» »

Dva napajalca za en racunalnik oz en za graficni v crossfire?

Dva napajalca za en racunalnik oz en za graficni v crossfire?

«
1
2 3
...
5

Calligula ::

Enkrat pred leti sem ze vprasal nekaj podobnega pa se ni nihce dovolj pametno zjasnil.
Ker je sistem z dvema 4890 recimo v crossfire hitro pozesen me zanima, ce bi bili (in zakaj) kaj narobe, ce bi recimo graficni prikljucil na drug racunalniski napajalec, ne na tistega v PCju.
Kaj bi se zgodilo, zakaj predvsem pa, ce ma kdo kake izkusnje...

Calligula ::

Sem ze nasel kako vse to narediti ampak me zanima,ce ma kdo tu izkusnje s tem.

axee ::

Izkušnje bodo redke, razen tisti, ki imajo doma Antec P190. Pozanimaj se, kako je tam to rešeno, zveži isto pa bo delalo. Plus še ena stvar: ali sta dva napajalca res cenejša, tišja, učinkovitejša? Plus prostor, ki ga zavzameta.

333333 ::

Narobe nebi blo nič edino 2gi napajalnik bi moral na "roko zagnat" (povezat med sabo 2 pina) da bi se vklopil.
Spiritual

Calligula ::

Ni treba loceno zagnat, ker se da tko povezat s prvim preko moda kabla. Je na netu pokazano.
Trenutno sem dal se eno 4870 v kisto z LCjem 6550, ki je 550w.

Se pravi Core 2 duo E2160 navit na 3200 mhz pri realnih 1.35v z 1800 stock frekvenc, Rami DDR2 za 935 Mhz pri 4,4,3,4 timingih in 2.2v, dva 500GB diska v Raid 0, DVD RW in
dve graficni ATI 4870.

Sem kar po kmecko vse priklopil in nisem gledal, ce se kaj razdeli na kake linije tako, da je mozno, da sem vse kar je pogoltnega obesil na eno in rezultat je, da mi cez nekaj casa v igrah itak racunalnik ugasne.
Brez drame, brez pokov, vonja ali cesarkoli. Pac se ugasne.

Skratka LC ni kako drago sranje od napajalca, ki bi ga razgnalo s pol komponentami zraven kot se to kakim Antecom ipd zgodi :)

Bom pa zdajle probal eno graficno priklopit na zunanji napajalec. Itak ne bo v kisti. Za znanost pa za Slo tech, da bo vsaj kaj koristnega spet napisanega :)
Za vas ne vem ampak sam imam kar nekaj starih 200 pa 250w napajalcev, ki lezijo po shrambi.

Calligula ::

Dela!

Priklopil eno graficno na 230w star ATX napajalec.
http://www.overclock.net/faqs/15751-inf...
Samo tole zicko sem notri zatlacil in se graficna in napajalec lepo zazeneta skupaj z racunalnikom, ko ga prizgem.
Igre delajo normalno, nasploh NOBENIH tezav tako, da je ta LC verjetno zadnji napajalec, ki sem ga kupil za nekaj let.
Bom probal pol, ko se mi bo dalo kar obe graficni obesit na ta bogi 230w napajalec, da vidim, ce bo nesel.
Ker zdaj se ni nic kaj grel.

Skratka zadeva deluje brez tezav. Zdaj res ne vidim zakaj bi metal denar stran za drage napajalce pa se tam jim pol
1000w ne zadoscajo kdaj za crossfire dveh 4870. Ravno zadnjic so na nekem testu jokali, da jim 800w ni sfolgal.

Calligula ::

Ko bom mel mal vec casa bom verjetno plato pa procesor mel na enem, vse ostalo pa na drugem napajalcu npr.. Da vidm, ce se kej pozna pr navijanju.
P5KC ma kr velik Vdrop pa moda nisem delal pa ga verjetno tud ne bom ampak mogoce se bo ze to ful poznalo...

Pyr0Beast ::

Obstaja velika verjetnost da boš zakuril komp oz. ga kar boš.

Star 250W napajalnik niti približno ni namenjen poganjanju današnje opreme, naj si bo to grafa ali kaj drugega.

Vzporedno vezani napajalniki SI NE DELIJO BREMENA !

