» »

Dostopna točka ali ruter

Dostopna točka ali ruter

erkgheoruugh ::

Brezžični ruter (Netgear 350) imam na čisto drugi strani hiše, glede na mesto kjer najpogosteje uporabljamo wifi
Posledično je tudi hitrost povezave zelo slaba. V povprečju 11-15 Mbps, včasih pade tudi na 6, kar pa je praktično neuporabno.

Glede na to, da imam v dnevnem prostoru še prosto vtičnico za mrežo, sem razmišljal, da bi podaljšal domet s dodatno dostopno točko ali ruterjem.
Zato vas prosim, da predlagate morebitne naprave, ki bi temu služile.
Pogoj pa je, da se jih da pritrdit na steno, da niso predrage (max 50€) in da ne zgledajo preglomazno, glede na to, da bo to na vidnem mestu v stanovanju na steni.

Pa še glede priklopa me zanima ali povežem s sedanjim ruterjem preko navadnega utp kabla ali mora biti crossover povezava.

jest10 ::

TP-Link WR741ND.
Najbolje da bi povezal s kablom, vendar se zna omenjeni router brez problemov povezati skoraj z vsemi routerji preko WDS povezave(brezžično).
(Večina naših trgovin ima slike prejšnje verzije tega routerja, ki je bil grde, škatlaste oblike. Nova verzija, ki jo vsi prodajajo, je bolj kompaktna)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

erkgheoruugh ::

Kot sem napisal, povezava preko kabla ni problem.

Malajlo ::

AP. Ceneje in manj komplikacij.

celebro ::

AP je redko cenejši od usmerjevalnika. Konfiguracija usmerjevalnika ni zahtevna, daš mu IP, ki je drugačen od IP-ja že obstoječega usmerjevalnika in izklopiš DHCP. Na obstoječ usmerjevalnik ga povežeš z navadnim kablom preko LAN, ne WAN porta.

Malajlo ::

Pa so res cenejši... Pa ja morajo bit vsaj 4 UTP luknje dražje! Ok, a vsaj manj štroma pokurijo AP napram routerjem? ;((

erkgheoruugh ::

Tudi jaz sem gledal, da so usmerjevalniki cenejsi, pa se vecja izbira je. Predlagate se kak konkreten model poleg tistega predloga od jesta?

celebro je izjavil:

AP je redko cenejši od usmerjevalnika. Konfiguracija usmerjevalnika ni zahtevna, daš mu IP, ki je drugačen od IP-ja že obstoječega usmerjevalnika in izklopiš DHCP. Na obstoječ usmerjevalnik ga povežeš z navadnim kablom preko LAN, ne WAN porta.

Zakaj je potrebno izklopit DHCP?

Zgodovina sprememb…

Malajlo ::

DHCP izklopiš, če že imaš delujoč DHCP na obstoječem routerju. In/ali če imaš IPje po mašinah fiksne.

erkgheoruugh ::

V bistvu imam oboje. Del promet s fiksnimi ip stevilkami, del ip pasu pa nastavljen na dhcp zaradi naprav, ki imajo tezave s fiksnimi nastavitvami.

Malajlo ::

Kakorkoli, ne moreš imeti dveh DHCP serverjev
[dodano]
V istem subnetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Malajlo ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za pomoč kako povezati modem/router/3 računalnike

Oddelek: Omrežja in internet
3013234 (2580) verto
»

Router TP-Link TL-WR740N kot switch

Oddelek: Omrežja in internet
133261 (2296) SeMiNeSanja
»

strežnik skozi dva ruterja

Oddelek: Omrežja in internet
226328 (5634) Yohan del Sud
»

Omrežje za IP TV

Oddelek: Omrežja in internet
202845 (2188) amigo_no1
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384742 (4261) SasoS

Več podobnih tem