» »

Končno jim je prišlo

Končno jim je prišlo

«
1
2

cekr ::

Nova razporeditev


Kar 16 let smo potrebovali, da se je začelo končno nekaj dogajat na zelo pomembnem področju.
Škoda, ker smo izgubili toliko let.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

OmegaBlue ::

Samo spreminjanje in nove predlagane spremembe so popolna bedarija. kaj je narobe z dostopanjem do € znaka preko alt gr + e? Resnično dvomim da v naši preljubi zakotni vasici od države večkrat pišemo € kot pa ć in đ.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

mihec87 ::

Ok to da bi € znak dali nekam drugam to bi se slo da pa bojo se druge stvari prestavli npr. / se mi pa ne zdi...Sploh pa naj pustijo tak ko je itq tist ko ga rabi ve kje je pa se je navadu..tist k ga pa ne uporablja dost ga bo pa tako ali tako iskal..

jype ::

/ pa | morata biti na voljo v prvem nivoju (brez kakršnihkoli modifierjev)!

GrimReaper ::

Jest sm si naredu svoj razpored, spremenjen SLO, v končni fazi bolj podoben US, ker mam G11 tipkovnico. Se je pa težko navadit, še po dveh mescih se včasih zmotim, sam ko ne tipkam tolk je vseen bol da se osvetljene tipke skladajo z razporedom, kot pa da bi dajal nalepke gor.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

dukenukem ::

ma te črke prestavljat je ena bedarija ,a nimajo druzga dela kot take bedarije,pa še zmotiš se pol,k si navajen, kje so črke,pustijo naj tko kot je ;)

cnZz ::

cekr mi razlozis kaj je tukaj "koncno jim je prislo"?
ker če mene vprašaš je to ena bedarija neki spreminjat kar poznamo ze 15 let
kaj ti bo bolje pisati če boš imel ž eno tipko bolj levo? pa da bos imel prav tipko za € in ne kombinacije tipk? pa še z poševnico neki drkajo ampak tam sem nehal brati...
popolna bedarija če se vpraša mene
AMD X2 64 5000+@2800 | ASUS M2N-SLI Deluxe |
OCZ XTC Cooler 2gb DDR2 800mhz | ASUS EAX1950Pro 256mb |

jan01 ::

Naj kar zamenjajo na angleško tipkovnico, pa naj raje slovenisti č, š ž zamenjajo kako s x, y, q, w...

OmegaBlue ::

In točno tako razmišljanje privede do glupih sprememb. q, w in y pa seveda nihče ne uprablja, ane?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

jype ::

žžž.slo-tech.com se sliši prima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

steev ::

Če je pa potem slovenska tipkovnica. Jao, bedarije.

"In ja kdo potrebuje Ć. Sam čefurji. Kr nej majo svoje tipkovnice, mi slovenci bomo mel slovensko tipkovnico."

Pa da ne bo pomote, sam ć uporabljam v priimku.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Tilen007 ::

"In ja kdo potrebuje Ć. Sam čefurji. Kr nej majo svoje tipkovnice, mi slovenci bomo mel slovensko tipkovnico."

Očitno bi eni bli zelo zadovoljni če bi dodali eno tipko, ki bi napisala 'čefur', da ne bi blo treba to tipkat...bedak. :\ :\

jype ::

Najbolje kar J, ki je na spectrumih napisala LOAD.

Zdaj boš pač napisal

Čefuranez Čefuranša :)

Ziga Dolhar ::

Konzervativci!

>:D
https://dolhar.si/

cekr ::

To temo sem začel samo zato, da prikažem, kako hitro nekaterim pride. To bi morali rešit takoj leta 1991 ali pa že prej in to brez prerekanja in brez nekih hudih znanstvenih ekspertiz. Samo nemško tipkovnico bi se vzelo, namesto umlautov pa dalo čšž. Vse ostalo bi pustili pri miru. Samo pri nas je potrebno vedno izumljat toplo vodo. Nemški standardi so za nas namreč preslabi. Hm? To ne velja samo pri tipkovnici.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

amigo_no1 ::

SIST izumlja toplo vodo. Očitno nimajo nič bolj pametnega za početi.

Dvorak keyboard anyone :D ?

Azrael ::

Tole z YU znaki bo kaže še naprej po JUS (Još Uvjek Slabo).

Nekako imam občutek, da se bo ponovila še enkrat ista zmeda, kot takoj na začetku YU PC scene, ko je vsak strokovnjak vlekel na svoje in hvalil ter razvijal svoj razpored, če je pa do nekega dogovora slučajno prišlo, se je izkazalo, da je to dogovor s figo v žepu.