Zdaj pa prodaj vse skupaj in si pojdi kupit ta pravi napajalnik v trgovino, ne nekih LC jajc, preden zažgeš grafo & komp.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

axee ::

Za 2x 4870 je dober katerokoli (kvaliteten) 550w do 650w napajalc. Lc se noben ni drzu tok kot pise. Prejsn lc 600w je skor zgoreu (vroc ko ps) na isti masini, ki jo sedaj poganja corsair hx450w. Pa redno preverjam in niti mlacen ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: axee ()

Calligula ::

Kateremu kultu oz religiji pripadata? Sta med tistimi, ki seksajo z tranzistorcki, relejcki in "kvalitetnimi" komponentami napajalnikov? >:D

Ta bogi k... 230w napajalnik se se segreje ne po obremenitvijo 4870.

Vzporedno, zaporedno,,... ce obe graficni obesim na ta napajalnik ju bo pac ta napajalec futral, in drugi toliko manj obremenitve oskrboval.

Ne moti me, da mate svojo religijo, moti me, da jo po defaultu vsakemu kot sveto prodajate.
LCji so mi se vedno sluzili odlicno, vsem mojim prijateljem tudi, mene je presenetilo, da se je PC z dvema sploh zagnal.
Pa celo nekaj casa poganja igre. Kdo bi si mislil.

In ravno zaradi pametnjakovicev kot ste taki, ki nic ne probate ampak samo preplacujete in nabijate, sem sel to probat in opisat.
Zdaj morata pa malo molit h Corsairom, Antecom...

Jaz grem pa malo v F.E.A.R 2 probat koliko se kaj crossfire pozna, sploh pri P5KC plati, ki ima le 4kratni drugi slot.

Pyr0Beast ::

Mogoče tistemu ki ne kupi nekaj samo zato ker je poceni in tistemu ki uporablja zdrav razum za preprečitev povzročanja škode z razmišljanjem več kot par minut v naprej.

Bil si opozorjen. Če ne upoštevaš opozorila si boš sam in izključno sam kriv za povzročeno škodo. Torej nič uveljavljanja garancije.

Prepiral se s tabo ne bom glede same kvalitete LC napajalnikov. Vedi pa da pri meni LC in ostala poceni kitajska elektronska navlaka ne drži dobrega glasu.

Poglej si temo, kaj se je zgodilo mtosevu ko je probaval podobne neumnosti. Skuril grafo in bi kmalu še kaj drugega, obnašal pa se je isto arogantno kot ti.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Calligula ::

Mtoseva in tebe dajem nekako v enako kategorijo >:D
Itak vedno vse na lastno odgovornost pocnem.

Z LCji sem opazil samo odlicno navite sisteme in so hudicevo vredni svojega denarja.
Sam ne nabavljam poceni. Vse kar nabavim ima VEDNO najboljsi price/performance ratio.

Ker se nikoli v to enacbo ni prisel drag napajalnik seveda ne podpiram brezveznega fetisiranja okoli njih.
Nazadnje na testu na neki precej brani strani 800w napajalnik priznanega proizvajalca (pozabi kateri pac) ni zmogel
poganjat takega sistema.

Pogosto so na takih testih pocrkali razni Anteci ipd in to ne Mtosevom. In to napajalci po 300 Eurov ipd.
Skratka se enkrat, religije na napajalcih ne potrebujem. Bom pa napisal, ce mi kaj skuri.

Calligula ::

V primerih kjer ena kartica naleti na omejitve se Crossfire kar orenk pozna ampak nisem niti probaval na kakih Crysis, ker itak tam slabo dela zaradi slabe podpore razvijalca iger.
Pri FEAR 2 ze ena kartica ni do konca izkoriscena, pri COD4 tudi ne in je sicer precej vec framov ipd...

Skratka z crossfire trenutno nimam kaj poceti. Pri Far cry 2 se precej pozna ampak je brezvezen spil ipd.
Dela pa vse brez najmanjse tezave.

333333 ::

Da vidm, ce se kej pozna pr navijanju.


Pri navijanju boš imel slabše rezultate (clocke) z dvema napajalnikoma, boljše da kupiš enega dobrega pa je toto.
Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

Pyr0Beast ::

Nazadnje na testu na neki precej brani strani 800w napajalnik priznanega proizvajalca (pozabi kateri pac) ni zmogel poganjat takega sistema.
So what. To popolnoma nič ne pove o kvaliteti tvojega LC-ja.

