» »

Policija & državljan

Policija & državljan

1
2
3 4

poweroff ::

ta ista baraba zapusti PP prej, kot je napisan zapisnik.

Hmm, a lahko navedeš ene tri konkretne primere?
sudo poweroff

solatko ::

Matthai - Vprašaj policaje, koliko časa je povprečno pridržanje že registriranih barab, ko jih dobijo praktične z roko v vreči. Odgovor te bo presenetil - v večini, do prihoda odvetnika.
Delo krepa človeka

nurmaln ::

Če se policisti odločijo za pridrženje osebe, katero so zalotili pri storitvi KD, v veliki večini primerov to pridržanje traja do izročitve preiskovalnem sodniku (najkasneje v 48 urah).
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

poweroff ::

solatko - tebe prosim za konkretne številke.
sudo poweroff

solatko ::

Vprašaj policiste, ki take lumpe dobijo in pripeljejo na PP, ali pa lumpe, ki to policijsko brezzobje s pridom izkoriščajo. Slišal boš, za povprečno poštenega človeka, presenetljive zgodbe, po drugi strani mi pa ti navedi številke o nasprotnem.
Delo krepa človeka

poweroff ::

Poznam kar precej policistov. Ampak trdil si nekaj ti - zato te prosim za številke.
sudo poweroff

nurmaln ::

Matthai tebi niso jasne osnove debatiranja.
Ko solatko nekaj trdi, to velja dokler ti ne dokažeš nasprotno. Ne poizkušaj preko tega.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

poweroff ::

Aja, sklicevanje na lastno avtoriteto, pardon, veličino. Se globoko oproščam, sem pozabil... :))
sudo poweroff

solatko ::

Številk zagotovo ne boš nikjer dobil, lahko bi morda primerjali število pridržanih oseb in v drugi evidenci število obsojenih, že tu bi verjetno opazili ogromno razliko, slika pa postane precej jasna, ko govoriš z eno ali drugo stranjo - policisti trdijo, da so proti odvetnikom nemočni, barabe pa vehementno trdijo, da večini policija ne more nič, ker niso sposobni speljat postopek, da odvetnik ne bi našel kakšne napakice, ki pa je v nadaljnem postopku odločilna.
Drugače pa so statistike pri nas, precej pomanjkljive (navadno premajhno število kategorij), napram enakim v nekaterih drugih državah.
Najbolj očividne so te, pri vzrokih prometnih nesreč ali pri zdravniških napakah.
Delo krepa človeka

poweroff ::

lahko bi morda primerjali število pridržanih oseb in v drugi evidenci število obsojenih, že tu bi verjetno opazili ogromno razliko

No, pa dajmo. Na plano s številkami.
sudo poweroff

solatko ::

Imaš vpogled v policijske evidence in sodne evidence, kar.
Delo krepa človeka

poweroff ::

Nimam. Treba jih je zahtevati po ZDIJZ. In potem vnesti v tabelo in zrisati graf.
sudo poweroff

PaX_MaN ::

Imaš vpogled v policijske evidence in sodne evidence, kar.

Torej jih tudi ti nimaš? Od kje potem prepričanost, da "tko to je"?

solatko ::

Jaz navajam teme iz pogovorov, torej rekla - kazala, vendar se že iz tona pripovedovalca, da razbrati, koliko je zgodba privlečena za lase. Ko ti policaj to pripoveduje z jezo, čutom nemoči in o podobnih zadevah barabon, ves ponosen, skoraj navdušen nad našim sistemom, se malo zamisliš.
Delo krepa človeka

Taura ::

Pardon ker obujam stare teme samo sm pri branju useh postov malo zmeden...Torej če te policist upraša po osebnem dokumentu lahko to zavrneš če nima utemeljenega suma? Recimo da dam primer...ga žuraš nekje zuni s klapo in policija dobi prijavo da je nekdo na preveč glasen na lokaciji kjer se nahajaš. Je to dovolj dober razlog da ti policist zahteva osebni dokument? Ali je to mogoče odkloniti?

fantasycamp ::

Dejstvo je da je težko kaj narest če ne posnameš ali ni kdo zraven!

