLO1, 2, 3, Koper (na zahodu) in Tele M (na vzhodu). Začasno bodo vključili tudi PopTV, Kanal A in TV3, vendar se še ne ve, kdaj točno bo to. Baje v roku pol leta. Niti se ne ve, kdaj bo začel delovati drugi (komercialni) multipleks, v katerega se bodo potem preselili omenjeni komercialni programi. Pri nas bo vse v formatu MPEG-4 AVC.

Preverjeno je ponekod v Sloveniji možno ujeti avstrijske, italijanske in hrvaške DVB-T programe. Avstrijski so ORF1, 2, ATV (mux A) in ORF Sport Plus, 3sat, Puls TV (mux B). Vsi v MPEG-2. Za italijanske nimam podrobnih informacij, sem pa slišal, da je na Obali možno ujeti celo do 25 programov. Zopet vsi v MPEG-2. Hrvatje imajo HRT1, 2, RTL Hr, Nova TV (prvi mux - MPEG-2) in HRT1, 2, HRT+, RTL Hr, Nova TV, Discovery HD (komercialni mux - MPEG-4 AVC). Poskusno oddajajo tudi HRT HD promo kanal v ZG.

Zgodovina sprememb…

MarkoMan ::

A za hrvaske programe Viaccess MPEG4 CAM ni potrebna?

Jaz imam sedaj Telemach kabelsko tv, Ali D tv "prispe" po istem kablu?
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Alexius Heristalski ::

A za hrvaske programe Viaccess MPEG4 CAM ni potrebna?

Ne, če loviš prvi multipleks. Za komercialnega pa jo moraš imeti, ker je v formatu MPEG-4 AVC.

Jaz imam sedaj Telemach kabelsko tv, Ali D tv "prispe" po istem kablu?

Da. Ampak digitalna kabelska (DVB-C) je nekaj drugega kot digitalna zemeljska tv (DVB-T). Povem zato, da ne boste teh dveh pojmov mešali med sabo.

MarkoMan ::

Hvala za dog. Alexius. Si pa z odgovorom sprozil se vec vprasanj :) bom js tole mal poguglu
vsak zacetek in zacetnik je tezek

koto ::

Živjo,

zakaj smo pa pol šli mi na MPEG-4, ko pa so večina drugih na MPEG-2, oz. kateri format je boljši (kvaliteta)?

LP

stajdi ::

Jaz imam isti model lcd-ja kot deleted(LG 37lf65) in nikakor ne morem "vklopit" DTV v inputu. Ne gre z nobeno tipko, vedno ostane siv.
Če ima kdo kakšen nasvet kaj storiti bi bil zelo hvaležen.

Lp Miha

deleted ::

Ja saj to je tudi pri meni problem! Nikakor, res nikakor ne pridem do digitalnega načina. So me (naju, morda celo NAS?) pri nakupu naplahtali??
-Jaz sem kupil na mimovrste in pod opisom jasno piše, kaj bi moral dobiti, ravno tako piše v manualu za televizijo. Sej drugače nimam kaj rečt, ampak kako je sedaj s tem?

Alexius Heristalski, tiste reže žal mašina tudi ne premore :/.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: deleted ()

Whisky1981 ::

Pozdravljeni,

imam Philipsov PFL9732D televizor. Ta naj bi imel vgrajen dekoder za digitalno televizijo. Živim v okolici Kopra tako, da me močno zanima sprejem italijanske digitale terrestre. V samem meniju televizije nisem zasledil kakšnih posebnih funkcij s katerimi bi si lahko pomagal do sprejema digitalnega signala. Vse, kar mi televizor ponuja je opcija Decoder tam pa lahko le izbiram analogni kanal na televiziji, ki naj bi bil dekodiran. Ko to naredim se ne zgodi popolnoma nič. Navodila so kratkomalo za v smeti, v njih je le omenjen CAM modul za sprejem digitalne vsebine in dodan napotek, da se obrneš k ponudniku televizije.

Da preidem k vprašanjem. Zgoraj sem prebral o CAM modulu. Na zadnjemu delu televizije sem opazil režo kamor ta modul vtakneš.

Zanima me, če nujno potrebujem ta CAM modul za sprejem digitalne vsebine?
Ali je ta modul dovolj za sprejem italijanskega digitalnega signala?
Je odvisno kam je obrnjena antena na hiši?
Je zgoraj omenjeni modul za 60€ dovolj oz. pravi za sprejem italijanskega signala?

Prosil bi za odgovore.

Hvala lepa vnaprej!!!!!