LC ima najboljši P/P ratio zaradi napihnjenih cifer, ne zaradi svoje kakovosti.

In glede na to da ti tale 550W napajalnik ne prežveči 2h graf se je za vprašati o tvojem zdravem razumu.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

*ziga* ::

Pyr0Beast iz mojih izkusenj so mi LC delovali OK.No ce odvzamemo primer, da mi je sel prejsni napajalc rakom zvizgat(grozno je zacelo smrdet iz njega in sem raje zamenjal.Res pa, da je bil rabljen in je od zacetka zgledal sumljiv.).Drugace zdaj sem tudi narocil LC Prophecy(750W) in upal, da bo uspesno poganjal ta sistem:

-AMD X4 955
-Gigabyte UD4P
-Sapphire 4870
-4GB OCZ Reaper 1333mhz



Vem, da bos zdej reku, da bi blo spodobno, ce bi vzel kej drazjega za tak sistem ampak ze tako ali tako sem zapravil vse kar sem mel :)


Druace Calligula raje poslusaj Pyr0Beast, ker ima veliko izkusenj iz podrocja elektronike, da ne bos unicil sistema za 500€, ker si hotu prisparat 50€.

LP

Calligula ::

Pyrobeast, najdi mi napajalnik za 40 Eurov, ki jih bo. Ni bil niti slucajno nabavljen za 2 graficni. Sploh ne za 2 visokega ranga oz skoraj najbolj pozresni na trgu, ker naceloma Crossfire in SLI smatram za butasto resitev napram eni dobri kartici.

Najvecji cepci so mi pa taki, ki za sistem z eno graficno mecejo po par sto Eurov za napajalce, namesto, da bi raje kupili boljse ostale komponente. V bistvu je butasto fetisiranje katerekoli komponente.
Moj sistem je naceloma z eno graficno. Drugo sem dal za poizkus, ker me je matral firbec. Tak sistem z eno graficno popolnoma navit (toliko kot gre z zracnim hlajenjem) fura brez tezav. Zakaj bi torej kupoval drazji napajalec? In se, ce bi mel vecje potrebe, zakaj bi kupoval novega, ce imam precej starih, ki grejo drugace samo se v smeti lahko?

To sem probal tudi, da pametnjakovici ne boste vec nakladali, kako napajalec raznese, ce je preobremnjen (sploh cepci na pamet to radi LCjem obesajo) in pa, da sistem z dvema napajalcema deluje brezhibno.
Brez NAJMANJSE napake. Ceprav ste nekateri prisegali, da me bo drugi napajalnik ubil med spanjem in zastrupil vse otroke v sosescini....

Skratka get a grip. Pejte z denarjem od napajalca raje na kako masazo.

Calligula ::

Ziga, tvoj sistem bi moral povsem normalno poganjat ze tak LC kot je moj.
Sam poznam nekaj najboljsih elektrotehnikov in stromarjev (do tistih, ki svoje cip tuning firme furajo) samo,da jih ne gnjavim z vsem, ampak sami pravijo, da je vecina stromarjev v SLO sila problematicnih pri znanju in nasvetih in, da jim precej posla predstavlja odpravljanje napak genialnih stromarjev.

In, ce pravnikia vprasas kje je problem, bo problem vedno v pravu, zdravnika, vedno v zdravju, stromarja, elektrika in elektro komponente.
Ugani kaj, vse stvari za katere so mi kolegi pravniki rekli ,da se jih ne da ovreci sem ovrgel preko pritozb recimo pri prometnih prekrskih, vprasas dva doktorja in imas dve mnenji, stromarju je pa itak center sveta del racunalnika, ki je za napajanje.

LCji delajo, delajo dobro, veliko brand name napajalcev z preko 700w nazivne moci ni sposobnih furat takih sistemov z dvema takima graficnima (samo poglej male teste) normalno furat in jaz od LCja ne pricakujem veliko. Me pa vrze na rit, ko vidim koliko folk zmece za drage napajalnike pa jim potem nic bolje ne dela ali sploh ne dela, se posebno pa, ko vidim koliko folk zmece za napajalnikie povsem brezveznih sistemov.

