» »

Kvazi Članek: "Hekanje" Amino 103

Kvazi Članek: "Hekanje" Amino 103

1 2
3
4

ZGI ::

No, bi bil pripravljen delit ta program z nami? =)

Sliši se malo socialno, ampak če bo stvar delovala se bi dalo zmenit za kakšno donacijo.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

Bakerman ::

jaz mam tud eno vprašanje. Tale tvoj program, koliko kanal pa lahko prenaša ? si lahko nastaviš poljubno število kanalov, ali vse poteka prek enega ?

shock ::

No na hitro sem spisal en majhen programček za windows mašine (Win XP). Na spodnjem naslovu boste našli Windowsov client mojga programčka, kjer spreminja unicast promet v multicast. Naslednji parametri pomenijo sledeče
- Server: IP naslov in port do mojga serverja kjer spreminjam multicast promet v unicast (TCP) promet.
- Source: Multicast source naslov multicast programa, ki ga želim zajeti na server side (239.1.1.115 -> RTVSLO 1)
- Destination: Na kateri naslov želimo pošiljati video promet, ali naj bo to multicast naslov (kot npr. 239.x.x.x) ali unicast naslov. V mojem primeru sem si naštimal unicast naslov do mojga PC-ja (192.168.2.160).

Program je zanalašč spisan tako, da po določenem številu prenesenih paketov prekine povezavo s serverjem. Trenutno na serverju je omogočena samo ena povezava naenkrat -> samo 10 Mb uploada imam, skratka kdo prvi pride prvi melje.

Klik

ZGI ::

hvala lepa za tvoj trud, samo bi mi bolje prišel v poštev tale programček za linux, ker imam "server" oz. router, na ubuntu distribuciji.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

habermas ::

Sledil sem navodilom OmegaBlue in sem se uspešno logiral v Aminota in naredil spremembe, potem sem pa nazaj nastavil da bi Amino zopet deloval na TV pa se noče povezat.

Sumim, da sem vpisal kak napačen podatek (sedaj imam v config.txt isto kot je v prvotnem postu na slikcah).

A mi lahko kdo prosim pošlje/skopira aktualen config.txt za zadnji firmware, ki je 2.0.14. Sem na Siolu...

Če pa se da to še kako drugače rešit bom pa tudi vesel nasvetov in predlogov!

Hvala v naprej!

vlukac ::

Mene pa zanima, kako bi Aminotu 110 vstavil zadnjo playlisto za SiolTV? V Amino se brez problema logiram s telnetom (root:root2root). Mogoče ima kdo datoteko za playlisto, namreč stvar se ne posobalja več s strani Siola. Zdaj nimam vseh programov gor - najbolj je problem z Boomerang-om. Hvala za vaš trud in odgovor.

vlukac ::

A res nobeden nima te index.html datoteke, ki jo pobere dol Amino na http://sioltv.tv.siol/tve. Jaz bi si rad vnesel dodatne kanale, ki jih zdaj ne morem gledati.

mikie ::

Tudi jaz imam težavo z Amino 110. Po spremembah opisanih na prvi strani se mi amino ne zažene več. Loading se ponavlja v krogu, ip naslova ne pridobi. Do koraka, ko naj bi usvaril datoteko index.html je delal na IP naslovu, ki sem mu ga določil (192.168.1.15), sedaj pa na routerju vidim, da dobiva naslov 192.168.1.12, kot ga je pred nastavitvijo DHCP="N". Preko telneta se ne morem povezati nanj.
Kaj še lahko naredim?

vlukac ::

V Amino se da priti tudi z navadno USB tipkovnico. Geslo je leaves, geslo za spreminjanje v menijih pa snake. V config menu prideš z tipkama ALT + M.
Upam, da sem vam kaj pomagal. Še vedno pa nisem uspel rešiti svojega problema, ki je opisan dva posta višje.

Ima kdo kakšno rešitev?

Vinko

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vlukac ()

mikie ::

Kakšna ideja, kako ga naj na novo flash-am in kje naj najdem firmware?

vlukac ::

A ti rabiš nastavitve za AMINO na SIOLTV?