Lep pozdrav, Whisky.

djordjevic ::

Na moji philips 7332 je tudi CI-slot. Fino bi bilo, če bi se kdo že kaj poigraval s temi stvari na philipsih, da bi vedeli, ako si je s tem sploh moč kaj začeti ali pak ne.

Gogo ::

zakaj smo pa pol šli mi na MPEG-4, ko pa so večina drugih na MPEG-2, oz. kateri format je boljši (kvaliteta)?

MPEG-4 je boljši, ker omogoča do 10 kanalov na eno frekvenco. Nekaj takega kod xvid.
Na obali lahko sprejemaš italijanske kanale v MPEG-2, če imaš vgrajen tak tuner v TV. Za naše kanale pa rabiš MPEG-4 kompatibilen tuner, ki si zelo redki. Pozor pri nakupu. Če imaš pa režo zadaj na tv, pa rabiš že omenjeni CAM modul.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

Alexius Heristalski ::

Kdor ima v svojem TV sprejemniku DVB-T tuner, lahko gleda avstrijske, italijanske in hrvaške nekodirane DVB-T kanale. Samo uloviti jih mora, torej biti v dosegu njihovih oddajnikov. Za italijanske programe na Obali in tudi drugod po Primorski baje ni težav. Razen, če so kodirani, potem potrebujete odkodirno kartico. Avstrijci in Hrvati pa trenutno nimajo kodiranih DVB-T programov.

Kako se vklopi DVB-T tuner na posameznem TV-ju pa ne vem.

Lucio ::

Če ima kdo težave z vklopom DVB-T sprejemnika rje rešitev zelo enostavna in sicer naj kot državo nastavi na Italija in se bo Digitalni sprejemnik vključil. Sam sem imel enake probleme na moji LG TV in mi je ta nasvet dal progajalec iz Harvej Normana. Rekel je da so se oni enkrat dva dni zajeb.... s tem :)

Ni nateg spletnih strani, temveč samo stvar nastavitve TV.

spacetime ::

Nekaj odgovorov:

http://dvb-t.apek.si/

Blisk ::

Zanima me, če kdo ve, ali bodo kabelski ponudniki, prav tako prešli na digitalni signal ali ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

Okapi ::

Bodo. Nekateri so že, ampak za zdaj vzporedno še prenašajo tudi analogni signal. Prav kmalu analognega sicer še ne bodo ukinili, bo pa ponudba programov tam čedalje skromnejša.

O.

Blisk ::

Pri nas imamo kabelsko od telekoma, pa še vedno ni digitalnega signala.

Okapi ::

Telekomova (Siolova) kabelska na optiki je sicer še vedno analogna, ampak že več kot eno leto poskusno prenašajo tudi nekaj digitalnih programov.

O.

Blisk ::

Jaz nimam SIOL kabelske, ampak prav tlekomovo in zato verjetno še ni digitalnega signala, sicer bi mi tuner to zaznal. Tako pa ker je digitalni tuner DVB-T HD ne zazna nič.

Wox ::

Siol, Telekom je isti šmorn. Rabiš pa DVB-C sprejemnik.

Blisk ::

Siol, Telekom je isti šmorn. Rabiš pa DVB-C sprejemnik.

kako, če piše na spletnih straneh, da mora bit dvb-t

Wox ::

Link?

Blisk ::

Upam da res ne DVB-C, ker sem ravno kupil kanalnik DVB-T.
Link je tuki
http://dvb-t.apek.si/

Wox ::

Za prizemno prav gotovo. Sem mislil, da hočeš pogledat, če TS kaj digitalnega na kabelski spušča.

Blisk ::

Za prizemno prav gotovo. Sem mislil, da hočeš pogledat, če TS kaj digitalnega na kabelski spušča.

Ne razumem kaj hočeš povedati.
Zakaj je DVB-T in za kaj DVB-C, ker tam govori o obeh, da je treba imeti oba.

Wox ::

Zanima me, če kdo ve, ali bodo kabelski ponudniki, prav tako prešli na digitalni signal ali ne?


Saj je zgornje to kar te zanima? Za digitalno kabelsko torej rabiš DVB-C za digitalno prizemno pa DVB-T vmesnik.
Tule je nekaj malega informacij o tem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

Blisk ::

Kaj pa rabiš potem rečmo, če imaš od SIOLa trojček ali od AMISa trojček?
Isto DVB-C?

Wox ::

STB, ki ga priskrbi ponudnik. Tu ne gre za DVB oddajanje ampak za IPTV.

Blisk ::

STB, ki ga priskrbi ponudnik. Tu ne gre za DVB oddajanje ampak za IPTV.

ja samo zanima me ali bom lahko priklopil ta STB na moj DVB-T ali ne?

mayhem ::

Sedaj ne razumem prav noč več heheeh....