Calligula ::

Pa se to, vedno kdo omeni, pa ja ne bos tvegal drazje opreme zaradi poceni napajalca...
Kaka logika pa je to?

Pa ja ne boste tvegali dragih napajalcev z poceni graficnimi, RAMom, monitorjem, kabli, ohisjem...
Ali bog ne daj!?! z priklopom racunalnika v ELEKTRICNO omrezje!?! :D

Pyr0Beast ::

Saj LCji delujejo OK, tudi ostali napajalci delujejo OK. :D

Nizkocenovne zadeve, LC 420, 550W niso najbolj kvalitetne narave. Večje cifre, 600, 700W+ pa so dobro oz. mnogo boljše izgrajeni od svojih cenejših bratcev. Ravno včeraj sem vzel eden starejši 486 compaq napajalnik v roke. Na 5V liniji ima 2x3300uF kondenzatorje. V LC 420W je ta kondenzator eden (Fuhyyu, pozabi na Rubycon ali kakšno podobno kvalitetno znamoko), ranga 2200 ali 1500uF odvisno od tvoje sreče.

Žigin sistem ima realne porabe verjetno pod 400W, mogoče še 300W ne. Pri nekje 80% izkoristku je na izhodu napajalnika ~250W in trenutni napajalnik mu je več kot dovolj :)

Calligula, ti imaš pa nerealna pričakovanja o cenenih (dobrih) napajalnikih. Pomisli, kaj se dogaja z elektroniko, ko se le ta stara. In koliko zgubi na moči po enem letu.
Za 40€ ne moreš pričakovati nič dobrega.

Par 100€ ? Če ti podatki res niso nič ljubi in te ne skrbi za svoj sistem in svoje komponente potem res posezi po cenenih rešitvah, ampak vedi, da so ti napajalniki z razlogom cenejši.
Cena napajalnika je _zanemarljiva_ v primerjavi s tem, koliko škode lahko ta napajalnik povzroči.

Nobeden ti ni rekel da bo napajnik razgnalo.
Sistem 2 napajalcema, katerega prižigaš vsakega posebej ne deluje brezhibno dolgoročno. To boš morda naredil še kakih 10x potem ti pa elektronika neha odpuščati.
In kako sploh veš, da že nisi skrajšal življenske dobe svojemu sistemu? To da je nekaj delovalo nič ne pomeni dolgoročno.

Nobeden ni prisegal da te bo drug napajalnik ubil med spanjem, kaj šele zastrupil otroke. Ne pretiravaj !

LCji delajo, delajo dobro, veliko brand name napajalcev z preko 700w nazivne moci ni sposobnih furat takih sistemov z dvema takima graficnima...
Daj link. To ne pomeni da je LC dober oz. sploh kaj boljši.

Kaka logika pa je to?
Taka, da dobri napajalniki ne ponujajo zastonj 3 ali 5 let garancije.

Stabilnost in zanesljivost celotnega sistema se začne pri dobrem napajalniku.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Calligula ::

Ta post je ze VELIKO pametnejsi :D

1. Ravno zato ne maram nabave dragih napajalnikov brez potrebe-ker se napajalniki starajo in na zalogo nabavljat nima smisla.
2. Omenil si 420W LCja, ki je itak misljen masovno samo za pisarniske sisteme ipd. Govorimo o LCjih z 550W.
3. S tem, ko se razdeli obremenitev na se en napajalec, se v bistvu oba manj grejeta ipd in s tem zivljenjska doba daljsa.
4. Pri racunalnikih v bistvu zivljenjska doba dalec preko garancije itak ni primarni cilj, ker vse zastari.
5. Dragi napajalniki crkajo in pogosto z veliko skode pa ti zaradi razlike v ceni nihce ne krije se skode na ostalih komponentah....
6. Niso niti priblizno toliko boljsi kolikor so drazji. Ne vidm potrebe, da bi jim placeval za brezvezen marketing in napihnjene marze.
7. Sistemi (razen graficnih in novih AMDjev) so naceloma kvecjemu manj pozresni.
8. Crossfire in SLI sta bolj kot ne neucinkoviti zadevi. Sploh z energetskega stalisca.
9. Vse napisano ni bilo namenjeno samo tebi in napisanem v tej temi. Pogosto folk kuje drage napajalnike v nebesa, LCji so pa serijski morilci, posiljevalci ipd... No, skoraj.
10. Jaz ne pravim, da je LC dober ali boljsi. Jaz pravim, da je dovolj dober in naceloma nic kaj slabsi, kaj sele toliko slabsi, da bi melo kaj drugega za 95% folka smisel.

