» »

Dva napajalca za en racunalnik oz en za graficni v crossfire?

Dva napajalca za en racunalnik oz en za graficni v crossfire?

1
2
3 4 5

ncc2000 ::

Vse to je ujeto v koncept marketinškega filozoforanja.

Kle na mizi imam zvočnike za par €, piše 800W ajojjjjj. Napajalnik je pa tisti...za prikop brivnika
Ja saj, elkoti se pač ne uporabljajo le za glajenje, ampak za trenutno zalogo za špice...10+ x večje od nominale..

Tudi pri napajalniki manjkajo PRAVI podatki..uporabni..pa bi bilo.
Npr ne PEP ali pa MAX, ampak podatek o trajni realni DC obreminitvi / št. let.

Pol pa da vidmo, kateri proizvajalec bi si upal deklarirat zadevo za npr 600W.

In če je govora o obsolutni kvaliteti je po moje lažje in ceneje narediti dva šibkejša napajalaca kot enega močnejšega enake moči (Ob pridobitju na stabilnosti tudi zaradi izločitve medsebojnega vpliva porabnikov na skupnem štrom generatorju).
Ampak v PC-jih ne gre za absolutno kvaliteto, ampak za potrebno kvaliteto. Ta pa je zadosti štroma za toliko in toliko časa.
In ker so podatki proizvajalcev krneki, je potem toliko testiranj, kresanj mnenj, subjektivnosti.

Če je poslanstvo imeti pc kot orodje, pol so take debate bz. Kupiš "premočan" napajlnik in tojeto. Če pa je šraufanje in tweekanje hobby, pol pa sam gasa.

Če se bom sam s PC-om kdaj igral in bom sumil na pomanjkanje štroma, bom definitivno najprej grafo ruknil na en star zaprašen 250Wattaš, ki leži tam nekje...sedaj ko vidim na tem topicu, da je to easy naredit. Vsaj za test oz. do nabave novega, če ne kar za stalno. Saj gre le za estetiko in morebitno zvočno smetenje prostora. Če tole slednje sploh.

Tako da..tnx za info.

Calligula ::

Pyro, ti si ocitno premalo razgledan ,da bi dojel, da se nekateri raje izobrazujejo na bolj smiselnih podrocjih med casom ,ko bi drugace gledali katere kondenzatorje ma nek napajalec notri, ce pa v praksi to ne spremeni nic. Imam naceloma bolj zmogljiv in bolj navit sistem od Kuglwinkla na enkrat cenejsem napajalniku brez tezav. Zakaj bi se potem ubadal s kondenzatorji!?!
To, da se na kondenzatorje ne spoznam je REZULTAT tega, da se zavestno ne posvetim, ker to znanje v praksi pri meni nima prave vrednosti.

Predvsem pa v zivljenju ne rabim bit tak cepec, da bom tako kot na tem testu:
http://www.tweaktown.com/reviews/1541/s...
tako kot oni vesel, da mi z 1500w napajalnikom lepo dela sistem, ki meni z enim LCjem in starim neuporabnim napajalnikom. Kot ekonomista bi me pa seveda mikalo mogoce vzgojit nek krog debilckov, ki bi jih nategnil v to, da brez tega ne gre in bi jih potem molzel do obisti. Ampak z svojimi sposobnostmi sem blizje tistim, ki debilcke lahko ustvarijo in izkoristijo in ne tistim, ki bi bili taki debilcki.

Ker butelj lahko ratam kadarkoli. Samo od butljev se redkokdo se kdaj vrne nazaj med racionalne.

Overclocker, vprasanje tudi kako si zadeve priklopil na napajalnik. Jaz sem preprosto graficne na proste prikljucke kar pomeni, da sem random vse obesil na napajalec.
Se mi ne da kablov po kisti recimo pregledovat pa prevec preklapljat pa gledat kaj je na kateri liniji, ker mislim, da LC 6550 ze ma locene.

Itak, da niso vsi napajalci enako ucinkoviti ampak, ce ni toliko bolj ucinkovit, da zame v praksi pomeni razliko, potem nima smisla.
Lazejo itak vsi proizvajalci zato pa gledam kaj se mi v praksi splaca. Pa zato pa vprasam na Slo techu nekaj pa takoj dobim polno butastih odgovorov, da ne bo delalo, da bom vse skuril in podobne neumnosti.

Samo nekaj normalnih je reko, da bo delalo. In od kod vsem ideja, da bi bil drugi napajalec v kisti? Zakaj bi sploh tlacil v kisto se kaj? In zanimivo kako folk nima problema z mislijo na dodajanje se ene graficne v kisto, napajalnik pa je ze odvec. Po volumnu en k... 4870 itak vzame toliko placa kot napajalec.

Calligula ::