Primer, tri tedne nazaj hodim po ulici stran od stadiona žak, mam kapuco, se odločim da se obrnem pa direkt vidim marico, seveda so mislili da mogoče bežim takoj za mano, dokumente prosim, jaz zakaj, on kontrola.

vprašam kontrola česa, on vidi da poznam moje pravice.

dam dol kapuco stopim pol metra do njiju do kombija jih gledam v lice, noben noče nazaj.

Zgledate kot nekdo ki je oropal mercator(težka obtožba, pogledal net tisti dan in naslednji nobene novice)

Začnem jaz, dobra fora to kako dobit osebno zbasaš da je nekdo ki ti je podoben nekaj naredil in moraš dat aneda.

Še vedno ne gleda, samo tiho je..

Zakaj me potem ne pregledate?

Ko sem mu dal osebno mi je blo žal, samo stvar je taka sam si z dvema v temačni ulci, karkol se zgodi bo zakon na njihovi strani čeprav nimam parkirnega lista na svojem imenu kaj šele obsodbe.

Potem vzamem iz njegove roke osebno, grem naprej ne rečem nič, hodim dvesto metrov naprej se obrnem ona dva za mano peljeta počasi ves čas in potem ko vidita da ju vidim gresta naprej.

Rekel bi da nisem mel izbire, ni bilo očividcev, če bi ven pršla, nimam backup, niti ljudi okol mene, če pa te na ulci sred mesta ustavijo, potegneš ven telefon ,snemaš celotno stvar!

Problem je ker mora povedat kako zgleda tisti ki je kao ukradu avto, bicikl ali karkoli, zahtevaš točne podatke in seveda kdo sta!
Če recimo onadva tebe potem ko si odklonil nasilo odpeljeta morata potem to dokazat, in mislim da če snemaš in zahtevaš točne podatke bosta potem hitro šla...

Jaz bi odklonil če bi bil med ljudmi, tam pa še luči niso delale, karkoli bi se zgodilo, bi blo njihova beseda proti moji...

huelz ::

Se ena rekla kazala, ki je nisem uspel preizkusiti osebno, nameravam pa ob naslednji priliki (ze kako leto nisem imel stika z gospodi milicniki), in sicer, da posnames (zvok in/ali video) postopek (vsak pametni telefon to danes omogoca). "Finta" naj bi bila v tem, da policaja vprasas, ce si v uradnem postopku. Ce si, potem naj bi imel to "pravico" snemanja (prosis policaja, ki vodi postopek proti tebi, da se identificira, navedes kraj in cas snemanja ter mu seveda obrazlozis namen snemanja), prav pa pride seveda ravno v teh primerih, ko si sam, torej brez kake price.
Ker pred tem (torej postopkom ali obravnavo ali kakorkoli naj bi se temu reklo) te policaj lahko samo "vljudnostno" vprasa (zahteva) karkoli in mu seveda tudi lahko odgovoris oz. ustrezes, ce pa to dela po sluzbeni dolznosti, pa kot receno naj bi postopek lahko evidentiral na tak nacin.
Bi bilo zanimivo izvedet ali to drzi ali ne, vsekakor pa sporocim, ko naslednjic naredim kak "prekrsek" (a la nepravilno preckanje ceste :D).

