» »

Dva napajalca za en racunalnik oz en za graficni v crossfire?

Dva napajalca za en racunalnik oz en za graficni v crossfire?

1
...
3 4
5
»

Meizu ::

Nisem začel neumnosti govorit, ampak neumnemu pač ne moreš nič dopovedat...
Pa če ti še ni potegnalo je tist enermax napajalnik v rangu LC-ja 750-850w, pa s tistimi primerjaj ceno in boš ugotovil da je realna razlika v ceni minimalna ne pa 3x-tna, seveda pa ti ne rabiš tolk močnega napajalnika ker tistih realnih 300w kolk jih da tvoj LC ven niti ne izkoristiš z celerončku!!!
Pa nevem zakaj si kupoval še eno grafično, če ti pa vse igre delajo na full pa HD resoluciji, no sam dokazuješ kak butl si dejansko!!!


Ja, ter par slonov leti po zraku. Res, ne trosi buč. Nazadnje so 850W primerjali z 750W Enermaxom (ali Thermaltakeom, ne vem več točno). Enermax/Thermaltake ga je komaj dohajal. Bila sta nekako tam tam, mogoče LC malce boljši. Ampak ne dosti.

Oprosti, ampak vantage test sem omenil samo zaradi tega, ker zna dobro ocenit kako je celoten sistem konfiguriran in ga temu primerno tudi oceni, posebej velja to za igre kar je prvotna prvina tvojega računalnika, sam pa uporabljam računalnik še za marsikaj drugega kot nabijanje iger, je pa že tudi skoraj dve leti star ampak nič kaj dosti ne zaostaja za novejšimi in veliko dražjimi mašinami...
Ti pa obešaš dve grafični višjega razreda na dual core in pol pričakuješ 100% pohitritev v igrah, če pa še ena gre komaj skoz na tem procesorju...
Pa ne govori slabe stvari o drugih napajalnikih, če še sam niti nisi probal drugega razen LC, katerega pa vsak ki ima mal več pojma o računalništvu in elektrotehniki meče v koš!!!


1. Vantage in ostali 3DMarki so sintetični testi, ki meni osebno ne dajo realne ocene. Obstaja le zato, da si g33ki lahko z nasmeškom v ustih merijo e-tiča. Kolikokrat se je že zgodilo, da so Nvidie dominirale v 3DMarkih, v igrah pa popušile na polni črti (Še posebej takratna FX 5xxx serija)... Core2Duo 3.5Ghz je za današnji gaming čisto zadosti in bo dosegel isto št. FPSjev v Crysisu kot i7 na 4Ghz, ampak bo slednji gotovo imel večji score v 3DMarku zaradi dodatnih dveh jeder. Realne pohitritve v igrah PA NI. Verjemi, sprobal vse. In z E8400 in E6550 in i7 920 (vsaj kar se tiče novejših procov)

2. Kot sm že zgoraj povedal, spodoben C2D komot sfolga dve HD4870, razen seveda v igrah, ki so pisane za 4 jedra. To je pa nerelevantno. Sm imel doma CF HD4870 (kolega mi je enkrat posodil še eno HD4870 - svojo sem kasneje prodal) - Crysis - E8400 in HD4870CF, plata je imela eno linijo 16x, drugo pa 8x, sprobal sem pa še na kolegovem računalu, ki pa je kasneje dokupil še eno HD4870 in je imel i7 920 sistem, začuda isto plato kot jst, ki pa ima 3 polnokrvne 16x reže. No, v Crysisu in mnogih drugih igrah, kjer sva testirala kako se obnese vse skupaj, je bila razlika med E8400 in i7 920 minimalna. Poznalo se bo, ko bo več iger pisanih za več jeder zunaj. Do takrat pa ne.

3. Imam kr precej pojma o računalništvu in elektrotehniki, pa imam kr dosti LCjev doma (vključno z močnejšim, 850W modelom, Arkangelom) in jih prav nič ne mečem v smeti, saj čisto dobro delajo.

Edino za svojo mašino sm si omislil 750W Corsairov PSU, ker mi je pač ostalo še nekaj denarja, mojemu bratu pa sem prepustil 850W Arkangela. Niti on niti jaz nimava nobenih problemov, imam pa še dva ostala kompa, ki pa furata na LCjih 550W in še nikoli ni bilo problemov z njimi.

No, my 50 cents v tej temi. Mislim, pa da preveč podcenjujete tele LCje, ali pa sem samo jst srečko, ki mu ni crknil še noben PSU nasploh? (pa jih nisem imel malo)...

Edit: Typo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

M-XXXX ::

Tukaj se moram tudi sam opredeliti na stran LC-jev. Osebno sem vgradil že več 10 LC napajalnikov in do zdj nobenega problema, bom pa malo bolj opisal svoj primer z 850LC napajalcem.

Pred kašnim dvema letoma (še malo več) sem kupoval nov napajalc (prejšni 500W enermax pač ni bil več dost). Kupoval sem nekaj v rangu 750-1000W. Na koncu sem imel nekako 2 glavna kandidata, ali 850W LC za 110€ ali pa 720W Enermax za okoli 200€. Pa sem pomislil raje 130W več ter skoraj polovična cena ali manj W, veliko dražji, vendar pa Enermax? Sem si rekel bom pa probal z LC-jem (tudi dober test na OC-labu me je prepričal), če mi nebi ustrezal bi pač kupil Enermaxa. No nabavil sem si 850W LC-ja in do zdaj z njim nobenih problemov in se z njim delal že marskaj. Brez problema prenese do skrajnosti navitega Quada (govorimo o voltažah malo pod 2V, v primeru i7 je bilo okoli 1.6V), po dve, tri grafične kartice, po 10-15 ventilatorjev (kar nanese po dodatnih 50W ali več), 80W peltier in še ogromno druge krame (seveda vse na enkrat), tako da lahko trdim da sem ga obremenil več kot dovolj. Pri vsem tem deluje tiho (pri najhujših benchih mi je samo ene 2x pospešil ventilator) ob enem pa tudi hladno. Si upam trdit da bi imel 720W Enermax pri vsem tem probleme (kaj čmo, W so vseeno W) za skoraj 2x ceno. Tako da pri meni definitivno pride LC v ožji sklop dobrih napajalnikov za odlično ceno.

