» »

Navijanje E6750...

Navijanje E6750...

darius ::

Pozdrav!

Hočem izvedeti čim več o navijanju tega procesorja. Spravim ga do 3200mhz z voltažo 1.31 (8x 400), FSB:DRAM 1:1. ko malo zvišam frekvenco, mi Orthos javi napake. Plata: ASUS P5N32-E SLI, TT Big typhoon.

Hvala v naprej za odgovore!
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

pinx ::

Dvigni napetost procesorja :\

Z dobim zračnim coolerjem lahko tudi čez 1.45V.

darius ::

To vem da morem dvignit, samo na koliko me zanima 8-) , razmerje FSB:DRAM štima ?
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darius ()

jest10 ::

Na toliko, da bo stabilno ane

darius ::

Če prav razumem, samo voltaža j*be stabilnost ?
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

pinx ::

Tako je. RAM pri tej hitrosti še nima kaj zezat, lahko pa poskusiš zvišat še ostale napetosti.

RC14 ::

Dejte mi povedat a je recimo 1.5V v biosu za uporabo 24/h na dan nekak maksimum za varno uporabo ali lahko daš še višjo napetost, recimo da uporabljaš dobro zračno hlajenje kot je Scythe INFINITY oziroma tega big typhoona ?

In koliko so še tiste mejne najvišje temperature pri full load (OCCT, ORTHOS) pri teh dual core E4300, E6750... procih ?

Hvala za odgovor;)

Lp
:4770K@4.5GHz @ BeQuiet!Dark Rock Pro2; MSI Z87 GD65 Gaming; 16GB RAM:
::GTX 1060 6GB; SSD Samsung 840 EVO 250GB; SEAGATE 3TB+3TB+1TB; LG 27"IPS::
:::: XFX 850W Black Edition; X-Fi Titanium; Fractal Design ARC R2 ::::

janj2006 ::

Kakor sem bral na različnih recenzijah tega procesorja (E6750), naj bi bila napetost v BIOSU nekje do 1.565 V in lahko dosežeš FSB med 490 - 495 in s tem dobiš zelo lepe hitrosti, med 3920 MHz in 3960 MHz, množilnik imaš na 9. Vse seveda z zračnim hlajenjem. En primer si lahko prebereš na: www.overclockersclub.com. :)

icy ::

dobro bereš ;) E6750 ima multiplayer od 6-8x. 9x pa ima E6850 s temu primerno ceno :D

darius ::

multiplier* množilnik :D
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

Svizec69 ::

jaz sem ravno sedaj sprobal svojega E6750 s stock hlajenjem. Spravil sem ga sedaj na DualCore Intel Core 2 Duo E6750, 3280 MHz (8 x 410). To je s stock hlajenjem in temperature so še vedno kar nizke. Pri normalni uporabi je CPU 18-20stopinj jedri pa med 27-29stopinj, pri 100% uporabi pa je CPU med 39-42stopinj, jedri pa sta med 50-53stopinj.

Voltažo imama nastavljeno na auto in se spreminja najvišje je bila mislim da 1.45V. Imam sicer MB asus p5kc. Ima pa e6750 ratio (6x-8x) tako da tisto 9x odpade kljub temu pa se ga da še kar lepo naviti sploh če gledam da je pri voltaži še za 0.10V prostora. Verjetno bi potem rabil tudi boljše hlajenje, ampak za enkrat bo to zadosti. Mogoče pa bom sprobal do kot gredo fpsi da je še stabilno, vse seveda na stocku ker sedaj kaj več kot teh 3280MHz še ne potrebujem.

plavi85 ::

Evo ga mojga , kupljen dva dni nazaj in laufa na abit ip35-e.Zaenkrat brez kakšnih koli muk navit iz prve ,stabilno orthos 2uri več nism testeru , ziher pa se da še kej iztisnt..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: plavi85 ()

darius ::

plavi85 .. kak pa maš voltažo ?, vem da piše v CPU ZLIB, samo meni ne kaže isto kot v biosu.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

janwoolf ::

@Svizec69
z kero termalno pasto si dal?? soba temperatura? imam c2d e6600 (ni navit) na idle je okoli 38-42 na full load pa 56-58. mam scythe infinty, antec nine hundred

darius ::

Pol pa hvalijo scythe infinity ... jaz mam z Thermaltake Big typhoon load temp največ 37°C, idle pa tak gre do 20°C. Procesor navrt na 3480mhz.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

Primoz78 ::

@darius...kolk mas temperaturo v sobi pri idle 20°C? Mogoce klima vkljucena?....ker ni logike, da bi blo recimo pri 25°C v sobi tvoj CPU na 20°C....