folk navija ko utrgan pa ne ve kaj je kondenzator. Potem pa tuli ko mu cel vrm sklop odtrga s plate. Yay, win! Starejse komponente imajo naceloma vec strupenih delov. Testi so bolj rigorozni kot vcasih. Nisi pa slisal za reciklaz da, vendar tam tudi ostanejo ker zadeva še deluje & ne crknejo kar tako. Če crkne današnja roba gre pa na odpad, ker se jo ne da več (oz. Splača) servisirati. So in niso. Poševnooki še vedno furajo svojo cenenost in če zaradi enega vijaka in 2h podložk ogrozijo tvoje življenje _jih ne zanima_. Situacija je pa taka, da dobijo na teste pravilno izdelane komponente, v realni prodaji pa so te čedalje lažje (ugibaj zakaj). Reciklaža does not work. Sedaj je samo še 'dumping in 3rd world countries'. Od kje si zdaj streznike notri privlekel? To je specificna raba. Redundantnost, ki je drugace nesmiselna je tam del enacbe... Kot, da bi se pogovarjali o jakosti troblje in smiselnosti in bi ti resilce v zgodbo vpletal... Bluziš, spet. Kot si želel, sem samo dal sem primer starega napajalnika ki bi bp pognal tvojo kišto. Kontradiktiras samemu sebi. Se podpises pod trditev, da se prodaja manj kvalitetno, ker folk to hoce potem pa trdis, da folk hoce kvaliteto. Hoce toliko kvalitete kot je rabi za cimmanjsi vlozek. No ne ves folk. Precej potrosnikov je neracionalnih recimo. Par primerkov je v tej temi :) ti, ali ne znaš brati ali pa ne razumeš napisanega. Prodajajo se čedalje slabši izdelki ker večina folka ne mari za kvaliteto, tist procent ali 2 ki jim je pa kvaliteta pomembna pa ne dojema ceno kot osnovni faktor nakupa. Spet se negiras, ko pises o odpadkih, ki se nabirajo potem pa pravis, da so ravno lcji narejeni iz odpadkov. Super. Reciklaza oz namesto odpada necemu sluzijo zadeve... Mešaš dve različne stvari _spet_. Ce je to glede compaqovega napajalca res in stane rabljen 10 eurov, zakaj si potem tak, da tega ne poves folku, ku sprasuje po napajalnikih in kaj naj nabavijo!?! Zakaj ne dajes prostovoljno ljudem dobrih nasvetov? Zato ker folk, ki kupuje novo robo ne kupuje starih napajalnikov. Kontroverzen nisem jaz. Mene vodi racionala. Kontroverzen si ti, ki mislis, d abi vsak moral poznati kondenzatorje, podkomponente ipd,.. Ceprav ni nobene racionalne potrebe. Seveda da mora vsak poznati podkomponente sistema kot tudi sam sistem. V nobenem članku ne piše. Fsb na 400, tcas na 4 in konec članka. Kugelvinkel je izjemno lepo napisal, da se ne špara tam, kjer ni treba. In sam lahko s svojimi izkušnjami to le potrdim. In se to, mene briga, se ce bi linije nihale od tu pa do bosne, ce se to v praksi ne pozna. Misliš reči; "ker nisem dovolj izobražen na tem področju takih napak sploh ne opazim in ne vem kako bi se manifestirale? Čedalje bolj se mi zdi, da calligula misli da je boga prijel za jajca ker je kupil lc-ja. (ki je itek uber, ker ga kitajčki izdelujejo tako da božajo komponente ki potem kar samovoljno skočijo na pcb in tako sodelujejo med seboj v največji harmoniji) ((kar dobiš ven pa je en kup nefiltriranih harmonik in ne harmonije :p)

Ne poznam ljudi, ki bi jim vrm sklop s plate trgalo.

Danes se ravno v 3rd world najvec reciklira, ker se jim samo tam s ceneno delovno silo splaca. Tam vsak cipek s kladivcem sesujejo, da poberejo ven kovine. Pa poglej si kak dokumentarec ala manufacturing landscapes kjer je to dobro prikazano. Ti vrzes stran. Njim je to bogastvo in od tega zivijo.

Tisti primer starega napajalnika je bil edini pametni primer, ki si ga podal. In ni res, da folk za novo robo nabavlja samo nove napajalce. Ravno kuglwinkl je napajalnik vezal na celo zivljenjsko dobo kiste. Tu se z njim ne strinjas.

Strinjava se, da ti, ki pravis, da je 2% folka, ki hoce samo kvaliteto. To je neracionalna manjsina, ki ni zajeta v 95% folka, ki ga omenjam jaz, ki hocejo samo toliko kvalitete kolikor je rabijo, ker se nocejo postarat z napajalci ali zivet z njimi.

Za navijanje podkomponent do nivoja kondenzatorjev ni potrebe. 95% navijalcev na tem forumu nima pojma katere kondenzatorje majo njihovi napajalci.

Ti se absolutno strinjas s kuglwinklom glede sparanja. Vidva raje po nepotrebnem vec. Jaz manj. To je stvar racionale. Ce mi zaradi tega kaj ne bi delalo, bi samo tako spremenil razmerje, vidva pa to dojemata kor religijo. Vedno in povsod prevec. Neracionalno in nevredno posnemanja.

Meni se bolj zdi, da tisti, ki drage napajalce kupujete le te fetizirate in ti to kar si napisal zame dejansko pocnes samo, da lcja ne bi spustil v ta krog obozevanja. Motnjo ima tistki, ki katerikoli napajalnik malikuje. Mene lc kot firma ne zanima. Zanima me njegov price/performance rating, ki je visji od tistega v vasih napajalcih.

Zgodovina sprememb…

paljer ::

Ha ha ha, Calligula. Ta tvoja tema me je tako nasmejala.
Calligula, če bi bil res kaj od ekonomista, bi v tem času, ko si ti na ta forum pisal neumnosti, že zdavnaj pridelal tistih 20 evrov razlike med LCjem in boljšim napajalnikom.
Pa še kište ti ne bi bilo potrebno imeti okrašene s še enim napajalnikom.

Calligula ::

Paljer, ce bi bil 24/7 samo na ekonomski logiki bi tukaj podpiral kar delata Kuglwinkl in Pyro. Oz ce bi bil ultraliberalisticne sole. Ker tam je fajn poneumljat folk in jim prodajat umetne potrebe. Samo se to na dolgi rok sesuje, ker poneumljanje na dolgi rok samo dotolce ekonomiko. Sej vidis bankirje, da ne stekajo, da ekonomija ni lonec brez dna od koder se da samo jemat...

