» »

pomagajte mi naviti athlon 64 3500+ am2

pomagajte mi naviti athlon 64 3500+ am2

«
1
2 3

asus ::

mam athlon 3500+ am2,plata asus m2n-e,2x512mb ddr2 transcend 533 (4-4-4-11),LC power 550w.uspel mi je navit iz 2.2ghz na 2.5ghz in htt na 250fsb,sm vem da more it se gor.prosm za pomoč.hvala

strumf666 ::

Bok!

To si dosegel na default voltazi? Ce si potem bo verjetno treba povisat napetost procesorja; za ram (ce slucajno nisi) uporabi delilnik, da ti ne bo delal problemov. S cim pa proc hladis?

LP


P.S. Tole si prebral?
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

asus ::

ja voltazo sm ze dvignu pa nc.zdi se mi da so rami preslabi,k ko navijem se tud ramim poveca ferkvenca in to ga men se zdi jebe;((

asus ::

hladim pa iz stock hladilnikom,sm temperatura ni problem k ne gre cez 45

AndrewSmith ::

Dlilnik za rame nastavi na 133.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

strumf666 ::

delilniki so zato, da povečaš razliko med HTT-jem in RAM-om, torej če te muči ram uporabi delilnik, da boš spustil frekvenco ramov (kot je AndrewSmith napisal). Drugače pa 45 ni ravno nizka temperatura za A64. Lahko pa podmažeš s kako srebrno pasto (če še nimaš) pa boš verjetno pridobil par stopinj, pa boš mogoče tudi malo več navil lahko zaradi tega.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

asus ::

ja 45 je pr full load drgac je pa temp. cca 35-39

Veron ::

moja load (full) temp je 40, idle pa 33-35, tko za info :)

asus ::

pa ne najdem u biosih za rame delilnik za nastavt.veron s čem pa hladiš

asus ::

aja pa a je zadost da sm vse 3 teste v prime laufal po 4 ure brez errorjov(SKUPI 12 UR)

asus ::

PA A SPLOH MORM VSE TRI AL JE SM EN DOST

Veron ::

hladim z artic cooling freezer 64 pro (5k)

strumf666 ::

Bok!

Odvisno kaj bi rad stestiral: en test ti obremeni predvsem FPU, en je za max heat, en je pa predvsem za rame testirat. Če ni bilo nobene napake potem je ok; drugač jes ponavadi testiram z OCCT - traja 1/2ure pa naj bi blo skombinirano za proc in za rame.

Tiste delilnike boš moral poiskat, drugače ne bo šlo z navijanje več naprej. Mogoče moraš še kaj nastavit na manual, da boš še do delilnika. Žal imam drugo plato, pa ti ne morem bol natančno povedat.

Moja full load temp. je max 40 °C mam pa vodno in naked core.

LP
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

asus ::

BOM SE TA OCCT DOWNLOAD-AL DA SE S TEM SPROBAM.A SAJ POVES KAKE CIFRE SO PR DELILNIKU A SO MOGOČE 1 , 1.5,2,2.5,.....ma sj jst mam to tud vse novo pa morm se postekat te biose,k prej sm mel athlon xp 2800+ na as-rock plati pa sm ga z lahkoto navil na 2.3ghz sm kle so pa biosi mal bl zakomplicirani:(

AndrewSmith ::

To so latence ramov.
Delilnik ma cifre kot 200,166,133,140,120.
Pa HTT dej na 3x.
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

asus ::

zakaj mi occt predn zacnem me vpraša ker software mam za merit sistem ,pa maš mbm5,speed fan,pa asus pc-probe,pa none.ce dam na asus pc-probe noce it naprej ampak zmrzne,ce dam pa none pa pridem not

wishmastr ::

Za delilnik ramov idi v biosu Advance-> CPU configuration-> DRAM configuration-> Memory clock frequency
Lp Andrej

DominusSLO ::