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

darius ::

Seveda mam, al pa mi everest laže ? trenutno kaže 23°C, v sobi pa ni klime.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

Adrijan0 ::

Darius.. Kolko maš temp u biosu takoj ko užgeš? Zihr ene tolko. Tko da če maš u biosu ob užigu tolko ti everest laže na debelo. Upam da maš usaj kako novejšo verzijo. Probi še z drugimi programi, ki so bili omenjeni. Ker je smešno da maš u sobi 25°C in da ma procesor 23°C. Zato pač dvomim u tvojo temperaturo.

AapocalypseE ::

darius ti gledaš v everestu ihs temperaturo. Poglej malo nižje, Core #1

Svizec69 ::

@janwoolf:

termalne paste nisem nič menjaval, torej tista osnovna ki je bila že na stock hladilniku.
Glede teh temperatur cpu in core1 in core2. Če bi jaz gledal CPU mi tudi nebi bilo logično ker če gledam trenutno je 16°C, v sobi pa je okoli 20-24°C imam vključeno klimo. Temperatura jeder core1 in core2 pa je trenutno 26°C, tako da je logično. Ravno malo nad temperaturo okolice.

Jaz sem tudi sprva mislil da mi everest ultimate edition kaže narobe, zato sem sprobal še s dvema programoma (asusovim, ki sem ga dobil zraven matične plošče in speedfan-om in odstopanje je bilo za max 2°C več ni bilo nikoli. Tudi v biosu kaže enako.
Tako da sam sem zelo zadovoljen s stock hlajenjem. Do 3500MHz bi vrjetno šel potem pa bi že malo preveč tvegal z kakšnim pregretjem in bi si moral umisliti kak nov hladilnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Svizec69 ()

plavi85 ::

A je že kdo spravu tale proc na 250fsb ali več ?

M-XXXX ::

Izbris

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

janwoolf ::

ja. imel sem stock hlajenje, stopinj je bilo okoli 46-48 na idle. odprl sem program EVEREST me je kazal
procesor 29C
core1 40C
core2 41C

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: janwoolf ()

PINki ::

jst sem mel na zacetku CPU 50°C pa sm v BIOSU dou eno opcijo mislm da PECI in vklopi drugacno preracunavanje in zdej mi kaze 20°C CPU jedra pa 28 do 30°C v idlu

janwoolf ::

ja! Grem v biosu pa ne najdem PECI, me lahko pomagaš? hvala!

darius ::

darius ti gledaš v everestu ihs temperaturo. Poglej malo nižje, Core #1

...

Dobro vem kaj pogledat. Uporabljam everesta odkar je prišel vun. Trenutno 4.0.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

Adrijan0 ::

Nebi raje kdo z tistim termometrom kako se mu že reče probal zmerit temperaturo hladilnika? Ali kakor koli že. Te vaše temperature so smešne. (ne vse, ampak večina od vas al ne razume kako grejo zadeve al kakor koli)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

PINki ::

ja ta PECI funkicja je pr men na Asus P5B:))

plavi85 ::

Dejte mi povedat kjer program priporočate za merjenje temperature za ABIT IP35-E , trenutno gledam u temu everestu pa nevem če to kej prov kaže , če pa že a je to normalno da mi gre osnovna plošča učasih tut do 50C , če je , kje to potemtakem meri temperaturo , kajti uporabljam vodno...na procu e6750 in na northbridgu , southbridge je pa aktivno hlajen pravtako rami in mosfeti...

Svizec69 ::

Kako lahko ohladim aux?? imam sedaj 120 stopinj celzija kar mislim da ni rano najbolje :) Ostale temperature so kar nizke core 1 in 2 - 30 stopinj, grafična je tud malo vroča 61 stopinj (x1950xt).

polde66 ::

tolk tud men kaže na asus P5K. Aux 120 °C. Bolj kot sem gledal kaj naj boi blo , manj mi je blo jasn.
polde

Svizec69 ::

ja jaz tud mam p5kc in mi ni jasno od kje takšna temperatura. In niti nevem kako to zbiti, če ve kdo naj prosim napiše. Al je takšna temperatura normalna? in če je do kje lahko gre?

Adrijan0 ::

Za tisto ne biti u skrbeh drugače pa(po poročanju ostalih):

Q#18: What does the "Aux" temperature shown on the Computer / Sensor page mean?