Kolikor toliko se je uredilo z Win95, sedaj pa je kaže spet čas za novo zbrko. Mekani ć in đ se res rabita redko, ampak " prestaviti z 2, mi je milo rečeno čudno.
Nekoč je bil Slo-tech.

opeter ::

Ja, najboljshe bo, kot je zhe nekdo zgoraj napisal, da se v celoti odstranijo shumniki iz slovenskega jezika, torej š, č, ž... ostalo )ć, đ) pa za nas (nechefurje) itak ni pomembno. >:D

jype ::

jeje997> Dvorak keyboard anyone ?

Napiše se Dvořak. Saj to imaš na obstoječi slovenski tipkovnici (alt-gr+2, r).

blblb ::

Ja ce isces ceskega skladatelja:

link

ce pa isces cloveka po katerem je poimenovana razporeditev tipk po tipkovnici je pa to:

link

:)

lp, blblb

roli ::

OMG!
kake bedarije se bodo še spomnili. Sedajšnjemu razpredu tipk ne manjka čisto nič! Ne pa včasih vidim kako čudno tipkovnico z majhno tipko enter, pa še manjšim backspaceom..... Tako kot je sedaj je meni čisto OK. Tipk kot so Đ, in Ć tako ali tako nikoli ne rabim in me njihova pozicija sploh ne briga. Znak € je sedaj na precej logičnem mestu. Nem islim se privajati na nek deseti standard, ki bo spet glup (kot vedno). Drugače pa znak / se vedno dobi iz numpada (vsaj pri meni je numpad najbolj pogost del za pisanje številk, zvezdic, poševnic, minusov...). Pri prenosnikih je malo drugače samo se potrpi.
http://www.r00li.com

opeter ::

kake bedarije se bodo še spomnili. Sedajšnjemu razpredu tipk ne manjka čisto nič! Ne pa včasih vidim kako čudno tipkovnico z majhno tipko enter, pa še manjšim backspaceom..... Tako kot je sedaj je meni čisto OK


Nihče te ni vprašal za tvoje mnenje. >:D
Novi standard bo takšen kakršnega bodo velegospodiči sprejeli. Ali se boš privadil ali ne, pa je problem vsakega posameznika.

Najboljše bi bilo, če bi imeli v vseh državah "samosvoj" standard.
Jaz bi šel v take ekstreme, da bi recimo Prekmurcem dodatno dal sledeče tipke (torej brez preklopa jezik ipd.): ü, á, ö itn. seveda poleg slovenskih šumnikov >:D

Za vsako regijo bi iznašel posebno razvrščanje. Tako bi na fakultetah takoj opazili, kdo je iz Ljubljanske okolice, kdo iz Primorkske, kdo iz Štajerske ipd. >:D

Matheeew ::

Komentar iz novic:

"Sicer se mi pa spremembe zdijo na mestu. Sam ć in đ res redko uporabljam....kvečjemu v zajebanciji.

No, za tiste (in posameznike in podjetja), ki imajo veliko stikov s preostalim balkanom, je malo drugače. Sicer bi pa bile (glede na novico) itak na voljo obe varianti."

Res ne vem zakaj tok hude krvi...vsak bo imel svoje.

nonenone ::

jaz imam tako razporeditev že sedaj na tipkovnici, ne vem kaj je tu novega?, logitech ultra flat je, lp

šernk ::

Za vsako regijo bi iznašel posebno razvrščanje. Tako bi na fakultetah takoj opazili, kdo je iz Ljubljanske okolice, kdo iz Primorkske, kdo iz Štajerske ipd.

jaz bom nosil kar svojo tipkovnico potem s sabo>:D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Mavrik ::

Res ne vem zakaj tok hude krvi...vsak bo imel svoje.


Zato, ker fragmentiramo že tako zelo majhen trg. Je kdo probal dobit kako naturalko z "jugoslovanskim" razporedom? Da ne govorim o svinjsko visokih cenah takih primerkih v malih serijah. Ti pa bi zdaj šao to še bolj drobit.

Pa je sploh že dal kako normalno utemeljitev zakaj zaboga je potrebno sploh to spreminjat? Ali je "sovražim južnjake, ne bom mel njihovih črk tu" dovolj?
The truth is rarely pure and never simple.

Azrael ::

V času C64 in Mavrice smo že imeli kup razporedov šumnikov, jasno vsak drugačen in nobedenb po JUS, saj je bil ta najbolj zanič standard (po besedah razvijalcev). Ko je prišel PC, je spet vsaka štacuna imela svoj razpored ali vsaj programček za YU znake.

