» »

E8500 ali E8400??

E8500 ali E8400??

«
1
2

Anze92 ::

Zanima me ker proc. se bolj splača:

INTEL CORE 2 DUO E8500
ali
INTEL CORE 2 DUO E8400

KLIK

Kompletna konfiguracija

nimam kšnega namena navijat, rad bi pa bi dobil najboljše rezultate z tako ali podobno konfiguracijo

Tnx & L.P Anze92

tilinho20 ::

Zakaj pa ne boš navijal??? Vseeno s bolj splača E8400, ker v ceni kar velika v ralika, v performansu pa skoraj nobene.

mtosev ::

E8500, ker E8400 ima probleme.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Anze92 ::

Am..navijal ne bom zato, ker prvič s tem nimam izkušenj, drugič pa bi bil [zaenkrat] s takimi rezultati zadovoljen...

pozitron ::

mtosev kakšne probleme?

Misliš prekomerno gretje (verjetno še posledica napačnega branja temp.), nepravilno branje temperature, nepravilna zaznava stock voltaže?

Če misliš to je tudi z E8200 in E8500 isto pri določenih platah.

mtosev ::

Overclockers Worldwide Report Heat Problems With Intel Core 2 Duo E8400
Basically, there's not much more to this story than the title: the E8400 series of Core 2 Duo processors might have a heat problem. A consensus among the more daring overclockers is that the thermal diode on-board these processors is very far off from the actual temperature of the processor, tricking overclockers into not giving the CPU adequate cooling, and tricking the motherboard into not turning the fan speed up high enough (if the CPU fan speed is controlled by the motherboard). Intel denies all of these allegations, and their very detailed response can be read here.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

pozitron ::

Sej to sem mislil. Sam to bodo slej kot prej poštimal z biosi, sej so cpu-ji šele dobro prišli. Pa tud novi coretemp, spedfan, itd. bo počasi pravilno prikazoval.

Baje je pa tut fajn pazit in ne pretiravat z voltažo. Ker jih je baje že kar nekaj tut umrlo zarad preveč. Nekateri pozabijo, da je to 45nm in ne prenesejo tako visokih voltov kot 65nm.

chucki ::

Jst sm danes kupil E8200 ter ga dal na 3750mhz :D pri 1.28V. Baje bi naj blo priporočljivo do 1.35V. Jih pa gonjo tudi višje. Se pa dosti manj grejejo.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Volta ::

Kolko pa imaš kaj temparature, pri 3750Mhz? Jaz imam E6750 iz prejšnje serije in sem imel na 3840MHz v idle in pri voltaži 1.39V nekje 25 stopinj na stock coolerju. Tudi v biosu so bile podobne temp., tako da se stvar že v prejšnji seriji ni skoraj nič grela ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

opeter ::

Volta, jaz imam s svojimi E6750 @ 2.66 GHz konstantno 40°C z stock kulerjem... si ziher, da ti dobro kaže temperature?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Volta ::

Jap 100%. Poskusil z CoreTemp, Asus probe in ostalimi. Vsepovsod so temparature približno enake.. Drugače imam procesor na 3100Mhz ( sedaj) in imam v idle okoli 20 stopinj, maksimalno pa stvar v kakšnih benčih ali dekodiranju prileze tja do maksimalno 35 stopinj. Jedri sta nekje 5 stopinj višje od samega procesorja ( CoreTemp).

LP

chucki ::

Volta tuk nimajo ljudi z vodnim 8-O

Pri 3.6ghz sem imel 52C pri full load (ortos 1h. 50min)
Pri 3.76ghz morš pa dost voltaže povečat da deluje stabilno



Hladilnik dobri stari zalman 7700cu :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Volta ::

Ljudje z vodnim imajo okoli 10 stopinj ali manj v idle. Kako ne morete verjet. A vam prilimam kakšne slike? Imam pa seveda dobro ohišje (Kandalf).
Trenutno ( Winamp, firefox odprta) imam 20 stopinj na CPU in 34 stopinj na plošči. Plata je Asus P5KC.