A si probal priti v config menu, kot sem prej opisal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vlukac ()

mikie ::

Ja...amino je od Siol-a. Ip naslova mi ne pridobi, preko tipkovnice ni efekta...

mitfif ::

@mikie

Moraš odpreti Amino in ga povezati preko RS232 kabla z računalnikom:

serial cable:

J7 connector on the Aminet 110:
PIN 1 (square) - VCC
PIN 2 - TX
PIN 3 - RX
PIN 4 - GROUND

PC serial port DB9 connector:
PIN 2- RX
PIN 3 - TX
PIN 5 - GROUND

1. Jumper (short) pins 4,6 on the PC side
2. Jumper (short) pins 7,8 on the PC side
3. Build a TTL-RS232 signal level converter between the PC serial port's TX/RX and the Amino's RX/TX, respectively. This simple one worked beautifully for me
http://www.sparkfun.com/datasheets/Prot...
4. Connect at 115200,N,8,1.

Ko povežeš z kablom, odpreš Hyperterminal in izbereš comport. Amino daš v elektriko in takoj na začetku pritisneš enter. Nato napišeš bootos aminet.img in zadeva se zboota. Ko se zboota se logiraš na njega (moraš poznati geslo) in v mapi /mnt/nv moraš ustvariti datoteko z imenom !poweron. V njo napišeš bootos aminet.img in shraniš. Potem bi moralo biti v redu (z moje strani večkrat sprobano).

stream_on ::

Živjo,
Dobil sem idejo da bi aminota uporabil za streaming iz serverja kjerkoli iz interneta .
Postavil sem linux server z VLC . Tv lahko gledam kjerkoli preko HTTP in računalnika.

V lokalnem omrežju streaming iz serverja na amino dela.

Kako bi aminotu določil da stream pobira iz serverja čez določen port ?

Bi to šlo ?

lpU

shock ::

Prvo govoriš o HTTP in PC pol pa praviš da ti je uspelo streamat (domnevam multicast promet) iz linuxa na Amino? A sem prav razumel?

stream_on ::

Kar je v povezavi z PC in serverjem dela vse.. Rad pa bi PC nadomestil z aminotom...

Stream dela na aminota iz lokalne mreže... UDP...Nastavljam lahko tudi kvaliteto slike kar je tisto kar želim...(razpoložljivost pasovne širine ?) Želja pa je, dabi naredil index datoteko v kateri bi enostavno preklapljal med kanali...

To imam sedaj narejeno preko svoje internet strani...Izbiram kanal, protokol, kodeke...

Na serverju mi deluje tudi RTSP preko Wowza media serverja... Amino naj bi to znal predvajati ...Ali zna dekodirati samo MPEG2... Je kdo že testiral RTSP...

shock ::

Skratka preko RTSP protokola želiš na Aminotu predvajat live kanale? Potem omisli si tak router, ki podpira RTSP proxy, kajti drugače nevem kako ti bo uspelo, edino če RTSP client na Aminu vedno zahteva en in isti udp port za VoD.

habermas ::

Rabim pomoč pr nastavitvah aminota da bo delal na optiki. Rabim torej samo osnovne podatke. Obstaja kakšna dobra duša, ki bi mi povedala default vrednosti v nastavitvenih datotekah da lahko normalno uporabljam TV?

Lahko tudi proti plačilu preko Paypala.

jurek555 ::

@mitfif

Očitno mi ni oddalo prejšnjega posta..
Zanima me, če se da na isti način kot aminet 110 bootat tudi aminet 103? Namreč nekaj sem zašuštral pri konfiguraciji mreže in se mi amino ne poveže več na mrežo. Boota sicer se normalno vendar se ne poveže in ne morem dostopat do njega preko telneta.
Aminota sm odprl in našel en velik konektor (velikost ležišča za sim kartico). Se na to poveže z rs232 kablom? Kakršenkoli nasvet je zelo dobrodošel, v nasprotnem primeru lahko vržem stran aminota.... :(

mitfif ::

jurek555 je izjavil:

@mitfif

Očitno mi ni oddalo prejšnjega posta..
Zanima me, če se da na isti način kot aminet 110 bootat tudi aminet 103? Namreč nekaj sem zašuštral pri konfiguraciji mreže in se mi amino ne poveže več na mrežo. Boota sicer se normalno vendar se ne poveže in ne morem dostopat do njega preko telneta.
Aminota sm odprl in našel en velik konektor (velikost ležišča za sim kartico). Se na to poveže z rs232 kablom? Kakršenkoli nasvet je zelo dobrodošel, v nasprotnem primeru lahko vržem stran aminota.... :(


Seveda lahko, v tem PDF-ju imaš vse opisano in naslikano:
http://support-beta.aminocom.com/ics/su...

jurek555 ::

Hvala! Spročim rezultat.

