» »

Vaši DVD/home cinema sistemi

Vaši DVD/home cinema sistemi

Jinxy ::

Dejte napisat, kakšne DVD sisteme (audio in video) imate doma za gledanje DVD-jev, evo najprej moj:

- Pioneer 444K DVD player
- Pioneer VSX-D710 receiver (5x100W, Dolby Digital + DTS)
- sprednja zvočnika B&W 602 S3
- center B&W LCR6
- zadnja zvočnika B&W LM6
- Panasonic 72 cm, 100 Hz flatscreen TV (4:3 format)

DrSergioDJ ::

PC:

17' LG FLATRON:D
PIONEER 115
DTT 2200
SB 5.1


TV:

Philips 82cm 16:9 100Hz (itak da flat)
SONY DAV-S300


upam, da bomo kej kmal menal tale sony player...je presvoh..:(
...

Zgodovina sprememb…

R0K ::

heh, jst pa nimam kaj dosti za napisat :

Toshiba DVD-ROM 12x (oznake nea vem točno) :)
Zvočniki : 80W desktop :O
Philipsove slušalke (DJ style - so ful dobre) :D..


aja, comp mam pa še kr zgledn :

AMD TB 1GHz@1.1GHz :))
256MB :|
Abit KT7a Raid :D
GeForce 2 MX 400:))
LG Flatron 17' 795 Plus :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: R0K ()

BlackHole ::

Rok, poudarek je na home cinema. To kar imaš ti, še zdaleč ni home cinema, žal.
Moj sistem:

Yamaha receiver (DTS,DD)
TV Panasonic 52"
LF, RF - Tannoy mX2
RF, RR - Tannoy m1
center - Mxc
subwoofer - B&W ASW500 (aktivni)
DVD Pioneer 16x (dvd-rom)

LojzePek ::

Xp 1600
dvd pioner
soundič Audigy
ventilator za diske
zvočniki v nakupu

Dej mi povejte, če je velika razlika v kvaliteti zvočnikov med digitalnimi in analognimi. Ker razlika v ceni je velika. Najbolj mi je interesantna Creative Inspire kolekcija.

|GrEgOr| ::

Ati Xper 2000 Pro 16 Mb - Tv-out
Toshiba SD-m1502 Region free :D
DTT2200
+neka stara Gorenjeva televizija

R0K ::

BlackHole :

vem da ni moj sistem niti mal podbn home cinemi, sam pač nismo vsi taki freaki da bi dal 30k sit ga 5 glupih zvočnikov ... če pa lohk imam na mojih slušalkah zelo dober in kvaliteten zvok, pa še mama mi ne teži, da mam (pre)naglas ...

|GrEgOr| ::

ja dober zvek na slusalkah :))
probaj enkrat 5.1 pa bos videl kaj je to dober zvok. oz. ne zvok efekti :)

sem zanjic gledal patrota, pa sem enkrat kr posteno trzno ob kakih nepričaskovanih explozijah :D

R0K ::

gregor : a veš nimam jst takih slušalk za 500sit k se samo v uho vtaknejo...če pa misliš da take slušalke ne prenesejo dobre zvoka in efektov si pa jerk...kaj pa pol misliš da nosijo DJi ??

...če hočeš ti jih lohk na netu izbrskam...

ker se mi ne ljubi brskat po philipscom ti bom dau kr ene zlo podbne ...



so pa od Sony in so tut zlo kul...

|GrEgOr| ::

ROK: dvomim da mas ti slusalke za 150 EUR ali pa se več -> talšne namereč imajo DJ-ji. Pa slušalke imajo stereo zvok ne dolby. (vem ja tudi dolby slusalke ze obstajajo)
Hotel sem samo primerjat, da so eden izmed smilov Dolby-ja in DVD- ja prostorski zvok. Se pravi da ti slisis na tistem zvocniku od dejansko od koder prihaja zvok.
Veni pa so že tudi sistemi s sedmimi zvočniki.