LP

chucki ::

Nemogoče! Je mel kolega box hladilnik in je pršl do 70C.

Evo tukaj imaš link! KLIK!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

Volta ::

Me ne zanima, kdo ima kaj in kakšne temperature. Jaz imam E6750, ter takšne temperature :D In to je dejstvo, pa naj se ti zdi še tako nemogoče. Vprašaj malo okol po forumu, pa boš videl, da nisem edini s tako nizkimi stopinjami celzija ;)

chucki ::

Aja pa glede vodnega,ne more imet voda 10C razen če imaš v sobi pod 10C.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

chucki ::

Poznam tud take ko jim 1.2 avto leti 220kmh. Dal sem ti test in ti lepo piše. Verjetno imaš v okvari senzor za temperaturo.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

OZZY ::

Ljudje z vodnim imajo okoli 10 stopinj ali manj v idle.


Dej malo pomisli kaj govoriš. Ti imaš v sobi recimo 22 stopinj proc pa ti kaže 10 stopinj....A je kje logika tukaj, da maš manj kot v sobi...A ma mogoče klimo v ohišju...Pa še ta ne bi tok ohladila..Edino kar lahko ima je da ma TEC element pa vodno...Pa TEc bi mogu bit kr močan, da bi držal na tej temperaturi..
Go with the flow.

Volta ::

Lej, mene ne briga kakšne temperature imajo po forumih. Senzor pa deluje čisto vredu. Najprej sem, ko sem prvič sestavil tole mojo mašino skupaj, premalo pritisnil hladilnik za procesor na ploščo in temperature so se gibale okoli 30 stopinj v idlu. Po nakupu novega ohišja, pa sem tole napako opazil in lepo pritrdil stvar tako kot je treba. In heureka, stvar je hladna, tako kot mora biti. Ni mi mar, če mi verjameš ali ne. Ohišje je znotraj zelo hladno, cooler na procesorju še mlačen ni, tako da bi rekel, da stvar kar štima. Plošča je pa druga stvar.

Še enkrat povem. To je stvar v idlu. Maksimalno sem prišel s procesorjem do okoli 40 stopinj, jedri sta bili na okoli 47 stopinj.

// Če bi bil senzor v okvari, bi bilo (v večini primerih ) temperaturno nihanje zelo majhno. Tukaj pa gre le za okoli 20 stopinj oz. če računam stvar od prvega prihoda v bios, gre še za večji razpon.

Kljub navitju, je procesor voltdropan na 1.18V :)
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

Volta ::

Tukaj je še slikica :)

mtosev ::

Zakaj pa mas dva SP2004 zagnana ce mas dual core in ne Quada?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Volta ::

Sem pač pognal. Komaj zdaj sem šel pogledat in opazil da Orthos obremeni obe jedri, ne le enega :) Ni bilo sicer potrebno, ampak škodovalo pa tudi ni nič. Saj ne rečem, da temp. monitor na plošči ni pokvarjen, pravim pač, da se mi ne zdi, da bi bil, ker zaznava več kot 20 stopinj razlike in se mi temperature pri tako nizki voltaži in dobro prevetreni mašini zdijo nekako v mejah normale :D

chucki ::

Men tud kaže 59C ko je obremenjen z orthosom vendar je na dotik hladilnik hladen.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

kopriwa ::

20°C idle je nemogoče razen če maš PC zunaj ali pa imaš zelo hladno v sobi. Temperatura procesorja ne more biti nižja od sobne temperature.

