» »

Nakup 22" LCD monitorja

Nakup 22" LCD monitorja

Rozy ::

Lep pozdrav

Rad bi si kupil 22" monitor a o njih nimam POJMA. Mi lahko kdo prosim svetuje. Zagledal sem se v tri modele in sicer.

LG LCD monitor 22" L222WS
SAMSUNG LCD monitor 22" 225BW
PHILIPS LCD monitor 22" 220WS8FS

Ali mogoče kdo tudi ve kakšna je razlika med LG model 22" L222WS, 22" L225WT ter 22" L226WTQ

Hvala za pomoč

P.S. Če je kdo mišljenja, da je kaj drugega boljši nakup bom tudi vesel njegovega odgovora a v meji do max 320€.

El Nino ::

LP

Jaz imam doma zdaj že 4 mesce Samsung 226BW pa mi služi 100% in ga ne dam za noben denar:)
KLIK
še en klik
pa še en klik
tle maš pa vse žive večje samsungove monitorje zbrane na kupu

Sem pa videl, da te zanima samsung 225bw pa maš tle klik do debate o izbiri med 225bw pa 226bw

Aja, glede lg-jev pa ne vem, LG 222ws mi ga sploh ni dobilo v googlu, med 226wtq in 225wt pa (nisem ne vem kakšen expert, ampak nekaj se spoznam na to robo) sem opazil le, da 226wtq ma odzivni čas 2ms, 225wt pa 5ms..... ampak jaz ti še vedno priporočam samsunga:8)

LP
luka

Rozy ::

ODLIČNO...POHVALNO...lukapawlinac - če bi si ljudje vedno tako hitro in ažurno pomagali bi bilo fenomenalno...hvala

A zanima me še ena stvar

1. Zakaj nobene debate na temo PHILIPS. Sicer sem že nekaj časa iz tega a včasih je bil PHILIPS ZAKON med televizorji, kako je sedaj ne vem - Ima kdo mogoče kakšne izkušnje s tem modelom 220WS8 - ali je mogoče kdo na netu našel kakšen test ali review.
2. Kot je že nekdo napisal da 80% ljudi ne ve kaj je panel... evo jaz sem že eden izmed 80% - torej kaj je to?

Hvala

P.S. Ko sem gledal v ROLAN-u in primerjal barve ter sliko je imel LG dosti boljšo sliko kot SAMSUNG - a ne vem točno katere modele sem primerjal - bom preveril še enkrat ter kao "poznavalci" so mi rekli, da ko je priključenih več monitorjev na isti izvor je primerjanje slike nemogoče - ali to res drži?

Modri dirkač ::

TV je TV, PC monitor je pa PC monitor ...
Everybody lies!

El Nino ::

LP

@Rozy: hvala za kompliment
@Modri dirkač: res je. Ne moreš ti primerjat TVjev in monitorjev ker je to čisto nekaj drugega

v bistvu tudi jaz ne bi vedel, kaj to panel je, predvidevam pa glede na moje skopo znanje o tem, da je to nekaj podobnega matriki, ker nekateri govorijo o aktivni, pasivni, ... .
Iz debate, ki sem ti jo tudi dal na link, sklepam, da je t.i. S - PANEL boljši kot nek A - Panel (oz. nekaj takega) in naj bi začetni modeli samsunga 226bw imel tisto, ki naj bi bila slabša, ampak, naj bi sedaj to porihtali in imajo tile ta novejši ta ta boljši panel.

Kar se tiče philipsov; jaz sem videl en monitor od philipsa, ki ga ima moj prijatelj. Je sicer 19'', slika ni slaba, vendar ni primerljiva s samsungom, pa tudi z lg-jem, ki sem si ga tudi ogledal, ko sem sam nabavljal monitor. Sem se ravno tako odločal med 226bw pa med lg-jem (mislim da je bil) 226wtq in mi je bil tudi precej všeč in je bila dilema kar precejšnja, ker sta bili sliki skoraj enakovredni, vendar pa sem vzel samsunga ker mi je bil vizuelno bolj lep. Nakupa pa prav nič ne obžalujem. Nanj imam priklopljen tudi zunanji tv tuner od leadteka (tv pro II) in je slika fenomenalna.

Kar se tiče primerjanja slike z istega izvora na več monitorjih pa res ne bi vedel. Ne vem pa zakaj bi bila slika slabša... ali pač?