PaX_MaN ::

Sej si vido uno ko so Brez.Vest.(s)i posnemal kako je policaj fino pojebal uno njihovo kokoš (ehehe), pol se je pa še Žonas J. pametnega delal?
Glede na to da nista oba dobila trikrat po pički zarad kamere ('Murrica!), bi reku da je dovoljen.
Also, IP-RS approves.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

AndrejS ::

Plavi so tudi veliki "prasci". Enkrat sem "igral" na moje pravice. Izročil sem jim tudi osebno. Čez 1 leto sem dobil od davčne da sem dolžan za JRM.
Šel sem preverit zapisnik - za katerega sploh nisem vedel da sta ga plava "prasca" napisala. V njem je pisalo, da ga nisem hotel podpisati in mi je bila kopija izročena - kar je bila laž. Tako sem moral plačat kazen - in zato ne maram več prascev ! Če nimaš prič bolje da se ne igraš z prasci !

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

zee ::

AndrejS je izjavil:

Plavi so tudi veliki "prasci". Enkrat sem "igral" na moje pravice. Izročil sem jim tudi osebno. Čez 1 leto sem dobil od davčne da sem dolžan za JRM.
Šel sem preverit zapisnik - za katerega sploh nisem vedel da sta ga plava "prasca" napisala. V njem je pisalo, da ga nisem hotel podpisati in mi je bila kopija izročena - kar je bila laž. Tako sem moral plačat kazen - in zato ne maram več prascev ! Če nimaš prič bolje da se ne igraš z prasci !


Lepa beseda lepo mesto najde. Tistih nekajkrat ko sem bil legitimiran (enkrat celo brez dokumentov), nisem nikoli imel tezav. Zdaj, ce/ker se ljudje delajo "pametne", imajo potem tezave s "prasci", ki zgolj opravljajo svoje delo.

Isto velja za OP.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

AndrejS ::

Vedno nekje na bedaka naletiš. Sem bil sam tudi velikokrat legitimiran in ni bilo problemov. In ko maš enkrat problem na to drugače gledaš.

harmony ::

fantasycamp je izjavil:



Zgledate kot nekdo ki je oropal mercator(težka obtožba, pogledal net tisti dan in naslednji nobene novice)



A v kolikor nekdo rece da so klovni te pa oni tozijo. Bolano.

huelz ::

Tocno tako. Ena sama "slaba" izkusnja lahko to prinese. Sam tudi nisem vec ovcka, ki se bo pustila policaju drkat. Nikoli si ne bi mislil, da od uradne osebe lahko dozivis tak tretma, ker nikoli prej ni bilo problemov (pa sem parkrat bil celo sam out of line), tako da od sedaj naprej nameravam striktno se posluzevat zgornje opcije, ker bo tako vsaka situacija speljana najbolj korektno (tako z moje kot tudi z njihove strani).
BTW, krsenje JRM fases lahko kadarkoli naknadno, sam tega nisem se dozivel, je pa kolega, ker policaju ni dopustil, da preseze svoja pooblastila na lepo besedo. Lepo ne?

mitja73 ::

Meni ste pa čudni tisti ki raje pol ure legalno zafrkavate policista in izgubite svoje pol ure.
Če bi pokazali osebni dokument bi lahko čez 1 minuto že šli naprej in ne bi izgubili pol ure.

Res hecno, oz. trapasto.

huelz ::

Sej ni problem pokazat osebne, ce te policaj legitimira, ce to pocne z razlogom. Ce ima pa slab dan ali nima kaj boljsega za pocet, pa pomeni, da on tebi krade cas. Zato pa pravim, da ce policaj vodi postopek proti tebi po uradni dolznosti, je edina pametna stvar, da evidentiras postopek, da nimas na koncu problemov, ker bo policajeva obveljala. Verjamem, da je prav, da se stvari speljejo korektno, ni pa prav, da toleriramo vsako muho policaja, ker ima 5 minut casa, da te zafrkava. To pa je res hecno oz. trapasto.

edit typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: huelz ()

mitja73 ::

huelz je izjavil:

Sej ni problem pokazat osebne, ce te policaj legitimira, ce to pocne z razlogom. Ce ima pa slab dan ali nima kaj boljsega za pocet, pa pomeni, da on tebi krade cas. Zato pa pravim, da ce policaj vodi postopek proti tebi po uradni dolznosti, je edina pametna stvar, da evidentiras postopek, da nimas na koncu problemov, ker bo policajeva obveljala. Verjamem, da je prav, da se stvari speljejo korektno, ni pa prav, da toleriramo vsako muho policaja, ker ima 5 minut casa, da te zafrkava. To pa je res hecno oz. trapasto.

edit typo


Hecno, da vedno ene in iste legitimirajo, mene še niso. Še na cesti me niso ustavili že 10+ let pa delam 30+k km letno.

huelz ::

Kar pomeni zdaj kaj? Da smo vsi, ki nas slucajno policaj ustavi, pa kar po defaultu kriminalci in je prav, da se tako do nas tudi obnasajo?
Sicer pa, vse lepo in prav, 10 let si imel to sreco, enkrat pa bos mogoce naletel na nekoga, ki tega razumevanja ne bo imel. Poudarjam samo to, da smo vsi ljudje, ki delamo napake (tudi policaji), ni pa prav, da te kot stranko v postopku obravnavajo na tak nacin.
Sam tudi nikoli nisem imel problemov, in so bili vedno korektni, enkrat se je pa pac zgodilo, da ni bilo tako, in brez pric se lahko samo pritozis na soncno upravo.

Mehmed ::

fantasycamp je izjavil:



vprašam kontrola česa, on vidi da poznam moje pravice.


Hehe kontrola prometa ane. To da si pes ne menja stvar.

Drugace legitimira se te lahko, ce te morajo privesti za kaj. Ce si podoben kaki iskani osebi. Ce si na obmocju kjer je omejeno gibanje. Ce si na obmocju kjer se isce nekoga. Ce si sumljiv da si ali bos naredu nekaj. Ce si nebogljen. Ce imas kake podatke zanje. Ce kaka uradna oseba ali pa kdo drug upraviceno zahteva to od njih.

Tko da nek razlog bo ze nasel, ce bo treba.

prox ::

Zadnjič ponoči v soboto smo šli po ulici 4 kolegi, pa se za nami pripelje marica, pa reče 1 od kolegov: "Ah, spet policaji?" (tisti dan jih je blo res dosti), pa se marica ustavi, pa policaj odpre vrata, pa začne: "A gobec sučeš? A spet gobec sučeš?" potem je še nekaj grozil, nevem točno kaj,(v takšnem napadalnem tonu, kot, da bi iskali težave z nami), nam pa nobenemu nič jasno. Se policaj sploh lahko tako pogovarja? Če bi hoteli, bi lahko takšnega policaja prijavili?
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

mitja73 ::

prox je izjavil:

Zadnjič ponoči v soboto smo šli po ulici 4 kolegi, pa se za nami pripelje marica, pa reče 1 od kolegov: "Ah, spet policaji?" (tisti dan jih je blo res dosti), pa se marica ustavi, pa policaj odpre vrata, pa začne: "A gobec sučeš? A spet gobec sučeš?" potem je še nekaj grozil, nevem točno kaj,(v takšnem napadalnem tonu, kot, da bi iskali težave z nami), nam pa nobenemu nič jasno. Se policaj sploh lahko tako pogovarja? Če bi hoteli, bi lahko takšnega policaja prijavili?


Kdo je začel prvi lajat tako naglas da so ga slišali ?
Zakaj jih nisi prijavil, ker od jamranja tule gor ne boš imel ničesar ?

Utk ::

Če imaš preveč časa, mu daš normalno osebno, naslednji dan greš pa na PP preverit, če imajo to tvojo identifikacijo zapisano, in zraven bo pisal tudi vzrok, tam pa ne bo moglo bit nekega izmišljenega ropa v bližini. Če zapisa ne bo, bo dobil policaj minus točke.