Calligula ::

Racionala vedno pride z zamudo, a pride :D Ni prvic, da sem na Slo-techu nacel debato za katero sem vedel, da bodo racionalni zadnji zaceli vstopat v debato in pocasi bodo Koki, Azrale, Kuglwinkl, Pyro.. dojeli zakaj sem jim vedno rekel, da je bistveno, da se mnenja predstavijo. Ker clovek ne rabi kaj dosti vec od branja njihovih postov. Ker se z zamudo zacne kazat jasna slika.

Mr.B ::

Da te malo spravim na realna tla :
http://enthusiast.hardocp.com/article/2...

"The AMD Phenom II CPUs simply held this multi-GPU configuration back.:)) "

Ali pa
"
We know for a fact this game is CPU frequency intensive, yet the lower clocked Core i7 was pulling in the same performance as the higher clocked QX9650. When we overclocked both CPUs, yet again, the Core i7 was faster than the slightly higher clocked QX9650. In Fallout 3 the Core i7 was actually a lot faster than the QX9650 when both were overclocked. The average framerate was 76.1 FPS on the Core i7 920 at 3.6GHz, with a minimum of 54 FPS. The average framerate on the QX9650 at 3.66GHz was 68 FPS with a minimum of 38 FPS. FarCry 2 was faster on the Core i7 920 when overclocked. GTA4 was faster on the Core i7 920. Left 4 Dead was faster on the i7 920"

Že čisto po Mhz-jih je razlika, da je "naprednješi" procesor hitrejši, in na koncu da nebi primerjali enega tvojega celerona, proti .... V glavnem CF in SLI so zelo CPU vezane...

Pa teh testov je malo morej...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

Calligula ::

Mr. B si ti nepismen ali si tako indoktriniran, da selektivno vidis samo to s cemer bi rad opravicil metanje denarja stran!?!

But here is a big sticking point that will be important to people playing games rather than those living and dying by the benchmark. Though the framerates were higher, we were not able to increase graphics or in-game settings, and the performance was smooth enough already on the QX9650 that the extra frames supplied by the Core i7 did not give us a better gaming experience. Technically the Core i7 920 is faster than Core 2 Quad in games, but the resulting performance wasn’t enough in these games to allow a better gameplay experience; mostly we were still GPU limited.

To v conclusionu, ki si ga sam linkal. Se oni locijo folk na dve grupi-folk, ki zivi, da fura sintetiko, ki je namenjena sama sebi in pa REAL GAMEPLAYu.

In se:

Quite clearly, in our testing, the clock speed (frequency) mattered the most when gaming. The MHz battle is not over, as increasing your CPU clock speed WILL provide performance improvements. We found it quite important that clock frequency still plays a vital role in gameplay performance. Do not sell yourself short on the clock frequency. It can be the difference between running with No AA at 1920x1200 or 4X AA at 1920x1200 incredibly enough. Yes, CPU power can impact AA as we have shown here today in our Crysis gameplay. If you are gaming anywhere under 3GHz, it is time to upgrade, especially if you are running a multi-GPU configuration. We find that 3.6GHz is a great place to be to achieve an enjoyable gameplay experience with fast video cards. All of today’s 3.6GHz overclocks were achieved with very little effort. All platforms were air cooled and it should be no stretch for an informed computer hardware enthusiast.

KONCNO so ti lepo napisali. In zakaj bi metal denar za Core i7, ce se kurcev nicvredni "Celeroncek" navije toliko in brez problema, da ni ozko grlo. Ze pri 2700 Mhz je ozko grlo 4870 v 95% primerov.
Prej bom stran vrgel graficno.

It is clear that multi-core CPUs aren’t of paramount importance to gaming just quite yet. Only in GTA4 are we possibly seeing a difference. It really is clock speed that matters the most. This isn’t to say that quad core CPUs aren’t useful for other things, but for gaming, clock speed is where it is at to achieve the best enjoyment from gaming, and to get the most out of your video card.

Mislim a si omejen, da ne beres lastnih linkov?!?

Lihkar si potrdil vse o cemer sem govoril. In samo slabo narejen in neoptimiziran spil GTA 4 sploh rabi Core i7 za max nastavitve, ker je zgleda sistem skoraj emulator za konzolo, ker je za PC spil cisto neoptimiziran. In ves ZAKAJ je neoptimiziran? Ker firmo vodijo ekonomisti z naslednjim miselnim vzorcem: Zakaj bi mi placevali programerje za optimizacijo za PC, ce je toliko debilckov, ki nam bojo brez teh stroskov placali in zmetali denar stran za hardware, ki bo nas potraten drek poganjal. Ste res tko omejeni, da tega ne vidite? In za en slab spil, da se splaca met Core i7 in se to zato, ker poveca framerate samo na meji, ki se je skoraj ne da zaznati in to na najdrazji kartici na najvisjih nastavitvah?

In se to, razen GTA4, poglej VSE ostale spile. IN SE TO, testi so za 2560*1600 resolucijo!!! A si usekan!?! Pa se tam dobim toliko framov kolikor bi jih rabil pa jih ne, ker je neumen in slabo narejen spil.

Get a clue. Samo moroni prav z lucko iscejo tisto eno bogo opravicilo za 5 do 10krat drazji nakup. Samo core i 7 stane skoraj toliko kot konzola. Take omejence Slo tech danes serijsko proizvaja.

Hvalite se s tem kako ne znate izkoristit hardwera in znanja in hvalite spile, ki so nagravzno in sramotno neucinkoviti in sramota programerstva. Je to res bistvo Slo techa?!?