Saj je delalo brez težav, dokler nisi s tako narejenim dokumentom prišel na drug računalnik kjer je kraljeval drug program za YU znake in se je namesto šumnikov narisalo kaj drugega. Seveda se je v navezi z Win 3.x dalo stvar še dodatno popoprati, če je bilo v DOSu premalo zmede.

Z Win95 se je končno naredilo red, sedaj pa spet od začetka. Kaj vem, mogoče je kdo opazil, da SLO tipkovnice na PCju nikoli nismo imeli in uporabljamo že ves čas CRO in je to treba spremeniti?

Glede €, kaj pa še manj kot leto nazaj, ko je bilo namesto 2 tipk potrebno pritisniti kar 4 za SIT?
Nekoč je bil Slo-tech.

opeter ::

Glede €, kaj pa še manj kot leto nazaj, ko je bilo namesto 2 tipk potrebno pritisniti kar 4 za SIT?

Shift + s, i, t?

Azrael ::

Da.

Za SIT: Shift + s, i, t
ali celo 5 tipk: Caps lock, s, i, t, Caps lock
Za €: Alt gr+ e
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

opeter ::

Nekoč (za boni) smo sicer pisali SLT, SIT je cca. 8-9 let. Oziroma zdaj ne več, saj imamo €.

EDIT: če se še kdo spominja...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Azrael ::

Saj je v bistvu ista finta vsakič je treba stisniti Shift + tri znake; tako za SIT ali kot se je hitro izkazalo neprimeren SLT (SI je Slovenija, SL je Sierra Leone).

Še bolj bizaren način je tipkanje znakov čez Alt (ne Alt gr) in numerično tipkovnico, tako je za SIT treba pritisniti :

Alt + 8, 3 ; Alt +7, 3 ; Alt+8, 4

skupaj 9 tipk...
Nekoč je bil Slo-tech.

bosta92 ::

to menjanje črk se mi zdi totalna bedarija...jst imam rad tako razopreditev, kot je sedaj:)

MrStein ::

Sedajšnjemu razpredu tipk ne manjka čisto nič!

Seveda manjka.
Ali pa trdiš, da je umlaut tak zelo pomemben, pomembnejši od vsega ostalega, da je kar dvakrat na slovenski tipkovnici ?

(tehnično sicer to ni "manjka" , ampak "preveč", če smo dlakocepski)

Kot sem že pri novici napisal (ki se je ravznel v flame war), bi spremenil :
- tipka zgoraj levo : ~ in ` (ker ta znaka rabimo, ne ne smrtno. pač normalno folk to tu in tam rabi). Posebej v igrah je ta tipka pomembna.
Njena stara funkcija pa je kot sem že rekel itak povojena na AltGr ? in + (zgoraj desno)
- AltGr 1 in 7 bi spremenil v "mrtve" tipke ker:
-- tilda in grave sta zdaj dostopne na prvi levi tipki (glej prejšnjo točko)
-- končno imamo kompleten sem ostrivcev, krativcev, tild itd lahko praktično vse evropske jezike tipkaš, brez potrebe po kakem karakter map in podobno


Omenjene spremebembe nekaj prinesejejo (enim več, drugim manj), "odnesejo" oziroma "stanejo" pa skoraj nič. Tilda in grave se tipka preprosteje, umlaut itak rabi kombinacijo tipk, ono kvako itak noben nikoli ni uporabljal. Na tipkovnici sami pa se spremeni le napis na eni tipki (v napis, ki ga itak na velko na US razporedu uporabljajo).

Potem bi še dodal ano AltGr kombinacijo za znak 'mikro' (µ), ker :
- nemška tipkovnica ga ima
- lažje bo natipkat µTorrent ;-)

Za ć in đ mi je osebno vseeno, nimam pa nič proti, če ju kam premaknejo. Glede programerskih tipk, programiram "od rojstva", s slovenskim razporedom in mi je čist kul. Edino včasih pogrešam, ctrl-] (escape v telnetu), ki na slo tipkovnici včasih prime, včasih ne.

Pa zapomnite si to dvoje :
- razpored je osebna preferenca. Če tebi ni všeč isto kot Francu, pač uporabljaj drugo.
- če bi kdo rad ostal na stari razporeditvi, lahko kupi tako tipkovnico. Ali pa (radikalno!!!) preprosto dalje uporablja tipkovnico, ki jo že ima pod prsti ...

opeter:
Jaz bi šel v take ekstreme, da bi recimo Prekmurcem dodatno dal sledeče tipke (torej brez preklopa jezik ipd.): ü, á, ö itn. seveda poleg slovenskih šumnikov

To že danes lahko preprosto tipkaš na slo tipkovnici : ü, á,ö ő ...
(in upam, da na novi tudi)

Mavrik :
Pa je sploh že dal kako normalno utemeljitev zakaj zaboga je potrebno sploh to spreminjat? Ali je "sovražim južnjake, ne bom mel njihovih črk tu" dovolj?