45° se vam zdi previsoka temp?? Ma sej niste normalni... moj opteron 144 navit na 2800mhz pri 1,55V pride v najtoplejših dneh tudi blizu 50°, pa je pod vodo. To se dogaja, ko imam v sobi blizu 35°, voda pa ima 36-37° max. Pa ni nobenih problemov s stabilnostjo.
sry za offtopic...
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

asus ::

ok sj zj je cool sm speedfan dal,jst mam pa pc probe2 pa ga vrjetn ne zazna ampak sm tastarga

asus ::

ja sj jst mam u sobi pa 30-31 stopinj.

asus ::

auu OCCT mi segreje procesor na 51 stopinj,kaj je to za ena žival pr far cry2,pa serious sam 2 mi gre tm do 46 mogoče 47 pa vse na high details

asus ::

wishmaster a maš asus plato

wishmastr ::

ja enako M2N-E, sam procesor mam 3000+ mam pa problem da ko ga navijem in restartam mi zamrzne, zaj pa nove biose mam sam nevem kak gor dat

asus ::

men isto zmrzne sm to je baje en bug u biosih.kok je pa teb ratal največ navit

wishmastr ::

HTT 275 je bil stabiln torej 2.475
HTT 280 pa ni hotlo, bom z novimi biosi probo

asus ::

to k si mi napisu za delilnik ramov,tm je za takt nastav(v memory clock setings) mas pa ddr2 400,ddr2 533,ddr 2 667 in ddr 2 800.jst jih uporabljam ddr2 533.kje pa delilnik nastaviš

L-U-K-A 1 ::

wishmastr a to navijaš 3000+ AM2 proc?
Jst sm mel probleme edino pr HTT 325 in višje, je delovalo stabilno, edino ko sm hotu restartat da bi šou v bios mi je namesto restartal kr ugasnlo comp

L-U-K-A 1 ::

ja izber tm DDR2 400 pa boš zmanšou frekvenco ramov

asus ::

jst mam htt zdj 235 pa mi dela na 2580mhz stabilno,htt mam 4x,multiplier 11x,rami pa mi zdj delajo na 574 mhz

asus ::

ja luka1 svaka čast upam da bo men tud ratal tok navit

asus ::

a dam htt na 3x ,a bo pol bolš mislte

L-U-K-A 1 ::

preber si uno temo k ti je dau strumfi link...men se zdi
Dej HTT 3x pa probi zdej naprej it...ram nebi smeu več zaverat,al pa dvign mal še voltažo ramov

asus ::

evo zj mam htt na 3x,voltažo ramov in procesora sm dvignu za 0,05 V , htt na 240 ,tko da zj dela na 2640 mhz,ram pa na 480 mhz testiram ga pa iz occt zdj,a je zadost za tko med navijanjem sm iz occt sj pol bom še iz prime95 ene 10ur testiru.a misls da je 54 stopinj preveč k ma zdj procesor med testiranjem

asus ::

na kok V misls da bi rami šli.zdj so na 1,85 V

asus ::

zdj mi je ratal prit na 2.66 ghz:)) ,htt 266,ram je pa 532mhz,kr cool že sm me mal skrbi k je prej prsla temperatura na 58 stopinj v testu z OCCT.Kaj mislte naj grem naprej?

RC14 ::

Ta temperatura je že nekak zgornja meja za proc. Nad 60 stopinj jaz ne bi šel. Poskusi jutri, ker je napovedano rahlo bolj hladno, tk da boš mel malo nižje temperature. Izbral si najbolj neugoden trenutek za navijanje,saj so temperature zunaj čez 30 stopinj in je normalno da ti temperatura tako visoko naraste.

Tk za info, meni procesor A64 3000+ (939) pri 2900Mhz na 1.65V deluje stabilno , ampak pride temperatura do visokih 60-62 stopinj, več pa nisem upal in raje ne uporabljam, ker se mi zdi previsoka temperatura. mam pa nek navaden artic freezer gor za 5k.
Raje uporabljam na 2750Mhz pri nizkih 1.48V, ampak mi vseeno pride temp te dni ko je zunaj čez 30 stopinj do ~55 stopinj pri full load,
Komaj čakam zimo.:D

Torej, že 58 stopinj se mi zdi mal prehuda temperatura za 24h/dan. Za rahle poizkuse še gre, kaj več pa raje ne.
Res pa je, da je zunaj zelo vroče in je to nekak za navaden hladilnik čist normalno.
Poizkusi navijat, ko bodo zunanje temperature bolj osvežujoče, pa boš potem videl do kam ti gre proc, ali pa si nabavi boljšo hlajenje.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RC14 ()

L-U-K-A 1 ::

Ne razumem kako maš lahko ram pri 2640 na 480
pri 2660 pa 532...
Daj ram na minimalno kukr lahko to pomeni tm nastaviš 400 in pustiš tko dokler sprobavaš do kje gre proc...ko boš pa vedu do kje gre proc boš pa še ram posebi sprobavu do kje gre...