333333 ::


Posrana 295GTX ni sposobna igre poganjat tako, da bi bila neigralna na MAX nastavitvah na FULL HD na enem bogem posranem na stock coolerju povprecno navitem 2160.



Saj ne morm verjet, naš agresivni ekonimist je spremenil mnenje glede svojega navitja, kr na 1x se prelevilo iz FULL v povprečno :) Mogoče pa še bo kaj s tebe ;)
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

Calligula ::

Cilj ni neumno zafilat drag hardware. Cilj je dobit najboljse za cimmanj. HD resolucija, tekoc gameplay na hudih nastavitvah in to je to. PC dela ZAME in ne jaz zanj. Spile igram jaz ne PC. Ce jih PC sam igra sinteticne teste. Jaz ga nisem kupil, da se on igra.

In testi iscejo razlike. Da povejo kje so razlike. In razlike so tam kjer NI RELEVANTNO. Tudi testerji zmotno mislijo, da folk ni tako retardiran, da tega ne bi vedel. Ampak se najdejo pacienti, ki berejo in ne vidijo.

Clovek linka conclusion, ki negira vse kar pravi ampak ma obcutek, da je zabil gol. Kako sploh reagirat na tako indoktriniran um?

Calligula ::

Poe T, ene pametne stvari nisi povedal razen tega, da si bencher kar ti oprostim. Nisi napisal katero kamero imas.

Povprecno navit je zdaj, ko je na 2700, ker ni potrebe po 3300 ali vec. Pametni nimajo rigidnega uma in se v realnem casu prilagajajo. Butasti ne.

Saj so sami napisali vse v teh testih, ki jih je linkal Mr. B. Samo frekvenca steje in moj bogi E2160 je zmore prevec zaenkrat. Se po 2 ali ze celo 3 letih mogoce.
Ne pozabi napisat katero kamero imas.

Calligula ::

Poe T, jaz se strinjam recimo, da je E2160 bogi. Ampak kaj, ko se vedno ni do konca izkoriscen. Ce bi bil butast, bi za brezveze kupoval vec. Ker nisem, to pustim tebi. Nativ je vedno toliko kot je treba. Trenutno je navit malo, ker ni potrebe.

Mislim, da je ob koncu dneva to relativno simpel IQ test. In jaz pristanem na to, da sem zelo zabit ali jaz ali ti. Vsak to definitivno misliva za drug drugega ampak bistveno je, da folk, ki bere in rabi informacije lahko sam odloci potem. Ampak naj vejo kaj in zakaj rabijo.

333333 ::



In testi iscejo razlike. Da povejo kje so razlike. In razlike so tam kjer NI RELEVANTNO.


Tam kjer stvari niso relevantne zate ni nujno da tud niso za ostali svet! Kam pa bi prišli če bi bli vsi tak kot Calligula? :D In včasih je tudi treba sprejet drugo mnenje (sploh pa če nimaš pojma o področju na katerem pametuješ) in ne vedno pametovat "češ jaz sn najbolj pametn agresivni ekonomist na svetu vi vsi pa kreteni" :) Ko boš to spoznal ti bo življenje dosti lažje;)
Spiritual

Calligula ::

Poe T, tam so v testu probali vljudno napisat, da ce se tvoje zivljenje ne vrti okoli sinteticnih testov (in ce ce, ne rabim bit agresivni ekonomist, da ti dobronamerno povem, da je nekaj hudo narobe).
Sem pa lepo napisal v kakih primerih ma smisel imeti vec. Benchanje, profi raba.

Razen, ce mas kaksno medicinsko potrdilo, da dojemas vec kot 60 framov na sekundo.

TI si tisti, ki ni sposoben natancno napisat KAJ je tisto kar ti pocnes in jaz ne dojamem, kar je vec. Noces in noces napisat. In napisi katero kamero imas. Ne vem zakaj ti je nerodno.

Jaz ne rabim lahkega zivljenja. Vsakic, ko se komu, ki cesa ne razume kaj razlaga je to v bistvu trud. Ko se zacnejo vsi zanasat samo na lahko zivljenje ljudje postanejo butasti.
Ze na dopustu ti po tednu ali dveh IQ pade do 15 tock.

Neumen lahko se postanem. Vrniti od tam se je hudicevo tezko.

Calligula ::

Se to, jaz sprejmem drugo mnenje, ko je racionalno podkrepljeno in pravilno. Ne zato, ker je vcasih na splosno dobro drugo mnenje sprejeti. Ne neki random. MAjo drugi tudi prav, ko majo, ce imajo.

Calligula ::

Zanimivo, da je Core 2 quad boljsi od Core i 7 v Flight simulatorju X.

Drugace pa, da ne bomo na pamet govorili kak drek je GTA4 za PC

http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw?ur...

Povsod vsi pluvajo PC verzijo (na konzolah ne). Ker je nagravzen polizdelek. Ne kupuje se hardwera za to, da se podpira nesposobnost programerjev.

_koki_ ::

Tukaj se moram tudi sam opredeliti na stran LC-jev. Osebno sem vgradil že več 10 LC napajalnikov in do zdj nobenega problema, bom pa malo bolj opisal svoj primer z 850LC napajalcem.

Pred kašnim dvema letoma (še malo več) sem kupoval nov napajalc (prejšni 500W enermax pač ni bil več dost). Kupoval sem nekaj v rangu 750-1000W. Na koncu sem imel nekako 2 glavna kandidata, ali 850W LC za 110€ ali pa 720W Enermax za okoli 200€. Pa sem pomislil raje 130W več ter skoraj polovična cena ali manj W, veliko dražji, vendar pa Enermax? Sem si rekel bom pa probal z LC-jem (tudi dober test na OC-labu me je prepričal), če mi nebi ustrezal bi pač kupil Enermaxa. No nabavil sem si 850W LC-ja in do zdaj z njim nobenih problemov in se z njim delal že marskaj. Brez problema prenese do skrajnosti navitega Quada (govorimo o voltažah malo pod 2V, v primeru i7 je bilo okoli 1.6V), po dve, tri grafične kartice, po 10-15 ventilatorjev (kar nanese po dodatnih 50W ali več), 80W peltier in še ogromno druge krame (seveda vse na enkrat), tako da lahko trdim da sem ga obremenil več kot dovolj. Pri vsem tem deluje tiho (pri najhujših benchih mi je samo ene 2x pospešil ventilator) ob enem pa tudi hladno. Si upam trdit da bi imel 720W Enermax pri vsem tem probleme (kaj čmo, W so vseeno W) za skoraj 2x ceno. Tako da pri meni definitivno pride LC v ožji sklop dobrih napajalnikov za odlično ceno.