BlackHole ::

Rok, rade volje bi te povabil v moj "kino". Po moje te ne bi spravil ven iz njega hitro. Povej mi, si že kdaj slišal v kaki demo sobi ali pa kjerkoli kako zveni 5.1 sistem ob dobrem filmu? 30k SIT se ti zdi veliko za 5 zvočnikov. Taki zvočniki se ne morejo primerjat z malo boljšimi hi-fi zvočniki in subwooferjem. Glede slušalk pa takole. Če bi mi rekel, da imaš slušalke, ki premorejo 5 kanalno dekodiranje oz. predvajanje, bi ti enako napisal, tvoje so še vedno SAMO stereo.

Luigi ::

Eden je prej napisal, da ma B&W-jev SW. Stari kolk je kej to kul. Me ful zanima kolk je razlike napravm dobri feršterkeriji vendar brez SW-ja.

PS:
Vsi, ki uporabljate za surround navadne zvočnike (Hi-Fi) oziroma manjše zvočnike, ki so mišljeni za glavne, ne veste kaj zamujate. Prodat ter nabavit dobre bipolarne. Razljika 100% in še smetana za povrh. Garantiram, ker tudi sam nisem verjel raznim časopisom, ki so bipolne ful hvalili.
Potem pa sem bil prisiljen zamenjati (zaradi drugačne postavitve, kjer so moji surround buksi postali preokorni) in mi ni žal. Poslušati Pod race iz Star Wars I je ubijalsko.

LojzePek ::

Luigi :

dej mal bol razlož bipolarne zvočnike(Kaj, kje, koliko?)

Luigi ::

Bipolarni zvočniki so zvočniki, ki zvok oddajajo bolj difuzno kot normalni. Prednost tega je, da je njihova postavitev manj kritična (boljši so lahko celo skriti pogledu in vseeno opravljajo svoje delo), surround zvok pa poslušalca objame, le ta pa ima boljši občutek obkrožitve s surround efekti.
V praksi so to zvočniki trikotne oblike, ki imajo zvočniške enote na obeh stranicah. Za lažje razumevanje fotka:


Najcenejši pri nas so Eltax (podjetje JAE - na sliki), ki pridejo okoli 25.000. Zelo dobre za svojo ceno pa najdeš v BigBangu od Missiona (nekje od 30.000 do 60.000).

BlackHole ::

Glede B&W subwooferja. Ne vem, kaj je za tebe dobra ferštekarija. Moji prednji zvočniki imajo razpon od 48Hz-20kHz, zadnji in center še nekaj višjo spodnjo mejo. Subwoofer ima pa seže do 31Hz. Nekaj časa sem bil brez subwooferja, ko pa sem ga dal zraven pa ti ne znam prav opisat kaka razlika je bila to, v polnosti zvoka. Basi so zdaj zelo nizki in mehki, eklplozija v filmu butne kot prava. Preden sem ga priključil (sub), sem se kar malo bal, ker nisem vedel, če bo denar odtehtal pridobitve na zvoku. Vendar je bil strah odveč. Glede bi-polarnih bi pa res moral nekje primerjat, ker neka razlika že mora biti. Dokler ne slišiš boljšega zvoka, misliš da boljše ne obstaja.

Luigi ::

Verjetno je bila tvoja izkušnja pridobitve suba enaka kot moja z mojimi bipolarnimi. Še vedno trdim, da če me okoliščine ne bi prisilile v zamenjavo, jih ne bi nikoli nabavil. Sedaj mi ni žal.

Verjamem, da bi popolnoma enako doživel s pridobitvijo wooferja. Se že veselim, čeprav moja denarnica močno nasprotuje. :(

Sedaj še ti verjemi meni glede bipolarcev. Se ti splača. Prodaj trenutne zvočnike, ki jih imaš za surround in nabavi bipolarce. Moji so Mission 77DS (neki takega) in mi ni žal niti tolarja. Definitivno večja izboljšava, kot če bi menjal receiver ali DVD player.


PS:
- JPW ML 810 (prednji)
- JPW center (10cm enote)
- Mission 77DS (zadaj)
- Yamaha 595 receiver
- Panasonic DVD 150
- Marantz 63SE CD player
Kljub temu, da sta DVD in receiver že malce v letih, je sistem še vedno vrhunski (v primerjavi s kakšnimi set-up sistemi).

