» »

Objava gradiva na spletu

Objava gradiva na spletu

R33D3M33R ::

Rad bi objavil neko gradivo na spletu in sicer se gre za knjigo v kateri so note za besedila. Povsod bi zapisal iz katere knjige je to, note pa bi kar poskeniral. Zanima me če je to dovoljeno oz. na koga se lahko obrnem pri tej zadevi?
Namreč zadeva je taka, da tudi knjiga uporablja material različnih avtorjev (kar je na koncu knjige tudi zapisano). Kolikor sem gledal so vsi avtorji not, že preminili in torej tudi oni niso mogli vsakega posebej vprašati če to dovoli.
Ali se izognem komplikacijam, če objavim note in podatke o originalnem avtorju oz. skladatelju?
Pa če že ne bi smel not skenirati ali je potem dovoljeno note prepisati v en program in nato shraniti kot sliko?
Prosim za nasvet koga, ki se na to res spozna, ker ne bi rad imel težav.

Hvala!
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

STASI ::

Preberi si tale zakon!
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

R33D3M33R ::

Hvala za link, vendar se mi zdi kot popolnemu laiku na tem področju popolnoma nesmiselno prebijati skozi 200 členski zakonik, ki zagotovo hrani v sebi kake zvite hakeljce, ki bi jih hitro spregledal.

Predvsem je fora v tem, da so vsebine, ki bi jih želel kopirati, note pisane za zbore, avtorji le-teh so pa preminili. Pesmi so pa narodne oz. ljudske pesmi. Sploh ne dvomim v to, da lahko besedila pesmi komot prepišem, ker so ljudska.

Za avtorje ki so napisali note sem videl:

Avtorska pravica traja za avtorjevega življenja in 70 let po njegovi smrti, če ni s tem zakonom drugače določeno.


Aha, dobro, ampak koga naj vprašam če so pa vsi umrli? Ali ne zadostuje, da napišem avtor je ta pa ta poleg not (ki bi jih v skrajni sili naredil/prerisal s svojim programom)?

Tako da bi prosil za konkreten odgovor.

Hvala!
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

aljazh ::

Če je že minilo 70 let od avtorjeve smrti, ti ni potrebno nikogar spraševati. Lahko mirno objaviš.

V nasprotnem primeru pa potrebuješ soglasje avtorja ali njegovih pravnih naslednikov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kdo dobi več, Sazas ali nastopajoči? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19236561 (29083) Meizu
»

#4kuge: Kaj vse pesti naš internet?

Oddelek: Novice / NWO
4919749 (11447) Dr_M
»

Three strikes polom v Novi Zelandiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9823706 (20532) Kamran
»

Spletna stran hadopi.fr krade pisave, "ponuja" iskanje po The Pirate Bay (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
13337360 (33843) kitaj
»

Evropski parlament potrdil predlog Gallojeve (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
26574182 (69605) marS

Več podobnih tem