Ja čaki ti mal, ti primerjaš napajalnik ki stane 3x toliko, tudi Arkangel ima štiri 12V linije po 18A, tako kot Hyperion, vendar zaradi boljših komponent doseže 60A na 12V, hyperion pa le 52A na 12V (zato tudi razlika v ceni 20€ med njima, oba sta pa več ko 2x oz. 3x dražja od "550W")
V tem cenovnem razredu do 120€ bi pa sam izbral Corsair TX850W, ki ima 70A na 12V...
No M-XXX, ti maš mal več pojma o pojmu, razloži kaj je boljše in koliko pol plačaš firmo, če dobiš več za približno isto ceno???
Še povezave do teh napajalnikov:
LC Hyperion
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...
LC Arkangel
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...
Corsair TX850W
http://www.dinokomp.si/product_info.php...

Calligula ::

Danes, ce bi rabil, bi verjetno celo vzel tole budget verzijo Corsaira 850, ker ima pri Mimovrste 5 let garancije. Ce bi rabil.
Ker je ugoden. Ce je kak Corsair ali Enermax relativno ugoden in je potreba, se splaca.

Folk je pa pred 3 leti po nepotrebnem metal denar sran za sisteme, ki bi jih LC 550 fural odlicno.

Kam pa bi tega Corsaira uvrstil proti Enermaxu 525w Mod882 ali kaj je ze bil tisti za 111 Eurov? Se ne bi ta corsair ali pa LC 850 W veliiiiiko boljse placal, ce nekdo rabi toliko moci (itak samo za benche smiselno)...

TechStreme ::

Zanimivo, da je Core 2 quad boljsi od Core i 7 v Flight simulatorju X.

Drugace pa, da ne bomo na pamet govorili kak drek je GTA4 za PC

http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw?ur...

Povsod vsi pluvajo PC verzijo (na konzolah ne). Ker je nagravzen polizdelek. Ne kupuje se hardwera za to, da se podpira nesposobnost programerjev.


Ti pravtako ne razumeš da je potrebno v GTA 4 preračunavati fiziko in AI ogromno premikajočih predmetov, pri čemer ti grafične trenutno nemorejo pomagati in za kar je 2 jederni procesor enostavno premalo.
Ko bo pa na voljo še DX11 pa bodo 2 jederniki že zdavnaj pozabljeni.

Me pa zelo zelo zanima do koliko % je tvoj sistem sploh sposoben obremenit grafično kartico v igrah. Verjetno nikoli ne pride niti do 50%.
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

M-XXXX ::

Ja čaki ti mal, ti primerjaš napajalnik ki stane 3x toliko, tudi Arkangel ima štiri 12V linije po 18A, tako kot Hyperion, vendar zaradi boljših komponent doseže 60A na 12V, hyperion pa le 52A na 12V (zato tudi razlika v ceni 20€ med njima, oba sta pa več ko 2x oz. 3x dražja od "550W")
V tem cenovnem razredu do 120€ bi pa sam izbral Corsair TX850W, ki ima 70A na 12V...
No M-XXX, ti maš mal več pojma o pojmu, razloži kaj je boljše in koliko pol plačaš firmo, če dobiš več za približno isto ceno???
Še povezave do teh napajalnikov:
LC Hyperion
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...
LC Arkangel
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...
Corsair TX850W
http://www.dinokomp.si/product_info.php...


Ne pomota, jaz ne primerjam napajalnika, ki stane 2x toliko, ampak podoben napajalnik po zmogljivostih (oziroma celo malo slabši). Meni nebi bilo problem dat 200€ če bi mogu, vendar to ne pomeni da bom zdaj vrgu 100€ stran če mi ni treba, če lahko za manj dobim bolje. Vse te napajalniki, ki si ti linkal so če mene vprašaš dober nakup, v času mojega nakupovanja pa tega Corsairja ni bilo (oziroma ne bom trdil, mogoče ga samo jaz nisem našel). Glaven smisel tega posta je bila primerjava z Enermaxom ter upravičenosti njegove dvokratne cene, za celo nekaj W manj (oziroma katerega koli napajalnika, ki ima toliko višjo ceno). V tem primeru se definitivno pač plača firmo, ker razlika v samih sestavnih delih ni tako velika (je pa).

_koki_ ::

M-XXXX, se strinjam da noben napajalnik enermax iz tiste serije ne upraviči višje cene, samo jaz že celi čas govorim, da se tudi ne more napajalnik s podano peak močjo na vseh linijah metat in primerjat s tistim ki podaja realno moč z vsemi upoštevanimi izgubami samo na 12v liniji, saj nekateri vete o čem govorim...
Sem tudi sam upravičil svoj nakup v istem cenovnem razredu in mislim, da se v vseh cenovnih razredih dobi boljšo alternativo..
V isti cenovni razred tistega enermaxa spada LC Power LC8650 "Ozeanos" v2.2, ki pa pride preko 80€, tako da je razlika v ceni veliko manjša...
http://www.agt.si/racunalniska-oprema/n...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: _koki_ ()

Calligula ::

Teach Freak, ni vazno kaj GTA4 preracunava, ker za en drek preracunava. Beden spil, popolnoma neoptimiziran za PC, ki je retardiran pri preracunavanju vsega na PCjih.