In, ce nisi dojel, se je slo za proof of concept. Da dela in, da folj na Slo techu, ki bi moral bit vreden zaupanja in mel primerno znanje samo na pamet govori in naklada, da vse razzene, da ne dela ipd.
Ce hocem bajke in basni jih lahko berem. Ce hocem konkretne odgovore in nasvete pa mislim, da ne bi smelo bit prevec, ce se to na Slo techu zgodi in se ne oz skoraj ne. Par jih je pravilno reklo, da bo delalo in potem se par potrdilo ,da je pri njih tudi.

Ne gre se za 20 Eurov. Gre se tudi za principe. Ves, veliko kolegov je marketingarjev in med pogovori o takih strankah ni ravno spostovanja. Se gre kar za izraze v stilu ovce... Sam se tudi z ovcami raje kdaj pogovorim kot, da bi jih samo strigel...

kuglvinkl ::

Strašno mi gre na kurac debata ad personam in ne ad rem. Pa vendar tle ne morem mimo. Slab retorik si, misli ne znaš zgostit v nekaj povedi. In zadeva rezlutira v polpremi govoru (sej je tut men Joyce všeč, ga pa ne prakticiram v komuniciranju).

Zatorej, da ti olajšam. Trditev, da nimam toliko denarja, da bi poceni kupoval, je neracionalna? Upoštevaj, da govorimo o 500W trafah, ki jih tudi dajo od sebe. In stanejo 40 evrov več kot "500W" trafe.

+ vidu si gor, da gladko lahko furaš CF s 4870 na 500W Liberty-ju.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Sem rekel zgoraj, da čist štekam, če gre za proof of concept (tudi zaradi tega je ST na svetu) al če si sirota. Sam če si sirota, kakp se lahko stegneš za dva 4870?

Ne nam pa prodajat marketinške buče.
Your focus determines your reallity

Calligula ::

Kuglwinkl, jaz bi rad videl tvoj napajalnik z dvema 4870 v crossfire. Danes bi se mi pocasi ze dalo probat malo drugace vse priklopit na napajalec po linijah, da bi probal, ker je LCja zmanjkalo med igranjem pod max loadom v Far cry 2 z vsem na maxx z antialiasingom na 8 ipd. Skratka res max obremenitev. Ker graficna tudi ne porabi vedno enako. Visja resolucija, max antialiasing itd precej povecajo porabo.

Lahko, da ima un manjsi monitor, ni mel vsega nastimano in meni je samo v Far Cry 2 ugasnil racunalnik po pol ure igranja. Lahko celo, da je bilo kaj z driverjem ali crossfire ampak verjetno je kar LCja zmanjkalo.

Vceraj sem eno 4870 zelo dobro prodal (Sapphire, ker ni bila OC verzija in je bila glasnejsa) tako,da ne morem vec probat. Pac nisem videl smisla v Crossfire, ker za Crysis recimo kjer bi sploh rabil vec moci nima smisla, ker ni optimizirano, kjer pa je pa ze ena 4870 na FuLL HD resoluciji vse sfura.

Calligula ::

Vidis, da ne stekas. Proof of concept ni vezan na finance. Logika ni vezana na finance. Resnica ni vezana na finance.
Hotel sem pameten odgovor na vprasanje (celo dobil le da ne od tebe in Pyrota).

Skratka proof of concept je pokazal samo, da nabijas na pamet, da tudi kadar ne ves, das mnenje in to napacno in na koncu VEDNO nabijas v stilu sirota in pa kupite drazje.
Za kvaliteten forum je to katastrofa. Mtosev je sposoben to napisat:

V smislu:
NE tega delat! Bos skuril! Kupi drazje in vec.....
Problem ni, da je cedalje vec Mtosevov, problem je, da se staroste postajajo Mtosevi.

bluefish ::

NE tega delat! Bos skuril! Kupi drazje in vec.....
Tovrstnih izkušenj z dvema napajalnikoma je pač malo.
Tebi je recimo v drugem poskusu delovalo, spet komu drugemu pa bi morda uničilo komponento zaradi napačne vezave.

OK, če imaš dva prosta napajalnika, potem lahko tvegaš in poskusiš.

Calligula ::

No sej, to je bilo bistvo. Jz sirota brez problema dam dve 4870 v ogenj, da vidimo kaj se zgodi, da se ne bojo samo dogme furale po tem forumu. Da ja ni treba na pamet skos nabijat. In pol se najdejo ravno taki in se o sirotah nabijajo. Predlani mi je misim, da Kuglwinkl nabijal o zarnicah za vlak na napajalcu od PCja. To me ne zanima. Zanimalo me je pa za graficne recimo.

Rezultat je ,da ce mate kak star napajalec doma, dela. To je to. Raje mam dve boljsi graficni pol v kisti, ce ze kaj kokr nov napajalc.

Pyr0Beast ::

To, da se na kondenzatorje ne spoznam je REZULTAT tega, da se zavestno ne posvetim, ker to znanje v praksi pri meni nima prave vrednosti.
Seveda, vendar si potem inkompetenčen debatirati karkoli okoli kvalitete napajalnika če ne razumeš vsaj osnov SMPS.

Samo nekaj normalnih je reko, da bo delalo.
Taki ljudje so po mojem mnenju trapci ki niti ne vejo kaj vse gre lahko po gobe. Seveda, več sreče kot pameti.

Danes se ravno v 3rd world najvec reciklira, ker se jim samo tam s ceneno delovno silo splaca. Tam vsak cipek s kladivcem sesujejo, da poberejo ven kovine. Pa poglej si kak dokumentarec ala manufacturing landscapes kjer je to dobro prikazano. Ti vrzes stran. Njim je to bogastvo in od tega zivijo.
Ne, za nas je 3rd world (poceni) odlagališče odpadkov. Tiste deponije NISO zavarovane proti izpuščanju strupenih snovi.

