» »

PROSIM ZA POMOČ!!! sony dcr-trv22e

PROSIM ZA POMOČ!!! sony dcr-trv22e

katika ::

imam kamero mini dv sony dcr-trv22e. full vrei snema pa vse je vredi na televiziji se vse vredi slika vidi pa vse ampak na računalniku pa je popolna katastrofa. kaj naj naredim da bo vredi kvaliteta ker je full slaba pa tudi preko kabla firewire.nevem kaj naj še naredim da bo kaj boljše.... pa še nekaj od česa je odvisna kvaliteta videa - od kamere? ker so mi rekli nekateri da kamera nima veze da bi mogla kvaliteta bit vredi,... prosim pomagajte! hvala
  • spremenila: katika ()

CaqKa ::

najprej povej točno kdaj je slaba slika (pa ne rečt "na računalniku", ampak se malo bolj razpiši)
pol se bomo pa dalje menli.

katika ::

delam v programu pinneacle 9 in ko priključim kamero na fireware kabel je najprej vse vredi. v nastavitvah nastavim source pa format pa vse kar je treba in dam da mi začne zajemat. lepo mi video zajame potem jaz to malo preuredim pol pa ko dam da mi naj shrani kot avi pa tam v možnostih izberem kak mi naj kompresira (DV video incoder, Indeo Video 5.1, uncomprressed (rgb), ... dosti jih je), mi začne shranjevat, potem ko pa fajl gor odprem pa dam da predvaja pa je slika full grda ne glede kaj izberem za kompresiranje pri vseh je grda kvaliteta tudi pri nekompresiranem fajlu. pa nevem kaj je narobe.prosim če mi lahko kaj svetuješ naprej.... ker sem že full probala vse kaj so mi drugi rekli pa nič efekta. kaj je mogoče tak slaba kvaliteta zarad kamere al je kaj drugega? hvala za pomoč

CaqKa ::

za kodek izberi dv encoder
si probala tudi že z kirim drugim program kot pa pinaklom? recimo z windows movie makerjem2?

kakšna je slika (ko izklopiš pinakl program pa imaš kamero priklopljeno), ko greš v my computer pa klikneš na ikono "sony camera"?

katika ::

sem dala dv encoder pa je tud slabo - vse sem že probala ki so na voljo. v movie makeru pa je kvaliteta tudi full slaba. zaj trenutno niam tu kabla fireware tak da ne morem pogledat kak se vidi v my computer, lahko zaj probam samo preko usb-ja če gre ker dobim fireware naslednji teden.... kaj gre pogleat tui z usb-jem? eh pojma niam v čem je finta da ne gre daj povej mi kaj je odvisno to kaj od kamere al nima veze kamera pri tem?
katika

CaqKa ::

ja kaj zdaj. to maš preko firewire al preko usb?

preko firewire morš delat..

ponavadi je tak da je prikazana slika slabe kvalitete dokler jo iz DV ne pretvoriš v nekaj drugega.. recimo divx ali pa dvd.. pač nek čudn algoritem za prikazovanje na računalniku.

katika ::

preko fireware delam samo pravim da ga trenutno nimam doma, ga dobim v ponedeljek tak da bom lahko takrat se jebala s tem dalje če bo kaj šlo... kak pa pretvoriš to potem v divx al pa dvd?
katika

SavoS ::

Hoj katika

Z tvojo kamero ni nič narobe!:))

Lej tak je to..... dokler ta film ne pretvoriš v divx ali pa dvd, je slika resnično slaba.......sem tudi sam probal......tako pač čudno zgleda v pinnaclu, ko recimo daš film na avi......
Jaz sem najprej film zajel, nato ga obdelal in potem pretvoril v dvd......tam sem označil da mi naredi fajle na disku in NE ZAPEČE! Nato sem ta fajl enostavno pogledal z kakšnim programom, ko se mi je zdel vredo sem ga posnel kot DVD z Nero burning rom-om, ali pa sem ga z TMPGEnc-om pretvoril v DIVX!
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

katika ::

aha torej ko lepo film s pinneaclom obdelam ga shranim na disk kot avi format in tud če je slaba kvaliteta ga pol posnamem na dvd in se more kvaliteta izboljšat al kak naj to razumem? pa še nekaj ko ti shranjuješ film ne pa maš recimo 1 uro filma in hočeš da bi mel pol to na enem dvd-ju ne kaj moreš pol to tam nastavit v pinneaclu kak naj ti kompresira? dv encoder pustiš tak kot je nastavljeno al kaj spremeniš tam da ti bo prišla ven velikost dvd-ja in da bo pol na dvd-ju dobra kvaliteta? daj prosim malo razloži ti to meni SavoS. pa če mi lahko daš kaki link za tisti program ko ti pretvori v divx (TMPGEnc). Hvala
katika

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: katika ()

SavoS ::

@Katika
Torej če posnameš film v avi formatu in je slabe kvalitete in če ga boš spekla na dvd bo isto slabe kvalitete!!! Torej NE SNEMAT AVI FILE!!

Ko film narediš do konca, daj namesto AVI - MAKE DVD ( ali je celo mpeg2-se ne spomnem točno, ker nimam na svojem pc-ju programa) potem pa se ti odpre novo okno in tam označi da ti naredi samo file in TI NE ZAPEČE NA DVD PLOŠČEK! Pinnacle bo potem kakšno urco, dve ali manj delal film, in ti bo v dvd kvaliteti naredil en fajl, ki pa ga boš potem lahko posnela na DVD Plošček ali pa ga uvozila v program TMPGEnc, in da zripala v dvix.

Glede nastavitev za dvd kvaliteto......tam daš velikost slike na 720 x krneki - se ne spomnem v glavnem na največjo velikost slike, glede same kvalitete posnetka pa jaz nisem šel pod 5000, imaš pač tam veliko možnosti 3000, 3500 itd do 8000, ......po mojih izkušnjah je 6000 najboljša izbira glede kvalitete in velikosti filma......

Link do TMPGenc

Dol potegneš, instaliraš... sam sicer nisem delal z tem programom, tako da ti neznam svetovat kako pretvoriš v divx:(

Kot sem že reko, za približno eno uro filma, daš kompresiranje 6000 in potem ti zasede približno ene 3/4 dvd-ja, tako da ni panike, če pa želiš da bi bil film čez cel dvd pa nastavi na več ....recimo 7000 ali pa 8000 ........

Če te še kaj zanima vpraš....kar bom vedel ti razkrijem......:D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SavoS ()

katika ::

SavoS hvala ti...... bom jaz to probala v ponedeljek ko dobim fireware kabel pa če nebom kaj znala še te lahko kaj vprašam ne? za to dolgo razlago pa res hvala upam da mi bo vse tak ratalo ne.... bom v ponedeljek napisala če mi je šlo ali pa se je kje zataknilo....thanks za enkrat!
katika


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako posneti film iz digitalne kamere?

Oddelek: Zvok in slika
375332 (4160) m1h4
»

Kako iz DV narediti DIVX?

Oddelek: Zvok in slika
392386 (1773) marS
»

DV v mpeg,divx,...

Oddelek: Programska oprema
111855 (1707) pivmik
»

Iz DV v DVD zapis

Oddelek: Zvok in slika
252080 (1870) pivmik
»

SKVCD

Oddelek: Zvok in slika
383062 (2130) Caligula

Več podobnih tem