To je pacient, ki hoce da se vsi doktorji v bolnici z njim ukvarjajo. Jaz mu se enega doktorja ne namenim.

Nehaj debilizme govorit. A kaj beres teste in linke, ki so linkani?!?
A ne vidis, da graficne ne izkoristijo procesorjev?

Ko pa ze pride do tega, da graficna koncno ujame procesor je pa to prri toliko framih, da je za cloveka nerelevantno. Samo sinteticne teste zanima kaj je nad 60 frami, ker so namenjeni sami sebi in ne cloveku. Ne na racionalnem nivoju.

Calligula ::

Se to, KO (in do tam bo se trajalo) bo ta procesor dejansko presvoh, TAKRAT bom saltal na boljsega, ki bo najcenejsi quad core, ki se bo dobro navijal, kar se skoraj vsi. Verjemi, da bo SVINJSKO poceni takrat in bo se na tej plati delal. PCI 2.0 pa 3.0 pa se kak pa itak v praksi ne bodo se nic pomenili. Ko je dejansko potreba je hardware ze dirt cheap. Zakaj bi ga potem kot zenske modne oblekce, kupoval takoj, ko je na voljo, ce pa PRAV NICESAR ne naredi zame v praksi. Jutri mam lahko Core i7 sistem z SSD diski in 295 GTXom pa ne bom nikjer kjer bi kaj pomenilo cutil. Pa vseeno mi je, ce se Windows 7 zbootajo v 20 ali pa 17 sekundah npr.

Skratka Z A K A J bi potem karkoli novega kupil. Kupim, ko se pozna. Ko se je zacelo poznat sem kupul 4870. Ko bo smiselno ga bom zamenjal in potem se kako graficno in sele potem bo mogoce koncno procesor kje bremzal (se to samo na max nastavitvah).

Veste, se da kadarkoli ali graficne ali CPUje namerno zafilat ,ce je to cilj. Lahko bi se tudi odlocili pa probali 16 kratni antialiasing pa 32 kratni aniso filtering pa bo vse na kolenih. Ampak kaj, ko od tega nihce nic nima tako kot pri HD resoluciji nihce nima nic od 8 kratnega AAja...

Zakaj bi si zmisljeval umetne potrebe pa potem se hardware na silo zaradi tega nabavljal?
Na HD resoluciji temu procesorju nic ne pride do zivega. Samo graficni. Tudi dvema...

_koki_ ::


Ti pravtako ne razumeš da je potrebno v GTA 4 preračunavati fiziko in AI ogromno premikajočih predmetov, pri čemer ti grafične trenutno nemorejo pomagati in za kar je 2 jederni procesor enostavno premalo.
Ko bo pa na voljo še DX11 pa bodo 2 jederniki že zdavnaj pozabljeni.

Me pa zelo zelo zanima do koliko % je tvoj sistem sploh sposoben obremenit grafično kartico v igrah. Verjetno nikoli ne pride niti do 50%.


Calligula, Techfreak ve o čem govori in se totalno strinjam z njim, v vsaki igri kjer je potrebno občutno več računanja konfiguracija počepne, pri GTA4 je veliko dogajanja na sceni in vsak dela svoje, ob vsakem dogodku liki, avtomobili drugače reagirajo, določene stvari pa grafična kartica lahko računa naprej (pri dirkačini potek proge, pri streljačini en prostor stavbe, eno ulico,...) pri GTA4, Farcry2, Crysis pa se izrisuje veliko večje področje in tam takoj počepne dual core, sam ti ne boš tega priznal...

PNG ::

Ermmmm v Crysisu je razlike med i7 965 in E8500 natanko 1 FPS, pri nizkih resolucijah pa ga E8500 povozi po celi črti (kar nič ne pomeni, ker nihče več ne igra iger pri 640*480)...

V crysisu je grafična kartica ozko grlo in ne procesor. Mimogrede, če je GTA IV tako požrešen špil, zakaj potem teče tekoče na popolnoma inferiornem xboxu pri ne bistveno slabši grafični podobi?

_koki_ ::

Ermmmm v Crysisu je razlike med i7 965 in E8500 natanko 1 FPS, pri nizkih resolucijah pa ga E8500 povozi po celi črti (kar nič ne pomeni, ker nihče več ne igra iger pri 640*480)...

V crysisu je grafična kartica ozko grlo in ne procesor. Mimogrede, če je GTA IV tako požrešen špil, zakaj potem teče tekoče na popolnoma inferiornem xboxu pri ne bistveno slabši grafični podobi?


Oprosti, sam xbox360 ima 3 ibm-ove power pc procesorje na 3.2ghz vsak po 2 thread-a ter ati grafično kartico, ta konfiguracija pa je zmožna poganjat vse špile na resoluciji 1280*720 koliko pač xbox360 da od sebe, poleg tega pa se primerja konzola z računalniku, ki zraven še laufa operacijski sistem...
Pa v zahtevnih špilih količina predpomnilnika drastično vpliva, recimo razlika med 3mb in 6mb predpomnilnika na samem procesorju prinese razliko 5-15% pri isti frekvenci...
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...

Meizu ::

Ermmmm v Crysisu je razlike med i7 965 in E8500 natanko 1 FPS, pri nizkih resolucijah pa ga E8500 povozi po celi črti (kar nič ne pomeni, ker nihče več ne igra iger pri 640*480)...

V crysisu je grafična kartica ozko grlo in ne procesor. Mimogrede, če je GTA IV tako požrešen špil, zakaj potem teče tekoče na popolnoma inferiornem xboxu pri ne bistveno slabši grafični podobi?


Oprosti, sam xbox360 ima 3 ibm-ove power pc procesorje na 3.2ghz vsak po 2 thread-a ter ati grafično kartico, ta konfiguracija pa je zmožna poganjat vse špile na resoluciji 1280*720 koliko pač xbox360 da od sebe, poleg tega pa se primerja konzola z računalniku, ki zraven še laufa operacijski sistem...
Pa v zahtevnih špilih količina predpomnilnika drastično vpliva, recimo razlika med 3mb in 6mb predpomnilnika na samem procesorju prinese razliko 5-15% pri isti frekvenci...
http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di...