In ni res, da folk za novo robo nabavlja samo nove napajalce. Ravno kuglwinkl je napajalnik vezal na celo zivljenjsko dobo kiste. Tu se z njim ne strinjas.
Ne vzemaj si pravice podajanja mojega mnenja o drugih ljudeh !

Napiše se 'kuglvinkl' in s pravilim nepopačenim izpisovanjem tujih imen sodelujočih v tej temi izkaži vsaj spoštovanje do osebe če ne zmoreš drugega.

Tudi sam sem napajalnik vezal na celo življensko dobo kište, takšno početje tudi sam odobravam. Navsezadnje če kupiš 100€ vredno bigtower ohišje, čemu nebi kupil tudi primernega napajalnika kateri bo poganjal komponente še lep čas v prihodnjost in bil pripravljen tudi na zahtevnejše naloge? (nekatere tudi ne briga da imajo v sistemu najboljše in najhitrejše komponente trenutnega časa)

Strinjam se tudi z uporabnikom ncc2000 glede nerealnega stanja obremenitve in nestandardiziranih testov ki bi ljudem dejansko kaj pomenili.

Lazejo itak vsi proizvajalci zato pa gledam kaj se mi v praksi splaca.
Sploh ni res. LC je kar prvak glede tega.

To je neracionalna manjsina, ki ni zajeta v 95% folka, ki ga omenjam jaz, ki hocejo samo toliko kvalitete kolikor je rabijo, ker se nocejo postarat z napajalci ali zivet z njimi.
Ne, ta 'neracionalna' mašina nima pojma o kvaliteti, kaj šele o tem, koliko jo rabi.

Za navijanje podkomponent do nivoja kondenzatorjev ni potrebe. 95% navijalcev na tem forumu nima pojma katere kondenzatorje majo njihovi napajalci.
Pa se ne hvalijo na okoli s tem na srečo.

Ti se absolutno strinjas s kuglwinklom glede sparanja. Vidva raje po nepotrebnem vec. Jaz manj. To je stvar racionale. Ce mi zaradi tega kaj ne bi delalo, bi samo tako spremenil razmerje, vidva pa to dojemata kor religijo. Vedno in povsod prevec. Neracionalno in nevredno posnemanja.
Ti preprosto ne razumeš kaj je racionala.

Zase bom rekel, ker za kuglvinkla ne morem podati njegovega mnenja, da raje enkrat dobro kot nekajkrat zanič.

Nobeden ne dojema to kot religijo, to si si popolnoma sam izmislil. (Pravzaprav to sploh na nobeden način ne more biti religija, je kar realno stanje)

Meni se bolj zdi, da tisti, ki drage napajalce kupujete le te fetizirate in ti to kar si napisal zame dejansko pocnes samo, da lcja ne bi spustil v ta krog obozevanja. Motnjo ima tistki, ki katerikoli napajalnik malikuje. Mene lc kot firma ne zanima. Zanima me njegov price/performance rating, ki je visji od tistega v vasih napajalcih.
LC si NE ZASLUŽI oboževanja. Je to dovolj jasno tvoji nad-racionalnosti ?

P/P rating se spreminja z napihovanjem že tako nerealnih cifer. Vzemi še faktor BS ki si ga še pripravljen sprejeti. Ja tu pa LC vodi daleč pred konkurenco.

Ker tam je fajn poneumljat folk in jim prodajat umetne potrebe.
Kvečjemu izobražujemo folk in jim ne prodajamo potrebe, temveč jih opozarjamo na stvari ki jih radi spregledajo oz. ne vedo za njih in so še kako pomembne.

S tem odpade tudi ta trditev (poleg nadalnjih):
Samo se to na dolgi rok sesuje, ker poneumljanje na dolgi rok samo dotolce ekonomiko.

In, ce nisi dojel, se je slo za proof of concept. Da dela in, da folj na Slo techu, ki bi moral bit vreden zaupanja in mel primerno znanje samo na pamet govori in naklada, da vse razzene, da ne dela ipd.
Sem rekel da ti bo kišto razgnalo ? NE. Opozoril sem te na tvoja nespametna dejanja.

Skratka res max obremenitev.
Max. obremenitev sistema ne pomeni največje porabe.

Skratka proof of concept je pokazal samo, da nabijas na pamet, da tudi kadar ne ves, das mnenje in to napacno in na koncu VEDNO nabijas v stilu sirota in pa kupite drazje.
Ne, podal je svoje mnenje. Ti se še vedno lahko sam odločaš. Če nisi sam sposoben preučiti nevarnosti v katero spravljaš sebe in svoje komponente si si pa popolnoma sam kriv.

Za kvaliteten forum je to katastrofa.
Sploh ne. Če se osebe vedejo količkaj civilizirano.

Problem ni, da je cedalje vec Mtosevov, problem je, da se staroste postajajo Mtosevi.
Problem je da ti vidiš vse kot Mtoseve, čeprav je ta le EDEN. In vrjetno imajo te staroste malček več izkušenj od tebe.

Da ja ni treba na pamet skos nabijat
Saj ne. Mtosev je lepo zakuril silicij ko je počel enake traparije.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Še tale citat mi je zelo všeč;

Grenak okus slabe kakovosti ostane še dolgo po tem, ko je sladek okus nizke cene že zdavnaj pozabljen.
John David Stanhope
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Calligula ::

Racionalni ljudje vodijo osebne benchmarke bo tem ali nekaj opravi svojo funkcijo. Ce jo, je primerno in ni potrebe po drazjem, ce to ne prinasa nobenih dobrobiti.