Kaj sedaj drži,da MPEG4 kodiranje odpira tudi MPEG2???????????
Ker sem na primorskem in z navadno anteno(sobno) lovim 9 kanalov slovenskih zelo dobro odlično kabeljska se kahko skrije.
Moti me pa ker dobi tudi še dodatnih 21 italijanskih,vendar je črno ozadje in se ne sliši ter vidi nič.
Prikaže pa imena italijanskih programov .
Tako da me sedaj zanima ali imam slab doseg signala za italijo ali MPEG4 ne podpir MPEG2.

Imam pa LCD TV SONY KDL37V5500K Bravia

Hvala vnaprej
Lep pozdrav.....

Wox ::


ja samo zanima me ali bom lahko priklopil ta STB na moj DVB-T ali ne?

Ne. Ni niti potrebe. Če te prav razumem imaš TV z DVB-T dekoderjem, verjetno MPEG4, s katerim lahko spremljaš zemeljske digitalne programe.
Imaš pa še kabelsko od Telekoma (ne vem, če tudi IPTV). No in Telekom kaj preveč ne oglašuje tole kabelsko in ni znano kakšne namene ima z njo (vsaj meni ne). Je pa znano, da nekaj eksperimentirajo z DVB-C. In če imaš tudi DVB-C dekoder bi lahko pogledal kakšne programe, ki jih trenutno testno pošiljajo.

Okapi ::

ja samo zanima me ali bom lahko priklopil ta STB na moj DVB-T ali ne?
To nima nič skupnega. DVB-T je sprejemnik za digitalni prizemno televizijo, tisto, ki jo loviš s strešno ali sobno anteno.

STB, ki ga dobiš od Siola ali Amisa ali T2, je za internetno televizijo. Iz njega dobiš video signal, ki ga priklopiš na video ali HDMI vhod televizorja. Priklopiš ga lahko na vsak tv, sploh nima veze, a ima DVB-T, C ali sploh nič.

O.

Wox ::

Sedaj ne razumem prav noč več heheeh....

Kaj sedaj drži,da MPEG4 kodiranje odpira tudi MPEG2???????????


Misliš podpira? Ne! Oziroma nisem siguren ;) Po moje bi moral MPEG4 prebavit tudi tudi MPEG2, ker je MPEG4 dekodirnik procesorsko zmogljivejši od MPEG2. Naj me kdo popravi.
Za Italijo ne bi vedel za katero vrsto kodiranja so se odločili. Verjetno bo Berlusconi rekel kako in kaj. Je pa precej kaotično tam, kar se radiodifuzije tiče. Pa tudi drugače...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wox ()

Wox ::

Evo ga. Se pravi, obstaja zelo velika verjetnost, da TV z MPEG4 DVB-T dekodirnikom podpira tudi MPEG2.

Okapi ::

Ja. Vsi z MPEG4 podpirajo tudi MPEG2

O.

mayhem ::

Aha hvala vam se pravi da pelje mpeg4 tudi mpeg2,ki ga ima italija in še nekateri drugi.

Čeprav sem skeniral na TV za digitalne programe na kabeljski mi je dobilo 90 programov v digitalnem signalu tako da sem sedaj zadovoljen na sobni anteni mi je pa dobilo samo 9 prog. italijanskih pa nič ker sem verjetno predaleč ali pa v slabem dosegu.

Sedaj dela vse kot je treba tudi za italijanske programe kaže oznako "D" Digital..vsekakor razlika od "A" analog precejšnja.

Lep pozdrav
Lep pozdrav.....

Alexius Heristalski ::

Če ti delajo MPEG-4 programi, morajo delati tudi MPEG-2 (Avstrija, Italija, Hrvaška). Vendar Italijani imajo v zraku tudi plačljive programe (pay TV), za katere potrebuješ dekodirno kartico (ne vem, kje se to kupi), imajo pa tudi mobilno TV (DVB-H), katero lahko gledaš z mobilnikom, ki podpira DVB-H.

Torej, če italijanski DVB-T programi ne delajo, čeprav je signal kakovosten, so bodisi zaklenjeni bodisi namenjeni mobilnikom.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

digitalni sprejemnik (DVB-C) za TV

Oddelek: Zvok in slika
3418365 (9839) mysterio
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564734 (22442) k4vz0024
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956484 (33196) Alexius Heristalski
»

Stare televizije bodo zastarele (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14611342 (7802) AngelOfDeath
»

DVB-T

Oddelek: Zvok in slika
132848 (2259) daltonix

Več podobnih tem