Tisti test in threade, ko 800W napajalec ni delal z dvema 4870 ipd bom se nasel.

Drugace pa za 1 4870 ATI pravi, da rabis najmanj 500w napajalnik za 4870 X2 najmanj 650W tako, da nekako ni nic cudnega, da 550w napajalec tega ne fura pod polno obremenitvijo.

Calligula ::

http://game.amd.com/us-en/crossfirex_co... Radeon™ HD 4870 X2

Malo poglej kaki napajalci naj bi bili sploh primerni za poganjat recimo 4870X2 ali 4870 crossfire....
Bos videl, da so vsi sumljivo nad 700w...

Pyr0Beast ::

1. Nobeden ni govoril o kopičenju zaloge starih napajalnikov
2. Same shit.
3. Sploh ni res.
4. Primarni cilj je seveda stabilnost in zanesljivost (tudi dolgoročno) kar seveda s seboj vzame tudi daljšo življensko dobo (sem že videl pisarniške sisteme, ki so delovali že preko 12 let, in to _brez_ kakršnihkoli problemov)
Sekundarni je cena.
5. Bluziš
6. Potem še nisi videl kvalitetnega napajalnika. In da, tudi poceni zadeve imajo svoje marže.
7. Nima veze.
8. Tudi to nima veze
9. Dragi napajalniki upravičeno zasedajo svoj položaj. Lc pa pač ni zasnovan kot odličen napajalnik, tudi dober ne, mogoče povprečen če se jim posreči.
10. 95% folka ne ve kaj je to kondenzator, kaj šele napajalnik.

Aja, zanimivo, na tvojem linku ne najdem nobenih LC napajalnikov, lahko da sem bil površen. Mi lahko objasniš zakaj ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Calligula ::

Ce preskocim vse kjer se ne strinjava do tocke kjer 95% folka ne ve kaj je kondenzator: Tocno tako! In zakaj bi rabil vedet, ce napajalec dela dovolj dobro za popolnoma navit sistem, ki je dalec nad zahtevami, ki jih drugace navajajo proizvajalci!?!

Mislis, da se res obremenjujem z tem, ce LCja tam ni na seznamu? Ze seznam sam po sebi daje vedet, da po nepotrebnem sponajo priporocila, ker se pac industrija medsebojno podpira, da skupaj jemljejo folku dnear preko nepotrebnega upgradanja.

Jim kar uspeva. Folk neverjetno mece denar stran.

In ne, cilj ni dolgorocno delovanje. Ne rabim napajalcev za 5, 10 ali vec let. Hocem, da tri leta v garanciji dela dobro ali pa se manj, potem pa hocem novega in vedno dovolj dobrega in poceni.
Sploh pa napajalnike, ker se itak starajo. Vsako leto so slabsi.

Steinkauz ::

Vedno slabši so ravno zaradi folka, ki jim je vseeno in glavno da dela tiste dve leti, saj se super prodajajo.

Calligula ::

Edino pravilno. Izdelke koncno prilagajajo potrosniku namesto umetnim in nesmiselnim potrebam kot so neka fiktivna dolgozivost. Super, da se za 40 Eurov dobi napajalec, ki odlicno fura 80 do 100% navite procesorje, najvisji rang graficnih, vec diskov ipd. Se dobro, da nismo odvisni od logike folka, ki bi drago po nepotrebnem. Saj se ne porocamo z napajalniki. Oz nekateri mogoce se...

Calligula ::

Oz edino pravilno, da so cedalje cenejsi.
Slabsi zagotovo niso.
Najdi 5 let tar napajalnik ,ki brez tezav za normalen denar podpira tako masino kot LC z 550w danes. Potem niso slabsi. Skratka malo se vam dufa, da mate take trditve.

Pyr0Beast ::

Folk ki ne ve, kaj je kondenzator večinoma tudi ne ve, kaj je navijanje.