Z ekonomskega stalisca je bil nakup Enermax Libertyja pred 3 leti, ko sem jaz kupul LCja oslarija, ce je ves ta cas ob enkrat visji ceni poganjal tako ali manj zmogljiv sistem kot je moj.
To je racionala. Ne gledanje ali so notri taki ali drugacni tranzistorcki. Saj pravim, stromar bo vedno vse vezal na strom, zdravnik na medicino in ekonomist na ekonomijo.

Tisti citat ni kaj boljsi kot bi bil, ko bi se ljudje spomnili koliko vec so jih skoraj pripravili placati za nic boljsi izdelek ceprav so zdaj zadovoljni z cenejsim.

Najdi mi recimo lastnika 2494HS monitorja, ki ga je na more mocno prigovarjanje kupilo precej ljudi (zelo zadovoljnih), ki so jim hoteli nekateri poturit enkrat drazje monitorje.
Saj bi bili z njimi tudi zadovoljni a nic bolj, zakaj torej placati enkrat vec?

Raje malo manj citatom sledi in miselni tok razvijaj. Eni citate razvijajo, drugi le citirajo.

Tri leta nazaj ali pa danes raje vzamem enkrat cenejsega LCja in razliko v denarju vlozim v boljso graficno ipd. Najraje enojno.
To je racionalno. Imas uravnotezen sistem, ki deluje odlicno za zmeren denar.

Calligula ::

+ On z 4870X2 za katerega pa ne vem pri kaki resoluciji in nastavitvah je mel, uporablja MODU82 model z 525W?
To ni Liberty. Cena je 111 Eurov. Cena LCja 6550 je 38 Eurov. Se pravi cirka faktor 3, ko gre za razliko v ceni....

Za to razliko v ceni hocem, da je napajalec obenem se sobna klima in kondenzatorji masasni fotelj...

solatko ::

Pyr0Beast - kupiš zadeve, katere veš da boš potreboval. Meni je osnova, dobra matična, da je brez večjih stroškov nadgradljiva v bližnjo prihodnost. Imel sem enermaxa se mi zdi, da 480W, pa je po pol leta pri vklopu računalnika samo fajn počlo in zasmrdelo. Ker je bil v garanciji in ne vem kakšnih performans nisem potreboval, sem novega takoj prodal in kupil LCPOWER 550W, po petih letih deluje brez problema, linije so stabilne in nikoli več ne kupim napajalnika s pedigrejem, ker so določen procent ravno tako za en k...c, kot določen procent LC-jev, samo stroški so mnogo nižji. Se strinjam s Calligulo, da je pametno kupovati tisto in toliko, kot rabiš. Tudi Enermaxi in druge imensko močne firme se proizvajajo na daljnem vzhodu, saj imajo večinoma le razvoj doma. Tudi na Kitajskem dobiš pet kil težek napajalnik nn, ki ima popolnoma enake sestavne dele kot enermax, samo da je le 1/10 cene. Pri več kot sto vgrajenih LC-jih, se tudi ena stranka ni oglasila, da je napajalnik fuč (od 450W - 1000W) v obdobju 5-ih let. So pa se oglasile v glavnem tiste stranke, ki so hotele imeti najcenejše matične plošče.

Calligula ::

Bom sel pa mogoce v kako stromarko trgovino pa si kupil kej dobrih kondenzatorjev. Bom nosil v zepu... Da vidim, ce se bom boljse pocutil. :D

axee ::

@Calligula: Priporoči mi torej primeren LC napajalnik za naslednja sistema:

1)
Q9550 @3.6GHz
8GB DDR2
HD 4670
3x HDD
nekaj ventilatorjev itd

2)
E8500 @3.8GHz
4 GB DDR2
HD 4890
1x HDD
nekaj ventilatorjev itd

Rabim zanesljivost, hladno delovanje, tiho delovanje, dobro učinkovitost (nad 80%) ter malo estetike.

Da te slišim!

solatko ::

LC Power LC1050 "Legion X" v2.9 - Tale ti bo oba sistema poganjal, brez problema.

Pyr0Beast ::

Racionalni ljudje vodijo osebne benchmarke bo tem ali nekaj opravi svojo funkcijo. Ce jo, je primerno in ni potrebe po drazjem, ce to ne prinasa nobenih dobrobiti.
Misliš reči škrti. Samo taki ljudje bodo gledali na to da je nekaj glih za glih dobro in deluje. Kaj boš rabil 16kW gorilnik za centralno ogrevanje če 5kW ravno tako dela a ne ? Potem pa ko mraz pritisne pa vsi v puloverjih v stanovanju.

To je racionala. Ne gledanje ali so notri taki ali drugacni tranzistorcki. Saj pravim, stromar bo vedno vse vezal na strom, zdravnik na medicino in ekonomist na ekonomijo.
Ekonomist vedno vezal vse na ekonomijo, pa naj stane kolikor hoče a ne ?!?

Tisti citat ni kaj boljsi kot bi bil, ko bi se ljudje spomnili koliko vec so jih skoraj pripravili placati za nic boljsi izdelek ceprav so zdaj zadovoljni z cenejsim.
To bi veljalo v primeru da jim bi isti izdelek podturili pod višjo ceno.

Najdi mi recimo lastnika 2494HS monitorja, ki ga je na more mocno prigovarjanje kupilo precej ljudi (zelo zadovoljnih), ki so jim hoteli nekateri poturit enkrat drazje monitorje.
Hej, me sploh ne zanima.

Raje malo manj citatom sledi in miselni tok razvijaj. Eni citate razvijajo, drugi le citirajo.
Heh, eni pa pač neradi izumljajo toplo vodo.

Tri leta nazaj ali pa danes raje vzamem enkrat cenejsega LCja in razliko v denarju vlozim v boljso graficno ipd. Najraje enojno.
To je racionalno. Imas uravnotezen sistem, ki deluje odlicno za zmeren denar.
Ja, pa če v mrkatorju kupiš grafo v petek dobiš še 10% popusta. Neverjetno!!!

