» »

Iz kamere na dvd

Iz kamere na dvd

lolek84 ::

No tu gre za problem pred problemom.
Klical me je bratranec in me prosil, da mu z njegove kamere prenesem filmčke in mu s tega naredim dvd.
Problem je v tem, da gre tu za neko kamero, ki še kot medij shranjevanja uporablja one stare male kasetkice.
Do zdaj je sicer delal tako, da je pač kamero piključil na tv, pognal to kasetko, se je celotna zadeva prikazovala na tv-ju in je pač snemal z video rekorderjem in tako je pač imel potem izdelek na normalni video kaseti.

In zdaj se tukaj pojavi problem oz. problema (dva):
1. kaki program jaz zdaj naj uporabim, da ko povežem kamero, da bo potem to zadevo prikazovala. Ker tu je kot sem rekel shranjevalni medij mala kasetka v kameri in nima kakega diska oz. kartice kot digitalci, da potem lepo samo filmček preneseš.

in 2. problem ko bom že imel ta program ali lahko le-ta tudi snema oz. celotni film kako preoblikuje, da ga bom potem lahko spremenil v *.avi ali kak drug fail, da bom potem lahko to celotno stvar mu zapekel?

hvala za odgovor.

Nikonja ::

Pozdravljen
kolk jaz vem imas 2 resitvi
1. da kamero priklopis direkt na tv-in vhod od tv kartice na racunalniku, ce je imas seveda in samo normalno posnames taj feed
2. Dig. kamere vecinoma imajo firewire port, in ti, ce imas novejsi racunalnik, imas firewire port sigurno na racunalniku, potem si kupas firewire kabel, povezes vse in digitalno prenasas video na disk. (veliko boljsa varianta)

Z obdelavo videa se zal ne ukvarjam tko da ti na tem podrocju ne morem pomagat !

lolek84 ::

No zdaj že imam več informacij, (samo kabla še ne, da bi ga povezal na računalnik, ker ga je nekje založil)... bo ga pa najdel verjetno danes.

Gre pa za sony DCR-TRV19.

Ja in kako bo ko ga povežem, pol bo treba predvajat to stvar, in s kakim programom pol naj sneman?

PS. kaj je "firewire port" to ne razumem.?

Nikonja ::

Nikoli nisem to dejansko delal tko da ti ne morem prav pomagat, ampak vem da se potem video samo potegne z kaksnim programom s kamere.

Kaj se tice firewire tuki imas vse:
FireWire @ Wikipedia

lolek84 ::

Jah saj ta kabel to še zdaj mora poiskat.
Ja problem je ker dvomim, da on ima še kje ta cd. Tak, da ko prinese ta kabel bo še vedno problem kako zdaj to stvar zalaufat, da bo na računalniku prikazovalo stvar.

Tak, da mislim če ne bom imel kakega programa na računalniku, potem tak dvomim, da bom lahko zajel te shranjeni material na kasetki. :(

AndiG ::

Vprašanje je če je ta (firewire) kabel sploh dobil zraven.

Program ki je priložen vsakim windowsom je Movie Maker, s katerim lahko pobereš posnetke iz kamere.

LP, Andrej

5er--> ::

1. One stare male (miniDV) kasetice so kul (tudi glede kvalitete posnetka).
2. Tukaj je en kul članek, ki ti razloži vse stvari.
Povzetek: Obvezno video prenašaj preko FireWire kabla.
Kamera ima verjetno tak priključek nekje:

Na računalniku je lahko tak isti priključek, ali pa večja izvedenka:

Firewire kabel zgleda takole:


Ko povežeš kamero s pc-jem, se mora v "My computer" ta pokazati. (Mogoče moreš to omogočit v kakšnem menu-ju na kameri.)

Za spravit video na PC lahko uporabiš Windows Movie Maker/Adobe Premiere/Sony Vegas/Pinnacle Studio/Ulead VideoStudio.
Večina teh programov zna s posnetega materiala tudi takoj naredit DVD.
Jaz ti bi nekako priporočal Pinnacle Studio. Se mi zdi, da boš nekako najlažje naredil to kar hočeš.

Ko se odločiš za program, v njem izbereš Capture (ali kaj podobnega), tam presnameš material na disk, nato ga lahko malo zmontiraš in zapečeš na DVD.

Edit: Kolikor jaz poznam Sony-ja, firewire kabla 99% NI dobil zraven. To se prodaja posebaj. ;) (Pa pri moji Sony kameri ga tudi ni bilo.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

lolek84 ::

Tnx za odgovor. No zdaj je vse lepo in prav, našla kabel in vse, vendar kakor zdaj opažal moj računalnik nima nobenega takega vhoda za ta firewire a ni to čudno? No matična je stara tam nekje 2 leti, ker imam athlon 2400+ ali kaj je, samo čudno da tega nima.