BlackHole ::

Receiver imama pravzaprav enak in mislim, da se še vedno brez težav kosa z novejšimi, saj premore DD in DTS, kaj več pa tako ne rabiš. Moj ima točno oznako V595a (mogoče je tvoj starejši). Glede bipolarcev ti verjamem, samo bi kljub temu moral sam slišati razliko. Saj veš, da vsak "glasbo" sliši drugače. Katere zvočnike si pred tem imel za sorround in koliko (kje) si dal za oba bipolarca?

Luigi ::

Pred tem sem imel za surround zvočnike JPW ML510 (What Hi-Fi 5 zvezdic). Odlični zvočniki, kadar sem jih dal spredaj so se obnesli veliko bolje kot mnogo samostoječih zvočnikov (tudi moje 810 jih v pogledu hitrosti in natančnosti niso dosegle). Cena nekje 30.000-35.000 (sedaj jih je zamenjal nov model, tako, da ne bi vedel)

Ko sem pa zamenjal za tele missione (77ds - serija 77):


Sem pa imel občutek, da so JPW-ji podn. Tile 77ds so bili v BigBangu 50.000. Drago, saj vem, ampak kupil sem jih za kar nekaj let (dokler jih ne uničim 8-O).

Drugače pa ima MISSION še ene cenejše (m7ds - serija m70):


Vendar pa nimam pojma koliko stanejo. Pejt enkrat poslušat pa boš videl (če ti bo uspelo prepričat prodajalca, naj ti vse skupaj zveže tako kot se šika).



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Luigi ()

Tr0n ::

Jinxy: wow, dobra masinca :)

receiver: Sony STR-DB840 QS
cd player: Sony CDP-XE270
front zvocniki: Mission 702e
tv: Sony Wega FD Trinitron, 50 Hz

Ostalo se pride. Ravno kupujem DVD. Dajte kaj priporocit :).

Yurko ::

Luigi:

kako pa se kej obesejo eltaxi? Recimo v primerjavi missioni?

Nutcracker ::

PC:

Hercules Game Theater XP
Creative Inspire 5300 5.1
+ en gnil monitor

Nutcracker ::

PC:

Hercules Game Theater XP
Creative Inspire 5300 5.1
+ en gnil monitor;(

Thunderbird 1000
Voodoo 3 3000;(

JohnyB ::

sony 73 ekran, trinitron, flat, 16:9

aiwa HT-DV90



Output power: 50W x 6 (RMS 10% THD)
Digital Signal Processor (Hall/Theatre/Stadium)
Dolby Digital & DTS decoder built-in
DVD/Audio CD/MP3 CD/CD-R/CD-RW compatible
1 x optical digital output, 2 x optical digital input
2 x AV input, 1 x AV output
Monitor output
S-video output
Universal remote commander (Pre-programmed multi-brand A/V control)
Aluminium fascia and half-mirror display panel
Bass and treble controls
FM/AM digital tuner
RDS
32 station memory presets
Centre unit dimensions: 430mm x 70mm x 311mm
Sub dimensions: 180mm x 390mm x 335mm

v kišti mam pa DVD 116 Pioneer in Nokia 17", SB Live

lp
Apple iMac

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JohnyB ()

Luigi ::

Yurko: Nimam pojma, ker jih nisem nikoli poslušal. Verjetno so po moči vsi isti, razlika je samo v kvaliteti (vsi imajo 10cm bas enote), le, da imajo Eltaxi konusni visokotonec, Missioni pa kupolostega.

Po moje so uni ta poceni Missioni boljša izbira kot pa Eltaxi (še vedno ne vem koliko stanejo, darn).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Budget surround soundsystem za dnevno

Oddelek: Zvok in slika
475970 (4755) Bearrorist
»

[Hi-Fi] - O zvočnikih (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Zvok in slika
1501187401 (52544) Janac
»

Domaci kino nasveti (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5822486 (21527) Integra-R
»

Dolby 5.1

Oddelek: Zvok in slika
363061 (2609) ciper
»

RECIEVER - ojačevalec

Oddelek: Zvok in slika
131872 (1604) kuzifix

Več podobnih tem