Kjer boš prišparal boš zagonil pa za neke druge bedarije. (Ali pa pokuril toliko več elektrike zaradi slabega izkoristka)

Za to razliko v ceni hocem, da je napajalec obenem se sobna klima in kondenzatorji masasni fotelj...
Nerealna pričakovanja.

solatko, s čim si meril stabilnost linij. Dual/Quad channel osciloskopom z vsaj kakih 10M samplov v sekundi?


In Calligula, če te slučajno zanima o mojem govorjenju na pamet. Sam vem da zadeve lahko delujejo z dvema napajalcema če so izvedene pravilno, vendar ker folk ponavadi dela traparije tako početje odsvetujem saj nočem biti vpleten in 'odgovoren' za neumnosti, kot se je to že dogajalo.

Bom sel pa mogoce v kako stromarko trgovino pa si kupil kej dobrih kondenzatorjev. Bom nosil v zepu... Da vidim, ce se bom boljse pocutil. [:D]
Kar tega vzami s seboj. Pa ne pozabi ga nafilati prej !




.... he he he ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

axee ::

Haha ponudu si mi 1000w napajalnik! Kako si nasedel stevilkam. Da razlozim:
Prvi sistem je moj, poganjam ga z Corsair HX 450W. Napajalnik niti ne zasvica ne. V idle je hladen, v full load rahlo mlacen. Poraba je na oko tam 250W (glede na voltazo ventilatorja v napajalniku, primerjam z spcr testi, ker so edini, ki zmerhjo tudi to. In ti bi dal 1000W! Bravo!

Drugi sistem je sistem, ki sem ga sestavil za kolega, je zgrajen za tocno to, kar potrebuje. Napaja ga lc 600W 2.2 (natancno oznako ti se povem). V full load je napajalnik vroc na otip, ventilator je presneto glasen. Ne govori, da so lcji tihi. Sem jih ze ene par slisal, pa niti eden se ni bil tih. Kot primerjavo sem seveda iz radovednosti prijateljevo konfiguracijo zagnal na mojem 450W napajalniku. In po urah mucenja ni crknil. Voltaza ventilatorja pa se ni niti dvignila do konca, kar mi da vedt, da je se rezerva. Kasneje sem se poskusil na hx 450w poganjati 2x 4770 (dober dokaz, da je crossfire lahko hladnejsi, porabi manj energije in se nasplosno splaca).

Nasedel si marketinskim stevilkam. Nabavi za tistih par evrov merilnik elektricne porabe.dakazal si bos, da tvoj napajalnik enostavno ni zmozen dajati njegove nazivne moci.


Jaz nocem, da mi napajalnik segreva notranjosti ohisja, hočem da pametno pospesuje ventilator (lc-ji kar naenkrat pospesijo na neki tocki in tako ostane, kar je neprimerno tudi za menjavo ventilatorja ter za tišanje), hočem da jeje močno ucinkovit, ker lavfam 24/7, ne cvili, ce mu omejis pretok zraka (počasnejši ventilator) in ni ogromen kot ta, ki si ga predlagal.


In vrjamem,da nisem edini, ki si NE misli "vazno da laufa". Ce pa si ti tak, pa tolk slabse zate. Btw za hx 450w sem dal 80€.

Edit: kot vidim mi ni predlagal Calligula temveč solatko. Večina besed v mojemu postu pa je namenjena za Calligula, da smo si na jasnem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

axee ::

Hehe še ena zanimiva stvar. LC6600 mi ponuja 1 x 4-pinski (za matično, 8 pin brez dokupa adapterja ni mogoč), 1 x 6 pin (pci-e), 4 x sata,4 x molex, 1 x disketnik.

Corsair HX 450W pa mi ponuja 2x 6+2 pin (pci-e), 2x4pin (8pin za matično), 8x molex, 6x sata, 2x disketnik.

Meni je to smešno, še posebej, ker je en "600W" drugi pa 450W. Nevem če bo tudi drugim smešno, meni je.

Pyr0Beast ::

Hehe. Proizvajalec dobro ve zakaj ne da 2x PCI-e priključka in 2xP4 konektorjev. :D

Lepo napisano axee :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Mal heca mora bit, drugače pa za ta sistem bi jaz kupil tole LC Power LC6600GP2 "Silent Giant" v2.3
Opis:

+ 3.3 V: 35 A
+ 5.0 V: 40 A
+ 12V (1) : 17 A
+ 12V (2) : 19 A
- 12 V: 0,8 A
+ 5Vsb: 3,0 A
* 140 mm ventilator
* Aktivni PFC
Električni priključki
1 x 24-pinski ATX
1 x 4/8-pinski +12 V EPS
1 x 6-pinski PCI Express
1 x 6/8-pinski PCI Express
4 x Serial ATA
4 x 4-pinski IDE MOLEX
1 x 4-pinski FDD MOLEX
Cena je 52€ in bi bilo verjetno čisto zadosti, edino ne vem, ker nisem šel gledat, če bi bile 12V linije dovolj močne.

Calligula ::

Tukaj se pocasi vidijo mentalne motnje. Vsi o Wattih govorite, kot da je zame to relevantno kot za vas. Mene briga, ce gor pise 200w in je to pravilno ali pa, ce na LCju pise 4000w.
Mene ne zanima koliko wattow na Corsairu pise! Zanima me koliko je stal. Skrtost za nekoga je za nekoga pac ne metat denarja za nepotrebne neumnosti. Raje zapravim denar za druge NEUMNOSTI kot za tako NEUMNOST ne? Grem raje se veckrat ven z dobro druzbo kot, da se druzim z napajalcem, ki ni nic boljsi za moje potrebe...