No, vsekakor pa Rozy če te kaj zanima pa sem itak večkrat dnevno an tem forumu tako da kar vprašaj.

lp

waineck ::

LG M228WA ,340€ (sicer več kot imaš max. napisano) z TV tunerjem in dosti vhodi,kontrast 3000:1 in odzivni čas 5ms (sam sem zelo zadovoljen).
Drugače pa med naštetimi LG 226WTQ ker (če pogledamo osnovne stvari):
-ima vidni kot 170°/170° , samsung in philips 160°/160°
-ima odzivni čas 2ms , ostala 5ms
-ima kontrast 3000:1, philips 1000:1, samsung 700:1
-Lg in philips imata svetilnost 300cd/m2 , samsung 280cd/m2 in žre največ energije (70w) ,ostala 45w
-in še najceneši je (če ne gledamo LG 222WS IN 225WT)

Philips in Samsung imata sicer notranji napajalnik vendar to ni bistvena prednost če gledamo na sliko. Lahko bi še našteval,da tehta samsung 6,9kg ostala imata namreč 5,6kg vendar to zopet nima veze z sliko monitorja.Bolj podrobno se nisem spuščal ker meni zadostujejo tele informacije.

Tomay ::

Ne pozabite na hp-ja w2207. Je nastavljiv po višini ima usb in glanz zaslon. 226bw ima mat. Na mat zaslonu imaš manj refleksij, kot na glanz so pa zato na slednjem barve lepše. Cena je podona.
Voodoo 4Ever

rebro ::

Jaz glede nakupa LG monitorjev namesto Samsungovih nisem preveč nasproten.
Kvaliteta je pri obeh podobna, garancija je ista, so pa LG-ji malce cenejši. Glede nakupa različnih modelov (LG): 222WS je najcenejši - ima kontrast 1000:1, 5ms
225WT - kontrast 3000:1, 5ms
226WTQ - kontrast 3000:1, 2ms
ostalo je vse enako, le malce razlike okoli zunanjega designa. Glede slike vseh 3eh mislim, da ni velike razlike med njimi.

Pač odvisno, koliko si pripravljen dat.

Uporana povezava:
http://www.ceneje.si/search.aspx?strSea...

tu najdeš za iste monitorje cene iz večih slovenskih trgovin, pa še ažurno je kar dovolj.

rebro ::

Jaz sem prav tako nameraval kupiti 22ko, pa sem se zadnji hip premislil in vzel 20ko Samsunga model: SM204B, ki ima večjo resolucijo (1600x1200), pa še obračat se da zaslon.
Sem kar zadovoljen z njim.

rebro ::

PA ŠE:

Osebno mislim, da je škoda, da ne prodajajo 22' in 24' formata 4:3, ker je zame ta format dosti bolj uporaben, vsaj če se da monitor obračat na 3:4. Tako obrnjenega imaš za delo(word, ekscel, internet, drugo...), 4:3 pa imaš za pogledat kak film...

Rozy ::

Res hvala vsem za nasvet... odločitev je sedaj mislim, da kristalno jasna in sicer LG 22" L226WTQ, predvsem zaradi odzivnega časa, kontrasta ter svetilnosti.

Thnx

P.S. Grem si še definitno ogledat to v živo in primerjat, saj številkam ne verjamem dokler ne vidim na lastne oči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Rozy ()

djordjevic ::

Mam 226-ko že pol leta, S panel. Z zadevo sem zadovoljen, sem pa malo skeptičen do tistega 3000:1 kontrasta od LG-jev. Te številke firme itak objavljajo samo, da se produkti zdijo bolj flashy, s pravo vrednostjo pa imajo bolj malo veze. Za mojega tudi obljubljajo 3000:1 (dinamičnega kontrasta), ta pravega pa ima samo 1000. In pol se človek vpraša, čemu sploh višje številke, če ne samo zato da se mečejo ven pred konkurenco. Hehe, moj clio ma tudi 220 na števcu, pa jih nekak ne doseže. :)

Antares88 ::

Moje mnenje: vzemi L226WTQ. Lepa slika za dost malo dnarja.

Modri dirkač ::

Al je grd ko smrt.:D

Ne vem no, Samsung ipak zgleda mal lepš ...
Everybody lies!

budili ::

Men je Ok, na Samsungu se vsak prst pozna
se en plus za LGja je visina ekrana, malce visja od 226

mi lahko kdo razlozi, ce kupim pri mimovrste ali drugi trgovini in dobim mrtev pixel, lahko zahtevam menjavo?
Katera trgovina bi glede tega bila najbolj prijazna?
vse naflikajo te zakonske scene gor, po vsej verjetnosti ne gre gladko tale menjava ali kako?

ok ce je nekje izven 90% vidnega obmocja na robu, bi se prenesel

Ce ze gre $ naj bo vsaj prvi dan izpraven...:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri 22" LCD monitor kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14018546 (7029) ST-777
»

kateri 22" lcd monitor? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35849623 (21268) silo
»

pomoč pri nadgradnji grafične..slika kot se šika;)

Oddelek: Zvok in slika
61155 (1054) xEdoSsS
»

Nujno - primerjava 2 lcd 22" monitorjev samsung (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10611302 (7786) TuRBo_1
»

Kupujem LCD WIDE 22" nagibam se med: LCD LG L226WTQ in Samsung SyncMaster 226BW

Oddelek: Kaj kupiti
91555 (1269) Zheegec

Več podobnih tem