Jah no, vsak quad ima pa 4 jedra in se ga da navit prek 3.2ghz. Procesor ne bi smel bit problem.

Calligula ::

GTA4 je optimiziran za konzole. Za PC ne. Se bistrim ekonomistom ni splacalo, ker je dovolj zabitega folka, ki njihovo rit in skrtost pac krije z lastno nabavo drazjega hardwera. Zato. Ker bi sam, ce bi zastopal interese firme tudi tako naredil . Ker ce mas zabite stranke, ki te celo branijo in tezijo folku, ki noce za tvoj beden proizvod metat denarja za drag hardware, zakaj bi se trudil? Trudis se naceloma, ce je treba. Tudi stroske si delas, ce je treba. Tu gre preprosto za redistribucijo. Svoje stroske poturis butastemu segmentu potrosnikov.

Ce ne dela, ker je spil neoptimiziran bo ba se eno graficno kupil.... Ce so tako butasti in imajo dovolj denarja je itak smiselno spodbudit malo redistribucije kapitala od butastih h sposobnim na tak nacin :D

Ljudje placujemo davke, ki grejo tudi za ceste. Del ljudi jih placuje in, ce komunala neha opravljat delo, bodo zaceli nabavljat drage terence in vse zivo, da se bodo prebili cez neprevozne ceste. Bolj razumni pa bodo pritisnili na komunalo naj opravijo svoje delo, ker bo drugace joj 0:)

Calligula ::

Koki ocitno nisi sposoben prebrat lastnih linkov. Crno na belem pise, da sta GTA4 in Far Cry 2 narejena za vecjedrnike kar je OK, ker sta slabi igri. GTA4 je se POPOLNOMA neoptimiziran za PC in nasploh me niti najmanj ne zanima kaj vse racuna (lahko tudi za Space shuttle telemetrijo vmes), ce jaz od tega nic nimam. Neumen spil, po nepotrebnem in slabo vse preracunava. Zakaj to rabim? Ce bi bil res bister AI notri in se dober spil in se dobra grafika (kar ni) bi rekel OK. Pa tam mas podatke za resolucijo 2500* in vse na max. Skratka cisto samo sebi namenjen test, ker jih zanima kje hardware zasteka. In, ce zasteka pri potrebah, ki so umetno dalec visje od mojih realnih in se na totalnem DREKU in SRAMOTI za programerje, zakaj bi to mene zanimalo?

Crysis je GPU bound. Tudi pri Far cry 2 se ful pozna, ce je Nvidia ali ATI. Meni je toliko kot sem probal se ena 4870 v nekih scenah (ko sem nasponal 8kratni AA in vse do max cesar ne rabim pa se beden spil je) framerate zrasel za 100%. Procesor torej ni brezmal. Problem je, da je beden spil pa da se mi zdi skoda se eno graficno met v PCju zaradi enega takega spila. Pa saj ze na eni 4870 odlicno tece samo kaj, ko se mi ne da spilat spilov kjer si taksist. Mafia je bila vsaj malo karizmaticen spil, GTA4 in Far cry 2 pa sta samo fransizna zmazka.

Ce bi ju hotel spilat pa bi nabavil konzolo kjer itak vsi butasti in bedni spili super laufajo.

LordTado ::

Jes mam lcja 550 pa če ga obremenim na 500W pade napetost na 12.11V prej pa pa je 12.22,kar je več kot dobro za tako ceno napajalca...Za 500W čiste moči pa moraš že met kar zverino...

_koki_ ::

Ja katerega LC-ja maš, 550W iz green power serije, ki je 10€ dražji pa ma 2-3A več na liniji?
Drug ne more bit, ker pri 500W realne obremenitve (če je realno to kar govoriš) bi že LC počepnu 3x!!!

Pyr0Beast ::

Koliko pa ima rippla na 3.3, 5 in 12V liniji (idle, 50% load, 100% load). Koliko časa potrebuje za dvig napetosti in signalizacijo PowerGood signala pri hladnem zagonu, koliko pri toplem. Kakšen je transient response in kakšen over/undershoot se pri tem povzroči. S kakšno frekvenco deluje switcher in kakšen je njegov odzivni čas pri spremembi obremenitve. Kako se odziva na line-play in over/under-voltage situacijo. Kakšen je odziv v primeru izpada napajanja. Pri koliko % nad nazivno močjo se vklopijo zaščite. Koliko časa in kako delujejo te zaščite. Koliko period lahko izpade, da napajalnik lahko še zagotavlja nazivno moč.
Kako ima izvedeno prenapetostno zaščito. Kako je izvedena fazna korekcija in odprava šumov in motenj v omrežje. Kakšna je harmonična distribucija teh šumov.
Ali lahko moti ostale naprave v bližni na radijskih frekvencah ali pa se njegovo delovanje preminja glede na delovanje teh naprav. Zagotavlja stikalo dovoljšen razmak med kontakti, da ne prebije. Je izolacija izvedena iz negorljivih materialov.
Ali med delovanjem ne izpušča zdravju škodljivih plinov? Koliko časa lahko deklariraš delovanje po takih specifikacijah?

Preprosti test z multimetrom ali pa s škiljavimi ADC-ji na plati ti ne pove nič. Če boš šel meriti v notranjost napajalnika bo nastavljena 12.05V napetost tam 12.05V, takšno bo videl tudi sam regulator.

Potem pa pogledaš z osciloskopom in vidiš da je to vse prej kot pa stabilnost.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Calligula ::

Pyro, razen tega kako se odziva v primeru izpada oz sunkih je vse ostalo za normalne userje nerelevantno, ce vse deluje kot mora. Kam bi prisli, ce bi zdravniki vsem dnevno vse kar sami mislijo (in se sami ne drzijo) vsilili, ce bi ti v avtu konstantno nek glas cisto vse za voznjo nerelevantne stvari govoril...