A#18: There is no standard for sensor registers layout, so the "Aux" temperature could show the temperature of the CPU or the motherboard, or might be a non-connected wire of the sensor chip, and so it could show a bogus value.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

GaS ::

@darius: Zaženi lepo coretemp, pa porocaj temperature.. Ker tok hladnega primerka pa nimas.. Ni mozno uglavnem!

Svizec69 ::

kaj predstavlja "Tjunction" pri coretemp programu??? Drugače pa imam jaz isto kot v Everest in Speedfan.

3furious ::

Jaz imam ta procesor na Abit P35 plati, trenutno na 3,2 GHz, stock voltaža. V biosu (in abit uguru) mi kaže temperaturo okoli 34C (idle), medtem ko mi v speedfanu, coretemp in podobnih programih, kjer je temp. za vsako jedro posebej, pa mi kaže 17C. Čeprav se sliši butasto, če seštejem temperature po jedrih, dobim pravilno temp v biosu (mogoče za 1-2 stopinji odstopa:P. Pod obremenitvijo račun še vedno velja (bios 50C, vsako jedro posebej po 25C)

Adrijan0 ::

Če ti u biosu kaže 50 stopinj pol bi jih moralo biti u idlu tudi 50. Ker u biosu je procesor popolnoma neobremenjen.

3furious ::

Moja napaka, mislil sem aplikacijo uguru, ki mi kaže isto temperaturo kot v biosu.

novinec09 ::

Zakaj se vsi čudite tem temparaturam?

Jaz imam E6750 in imam pri FSB 400 temperaturo 26 oz. Core1 21, Core2 22 na IDLE!;)

Btw: BOX Cooler! :D

Plata pa ABIT IP35 !>:D

darius ::

Ok no, lažem, temp je 120°C idle, 170°C load , v sobi pa mam 4 klime, vsakdan pa mi pripelajo tudi cisterno tekočega dušika da hladim.
- P5KC - E6750 - HD4870 - 4GB ram - Samsung T220 -
ROVER POWER ;)

Tac20 ::

Meni res ni jasno od kod dobivate tako nizke temeprature, jaz sem imel s stock hladilnikom E6320 na stock frekvenci 30 stopnijn idle, potem sem menjal za zalmana 9700 in so zdej temeperature približno 10 stopinj nižje, ko sem ga navil na fsb 375 je sedaj idle temperatua okoli 33C ful load pa 50C...mogoče je pa ta pasta crap ko sem jo dobil zravn, al pa sem jo prevec nanesel...

Bwaze6 ::

No, navijanje telih Core2Duo se res splača:

ORB primerjava stock - OC

Z le malce truda in malo brskanja po netu sem uspel 3DMark06 spraviti iz slabih 9000 na dobrih 12000. In to brez kakšnega povečanja hrupa v računalu. In tudi v špilih se pozna. Zdaj bo seveda treba delati na stabilnosti in še malo utišati računalo...

Glede temperatur:

Mislim, da trenutno nihče ne ve, kakšno temperaturo kažejo senzorji v novih G0 C2D. Najverjetneje je Intel spremenil Tjunction (temperatura, od (oz. do) katere se meri razlika temperature. Večina programov ima nastavljen Tjunction za nove procesorje 85°C, ampak glede na zelo nizke temperature (v idle nižje kot temperatura sobe) je jasno, da to ne more biti res. Novi Core Temp 0. 95. 4 ima popravljeno na 100°C, kaže torej 15°C bolj vroča jedra, ni pa nujno, da je to res.

Tako sem bral, no...

Sedaj po popravljenem Core Tem mi kaže 30 - 35 v idle in nekako 60 - 65 v full load. Hladilnik je le malo mlačen, tako da bolj voč kot to gotovo ni, mogoče pa je še kaj hladnejši.

ASUS P5K, E6750 @ 3680, FSB 460, Crucial Ballistix Tracer DDR2 800 2X1GB, Gigabyte PCI-e GF8800GTS 640MB GDDR3, Scythe Mugen, ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bwaze6 ()

Svizec69 ::

meni kaže tale zadnji core temp enako kot speedfan in everest.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

MAX temperatura E8200? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
504137 (3458) Volta
»

Temperatura q6600 go

Oddelek: Pomoč in nasveti
151252 (1138) Meizu
»

Koliksna je lahko max temperatura plosce in cpuja? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
728761 (6160) Vuli
»

E8500 ali E8400?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554902 (3512) JIM22
»

a je moj procesor vroč?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291981 (1423) MyName

Več podobnih tem