» »

DVD računalnik

DVD računalnik

BIG_Yack ::

Pozdravljeni!

To popoldne smo izdelali kratek video (7 minut in pol, se mi zdi), ki smo ga snemali s Sony Handycam DCR-TRV80E na miniDV kasetko.

Ko ga je treba spraviti na računalnik pa se pojavijo prave težave - če prenašam z USB (baje) ima slabo kvaliteto, i.LINK oz. Firewire kabla (pa tudi vtičnice ne) nimam, zato se mi je zdelo še najbolje da vse skupaj zapečem na DVD.

Kamero sem priključil na DVD snemalnik (Philips DVDR70) in posnel teh sedem minut na Verbatimov DVD+RW (4,7GB).

Vse lepo in prav - poskusil sem zadevo predvajati na snemalniku in delalo je odlično. Potem sem želel stvar nekoliko sfrizirati na računalniku in vstavil sem ta DVD noter ... Potem mi moj laptop (Lenovo z&1m, Windos Vista Ultimate) lepo sporoči, da je DVD prazen in da lahko zapečem gor kakšno datoteko, če želim.

Zdelo se mi je nemogoče, pa sem šel nazaj v dnevno in vstavil DVD v DVD snemalec - tam se je filmček spet začel veselo predvajati.

Kaj je narobe oz. (prvenstveno) kako spraviti to stvar na računalnik?

Prosil bi za odgovore v čim krajšem času, že v naprej hvala.

bluefish ::

sicer tole leti bolj na prvoten problem. Če nimaš priključka Firewire v računalniku, potem lahko kupiš razširitveno kartico PCI, ki ponuja 3 ali pa vsaj 2 taka vhoda. Cena pa tudi ni velika - pravzaprav bolj drobiž. Vsekakor razmisli o tej možnosti, če večkrat uporabljaš prenos iz kamere na računalnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DVDR/divx] snemalnik in Divx predvajalnik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
36862255 (14745) Buffy
»

DVD snemalniki s trdim diskom in DVB-C (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
9522656 (9871) Yossarian
»

iz kamere na PC

Oddelek: Programska oprema
286108 (5073) Tomay
»

Iz kamere na dvd

Oddelek: Programska oprema
172111 (1991) CaqKa
»

PROSIM ZA POMOČ!!! sony dcr-trv22e

Oddelek: Zvok in slika
101299 (1215) katika

Več podobnih tem