L-U-K-A 1 ::

pr 2660 bi moglo bit mal nad 480 ...

L-U-K-A 1 ::

Aja glede rama ti nebi priporoču da greš preko 2.0V ... jst sm pred kratkim skuril ram ko sem probal na 2.15V...

asus ::

ja prej sm mel htt 240 ,zdj pa mam ze 270 pa zdj mi delajo rami na 540.pac htt mi pomnoži z 2 in dobiš takt rama.htt 240=ram 480 htt266=ram 532 pa prvo sm mel množilnik na 11x pol pa na 10x .še neki a je termalna pasta boljš da je nadebelo al natanko.k baje je bol da je natanko

asus ::

ok.sj zdj ga mam na 1,85 tk da čez 1,9 skor ne mislm it

L-U-K-A 1 ::

aja zmanšu si delilnik...ja ja štekam, spregledu sm
Ja bolš bi blo da počakaš jutr ko bojo temp mal nižje, al pa če boš douk pokonc pa si dobr prezrečiš sobo!

Zdej pa še en uprašanje za ta izkušene overclockerje, pa mal off topic je...
Prej sm omenu da sm skuru ram, kaj vi v tem primeru nardite, ga nesete nazaj in glumite da je sam od sebe crknu?

jest10 ::

Prej sm omenu da sm skuru ram, kaj vi v tem primeru nardite, ga nesete nazaj in glumite da je sam od sebe crknu?
Nimaš kaj glumiti! Kupi novega in pazi drugič. Zaradi takih glumačev so začeli serviserji komplicirati z garancijo...

OChack ::

rami crknejo, al pa sploh ne delajo, s ezgodi, učasih tud nekompatibilnost plat, sicer pa ne more ugotovit da je skurjen, če uzun ni zasmojen, itak majo garancijo, kdo se bo pa kj sekiru
Int€l inside, IDIOT Outside

L-U-K-A 1 ::

no ja sej jst razmišlam v isto smer kot ti OChack...tko da poskust z garancijo ni greh...

Veron ::

Sicer tuki pa res ni lepo (čeprav usak skrbi za svojo rit - kar je prou) če hočeš uveljavit garancijo, če si nekaj uničil po lastni krivdi... Torej sam si naredil napako in posledice nosi sam...

L-U-K-A 1 ::

ja dobr marsikej v življenju ni prou in ni pravično, pa kaj čmo... Ok konc razprave o teh ramih mojih. Vrnmo se na topic

asus ::

evo sm prsu že na 2.7 ghz pa 7ur sm testiral z prime 95 pa je blo vse cool,a je zadost 7 ur

L-U-K-A 1 ::

mislim da bo zadost...zdej pa kr lepo naprej...

asus ::

zdj ga mam na 2.73ghz, k sm na 2,8ghz probu pa mi je OCCT zaznal nestabiln cpu,na 2,73 je zdj vse cool,bom pa še s prime probu.Pa nemorm vrjet kok se pozna pri temperaturi zarad vremena.cpu je na višjem taktu 4-5 stopinj hladnejši ko učeri:))
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje amd athlona(tm) 64 ×2 dual core processor 4400 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
936826 (5152) Goldee
»

am2 3600+ vs 3800+ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Navijanje
33321125 (12275) DJ MartiNi
»

Navijanje AM2 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
16411271 (7814) asus
»

AMD 3700+ pomoč naviti

Oddelek: Navijanje
432323 (1591) m0LN4r
»

navijanje 3500+ 939 in gigabyte GA-K8NSC

Oddelek: Navijanje
141117 (1012) RC14

Več podobnih tem