Matheeew ::

jurek555 je izjavil:


http://support-beta.aminocom.com/ics/su...

Invalid deptID in URL. Please make sure you have the entire, correct URL.

jurek555 ::

Ta link res nekaj čudno deluje, včasih odpre včasih ne. Pojdi na http://support-beta.aminocom.com in v search vpiši "debug" in bo edini zadetek.

Kafka ::

Pozdravljeni hekerji!

Tudi sam sem dobil SIOL-ov AMINO 103, pa sem se malo poigral...

Ustvaril sem index.html, kot je opisano v tem članku, in v njega napisal link do radijske postaje (udp://@239.255.2.19:5002. Stvar seveda ne dela... . Tudi če namesto udp napišem igmp, ne dela. Če vpišem googlovo stran, se nalaga, nalaga... in se ne zgodi nič. Omrežje je siolovo...

Kaj sem storil narobe???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kafka ()

Bakerman ::

Ni se mi zdelo smiselno odpirati nove teme, zato sprašujem kar tukaj. Ali morda ve kakšen je naslov pri T2 s katerega amino dobi playlisto?

milkon ::

Ali mi lahko kdo pomaga?
Ko se logiram v AMINO vidim vse parametre ki bi jih rad spremenil vendar ne vem kako spreminjati.
Kako npr. spremenim IPADDR ali GATEWAY, oziroma kam to vpišem?
Povezan sem s programom PuTTy.
Hvala in lp
MN

iks ::

milkon je izjavil:

Ali mi lahko kdo pomaga?
Ko se logiram v AMINO vidim vse parametre ki bi jih rad spremenil vendar ne vem kako spreminjati.
Kako npr. spremenim IPADDR ali GATEWAY, oziroma kam to vpiĹĄem?
Povezan sem s programom PuTTy.
Hvala in lp
MN


Uporabi VI. Help: http://www.keyxl.com/aaab462/105/VIM-Te...

LP...

milkon ::

Iks
Najlepša hvala za odgovor. Stvar sem nastavil da se poveže na splet in prikaže spletno stran.
Edino kar je potrebno še nastaviti pa ne vem kako, da se stran vidi cela , ne pa samo polovica.
Ali je to tudi mogoče nastaviti v netconig.txt ?

MN

MChip ::

Za vse ki vas zanima če se da Siolov Amino 103 ''shekat'' na T-2 internetnega ponudnika ;)



trenutno vmesnik še ne deluje razern default vmesnik, ki je zraven naložen na samem aminotu ..tako da na tem še delamo

zadeva deluje povsem v lokalni mreži. seveda je potrebno imeti na samem ruterju vklopljen multicast in pa modem ki omogoča pošiljanje multicasta na vseh portih v mojem primeru SVM2 104.

V pozdravni strani se vidi da je bil spremenjen iz siolovega pozdravnega sporočila v naš spremenjen ;) :)

Vse zasluge tudi Botru pri tem največ naredil :)
Laško je zakon

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MChip ()

MChip ::

vlukac je izjavil:

A res nobeden nima te index.html datoteke, ki jo pobere dol Amino na http://sioltv.tv.siol/tve. Jaz bi si rad vnesel dodatne kanale, ki jih zdaj ne morem gledati.

Poskusi kanale sam vnesti ročno v fajlu chnls.txt v isti obliki kot so že notri ...kateri so novi programi si oglej na prvi strani teme!

za pomoč kje najti najnovejšo playlisto : http://sites.google.com/site/multicastt...

seveda pogledaš ip od kalana nevem na primer poptv 17: igmp://239.1.1.74:5000

17 - mesto kanala
in potem naprej isto prepišeš za vsak ip na koncu shraniš! ( IP JE IZMIŠLJEN V MOJEM PRIMERU )

lahko pa seveda tudi kar skopiraš celotno playlisto ( tisti ^M ji na koncu vsake vrstice, ČE se ti pojavijo ne skrbi deluje vseeno ) pri 110ki zadeve ne priporočam še posebej če je amino od t-2 ja včasih rad ''brikne'' oz zmrzne in je potrebno postopek ponovno ponoviti
Laško je zakon

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MChip ()

OmegaBlue ::

@MChip, To da zadeva dela na T-2 je bil point te teme ;)

Drugače pa fajn da se vam še da dajat s tem :D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

MChip ::