Kot GPS za nekam kamor znam priti. Vse te oscilacije ipd ne pomenijo nic, ce v praksi vse deluje odlicno. Samo stromarja to zanima, ker je v to usmerjen.
Za potrosnika pa je to nerelevantno. Tega ne razumete.

Calligula ::

Se to, ce bi sam uporabljal tvojo omejeno logiko (tam pri akumulatorjih) bi lahko mirno rekel ,da si morajo nekateri zamislit in si priznat, da ne znajo napajalcev uporabljati, ce jim crknejo. To si ti rekel meni za akumulatorje, ki so defektni.... Skratka sam se takih neumnosti izogibam...

Pyr0Beast ::

Pyro, razen tega kako se odziva v primeru izpada oz sunkih je vse ostalo za normalne userje nerelevantno, ce vse deluje kot mora. Kam bi prisli, ce bi zdravniki vsem dnevno vse kar sami mislijo (in se sami ne drzijo) vsilili, ce bi ti v avtu konstantno nek glas cisto vse za voznjo nerelevantne stvari govoril...
Seveda se popolnoma strinjam da kupec tega sploh ne rabi vedeti (vendar bi bilo dobro, da bi imel možnost do teh informacij priti, če to želi, kar se trenutno še nikoli ni zgodilo), vendar LordTado je podal mnenje o kvaliteti napajalnika izključno glede na napetost linij, kateri je pri resnih testiranjih, kjer se pokaže dejanska kakovost popolnoma postranskega pomena.

V primerjavi z akumulatorji pa napajalnik težko umestiš, saj le ta ne bo umrl, ker se ga pusti kakšno leto ali dve v škatli. Pri vseh velikih proizvajalcih akkujev vedo, da je velik odstotek teh akkujev uničenih izključno zaradi nevzdrževanja ter neizučenosti lastnikov. Tudi sam rok prodaje je v trgovinah samo eno leto, po tem morajo zamenjati celotno serijo. Ker pa na akkuju ponavadi lepo piše, kdaj je bil narejen točno veš, s čim imaš opravka.
In akku je ponavadi treba lepo formirati, preden se ga da v resnejšo uporabo z večjimi tokovi. Sama formacija je za tovarne predraga in jo raje nalagajo kupcem. Površno nanesen ali star aktivni premaz na ploščah pa se rad lušči in tak akku je samo za reciklažo.
Akkujem topla so se krivile plošče in so na splošno delali veliko stikov v samih celicah zaradi pregosto posajenih plošč, da so dobili višjo tokovno zmogljivost. Akku nemške konkurence je nekaj težji ter ima samo malce večji zagonski tok, stane pa ~40% več.
Tisti topla nas je enkrat poleti lepo, brez kakršnihkoli predhodnih znakov pustil na cedilu, ravno ko je bilo potrebno narediti nekaj nujnega. Sedaj z novim akkujem avto pali tako, kot takrat, ko je bil nov.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Calligula ::

Pyro, ce ti rata v enem tednu sulfirat akku do te mere, da zgubi toliko kapacitete si genij. Ker novega bi tehnicno lahko pustil tedne, ce ne mesece delno izpraznjenega pa ga ne bi trajno unicil. Ce folku po dveh tednih normalnega polnjenja izgubijo 50 in vec % kapacitete ti je jasno kako hud defekt mora biti. In tudi po testu uvoznika na licu mesta in kasneje s testerji je bilo razvidno ,da je akku fuc.

In a uganes zakaj je pri svincevih akumulatorjih tako tezko povecat kapaciteto brez vecje teze in velikosti? KER NI BILO KURCEVIH inovacij. Lahko, da je prezahtevno ipd ampak potem se razvojnik v taki industriji na elektro forumu hvali, da je 25 let delal v razvoju in je zato pameten... Zato ne maram napihnjenih stromarjev in to ni vezano nate, ceprav imas malo te bolezni tudi sam.

Se to, akumulatorje se da V NULO zlorabljat pa bodo delali, ce ves kaj delas. Stare ze odsluzene sem po desulfaciji namirno filal s tokom 17 v z mocnejsim polnilcem in pac dolival vodo, ko je bilo potrebno in so delali celo leto kot sus in se ful hitro polnili (itak prek timerske ure). Eno leto redne uporabe potem pa je bilo konec sezone in sem jih deponiral. Ker sem dobil stare zastonj. Sulfirane.

Novega pa moras dobesedno namerno unicit, da gre v 2 tednih po gobe...

Calligula ::

Itak, da je vrelo v njih pa mala vodikova bombica so bili ampak so bili polnjeni na zelo zracnem prostoru in omejen cas. Sulfirat niso mogli, svinca s plat pa ni strgalo kakor mi je nekdo obljubljal. Eno leto prakticno dnevne rabe. Itak, da sem to pocel samo s starimi. Verjemi, da sem naredil vec km z njimi na polnjenje kot z novimi potem.

Pyr0Beast ::

Pyro, ce ti rata v enem tednu sulfirat akku do te mere, da zgubi toliko kapacitete si genij.
Kislinski akku se ti sulfatira že v enem dnevu, če stoji prazen. Gel/SLA, VRSLA in sploh tisti z osiromašenim elektrolitom (ko se sprazne ima gostoto enako vodi) so mnogo bolj tolerantni do takih zlorab.

Nov, napolnjen akku lahko stoji 6 mesecev, potem ga je potrebno do kraja nafilati in jovo na novo.

Za Cyclon VRSLA determiniraš uničenost (praznega) akkuja tako, da ga polniš z C/5 (C/12) tokom do njegove polne nazivne kapacitete, sprazniš, zmeriš koliko Ah ima, nato nafilaš/prazniš še enkrat, dvakrat trikrat po istem postopku ter, če ima kapaciteto večjo od začetne in večjo od nekje polovice originalne (ter ta še narašča), ga daš v uporabo, drugače recikliraš.