Piše v linkani novici. Res.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Manu ::

Meni ta nova razporeditev tipk, ki je predlagana, odgovarja.

Tipki ć in đ nikoli ne uporabljam in sem za to, da se nadomestita z drugimi bolj uporabljenimi znaki.

Sem prepričan, da se ne bo težko navadit na novi razpored na tipkovnici.

mtosev ::

Jaz mam rad trenutno razporeditev.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

GrimReaper ::

Moram rečt da ni lahko sestavit svojega layouta.
Sam sem sestavil takega in sem tako tipkovnico tut že dobil:


Ampak je bil dost slabo premišljen.
Očitno sem že zlo navajen SLO razporeda, tko da se je težko navadit na drugačno mesto črke Š. Na Y in Z sem se pa že skoraj navadil.
Mesto apostrofa na Shift+6 sem totalno falil, ker se nisem zavedal kako veliko se ga rabi, mislim da je na mestu desno od 0 še najbolje.
Potem vprašaj na prvem nivoju je tut brezveze, enako oklepaja. Pa itak se ne morm navadit da imam oklepaja na prvem nivoju, če ne pomislim mi gre roka na Shift in 8+9.
Za evro in afno se pa tut še motim in pritiskam AltGr+E in V.

Tko da zaenkrat imam tako zamišljeno:


Je kombinacija US in SLO, kar mislim da je še najboljše, da se ni treba preveč navajat.
Prvo kar sem nardil je da sem dal Š nazaj na mesto desno od P, že ko tole pišem, vidim da se veliko motim in mi daje levi oklepaj.
Mesto Ž ni tolk problematično, je lahko komot zraven Č, prej mehkega Č-ja itak nisem uporabljal.
Treh tipk desno od M seveda ne gre spreminjat, ker jih že preveč poznam, enako tipke desno od levega Shifta.
Znaki nad številkami so lahko povečini tako kot pri US razporedu, oz. SLO tut ni dost drugačen.
Apostrof je pri SLO razporedu na dobrem mestu, edino mislim da se lahko vprašaj in narekovaj zamenjata, ker sta potem lepo klicaj in vprašaj skupaj, pa apostrof in narekovaj na eni tipki kot je to pri US.
Strešice nad 6 kot je pri US, nisem nikol rabil, vem pa da sem od SLO razporeda večkrat rabil znak za stopinjo, ampak tam je blo tako da se je prikazal šele ko si zatem vtipkal črko.
Drugih znakov tretjega nivoja SLO razporeda nisem nikol rabil, tko da samo pogršajo izgled tipkovnice.
Znak = na prvem nivoju tako kot pri US je dosti boljše kot pri SLO, ker se v Excelu veliko rabi.
Znaka \/ na isti tipki sta pa pomoje tut ok, desnega imaš pa tut na numpadu, da ni treba pritiskat Shifta.
Prav tako evro in afna na isti tipki.

Če ima še kdo kak predlog pa kar.

Me bo pa seveda drago koštalo še enkrat dotiskat, 7$ je ena tipka, 13 jih je pa za zamenjat.
Sam to se bom probal zmenit za bolj normalno ceno, ker me ceneje pride - 80$, če vse tipke še enkrat naročim.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

GrimReaper ::

OK, dobro je, mi je dal poseben link kjer lahko naročim za samo 1$ na tipko.
Za spremenit pa mislim da ne bo nič več, edino kar se bo treba privadit je mesto € (ravno zdej sem bil pripravljen da pritisnem s prstoma na AltGr in E) in @.
Oklepaji in mesto Š so pa očitno tut že tolk zasidrani v možgane kot sam QWERTY razpored. Y in Z ni take panike, drugače sem porajtal da sta oba položaja enakovredna (sicer oba dost nerodna), včasih se mi zdi da je lažje pritisnit Y zgoraj, včasih pa spodaj.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

cekr ::

Najceneje je, da kupiš nemško tipkovnico. Umlaute pa zamenjaš z ČŠŽ in si rešen. To je najcenejša in najboljša lokalizacija.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

RejZoR ::

Sploh ne vem zakaj morjo neki drek mešat. Jezst tipkam slepo in brez postavitve rok na specifičen segment tipk (kot delajo eni, ki tipkajo slepo). Enostavno vem kje na površini tipkovnice se nahajajo. In zdej bojo vse razfukal, da še tipkat ne bom znal. Kr neki.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Looooooka ::

Torej moram pazit na tipkovnico.
Ma ščćžđ.
Ko bom pa € znak rabil pisat tako pogosto, da me bo alt gr oviral pri produktivnosti bo pa lep dan, ker bom očitno metal okoli veliko denarja :P
Namesto € bi rajsi videl / ali pa naj đ in ć zamenjajo z { in }. € je ob trenutni stabilnosti v evropi potencialna bedarija.

