» »

Nakup HI-FI-ja

Nakup HI-FI-ja

Evil ::

Odločam se za nakup hi-fi sistema. V Big Bangu sem gledal zvočnike B&W 602 S3 in reciver Yamaha (nevem točn modela) tisti ki ga imajo v majhni sobici na desni na keterem je priključen sistem zvočnikov Tannoy (če veste model bi bil zelo hvaležen)
Rabim pa še kakšno stran s tako tematiko. (audioreview,ecoustic ze poznam). Kable bom pa vzel Van Den Hul CS 122. Bo ta sistem kul če ga prklučem na PC?

ian wolf ::

B & W in Yamaha bi bila po moje dobra kombinacija, vendar jo OBVEZNO PREIZKUSI. B & W zvočnike imam doma, sicer manjši model vendar s tem nakupom ne moreš zgrešiti. Če si finančno omejen razmisli o Tannoy ali Mission zvočnikih. Yamahe pa so tako ali tako ene izmed najboljših ojačevalcev. Glede strani pa ti priporočam:
www.hifichoice.co.uk
www.whathifi.com
Pa revija whathifi (dobiš jo v boljši trafiki) ima na zadnjih straneh objavljene informacije o testiranih modelih in seveda ocene, ki so po mojem mnenju zelo objektivne.
Želim ti dober nakup !!

Lp !
Errare humanum est...

andrej ::

jaz sem tudi kupo sistem za domac kino pred 2 tednoma. vzel sem mission M71 zvocnike in yamaha receiver in sub. sem razmisljal tudi o b&W ampak sem se kasneje odlicil za cenejso varianto. Na koncu sem ugotovil, da je celo ta sistem skoraj prevec za mojo racunalnisko sobo (cca 4x4). Nikdar nisem zadeve poslusal niti na pol, sub pa je tak pod 1/4. Tannoy zvocnike nisem kupo, ker so prodajalci priporocali mission z yamaho. tannoy bi bli boljsa izbira z marantz receiverji...

jetam ::

Kaj pa je tako posebnega na kablih, ki jih omenjaš, razen da so zelo verjetno dragi kot žafran?

Loki ::

imajo superiorno antimagneticno zascito - manj motenj (oz. nic) zaradi drugih elektricnih naprav.

krucymucy ::

naključje, jest pa glih zvočmike prodajam...
in sicer Mirage 1090i...

jetam ::

Dobri kabli so srebrni ali bakreni OFC kabli. Za razdaljo do 1m morajo imeti presek 2,5mm^2 nad to dolžino pa 4mm^2. Vse ostalo je bulšit in se sliši (če sploh se) samo na visokokvalitetnih sistemih in je eno samo metanje denarja stran.

Evil ::

Jetam... kje dobim te kable in za koliko, rabm pa 2x po 1m in 1x po 1,5m?

Uni kabli stanejo 2,400sit na m, se mi ne zdi velik.

A kdo ve kater reciver je točn una Yamaha!

s katerim kablom povežm zvčno in reciver pa katero banano na zvočno?

pa katera stojala?

Pat_MaGroin ::

andrej: poves malo modele ki si kupil, pa cene?
lp

andrej ::

PIC:
yamaha V420RDS receiver (95k),
4x M71 zvocniki (4x19k)
1x M71c center (1x30k),
yamaha SW45 sub (1x40k).
+ kabli. Vse v big bangu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izdelava zvočnikov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10013512 (1649) gorilla
»

[Hi-Fi] - O zvočnikih (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Zvok in slika
1501187485 (52628) Janac
»

Receiver do max 300 eur

Oddelek: Zvok in slika
333844 (2804) Trancedeejay
»

Domaci kino nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5822494 (21535) Integra-R
»

Vaši DVD/home cinema sistemi

Oddelek: Sedem umetnosti
232382 (2091) Luigi

Več podobnih tem