59. člen

Policija upravlja zbirke osebnih podatkov (v nadaljnjem besedilu: evidence), ki jih zaradi opravljanja nalog zbirajo, obdelujejo, shranjujejo, posredujejo in uporabljajo policisti.

V zvezi z izvajanjem policijskih pooblastil policija vodi in vzdržuje naslednje evidence:
1. evidenco ovadenih oseb in kaznivih dejanj;
2. evidenco kršiteljev in prekrškov;
3. evidenco iskanih oseb;
4. evidenco identifikacij;

prox ::

mitja73 je izjavil:

prox je izjavil:

Zadnjič ponoči v soboto smo šli po ulici 4 kolegi, pa se za nami pripelje marica, pa reče 1 od kolegov: "Ah, spet policaji?" (tisti dan jih je blo res dosti), pa se marica ustavi, pa policaj odpre vrata, pa začne: "A gobec sučeš? A spet gobec sučeš?" potem je še nekaj grozil, nevem točno kaj,(v takšnem napadalnem tonu, kot, da bi iskali težave z nami), nam pa nobenemu nič jasno. Se policaj sploh lahko tako pogovarja? Če bi hoteli, bi lahko takšnega policaja prijavili?


Kdo je začel prvi lajat tako naglas da so ga slišali ?
Zakaj jih nisi prijavil, ker od jamranja tule gor ne boš imel ničesar ?


In uradna oseba ti lahko govori na tak način? Še sam sem kolega komaj slišal, da je to rekel, kako bi šele policaji lahko, ki so bili še kakšnih 15m za nami v marici. Kaj imajo mikrofone? Kolega je vprašal, kaj sem pa rekel? Pa je policaj spet začel z: "Sam ne suči mi gobca", ker ga vrjetno sploh ni slišal kaj je rekel. Če je tebi to normalno, pa naj tebe tako ogovorijo na cesti, ko te srečajo. Zagovarjaš jih, pa v večini sploh ne delajo po načelu "to protect and serve".
Ne jamram, ampak vprašam, če se da, za drugič. Itak pa sta se policaja odpeljala takoj naprej, tako da niti vedeli nismo imena niti kateri policaj je bil.
>>Rajš sn od slo-tech/a odvisn kot pa od Facebooka<<
|Asus K55VJ | Intel i5-3210m | 8Gb ram | nVidia GT635m|

mitja73 ::

prox je izjavil:

mitja73 je izjavil:

prox je izjavil:

Zadnjič ponoči v soboto smo šli po ulici 4 kolegi, pa se za nami pripelje marica, pa reče 1 od kolegov: "Ah, spet policaji?" (tisti dan jih je blo res dosti), pa se marica ustavi, pa policaj odpre vrata, pa začne: "A gobec sučeš? A spet gobec sučeš?" potem je še nekaj grozil, nevem točno kaj,(v takšnem napadalnem tonu, kot, da bi iskali težave z nami), nam pa nobenemu nič jasno. Se policaj sploh lahko tako pogovarja? Če bi hoteli, bi lahko takšnega policaja prijavili?


Kdo je začel prvi lajat tako naglas da so ga slišali ?
Zakaj jih nisi prijavil, ker od jamranja tule gor ne boš imel ničesar ?


In uradna oseba ti lahko govori na tak način? Še sam sem kolega komaj slišal, da je to rekel, kako bi šele policaji lahko, ki so bili še kakšnih 15m za nami v marici. Kaj imajo mikrofone? Kolega je vprašal, kaj sem pa rekel? Pa je policaj spet začel z: "Sam ne suči mi gobca", ker ga vrjetno sploh ni slišal kaj je rekel. Če je tebi to normalno, pa naj tebe tako ogovorijo na cesti, ko te srečajo. Zagovarjaš jih, pa v večini sploh ne delajo po načelu "to protect and serve".
Ne jamram, ampak vprašam, če se da, za drugič. Itak pa sta se policaja odpeljala takoj naprej, tako da niti vedeli nismo imena niti kateri policaj je bil.