Vedno slabši so ravno zaradi folka, ki jim je vseeno in glavno da dela tiste dve leti, saj se super prodajajo.
Se podpišem pod tole.

Edino pravilno.
Najbrž te nikoli ni skrbela strupena elektronska navlaka.

Izdelke koncno prilagajajo potrosniku namesto umetnim in nesmiselnim potrebam kot so neka fiktivna dolgozivost.
Bluziš spet. Dolgoživost je realna ne fiktivna stvar in še kako pomembna pri strežnikih kjer so napajalniki vredni toliko kot je sedaj vredna tvoja celotna kišta.

Se dobro, da nismo odvisni od logike folka, ki bi drago po nepotrebnem.
Bluziš. Folk bi rad kvaliteto. Če je zato cena malce višja se ne sekira.

Slabsi zagotovo niso.
Seveda da so. Napihnjene vrednosti do onemoglosti in komponente iz elektronskega 'odpada' izdelkov zavrnjenih zaradi preslabe kvalitete.

Najdi 5 let tar napajalnik ,ki brez tezav za normalen denar podpira tako masino kot LC z 550w danes
Normalen denar in 5 let star napajalnik. Kontroverzen si, zelo.

Drugače pa 750W PSU iz Compaq Proliant 7000 požene celoten tvoj sistem. Mogoče celo 2 hkrati. Cena rabljenega ~10€. TO so napajalniki, ne kitajska jajčka.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Calligula ::

Folk navija ko utrgan pa ne ve kaj je kondenzator.

Starejse komponente imajo naceloma vec strupenih delov. Testi so bolj rigorozni kot vcasih. Nisi pa slisal za reciklazo.

Od kje si zdaj streznike notri privlekel? To je specificna raba. redundantnost, ki je drugace nesmiselna je tam del enacbe... Kot, da bi se pogovarjali o jakosti troblje in smiselnosti in bi ti resilce v zgodbo vpletal...

Kontradiktiras samemu sebi. Se podpises pod trditev, da se prodaja manj kvalitetno, ker folk to hoce potem pa trdis, da folk hoce kvaliteto. Hoce toliko kvalitete kot je rabi za cimmanjsi vlozek. No ne ves folk. Precej potrosnikov je neracionalnih recimo. Par primerkov je v tej temi :)

Spet se negiras, ko pises o odpadkih, ki se nabirajo potem pa pravis, da so ravno LCji narejeni iz odpadkov. Super. Reciklaza oz namesto odpada necemu sluzijo zadeve...

Ce je to glede Compaqovega napajalca res in stane rabljen 10 Eurov, zakaj si potem tak, da tega ne poves folku, ku sprasuje po napajalnikih in kaj naj nabavijo!?! Zakaj ne dajes prostovoljno ljudem dobrih nasvetov?
Prva koristna in racionalna stvar, ki sem jo od tebe slisal recimo. Bom malo pobrskal za njimi.

Kontroverzen nisem jaz. Mene vodi racionala. Kontroverzen si ti, ki mislis, d abi vsak moral poznati kondenzatorje, podkomponente ipd,.. ceprav ni nobene racionalne potrebe.

kuglvinkl ::

Takoj ko je prišel ven Enermax Liberty 500W, sem ga ubodu. Ene 100 evrov je bil (ne dost cenej je tut še dones). Tega bo zdej, khm, 3 leta, prejšnja kišta je dela tko kot se spodobi, zdej dela tko kot se spodobi = pod obremenitvijo ne trzne. Moram rečt, da zarad 50 evrov (če je LC 50€, pojma nimam), se ni ampak niti malo spremenil moj življenski slog. Sem pa glede kište gladko pozabil na to komponento.

Je pa treba Calliguli priznat, da je načelen. Njega ne bo noben jebal. Raje odpre temo, ker njegove komponente rabijo več soka in mu LC ne potegne.

Glede učinkovitosti CF in SLI si pa lahko drugo temo odpremo. Na 1900x1200 zadeva še kako špila.
Your focus determines your reallity

333333 ::



Drugace pa za 1 4870 ATI pravi, da rabis najmanj 500w napajalnik za 4870 X2 najmanj 650W tako, da nekako ni nic cudnega, da 550w napajalec tega ne fura pod polno obremenitvijo.