@OmegaBlue amm ok se opravičujem če je bil kiks moj post ,ampak koker sm zasledil je bil pričetek teme kako streeam-ati preko enega kanala ter lokalnega ipja iz pcja na stb? ... najberž se je tema razvila še v to smer kako predelati stb da dela na xy internetnemu ponudniku za kar pa nisem prepričan saj zadnje strani nisem prebral...

jah pa neki je treba delat :) čene je prevelik dolgčas doma kadar nimaš res popolnoma nič za počet ;)
Laško je zakon

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MChip ()

trnvpeti ::

in kako mojga 103(siolov) spravim na t-2 v lokalni mrezi?
a lahko navodila prosim

Hanzek ::

Če želim na aminotu psodobiti siolovo playlisto ga je potrebno priklopit na RS232 ali obstaja kakšna možnost da to storim kar
preko mrežnega kabla?

lpt2007 ::

Mene pa zanima če ma mogoče kdo podoben problem kot jaz ko prižgem amino103 se mi postavi na siol radijo in ga predvaja kanala pa ne morem prestaviti (daljinec je brezhiben)?

umexteacher ::

Jaz imam enega viška, a mi lah kdo naredi iz njega kaj uporabnega (bi noter naložu vsaj radio listo al pa opcijo streamanja iz računalnika) pjosm?

Durex ::

Živjo! Za začetek se opravičujem ker obujam staro temo ampak nisem našel nobene druge teme o "odklepanju" aminota. Kupil sem aminet 110 (od kolega) in sem se začel "igrati" z njim da bi videl kaj "vsebuje". Priklopil sem ga na rutar dobil njegov IP in se povezal preko telneta. Seveda user name in password nista bila pravilna. Ok, probam dobiti igmp paketek, da bom lahko dobil .bin file in iz njega kakšno pametno stvar, ampak mi pri wiresharku ne pokaže nobenega igmp paketka da bi bilo poslano iz njegovega IPja. Nisem kaj prav pogledal ali je tudi tukaj prav tako konec poti? Potem probam USB tipkovnico vklopiti v napravo, pridem v management meni vpišem kodo (leaves) in je tudi napačna. Ni druge možnosti kot telnet Brute Force? Če je edina možnost mi predlagate kakšno pw listo?
Hvala za vse odgovore!
Lep pozdrav

4DFX ::

No pa še jaz obujam temo. Moram rečt da sem jo prebral v celoti in razumem, da ne želite objavit gesla.

A vendar mi ena stvar ni jasna. Kje za vraga ste dobili wordliste? Sploh za slovenski jezik!?

Opkow ::

BoterPS2 ::

@MChip: nisva rekla, da tega ne bova delila?

4DFX ::

OK, uspelo kreknit root geslo iz prve strani tega threada, ampak očitno so jih že spet spremenil ker ne prime.

flisko ::

mam enga aminota 110 ki se mi je nekaj časa valjal po polici,pa sem zasledil da se ga da preuredit,da bi delal na t-2 vse kanale,imam naročeno tv na t-2 samo imam čist osnovni paket.Prosim za pomoč

OmegaBlue ::

ne.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

BoterPS2 ::

Načeloma nudim pomoč če je nuja :)

staher ::

Je mogoče kdo pripravljen malo pomagati okoli aminota lahko na zs.

hvala
staher

Pomoč kr žari!
Hvala
staher:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: staher ()

umexteacher ::

se pridružujem zgornjemu postu. In zakaj ne, saj je zadeva kupljena? Tiste, ki jo pa zlorabljajo, naj pa "lovi" T2. Stane jih čas dveh, mogoče treh klikov.

OmegaBlue ::

Ker je poanta tega učenje in ne igrati pijavko.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

staher ::

l.p.
Saj ne bo komercialno naravnal gre za interno uporabo in osebno zadovolstvo!
staher

staher ::

staher je izjavil:

l.p.
Saj ne bo komercialno naravnano, gre za interno uporabo in osebno zadovoljstvo!
staher

sanchy ::

Helo,

js mam tut ta amino 103, bi bla ful vesela pomoči če se ga da kej uporabit.

lp
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105264 (21631) jurre
»

Stream iz pc na stb -t2

Oddelek: Omrežja in internet
356253 (2778) Freaxx
»

IPTV na PC: STB vs. VLC (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Omrežja in internet
483122394 (46594) Looooooka
»

IP Tv

Oddelek: Programska oprema
141334 (1090) Patricks
»

Amino STB in VLC preko lokalne mreze

Oddelek: Omrežja in internet
132905 (2526) Loki

Več podobnih tem