Volta ::

Hladilnik bi naj ravno bil vroč. Moram popraviti, pri meni je hladilnik topel, tako kot mora bit, saj je to njegova naloga - odvajati toploto od procesorja :) Nevem zakaj ti nabije temperaturo tako visoko. Vsekakor probaj nanesti kakšno boljšo pasto (AS5), tako kot jo imam jaz. Pomoje se pozna vsaj par stopinj. Pa moraš vedeti, da imaš voltažo 1.28V jaz pa tu okoli 1.15V. Tudi to se precej pozna. Poskusi nastaviti v biosu nekaj podobnega, potem pa poročaj kako je. Če ti bo seveda procesor še deloval, pri tako nizki voltaži :)

// Kopriwa - V sobi imam okoli 20 stopinj, morda stopinjo manj, tako da je morda tukaj vzrok, seveda poleg ostalih dejavnikov. Default voltaža tega procesorja je nekje 1.25V, tako da je 1.16V kar precej manj. Vprašajte malo okol uporabnike tega procesorja. Morda ima kateri podobne izkušnje kot jaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

RC14 ::

Trenutno ( Winamp, firefox odprta) imam 20 stopinj na CPU in 34 stopinj na plošči. Plata je Asus P5KC

Pri tebi nekaj ne štima,verjetno senzorji, tvoj procesor NIKAKOR ne more imeti 20 stopinj v idle, pri sobni temperaturi 20 stopinj, sicer pa so ti že ostali povedali enako. Razen, če bi imel v sobi okoli 15 stopinj, potem bi bilo to možno oz bi ti verjel.

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

Volta ::

Bom procesor ob priložnosti sprobal v kakšnem drugem PC-ju, pa bomo videli, kako je na stvari :) Bi pa še to vprašal. Naj eden izmed vas za finto poskusi laufati procesor na stock frekvencah, pri voltaži 1.15V, potem pa poročajte kako je pri vas. Dokler imate navite mašine do daska, z voltažami na robu preživetja procesorja, je tistih 20 +- stopinj v idlu res pravljica :) Čeprav ne rečem, da morda senzor ne kaže točnih temperatur. Samo tako za primerjavo poskusite. Me zanima kakšni bodo rezultati.

RC14 ::

Volta:
Poglej, verjamem da imaš dober primerek procesorja ki se ne greje dosti, ampak vseeno ni možno v nobenem primeru, da bi pri 20 stopinjah v sobi imel tvoj procesor 20 stopinj v idle, samo to ti hočemo dopovedat.


Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

=Exceed= ::

Jutri bo že dober mesec odkar uporabljam C2D8400 pa nikjer zgoraj omenjenih problemov s temperaturo in podobnimi j***i.

chucki ::

8-O res nizek V. Sam 8min men ni dost! Pokaži sliko po 8 urah :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

chucki ::

POWER :D

AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Shark-357 ::

Če ne misliš navijati v ekstreme(LN2, Dice...) potem bolje, da vzameš 8400 in prišparal kar nekaj €, saj za 24/7 navitje bosta oba tu nekje.

OZZY ::

samo to ti hočemo dopovedat.


Eni pač počasnej dojamejo...logika pač ni njihova tema...so pa boljši v čem drugem:\ :\
Go with the flow.

IVo ::

Se strinjam s Sharkom...pomoje je ti bo E8400 čisto dovolj. Ja 8min je čist premal orthosa...Najmanj eno uro!

Volta ::

Eni pač počasnej dojamejo...logika pač ni njihova tema...so pa boljši v čem drugem

Daj OZZY ne seri. Ne men ti o logiki.