Pa se enkrat pocaaaaaasi, da boste doumeli:

1. Cena. CENA ne watti. Cena
2. Ali zadostuje potrebi.

Tako kot ne cenim tipov, ki za kozmeticne izdelke zmecejo denar tako tudi takih, ki jih za fetise o kondenzatorjih.

Sploh pa ne dam marketingarjem za poneumljanje folka. So jih ze dovolj.

Pyr0Beast ::

ROTFL. Post leta ! Čak da to na elektronik forumu slišijo ... >:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

l0g1t3ch ::

Vse moje sisteme poganjajo LC 550W napajalniki, najstarejši ima kake 4 leta in do sedaj še vsi delajo. Zame so vredni svojga dnarja oz. so tolk dobri da o alternativi niti razmišljam ne.

kuglvinkl ::

Tukaj se pocasi vidijo mentalne motnje.


Vsaj v eni stvari se vsi strinjamo. Sicer res vsak s svojega zornega kota, pa vendar :)
Your focus determines your reallity

Pyr0Beast ::

kuglvinkl: Čisto prav imaš :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

l0g1t3ch ::

Še to, kolega dela v lokalni računalniški štacuni/servisu in skoraj vsi prodani sistemi imajo LC napajalnike pa nazaj pride re redkokateri. Pomoje so dovolj dobri za 99% ljudi razn ultranavijalcev ter fetišistov na kondije :D

Pa če se prav spomnim je nekdo na oc-lab uporablju LC napajalnik za kar konkretna navitja.

Calligula ::

Bravo, stromarji mislijo, da je folk usekan, ker jih ne zanima kake zicke in kondenzatorcki so v pralnem stroju, ce zadeva dela in dela dobro za ugodno ceno :D
Pa vidva prezivita, ko vidita, da kdo v trgovini kupi moko ali kaj brez kondenzatorckov?

Ej, reality check!!! Koga briga kaj stromar misli o napajalcu, ce dela?!?
Pa tu sta mi dva stromarja tezila, da nekaj kar dela ne bo delalo.

Trepljajte se po strom forumih po ramah ampak ste nerelevantni, ker ne dojemate, da v praksi nic od tega ni relevantno. V bistvu vas potrosniki placamo, da ste zakopani nekje v zemlji in samo poskrbite, da nekaj dela. Ce dela vam placamo (cimmanj) in to je to. :D Je pa jasno ,da bi vi radi okoli vsega tega mitologijo gradili...

Mislis, da me briga kake kondenzatorje ma moja plata, ce se itak vse ful navije? Pa monitor? Dokler dela in dela dobro ne rabim placat vec.

PNG ::

logitech - jaz delam v lokalnem računalniškem servisu. Samo danes sem menjal 4 LC napajalnike.

kuglvinkl ::

:)

Yes, reality check :)
Your focus determines your reallity

PNG ::

Aja, naj še omenim, da so vsi štirje bili še pod garancijo, hehe...

Calligula ::

Koliko pa drugih? Pa koliko se katerih proda? Statistika je precej boljsa zadeva kot kaj stara mama misli...
Testi linij in vse zivo s cemer si jemljete cas pa zame postane relevantno, ce cesa ne bi mogel ful naviti ampak hej, na LCju mam stvari vse navite kot usekane. Ce linije nihajo ali ne me torej ne zanima, ker vse dela.
A si se kdaj izselil iz stanovanja, ker so mehurcki v cementu? Ker lahko se odlocimo, da bomo vse nerelevantne stvari testirali ,da vma ne no dolgcas in jih bomo brez potrebe kot prioritete jemali.

Pa vidis, mene bi brigalo, ce LC crkne v garanciji ipd. Ce pa bi placal veliko, bi pa ze pricakoval vec pa Enermaxi, Corsairi in vsi crkajo.

Da pa je nekdo vesel, ker z napajalcem za 110 Eurov komaj poganja 4870X2 mora bit pa tudi ze usekan. Za tak denar pricakujem, da tri take fura.

_koki_ ::

Najbol žalostno je da nekateri mečejo vse v isti koš, boljši napajalniki imajo odtisnjeno cifro moči napajalnika z upoštevanimi izgubami (dejansko moč ki je zmožen dovajati ob 100% obremenitvi), nekateri proizvajalci pa to izkoriščajo kot marketinško zavajanje kupcev in navajajo moč brez izgub ter sešteto na vseh linijah (12v, 5v, 3.3v)...
Je pa tudi LC zmožen pognati okoli 350w dejanske obremenitve kar večinoma zadostuje večini sistemov, tudi rahlo navitih z eno grafično kartico višjega razreda...
Razlika med boljšimi in slabšimi napajalniki je dejansko v boljših kondenzatorjih ter boljšim sklopom hlajenja posameznih elementov napajalnika in največja razlika med dobrim ter slabim napajalnikom se čuti takoj ko ga vzameš v roke!!!

Calligula ::

Pa Kuglwinkl, za tak brezvezen sistem kot je tvoj si sel tak drag napajalec nabavljat. Zakaj? Pa zakaj se ti ne navije bolj? Kaj je 3 Ghz za quad core? Verjetno ti linije nagajajo. Pa ni ga na seznamu ATIja za Crossfire.

PNG ::

Jaz nisem nič rekel, samo povem ti, da LCji zelo radi crkujejo (ti si prej trdil nasprotno, ali pa kdo drug, saj je vseeno). Meni se tako ne da kregati, ker se ne mislim kregati za firme, ki itak od nas samo vlečejo denar in se smejijo vsem tumastim fanom.