Policist se je odzval, to pmeni da vas je slišal kako govorite čez policijo. ( npr. žaljenje uradne osebe, če je slišal samo besedo policist )
Če bi vi bili tiho, bi se samo mimo peljal. 100%

St235 ::

ne glede na izrečeno si policaj ne sme privoščit takšnega odnosa. Tukaj je pač razlika med mulcem in uradno osebo.

Drugače pa je za prijavo dovolj tudi registrska marice.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Jupito ::

mitja73 je izjavil:


Policist se je odzval, to pmeni da vas je slišal kako govorite čez policijo. ( npr. žaljenje uradne osebe, če je slišal samo besedo policist )
Če bi vi bili tiho, bi se samo mimo peljal. 100%


Če sliši besedo le "policist", je povsem normalno da odreagira, kot da gre za žaljenje policije! :))

Na ulici se pravilno reče: pandur, drot, smrad, pacek, murjak, kifeljc...
I used to be with it, but then they changed what it was.
Now what I'm with isn't it and what's it seems weird
and scary to me. It'll happen to you!

ProGo ::

Pozabil si najpravilnejšega = klovn.

mitja73 ::

Jupito je izjavil:

mitja73 je izjavil:


Policist se je odzval, to pmeni da vas je slišal kako govorite čez policijo. ( npr. žaljenje uradne osebe, če je slišal samo besedo policist )
Če bi vi bili tiho, bi se samo mimo peljal. 100%


Če sliši besedo le "policist", je povsem normalno da odreagira, kot da gre za žaljenje policije! :))

Na ulici se pravilno reče: pandur, drot, smrad, pacek, murjak, kifeljc...


Če te jaz tu žalim, bo admin pobrisal - EDINO PRAVILNO.
Če ti žališ policista, bo tudi policist odreagiral - EDINO PRAVILNO.

Živi in pusti živet drugim, pa bojo tudi drugi tebe pustili živet.
Zero tolerance for intolerance! ;-)

zee ::

Če te jaz tu žalim, bo admin pobrisal - EDINO PRAVILNO.
Če ti žališ policista, bo tudi policist odreagiral - EDINO PRAVILNO.

Živi in pusti živet drugim, pa bojo tudi drugi tebe pustili živet.
Zero tolerance for intolerance! ;-)


Tukaj se lahko debata tudi zakljuci.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

ProGo ::

Policaj je uradna oseba in predstavlja Notranje ministrstvo in RS.
Z občani NE SME komunicirati na nivoju, kot ga izvaja doma in v gostilni v njegovem prostem času. Ko bomo občani takšne ekscese bolj redno prijavljali in bodo ustrezno sankcionirani, jih bo tudi ustrezno manj.

zee ::

OP je v tej temi utihnil in policista zagotovo ni prijavil, dasiravno tudi njegov (od OP-ja) odnos ni bil na vrhuncu.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

luksorzi ::

Nisem prebral vseh postov, vendar je glede osebnega dokumenta takole:
Z A K O N
O OSEBNI IZKAZNICI (ZOIzk-1)

3.člen
(1) Osebno izkaznico ali drug uradni identifikacijski dokument, na katerem so navedeni točni osebni podatki, na katerem fotografija izkazuje imetnikovo podobo in ki ni poškodovan oziroma obrabljen, mora imeti državljan pri sebi, razen kadar bi bilo glede na okoliščine to nesmotrno, in ga na zahtevo uradne osebe, ki je po zakonu za to pooblaščena, dati na vpogled za preverjanje istovetnosti.