Drugače pa RC14. Saj sem povedal, da je to temperatura, ki mi jo kaže Asus Probe. V coretemp sta obe jedri v idle okoli 30 stopinj, na full load pa maksimalno 50 stopinj, kar je še v mejah normale za zgornjo in spodnjo mejo:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

Volta ::

Ni se mi več za kregarit okol in dokazovat nečesa brez posebnega pomena in namena :) Vem, da znam včasih zabluzit in za to se opravičujem. Tako da... Raje recimo še kaj na temo E8XXX ;)

// Ozzy - morda sem na tvojo izjavo reagiral preuranjeno. Vendar je z mojo "lajtngo" vse v najlepšem redu. Imaš tak dan, da te vleče k prepiru in ne priznaš kake stvari. Raje se konkretno pokregaš in spreš s pol foruma :)

OZZY ::

Imaš tak dan, da te vleče k prepiru in ne priznaš kake stvari. Raje se konkretno pokregaš in spreš s pol foruma


Se nikakor ne kregam s pol foruma...to verjento počneš ti.... in ne...nimam takega dne...PMS sindroma...Če pa ti vidiš v mojem pisanju v tej temi to, kar si napisal pa se ne sekiram. Vsak je upravičen do svojega mnenja pa čeprav napačnega.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

Volta ::

Človek, pa ti me nisi razumel. Zase sem to mislil ;) Mišljeno je bilo kot opravičilo tebi, zaradi tistega mojega posta, ki ni bil najbolj prijazen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

OZZY ::

..me only human..i too make mistakes...
Go with the flow.

Volta ::

:) Valda. Oproščeno vse, hehe.

chucki ::

Volta zakaj pa ti nič ne navijaš? Al sam odvijaš? :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Volta ::

Hehe. Saj navijam. Nazadnje sem poskušal spraviti E6750 na 4Ghz, pa mi je za las zmanjkalo pri fsb-ju. P5KC očitno ne prenese fsb-ja višjega kot 500, oz. že pri 500 ni več stabilno. Če bi dobil v roke kak procesor iz E8xxx serije in z visokim množilnikom, uh ja >:D

Trenutno pa imam procesor na 3.3Ghz in 1.18V in to je kar precejšen volt drop glede na default ( 1.26V). S tem da je procesor navit in stabilen. Srečo imam ( lahko potrkam), da sem dobil dobrega navijalca ( zlahka bi zmogel še precej višje kot 4Ghz, z kakšno P5K-E) in še hladnega povrhu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volta ()

SpeeDerF2 ::

Kak to, da mas tak nizke temperature ? Jaz mam E6600, pa stock hladilnik, nic navit. Maticna Asus P5B in imam v full loadu temperature okrog 68 stopinj ( TAT ). V mirovanju pa 35. ( to so jedra :D )

Lp

Volta ::

Jah, to se boš pa moral pri meni doma oglasit, pa ti razložim stvar ;) Drugače pa so se E6600 precej bolj greli, kot pa ti novejši C2D proci. Tako da verjetno zaradi tega.

vander ::

Glede E8400, a to pomeni, da odsvetujete nakup, ker ga imam namen kupiti v kombinaciji z plato ASUS P5K.

chucki ::

Važn je, da dobiš dober batch.

kmetek ::

Intel Xeon UP Dual-core E3110 3.0GHz Processor - 1333MHz FSB - 6MB L2 - 775-pin alternativa E8400 :)

Kibby ::

Presenetiljivo poceni je tale Xeon... se ga nebi branil :D

trnvpeti ::

naj nekdo, ki se spozna, na kratko:
kaksna je razlika med xeon 3110 in e8400?

Volta ::

Xeon je namenjen serverskim mašinam, kjer se predvsem veliko računa in si boš težko pomagal z njim v kakšnih igrah... E8400 je pa desktop procesor in je tudi namenjen takšni uporabi... Če boš kupil računalnik za vsakdanjo uporabo, potem Xeon odpade. Ne rečem, da Xeoni niso sposobni poganjati kakšnih novejših iger. Je pa res, da za takšna opravila niso optimirani in so v tem posledično slabši.

LP
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940679 (22221) Dr_M
»

temp. procesorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241921 (1327) Meizu
»

MAX temperatura E8200? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
504137 (3458) Volta
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728760 (6159) Vuli
»

Navijanje E6750...

Oddelek: Navijanje
422969 (2065) Svizec69

Več podobnih tem