Bom pa prišepnil, da sem kljub temu pristaš kvalitetnega napajalnika.

l0g1t3ch ::

No super imaš vsaj delo, bodi hvaležen za to v času recesije :)

Sicer pa ta podatek o štirih napajalnikih niti najman ni relavanten. Moreš videt celoletno sliko koliko prodanih in koliko menjanih, potem bomo pa govorili naprej.

kuglvinkl ::

:) Ti si en tak Grims brezvezen.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

PNG ::

Kmalu bom inženir strojništva. Ne bo problemov z delom, recesija gor ali dol ;p

Ja, se strinjam, itak da ne bom dobil na servis nekih kvalitetnih napajalnikov, ker se niti toliko ne prodajajo. Nisem namigoval na statistiko boljši/slabši napajalniki in njih crkot, samo pravim, da LCji radi crkujejo, nekdo je pa prej trdil nasprotno. To je vse...

l0g1t3ch ::

Zakaj ?
Ne razumem fore z Grimsom.

Calligula ::

Crkujejo vsi. Itak ma vsak izdelek nek odstotek. Se jih pa proda vec kot drugih drazjih in je absolutna stevilka verjetno logicno visja, relativna pa bi bila vredna obravnave. Se pravi v %.

_koki_ napajalca ne kupujem zaradi wattov. Me sploh ne zanimajo. Zanima me ali poganja kar rabim, ce se da naviti in ce ja, super in hocem takega za cimmanj.
Samo to je logicno. Kolikokrat v zivljenju pa si mel svoj napajalec v rokah? Ga ponoci bozas? Ni vazno, ce je trikrat tezji in se sveti v temi. Ce enako zadosti potrebo meni pomeni, da je ob vecji tezi notri vec smeti.
Po nepotrebnem. Se pravi predrag in nafilan z nepotrebno navlako, ce tega ne rabim ne? Kaj gume na avtu tudi v rokah mencas? Pa tezja je boljsa?

LOGIKA!!! Ali nekaj izpolni potrebo. Ce da, naj bo cimceneje. Ostalo je skregano z zdravo pametjo.

Calligula ::

Kuglwinkl, ne more clovek, ki za brezvezen PC kupi drag napajalnik na zalogo, razlaga o zarnicah za zeleznice in meri linije po napajalcih in sanja o kondenzatorjih drugim govorit, da so kakrsnikoli Grimsi no.

kuglvinkl ::

1. Kišta ni brezvezna
2. O žarnicah na železnici nisem razlagal.
3. Linije na trafi sem zmeril točno enkrat.
4. Moje sanje ne vključujejo kondenzaotrjev.

Glede na to, da si si vsej prej navedene točke gladko zmislil, gre po moje za racionalizacijo.

Natančno nič se nisem zmotil. Dejansko si en tak brezvezen Grims :)

Sinko, ne igrava midva v isti ligi.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Calligula ::

1. Kišta je brezvezna ampak eden od naju ima svoj pogled, jaz pa imam resnico :D
2. O zarnicah za vlak oz nekaj takega si razlagal kaki 2 leti nazaj v temi o napajalniku.
3. Tudi enkrat je prevec. Ce zadeva dela in se vse ful navije (tebi se ne), je vse OK im niso relevantne, da pa bi nihale pa na Enermaxu ja ni mozno tako, da kakorkoli obrnes, je tudi enkrat preveckrat....
4. Nisva ista liga. Tebe nadigra ze povprecen Kitajcek in vas vse take stisne v svetovno niso kjer se samo se mitologije in fetisev oklepate :D
Takega ekonomista, ki bi napovedal to recesijo lani in predlani in zakaj se bo zgodila pa mi kar najdi, da bom mel se koga v svoji ligi...

Salonskih stromarjev in ekonomistov je kot peck....

kuglvinkl ::

Grims :)
Your focus determines your reallity

Calligula ::

PA pod 4. se malo zamesal. Kondenzatorje sanja, povsod jih vidis in, ce jih ne, jih takoj kronicno pogresas :D Cutis, da bi jim morali vsi posvetit vec zivljenja ceprav ti priznam, da je to se najbolj Pyrotov zivljenjepis. Ampak za nekoga, ki zivi na elektronik forumu je tudi to OK. Stromarje vas moramo nekje meti v "marini" ali "kampu" ne? :D

_koki_ ::

Glej noben te ne prepričuje da kupiš drugega, če ta zadosti tvojim potrebam...
Pač povedal sem dejstva, če se ne znaš soočit z njimi je problem v tebi ne vseh ostalih!!!
Za tvojega bogega dual cora (ne sanjat core2duo) pa eno grafično bi pa blo žalostno da je "550w" napajalnik nebi gnal, je pa zadeva počepnala takoj ko si dodal še eno, ampak nisi bil zadovoln z rezultati ker je dual core pač sranje da bi iz grafičnih iztisnu maximum in si jo mogu prodat ker ni bilo zadostnega pospeška...
Malo se še izobražuj, pol se pa delaj pametnega na področjih ki so ti tuja, pa ne delat nekih primerjav napajalnikov z gumami!

Pyr0Beast ::

Pa če se prav spomnim je nekdo na oc-lab uporablju LC napajalnik za kar konkretna navitja.
Misliš tiborja? No tisti zadnji napajalnik (LC 420W) ki ga je uporabil je doživel bridki konec.

LOGIKA!!!
Ti je ne uporabljaš !!!!
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radeon 4870 x2

Oddelek: Strojna oprema
483770 (3229) Robert_S
»

Fuč napajalnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
724002 (2844) Pyr0Beast
»

Katera komponenta je povzročila hud pok in restart? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525361 (4200) Mitja358
»

Katero graficno pa procesor?

Oddelek: Kaj kupiti
431814 (1122) Meizu
»

Kateri napajalnik PSU priporocate za Core 2 DUO (500-600W)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17610493 (7426) suntrace1

Več podobnih tem