Moja konf je bila, mb x48, cpu qx9650, 3870 x2 crossfire in star napajalc 6550. Vse skupaj je celo bootalo vendar se je ustavila zadeva ko je bil proc navit na 3.8Ghz. Tak da ne vem kolk je ta tvoj lc 6550 kvaliteten... mogoče že star z visokim posedanjem napetosti če ti na default ne boota v sistem :)
Spiritual

Keyser Soze ::

Mene pa bolj firbec matra, zakaj bi bilo navijanje slabše, če uporabiš več napajalnikov napram tistemu, ko uporabiš enega samega?

Taka izjava je bila namreč podana par postov nazaj.

Če jaz naštepam v kišto štiri starejše napajalnike (kontroliranega porekla) in vsakega porabim za en sklop porabnikov (dva za grafiko), kje potem tiči zajec, ki preprečuje dobro navitje in stabilno delovanje?
OM, F, G!

Invictus ::

Vidim, da se je tema debate spet sfižila.

Kot ponavadi.

V bistvu je vsak napajalec dober, če ga ne preobremeniš.Če dela na enih 60% nazivne moči, potem se tudi poceni napajalec ne bo skuril.

Če pa uporabnik ne zna izračunati porabe svojega sistema, si je pa sam kriv, če potem prekuri karkoli. Pod preobremenitvijo vsaka stvar slabo dela.

LP I.

333333 ::

Keyser Soze


Delal sem isto kot Calligula, s to razliko da sem ime 2xlc6550 enega za grafi drugega za plato pa disk. Po zamenjavi 2 napajalnikov z enim kolk tolk kvalitetnim (v podpisu) se je max overclock grafičnih kartic dvignil za 35Mhz za proc pa se ne spomnim vem pa da je tudi bilo nekaj malega. V glavnem zadeva dela na večjih napajalcih tud bp vendar za tisti HIGH end moraš imeti en bolj kvaliteten napajalnik.
Spiritual

Keyser Soze ::

Ja, sam to je bila verjetno kriva bolj stabilnost linij oz. padec napetosti pod obremenitvijo, kot pa dejstvo, da sta priključena dva napajalnika.

Saj sem rekel. Če imaš dva šibkejša, dobra napajalnika, ne vidim razloga zakaj bi šel v nakup enega večjega kvalitetnega.

IMO je še boljše to z dvema, saj imaš več ločenih linij.
OM, F, G!

WyattEarp ::

imam LC napajalnik 550W že 5 let. nimam neke hude konfiguracije, samo težav pa nimam z njim sploh. tud men ni jasno, kaj bi dal 100€ ali več za napajalnik, če mi ta 5 let star poganja čist dobro vse kar rabim (Opterona 180, ati4850, 2Gb rama, 2 diska raid, ene 4 ventilatorje in dvd (občasno še kak disk). mogoče bi drgač razmišljal če bi ne vem kako navijal. kdaj navijem 15% sistem, več pa ne.
Pač je enostavno, kdur če naj ma napajlanik za 100€ in več, kdur pa ne pa ne. važno da ti vse dela in da si zadovoljen.
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

aiko ::

Jaz imam tudi ene 3-4 lc-je v raznih mašinah, stare tudi po več kot 4 leta, pa nikoli nobenega problema, čeprav je v eden v eni od njih po watih na meji.

lp

Calligula ::

Kulwinkl, jaz imam z 550W LCjem popolnoma enake izkusnje kot ti s to tvojo 660W zadevo. Zakaj bi ptem torej dajal vec. In tvoj 550w tudi ne bi fural navite C2Duo masine z dvema diskoma in dvema graficnima 4870, ki sta obe na 800,hz jedro in 950 mhz ram kar verjetno sploh ni stock, ker je ena OC verzija in sem dal obe na enako.

Kayser, razlika med nama je v tem, da ti gledas v mislu zakaj ne bi dal jaz pa v smislu zakaj bi dal. V smislu potrosnistva eno velja za manj, drugo za bolj racionalno. Ce LC ne bi bil dovolj, ga ne bi imel. Ker Crossfire ni nekaj kar bi me res imelo met v kisti (pozresno, vroce)... mi je zanimal proof of concept pac z dodatkom se enega napajalca.

