» »

"Štekanje" menija v Crysis-u

"Štekanje" menija v Crysis-u

Shagrath ::

Pozdravljeni!
Imam sledeč problem: Pred kratkim sem kupil novo grafično kartico Saphire ATI radeon HD3850, 256MB. Ves navdušen sem stestiral, kaj zmore, zato sem zagnal Crysis. Problem se mi je kmalu pojavil, saj mi uvodni filmčki(reklame proizvajalcev - Nvidia...) nenormalno štekajo. Ko pridem v meni, mi tudi ta nenormalno šteka. Čudno se mi zdi, da mi igra povsem normalno deluje na HIGH detajlih, tisti nezahtevni filmčki pa štekajo. Uporabljam WinXP, ter imam naložene najnovejše grafične gonilnike in DirectX 9. Grafična se mi v igri greje 70 stopinj:\ . Je ta temperatura normalna za to grafično kartico, ali se pregreva?

Specifikacije računalnika:

Procesor:Intel Pentium 4 HT 540 3.2GHz (Prescott)
Matična plošča: Intel D925XCV
Pomnilnik: 4x 512MB DDR2 PC2-4300 3-3-3-9
Grafična kartica: Saphire ATI Radeon HD3850, 256MB
Trdi disk:WD 200GB SATA, WD 320GB SATA2
Napajalnik: EnermaxEG365AX-VE FM 365W

LP!

Urc ::

Si mogoče imel prej grafično od konkurenta - NVIDIA ?

no_fear ::

Lahko, da je problem u sami igrci! A je piratska?
Men pr ProStreetu, k je piratska:D kr barve platišč mena tko, da...

Stopinje so pomoje normalne k men se 8800GT tud tok segreje.


LP

Shagrath ::

Prej sem imel GeForce 7100GS. Nič čudnega, da sem menjal:))

Edit:
Preden sem menjal celoten sistem, mi je na Radeon 9600XT meni normalno delal(Igra ne:D )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Shagrath ()

no_fear ::

A si meu prej na temu sistemu ATIja gor?
Če si meu, pa so driverji ostal gor je to lahko uzrok!

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: no_fear ()

Urc ::

Poskusi s programom Driver cleaner, če ne pa format. Najbol sigurno :D K se mi mal čudno zdi da se ti kaže logotip od konkurence :D

mesoreznica ::

Sam sem imel enake probleme z Crysisom, tudi jaz sem kupil grafo HD 3850. Format in nov instal winsow ni pomagal. Brskal sem po tujih forumih, ogromno ljudi ima enake težave. Problem je v driverjih.

Rešitev je preprosta:

Idi v Crysis folder in zbriši vse datoteke z končnico .SFD. Potem po zagonu igre te vrže v meni in vse dela gladko v menijih, namreč tudi štekanje v Crysis meniju je posledica .sfd datoteke, ki se vrti v ozadju. Če jih nočeš zbrisat jih pa samo premakni nekam drugam (ven iz crysis folderja).

Meni je pomagalo.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Shagrath ::

Evo! Sedaj sem zbrisal vse .SFD datoteke in meni ne šteka več + igra se hitreje prižge, ker se ne kažejo tiste animacije oz. oglasi :) Mesoreznica tnx!

mesoreznica ::

Malenkost.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Izi ::

Dela, že dela, ampak problema pa z brisanjem Video datotek nista odpravila >:D
SFD so navadne video datoteke v MPEG formatu, ki so jim samo končnice spremenili v SFD.
Lahko jih predvajaš v vsakem predvajalniku.
Je pa res, da se gre pri tem videu za HD video, se pravi visokoresolucijski video.

Vidva morata najti vzrok, zakaj se HD video na vajinih računalnikih zatika.
Sta samo dve možnosti in sicer, napačni kodeki, ali preslaboten procesor.
Ali pa seveda kak problem z driverji od grafične kartice.

Potrebni kodeki za predvajanje tega videa, bi morali že biti naloženi skupaj z Windows, razen če nista nalagala kakšne dodatne kodeke in sedaj napačni kodek poskuša predvajati video, kar mu ne uspe najbolje.
Za predvajanje tega videa rabiš samo MPEG Video Dekoder in HD Demuxer.

Lahko pa gre tudi za prešvoh procesor, saj je za tekoče predvajanje HD videa potreben dvojedrni procesor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Shagrath ::

Procesor dvomim, da imam prešvoh, ker mi je na mnogo slabšem (Athlon 2800+ 64bit) HD posnetke predvajalo brez štekanja. Imam kodeke Klite, s katerimi še nisem imel težav.

Izi ::

Probaj predvajati video z navadnim Video predvajalnikom, pa boš videl pri čem si.