Torej na sprehodu okoli bloka osebnega dokumenta ne potrebuješ ...

mitja73 ::

luksorzi je izjavil:

Nisem prebral vseh postov, vendar je glede osebnega dokumenta takole:
Z A K O N
O OSEBNI IZKAZNICI (ZOIzk-1)

3.člen
(1) Osebno izkaznico ali drug uradni identifikacijski dokument, na katerem so navedeni točni osebni podatki, na katerem fotografija izkazuje imetnikovo podobo in ki ni poškodovan oziroma obrabljen, mora imeti državljan pri sebi, razen kadar bi bilo glede na okoliščine to nesmotrno, in ga na zahtevo uradne osebe, ki je po zakonu za to pooblaščena, dati na vpogled za preverjanje istovetnosti.


Torej na sprehodu okoli bloka osebnega dokumenta ne potrebuješ ...


Itak, če si na domačem naslovu ali delaš obhod bloka lahko skočiš gor p osebno, če jo moraš pokazati.

fantasycamp ::

Mehmed je izjavil:

fantasycamp je izjavil:



vprašam kontrola česa, on vidi da poznam moje pravice.


Hehe kontrola prometa ane. To da si pes ne menja stvar.

Drugace legitimira se te lahko, ce te morajo privesti za kaj. Ce si podoben kaki iskani osebi. Ce si na obmocju kjer je omejeno gibanje. Ce si na obmocju kjer se isce nekoga. Ce si sumljiv da si ali bos naredu nekaj. Ce si nebogljen. Ce imas kake podatke zanje. Ce kaka uradna oseba ali pa kdo drug upraviceno zahteva to od njih.

Tko da nek razlog bo ze nasel, ce bo treba.


mehmede hteo si da budeš pametan, jelde?

dejstvo je da če se izkaže da se je zlagal in da osebo ki jo ''kao'' iščejo ne obstaja in tisti dan ni bilo ropa in ti ga imaš na kameri posnetega ,je v težavah zato je resnično dobro vedno snemat!

Isto kot pri prej navedenem posterje ki so mu leto dni kasneje nekaj poslali.

Zgodovina sprememb…

fantasycamp ::

mitja73 je izjavil:

huelz je izjavil:

Sej ni problem pokazat osebne, ce te policaj legitimira, ce to pocne z razlogom. Ce ima pa slab dan ali nima kaj boljsega za pocet, pa pomeni, da on tebi krade cas. Zato pa pravim, da ce policaj vodi postopek proti tebi po uradni dolznosti, je edina pametna stvar, da evidentiras postopek, da nimas na koncu problemov, ker bo policajeva obveljala. Verjamem, da je prav, da se stvari speljejo korektno, ni pa prav, da toleriramo vsako muho policaja, ker ima 5 minut casa, da te zafrkava. To pa je res hecno oz. trapasto.

edit typo


Hecno, da vedno ene in iste legitimirajo, mene še niso. Še na cesti me niso ustavili že 10+ let pa delam 30+k km letno.


mene so zdaj drugič sred ceste ustavil prejšnjič je blo 20 let nazaj!

Je pa res da je sigurno kapuca in trenirka ki sigurno za njig deluje drugače naredila svoje, ker če bi se okol nosu v boljši obleki je verjetnost skor nična da bi se to zgodilo...

Očitno tiste ki delajo 30000 letno na zadnjem zicu in še osebne nimajo tud ne rabjo..

solatko ::

matjazpro - Tvoja trditev o takšnem nastopu policista je čista laž. V življenju še nisem slišal policista, ki bi kogarkoli ogovarjal na ta način, razen v zajebanciji, če je z dotičnim dober znanec.
Niti v času diktature, miličniki niso komunicirali na tvoj opisan primer, niti proti najbolj tečnim težakom.

V primeru tekega odnosa, dotični policaj nebi naredil vseh predpisanih ur v delavniku, da ga nebi kdo prijavil in bi bil v fejst težavah.