In a uganes zakaj je pri svincevih akumulatorjih tako tezko povecat kapaciteto brez vecje teze in velikosti?
KER NI BILO KURCEVIH inovacij.
Da, recimo. Pravzaprav je bilo vse (večina) glede svinca pogruntano že 50 let nazaj, sedaj je samo prišel čas, ko so materiali in stroji tak napredek še omogočili.
Pred tem pa za trg tudi ni bilo kakšne velike potrebe, saj bi tak izdelek prišel dražje po kapaciteti kot nakup večih 'slabših', takki akuji so bili pa večinoma stacionarni in se je želelo edino take z čim manj vzdrževanja.

Kakor pa se zadeve začno premikati (vozila) pa je je potrebno kar nekaj izboljšav, teža, fiksacija plošč da se ne poškodujejo zaradi tresljajev, delovanje neglede na postavitev (obrnjen na glavo) ipd.

Zato ne maram napihnjenih stromarjev in to ni vezano nate, ceprav imas malo te bolezni tudi sam.
Jah no res, priznam.

Se to, akumulatorje se da V NULO zlorabljat pa bodo delali, ce ves kaj delas. Stare ze odsluzene sem po desulfaciji namirno filal s tokom 17 v z mocnejsim polnilcem in pac dolival vodo, ko je bilo potrebno in so delali celo leto kot sus in se ful hitro polnili (itak prek timerske ure). Eno leto redne uporabe potem pa je bilo konec sezone in sem jih deponiral. Ker sem dobil stare zastonj. Sulfirane.
Seveda, če so kvalitetno narejeni. Enim plošče preprosto razpadejo :)
Sam sem sulfatirane SLA ('suhe') akkuje zalil z destilirano vodo (odpreš čepe pa naliješ notri) ter jih filal preko priporočenih meja 0.7-1.1C, torej 7Ah akku z dobrimi 8A, malce so se greli ampak ne prehudo :D .
So bili pa res malce težji vendar pa so zdržali še in še več (celo nazivno kapaciteto so dosegli, prej nikoli), pa tudi bolj si jih lahko obremenil brez strahu pregrevanja in taljenja ter napetosti so bile mnogo stabilnejše in se niso toliko sesedale.

Seveda, se pa najdejo primeri ki ne gredo nikamor, in se samo grejejo.

Nekatere svinčeve celice moraš po končanem polnjenju spraviti na 2.5V da ne sulfatirajo in to jim prav nič ne škodi :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Calligula ::

Govoril sem o trajni sulfaciji. V enem tednu je ne bos dosegel pri novem akumulatorju. Pa itak so bili napolnjeni in to pravilno... Skratka bistvo je, da je za nov aku unicit treba ze konkretno mero namena in truda. Prava sabotaza.

Tisti, ki sem jih tako filal so bili poceni kitajski. Skratka plosce niso razpadle in delali so kot sus. Mi je bilo kasneje zal, da sem kupil nove in sem kasneje te japonske kupil, ki pa zdaj po tretji menjavi zaenkrat v mejah normale.

Trg je v bistvu mel potrebo po hudih inovacijah ze na zacetku prejsnjega stoletja. In sploh ni slo za stojece akumulatorje. Saj to ves, da se je najprej prodajalo vec elektricnih avtomobilov ne? Do Fordovega tekocega traku. Se Tesla se je matral a s premalo uspeha. Tudi vibracije ipd se potem da resit. Saj imas motor, menjalnik ipd tudi na nosilcih ipd... pa tudi bolj napredno se da resit...

In se to sem tistemu stromarju iz TABa zabil. Ce ze inoviral ni, bi lahko vsaj bolje pripravil na nove tehnologije ala LiFePO4 ipd kjer jih bodo oz so ze Kitajci povozili....

LordTado ::

suhega

Pyr0Beast ::

Suhega kaj ?

Ah, ja trajna pri kateri se sulfatizirajo plošče v notranjost res traja. Sicer se tudi tisto da odpraviti z nekaj 50V in 100A sunki.
Na svinčene plate se po današnjem postopku da plast minija (ki se potem konvertira v svinec in oksid le tega), ta pogosto ni to, kar bi morala biti zato kvaliteta trpi.
No, sam dosti raje vidim da dam akku filati takoj ko pridem do doma, stanje pri miru mu škodi veliko ne, ampak zakaj bi delal škodo če ni treba.

Heh ja, eni kitajčki znajo delati, eni pa ne.

Da, električni avtoček je bil že takrat 'way to go', enosmerni štrom pri bajti, vzdrževanja pa skoraj nobenega razen rednega dolivanja vode NiCd baterijam

Saj saj, vibracije niso problem, če se jih greš pravilno lotiti. No, motor in menjalnik resda nista kaj posebno dovzetna za njih.

Eh, Tab bo sam sebe pokopal če bodo tako nadeljevali. Sicer nekako uspevajo s svojimi VRSLA in Ca+, lahko bi pa bilo boljše, dosti boljše.

Proizvodnje LiFePO4 v Si še lep čas ne boš videl (če kdaj sploh).
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Calligula ::

Saj ni treba, da vse proizvajajo. Saj lahko tudi sestavljajo celice v akuje ipd. Pac delajo sami tisto kar doda vrednost.

Pyr0Beast ::

Jah no, to bi se res dalo. :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
1
...
3 4
5
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radeon 4870 x2

Oddelek: Strojna oprema
483752 (3211) Robert_S
»

Fuč napajalnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
723994 (2836) Pyr0Beast
»

Katera komponenta je povzročila hud pok in restart? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525354 (4193) Mitja358
»

Katero graficno pa procesor?

Oddelek: Kaj kupiti
431808 (1116) Meizu
»

Kateri napajalnik PSU priporocate za Core 2 DUO (500-600W)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17610477 (7410) suntrace1

Več podobnih tem