Kaj pa izvedba tega z drugačnim kablom, ki bi imel potem na koncu usb bi šla na računalnik? Ker pol bi se tak kabel kupil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolek84 ()

Mavrik ::

To ni nič čudno. Firewire do pred kratkim ni bil sploh vgrajevan na plate.
The truth is rarely pure and never simple.

MiranRxx ::

Priporocam nakup kartice z firewire vhodi ima najmnaj dva ce ne celo 4. In imas stvarco ki stane mislim da manj kot 50 evrov in deluje za marsikaj dosti boljse kot USB, je hitrejse.
Za obdelavo pa je kar uporabno ze windowsov mowimaker..
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

lolek84 ::

Kaj pa pravim ista stvar, le da bi imela na koncu usb ne bi prišla prav?
Ker kakor pravim to ne bom uporabljal zase ker delam nekaj bratrancu in pol jaz ne bi dajal 50€ ali pa kupoval neke grafične, da bi mu to 1x naredil.

Kot pravim, edino zdaj čakam na mnenje, če mi potrdite, da taka stvar gre tudi kako na usb priključit, ker pol mu povem naj tak kabel kupi, če ne pa pač ne bo šlo. Ker če ni moja kaj bom pol neko opremo dokupoval, če je pol ne rabim.

Drugače pa še 1x hvala vsem, ki mi pomagate rešit ta problem.

Nikonja ::

Ne. mislim da, zal ne gre na USB !
Obstaja se moznost da tvoj matična podpira firewire in da imas ta kontakt na plošči samo nimas uno vtičnicu gor na ohišjo. Prebrskaj se mal po navodilih od matične !

5er--> ::

Edin problem windows movie maker-ja, je v tem da moreš shranit brezkompresijsko, če želiš kul sliko. Pol pa se bi mogel zezat še s kakšnim DVD Authoring software-om (ConvertXtoDVD ali pa npr. NeroVision).

1.Ne rabiš grafične kartice, ampak firewire.
2.Preko USB-ja bo slika na nivoju spletne kamer.
3.Firewire kartico dobiš že za 12,74 EUR. (Pa naj jo plača bratranec, ti jo pa obdržiš za uslugo.)

lolek84 ::

Veliko besed malo dejanj.
Res še 1x hvala za vso pomoč. Ja žal bom mu moral povedat, da stvar ne bo šla. Šment, pa smo že tako daleč prišli. Ja jaz pa žal kot pravim tudi ne bom zdaj ne vem kake opreme dokupoval, da bi mu stvar zalaufal, ker milorečeno se mi ne splača oz. bolje povedano meni to ne bi koristilo. Tak, da potem lahko le moderator zaključi temo.

lolek84 ::

Aha no sem mu povedal zdaj za to kartico, zdaj je pa na njem. Saj se pol kaj oglasim če kupi kartico in se še kje kaj zatakne.

MiranRxx ::

Ce ima samo nekaj filmov za presnet, pa je najceneje da da kasnemu studijo da to presname.
V MB mislim da to naredi tudi rolan. Naj poklice in povprasa. Baje ni drago. Mogoce lahko celo po posti uredijo, ce ni iz MB. Sicer pa nekje v LJ tudi to naredijo, pa se kje.
Se ena moznost je, verjetno se lazja, ce ima kdo DVD snemalnik, pa mu on to naredi.
Za vse ki bi radi poleteli ali se šolali: http://www.lcm-club.si/
jadralno.letenje@amis.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MiranRxx ()

Nikonja ::

@MiranRxx
Vem da je offtopic samo na tvoji web strani iz potpisa http://www.lcm-club.si/ stoji da je hackana ! :)

CaqKa ::

bratranec naj tudi razmisli o tem da si kupi dvd videorekorder...
cene so zdaj že krepko padle...
naj poišče takega ki ima DV IN oziroma firewire.. pol bo kar direktno na dvd kopiral, brez da se bo z računalnikom karkoli zajebaval.
BOF - Video snemalniki


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj kupiti za presneti na računalnik filme iz mini kamere na kasete

Oddelek: Pomoč in nasveti
163387 (2727) alese
»

iz kamere na PC

Oddelek: Programska oprema
286089 (5054) Tomay
»

[JVC GR-DF570E] Težave s firewire povezavo :$

Oddelek: Pomoč in nasveti
322086 (1862) Looney
»

kako narediti soliden film (sony/pinacle/.MPEG/.AVI)

Oddelek: Zvok in slika
113240 (2942) pivmik
»

Video prenos iz DV kasete na racunalnik!

Oddelek: Zvok in slika
121427 (1255) Tody

Več podobnih tem