Trolanje!
Delo krepa človeka

ProGo ::

Solatko, iz mojih izkušenj vem, da se lahko policaji pogovarjajo skrajno nedostojno.
Sem jih poklical zaradi ene zadeve in smo se pogovarjali pred blokom. Pa je en sosed gledal kaj se dogaja, in sem rekel policajo, sedaj se bodo pa sosedi par mesecev pogovarjali kaj se je zgodilo.
Policaj pa je rekel: Ja vas lahko še malo po tleh vrževa in vkleneva, da bodo imeli še kaj več za govoriti.

fantasycamp ::

solatko je izjavil:

matjazpro - Tvoja trditev o takšnem nastopu policista je čista laž. V življenju še nisem slišal policista, ki bi kogarkoli ogovarjal na ta način, razen v zajebanciji, če je z dotičnim dober znanec.
Niti v času diktature, miličniki niso komunicirali na tvoj opisan primer, niti proti najbolj tečnim težakom.

V primeru tekega odnosa, dotični policaj nebi naredil vseh predpisanih ur v delavniku, da ga nebi kdo prijavil in bi bil v fejst težavah.

Trolanje!


naivnež --

Poznam dost ljudi ki si jih v času ex yuge v marico dal in z peskom napolnjenimi žakli tepl da se ni poznal.
Prej praksa kot redkost!


Še par frocev v času leta ali dve ki so v moji soseski policajem žugal so jih ponoč tepl. Res pa je da so jih izival!

kako lahko kaj tako neumnega pišeš!

Zato se tud jaz v čisti temi nisem hotel z njimi preveč kregat...

Zgodovina sprememb…

harmony ::

V Nemciji, kamor kar dosti zahajam policija se vedno bolj ustavlja temnopolte ljudi - tle ne mislim ravno crnce.

solatko ::

fantasycamp - Preberi kaj je kritizirani napisal - ni rekel, da so policaje izzivali, temveč so policaji iz marice govorili o gobcu in podobnem - to ni res.

Kako so delali z osebki, ki so jih izzivali, pa ni potrebno govorit, to je znana stvar in zaradi tega, je bilo tudi več reda v soseskah, parkih, otroških igriščih, na povprečne državljane pa se na tak način niso nikoli spravljali.

Zavedat se je potrebno, da je služba policaja včasih hudo stresna, da so ravno tako ljudje, kot mi in da jim v določenih situacijah, lahko tudi poči film (seveda tak policaj ni dolgo v tej službi), je pa tudi res, da se praviloma do prijaznih, tudi sami obnašajo prijazno, tudi, ko gre za kak hujši prekršek, nihče pa ne bo trpel žalitev in podcenjevalnega odnosa, še najmanj pa zaposleni na takem področju, kot je varovanje imovine in državljanov.
Delo krepa človeka

harmony ::

mitja73 je izjavil:

Jupito je izjavil:

mitja73 je izjavil:


Policist se je odzval, to pmeni da vas je slišal kako govorite čez policijo. ( npr. žaljenje uradne osebe, če je slišal samo besedo policist )
Če bi vi bili tiho, bi se samo mimo peljal. 100%


Če sliši besedo le "policist", je povsem normalno da odreagira, kot da gre za žaljenje policije! :))

Na ulici se pravilno reče: pandur, drot, smrad, pacek, murjak, kifeljc...


Če te jaz tu žalim, bo admin pobrisal - EDINO PRAVILNO.
Če ti žališ policista, bo tudi policist odreagiral - EDINO PRAVILNO.

Živi in pusti živet drugim, pa bojo tudi drugi tebe pustili živet.
Zero tolerance for intolerance! ;-)

Ce tebe policist zali, si tiho. - EDINO PRAVILNO ali kaj?
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pregled armaturnih predalov in prtljažnika s strani policije ? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26863993 (38983) Furbo
»

Pravice kriminalistev (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13024942 (21070) Trololololol
»

Droga, Metelkova, policija (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5511332 (8548) St235
»

Policijski postopki

Oddelek: Loža
274937 (3804) SeMiNeSanja
»

izdaja nepravilnih podatkol uradni osebi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
539083 (8200) gslo

Več podobnih tem