» »

temp. procesorja

temp. procesorja

jezo18 ::

Zanima me če je možno da se mi Procesor Intel Core2 Duo E8500 3,16GHz, 775
s hladilnikom Asus Silent Square EVO v idlu greje okoli 20 stopinj ko pa igram crysis (all high) pa okoli 30. V sobi mam pa ene 20 stopinj celzija

proc. http://www.mimovrste.com/artikel/242002...

hlad. http://www.mimovrste.com/artikel/220002...

PrimozR ::

Ne. S katerim programom meriš? Uporabi RealTemp, če ga že ne. Temperature bodo bolj nekje v rangu 30-35 v idle in tam 40-50 v load, odvisno od navitosti. Moj E6750 pod Katano II z dvema ventoma je trenutno v idle na 35°C. Na 3,2 GHz seveda.

EDIT: full load (obremenjen z Orthosom) na ~55°C.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

miha85 ::

naj boljše je če koristiš RealTemp ali CoreTemp v naj novejši verziji. Drugače tvoj Procesor lahko ima 72 stopinj Celzija.

Link
GigaByte X58 Extreme | Core i7 940 | 3x2GB DDR3-1600MHz Crosair Dominator |
Radeon 4870 X2 | Thermalake Trough Power 850W | Win Vista 64Bit Premium |

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: miha85 ()

Galaxy ::

Meni deluje na 4000MHz, po 9ih urah na orthosu temperatura max 61 stopinj. To je pri 22 stopinjah v ambiento. Idle pa je eno jedro 31, drugo 42 8-) everything @ Scythe infinity :)

Baxxxter ::

Najverjetneje imaš tudi ti primerek E8500 z zjahanimi senzorji. Naprimer moj kaže temperature samo v Real Temp, vsi ostali programi pa sploh ne odčitavajo temperatur jeder. Take temperature kot imaš ti po mojem mnenju so možne v kolikor naletiš na zelo hladen primerek procesorja (redko), je pa zelo malo vrjetno da so to prave temperature... Kot je že Pipi predlagal, probaj s programom Real Temp in sporoči ;)

ferderber ::

Da nebi odpirov nove teme.Moj problem je sledeč,imam proc e8400 pa mi pokaže sledeče temperature:
takoj ob zagonu:

po približno 15 min ob normalni uporabi(net,mail...)

takole pa ob full load:

Naj povem da sm termalno pasto že večkrat na novo namazal pa vedno isto?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Shark-357 ()

Meizu ::

Linki do slik ne delujejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

Steinkauz ::

ferderber in kaj je narobe. 47 stopinj je čist kul...
No da pa ne boš v brezveze kuril imaš totalno previsoke voltaže za nenavit e8400. Voltažo dej na 1.1v

EDIT: Eh sm narobe neki temp odčistal. Ja 63 je pa mal kriza, kot rečeno zmanjšal voltažo

Zgodovina sprememb…

ferderber ::

Hvala!Sam mene ne moti koliko je temperatura ampak razlika med jedroma:|

Steinkauz ::

Zaženo orthos, če je še vedno velika razlika imaš senzorje čudne :)

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Heh, skoraj vsi 45nm core procesorji imajo zjebane senzorje. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Steinkauz ::

Moji so ok :P

tilinho20 ::

Moji tudi.:)

NoXy ::

Tud moji :))

Dr_M ::

Ja zdej mate pa kar na1x usi dobre.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Meizu ::

Sam jst ne... Stuckani na 41c. Kaže sam temp. nad to temperaturo... x\

Dr_M ::

Pr men ne kazeta pod 30 in 33°C. Pa senzor ki kaze min 30°C, pod obremenitvijo vedno kaze 3-4°C vec od drugega.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Galaxy ::

Jaz mam grozlivko na 45nm. 31 core 0, 42 core 1 pri IDLE. Pri obremenitvi pa sta obe enaki :)

Meizu ::

Jebeš idle. Važno, da je full load temp. nizka.

Galaxy ::

Max 61 :D I'm so proud ;)

Meizu ::

Tudi meni se tam okoli vrti ja :D Za idle pa itak ne vem kolko mam, ker mam stuckane senzorje na 41c in mi kaže sam temperature nad 41c. Ma itak boli te k, dokler kaže full load je ok. 8-)

Dr_M ::

Dokler dela kolikor toliko stabilno, mi je useeno koliko je temp.
:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

AapocalypseE ::

Moj pa ma na obeh jedrih min. 30°C v idle. Na majn ne gre. Skozi v idle je na 30°C tudi po daljše prižganem compu, tak da nevem zakaj se ti po 15min spremenijo stopinje. Moj tudi ob prime95 oz. orthos drži obe jedri na istih stopinjah, tak da ni odstopanj. Sem zadovoljen s procesorjem. :)

M-XXXX ::

Minimalna temparature so napačne ja (meni tako na E8600 kot na E8500 pod 31 ne gredo) vendar je pa zanimivo da v BIOS-u kaže pravilne- tudi sub0.

Meizu ::

Da si še jaz sposodim temo.

Danes sm montiral na i7 920 nov cooler Mugen2. Gor sm ga pripopal s termalno pasto Akasa AK455, ki je baje dobra pasta, povsod majo dobro mnenje o njej.

Uglavnem, imam 5 ventov v kišti, tko da zrak naj ne bi bil problem.

Čudi me pa, da mam takšno ogromno razliko v temperaturi, če primerjam reviewe. Na frekvenci 3.8ghz in isti voltaži je tip na ene reviewu mel idle 38c, pa load 68c.

Moje temperature na isti voltaži pa isti frekvenci (kljub 5im ventom in hladni sobi) so pa - idle 44c, load 77c. V njegovem reviewu je bla temperatura v sobi kao 25c.

Tukaj mi nekaj smrdi in sumim da mogoče nism prav hladilnika dal gor? Čeprav sm vse točno po navodilih šraufal, zatisnil ko prasec, pa še vedno je tako? Je pa res da se hladilnik, ko ga mam pripetega na plato, malce maje. Ampak ne cel socket ampak samo zgornji del reber. Tko za ene 3mm v vsako stran. Sumim da to nima nič veze s temperaturo?

Res me čudi, tudi prijatelj mi je povedal, da ma isti procesor kot jst na 4.2ghz pa mu lepo full load na 72c šopa o.O Kaj je za nardit?

Da ne omenjam problema, da sploh ni šans da pridem normalno do 4ghz, brez da se mi sesuje sistem v prvih 30-ih sekundah primea 95. Pa četudi povišam nevem kam voltaže, spustim množilnike rama, če je mogoče ram problem... Ne gre in ne gre. Zdej se mi je po 5ih urah prime 95 tudi na 3.8ghz sesul. Resetiral... Bah.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje E8400 E0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
706174 (4000) tinlad3n
»

>>E8x00 serija a.k.a Wolfdale<< (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Navijanje
48940507 (22049) Dr_M
»

čudne temperature in računalnik se ugasne med testiranjem

Oddelek: Navijanje
361851 (1574) Shegevara
»

E7200 stopinje

Oddelek: Strojna oprema
342288 (1565) Baltazar-x
»

E8500 ali E8400?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
554869 (3479) JIM22

Več podobnih tem