So jo pa ocitno skopirali z nemskih qwertz tipkovnic.
Torej spet kopiramo od nasih gospodarjev. WUHU!

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

A je sploh mogoče kakšno true-slo tipkovnico kupit, ali so še vedno vse samo ex-yu?

O.

WarpedGone ::

Das Keyboard



I need no stinky letters ...
Zbogom in hvala za vse ribe

tx-z ::

tx-z

ender ::

Ni problemov z razporeditvijo :)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

cekr ::

Okapi je izjavil:

A je sploh mogoče kakšno true-slo tipkovnico kupit, ali so še vedno vse samo ex-yu?

O.


Koliko vem, so pognali 300k€ za ekspertizo.
Potem pa vse tiho je bilo.

Če že čečkajo po prenosnikih, bi lahko uporabili ta razpored.
Ne vem, če je MS, ki je sodeloval pri novi razporeditivi, sploh izdal to novo razporeditev.

Sedaj je od tega že več kot 5 let. Odziva pa nobenega.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Okapi ::

Skratka, en klasičen primer metanja denarja skozi okno - na kar s(m)o nekateri že takrat opozarjali.

O.

cekr ::

Okapi je izjavil:

Skratka, en klasičen primer metanja denarja skozi okno - na kar s(m)o nekateri že takrat opozarjali.

O.




A si v tej državi presenečen?

Sploh ne vem, kaj je blo treba toliko razpravljat o našem razporedu.
Če bi samo vzeli nemškega QUERTZ, mu zamenjali umlaute s ŠČŽ in vojla.
Samo mi smo nadnarod in je vedno potrebno odkrivati toplo vodo.

Lani sem ob nakupu dražje tipkovnice tako popenil, da od takrat kupujem samo še nemški razpored.
Daš 120€ za tipkovnico potem ti pa neke naše krace narišejo gor. Še slabše, barva je tako temna, da se moraš prav potrudit, da sploh kaj vidiš. Ni problem ŠČŽ. Te imaš v krvi. Problem so razni znaki, ki jih rabiš 1-2 na leto.Meni sicer ni problem, se že potrudim. Sem pa dal tipkovnico tajnici, je pa norela. Tako da sem ji potem kupil kar navadno za 10€, ki ima seveda naše znake vpisane kot edine.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Manu ::

cekr je izjavil:

Koliko vem, so pognali 300k€ za ekspertizo.
Potem pa vse tiho je bilo.

Če že čečkajo po prenosnikih, bi lahko uporabili ta razpored.
Ne vem, če je MS, ki je sodeloval pri novi razporeditivi, sploh izdal to novo razporeditev.

Sedaj je od tega že več kot 5 let. Odziva pa nobenega.


Kolikor se spomnim iz novic so standard postavili, a ni obvezen. Tako so se odločili, ker je bilo preveč viharno s strani uporabnikov...
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

zavajon ::

Pa odmislimo težave ob privajanju na novo tipkovnico.
Še dandanes nimajo vsi prenosniki na našem trgu YU tipkovnice, ki jo uporablja trg cca 20 mio. Če bodo naredili SLO tipkovnico, me prav zanima, koliko proizvajalcem se bo dalo delati verzijo za 2 mio trg. Skratka, to gotovo ne bo prineslo nobene koristi, ker YU tipkovnica vsebuje vse slovenske znake, bo pa zmanjšalo ponudbo prenosnikov. Pa razumi, kdor more...

gendale ::

brezveze komplicirat, pač namesto € napišeš e

itak vsak ve kaj misliš
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Hammer ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenska tipkovnica?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7927993 (4116) forplan
»

Potrjen nov standard slovenske tipkovnice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
17628711 (17112) Phantomeye
»

Nov simbol za rupijo ali kako dolgo traja vključitev znaka v Unicode (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5022270 (21085) ahac
»

Se obetajo spremembe na slovenski tipkovnici? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
19624071 (19459) madmitch
»

Nov slovenski razpored na tipkovnicah (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Novice / --Nerazporejeno--
47135151 (23398) Okapi

Več podobnih tem