Preimenuj datoteko Trailer_NVidia.sfd v Trailer_NVidia.sfd.mpg in dvojnoklikni nanjo, da se zažene v tvojem video predvajalniku.
Video je MPEG-1 brez zvoka in je resolucije 1920 x 1200.
Če se tudi v predvajalniku zatika potem Crysis sigurno ni kriv in je krivda nekje v tvojem računalniku.

Potem pa predvajaj še PS_Tutorial.sfd, ta je sicer manjše resolucije 1024 x 768, ampak se lepše vidi, če se kaj zatika, ker gre za posnetek dejanskega igranja Crysis multiplayer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Shagrath ::

Izi: Vse posnetke sem predvajal v svojem predvajalniku in delujejo normalno.

Kako je s temi OMEGA driverji za ATI grafične kartice, se dejansko sploh dobi kaj več performansa v samih igrah?

Izi ::

Torej, če si posnetke predvajal normalno lahko zaključiš, da je računalnik dovolj zmogljiv :D
Napaka je torej softwareska, najverjetneje so krivi grafični driverji.

Najboljši driverji so vedno uradni od ATI-ja.
Za Omega driverje sploh ne vem če jih še posodabljajo, kakorkoli že to so isti driverji kot uradni, samo nastavitve malo pofrizirajo.

Grafična je še precej nova, zato malo potrpi z driverji, da jih izboljšajo.
Vsak mesec nekje na sredi meseca izidejo novi driverji.
Pač posodabljaj driverje redno vsak mesec dokler ne bo delalo vredu :D

mesoreznica ::

No in ugotovila sta to kar sem že prej napisal: problem so driverji. :D Problem izvira HDMI podpore radeonov HD 38xx.

Jaz pa imam še en kup drugih težav. Nesem konec tedna kartico nazaj k Mlacomu. To bo še veselo.

Pozabi na Omega driverje. Omega driverji trenutno še ne podpirajo tvoje (in moje) grafe.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Imam Ati 3870 in uvodni filmcki kakor tudi sama igra delajo brez vsakega stekanja, gonilnike imam pa 7.10 iz prilozenega CD-ja + Crysis hothix (beta 7.11)
Poglej ce imas v device managerju kaksno unknown napravo, ker jih 3870 kar nekaj doda (poleg dodatnega HDMI audio device-a)

mesoreznica ::

Gonilniki na priloženem CD-ju pri meni sploh ne prepoznajo grafične. Mlacom + OEM kartica pa imamo crap. :\ Razen HDMI-ja ni nobenih neznanih naprav v Device Menager-ju.

@Buggy bi ti lahko kako skopiral te gonilnike in mi poslal na email? Bi lepo prosil če se ti da.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Verjetno imas kartico od Sapphira..pojdi na njihovo stran in jih tam potegni dol kot bundle. Veliki so namrec 200MB ker so za XP64/32 multilanguage.

mesoreznica ::

Jaz idiot, niti pomislil nisem na Saphire stran.

Hvala
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

mesoreznica ::

Ni pomagalo, enake težave. Dost mam, sem prodal HD 3850.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Shagrath ::

Inštaliral sem najnovejše Catalyst driverje 7.12 in štekanje je izginilo:)) . Zdi se mi tudi, da sem v igri pridobil kakšne 3 FPSje.

LP

Goldee ::

Da še js neki vprašam:
tudi js mam safirovo hd3850 512mb in mi isto štekajo uvodni filmčki pri crysisu + štekanje v meniju. Če hočem, da dela normalno, moram ponovno zagnati sistem in igra deluje BP. Ko pa grem vn in hočem še enkrat zagnat, se zopet pojavi štekanje. Pa sem mislil, da samo crysis to dela, pa sem podobne probleme opazil tudi pri NFS:U1.. COD4 pa recimo dela BP.
Mam pa kak mesec stare driverje. Sistem je bil pred kratkim na novo naložen (WinXP, jan08 release).
Kje bi lahko bil problem? Komponente se ne pregrevajo.
Thanks.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

iLichu ::

preprost odgovor je da instaliras nove driverje in ti dela brez stekanja...

mesoreznica ::

Krivi so driverji. Probaj druge naložit.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Goldee ::

Ok. Katere driverje predlagate? Kateri so stable?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Kristjan15 ::

Naloži tiste iz cd-ja, ki si ga dobil zraven grafične.
Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

slabo predvajanje HD filmov

Oddelek: Strojna oprema
394207 (3507) hojnikb
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87558966 (23204) Galaxy
»

Test ATI radeon 3870 vs. 8800GT (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
557152 (5825) Jst
»

ATI Radeon HD3870 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Strojna oprema
43527063 (17002) smarty
»

Nakup grafične kartice do 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
643864 (3864) PROTOTIP

Več podobnih tem