Bi pa rad videl 550W Enermax libertyja, ki bi fural tako konfiguracijo.
Pa to tudi ne vem, ker nisem gledal. Jaz sem vse pac random priklopil na napajalec. Lahko, da sem vse onbesil na eno linijo (ce ma LC 6550 sploh locene linije).

In zakaj ne bi kupil novega vecjega napajalca? Ker mi ni treba, ker lahko priklopm zraven se enega starega (ki je bil se cisto tih) in je blo ocdlicno.

In se naj mi en razlozi kako se prvi napajalec ne bi grel manj in bil manj obremenjen, ce bi dve pozresni graficni obesil direkt nanj, na prvem pa bi bil samo procesor, plata in dva diska.

WamPIRe- ::

To tudi mene zanima kako 2 napajalca recimo slabo vplivata na delovanje komponent. Pa recimo, da me pri navijanju ne zanima vsak MHz na vsaki komponenti...


OFF:
Hja no glede LCja lahk povem, da za 1x nimam slabih izkušenj... sploh za ceno. Dela na mojem sistemu že nekje 4 leta brez kakršnihkoli problemov. Imam pa LC6550 in sistem recimo za SuperPI je bil navit na malo več kot 3GHz drugače pa imam sistem @ 2.8 za 24/7 in je stabilen pri vseh igrah in testih, ki tečejo na taki mašini z navito GF 8600GT.
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Calligula ::

Nekateri tega ne razumejo, da za 20 Mhz vec meni ni vrednometat denarja stran za drazji napajalec. Tistih 50 Eurov danes pomeni ze konkretno razliko pri graficni kartici in zakaj bi me skrbelo 30 Mhz pri slabsi kartici, ce raje kupim boljso in jo navijem za toliko kot se pac da pa bo razlika zelo opazna...

Gre se za price/performance ne ap za kondenzatorje. Mora met clovek neko racionalno strukturo prioritet. Pri meni je price/performance bolj ali manj to razen tam kjer je prisotna sentimentalna komponenta kar pa k.. napajalnik zagotovo ni.

kuglvinkl ::

kdur če naj ma napajlanik za 100€ in več, kdur pa ne pa ne.


S katerih hribov si se ti spustu :) Ni keč v tvoji želji, pač pa v tem, kakšen napajalnik komponente potrebujejo.

Calligula, k nisi tko počasen kot mogoče zgleda. Dej nam razloži, zakaj se jebat z dvema napajalnikoma, če na trgu obstajajo takšni, ki gladko zmorejo opravit svoje delo napajanja vseh komponent, ti pa ne rabiš zato en mesec slabše jest.

Za proof of koncept, in če si sirota, štekam. Izven tega ne.
Your focus determines your reallity

LordTado ::

Najprej si poglej pri kaki porabi pade napetost tvojega lc-ja,pa potem boš videl da sploh ne rabiš drugega napajalca...
Če pa že pa ti je bolš 1000W pa je kot pa dva pa dvojni hrup...

Calligula ::

Ker ne dopuscam, da mi umetne potrebe po nepotrebnem diktirajo zivljenje. Ker svojo inteligenco rad uporabljam, ker ne dajem vec kot je treba razem tam kjer mi nekaj pomeni. Ker mi je zadeva fizicno vzela 10 minut, ostali pa mi je tudi pasalo, ker na Slo techu ni vse na takem nivoju kot bi lahko bilo in 90% folka ampak najbolj problematicno tisti, ki bi res lahko kaj znali, raje na pamet nabijajo v tri dni...

Zakaj so potem sploh teme kot je KAJ KUPITI... Mejte samo oglasno sporocilo cez celo stran. Recimo 1000w napajalnik, Core i7 procesor, nek drag DDR3 ram (obvezno 12 giga), par terabajtnih diskov v RAID 1, da bo ziher ane... Pa na zalogo tri 295 Nvidia v SLI, ker prevec ni nikoli ane?

ZATO, ker je treba pri folku spodbujat rabo mozganov. Ker druace pa mas potem enkrat nesposobne ministre, idiote na vseh polozajih in, ko nekdo drzavi nekaj prihrani, ga ponudniki obtozijo korupcije, ker ni izbral njihovih drazjih resitev...

Zato, ker ce zmaga marketing pomeni, da je sla racionala rakom zvizgat. Predvsem pa od "starost" na Slo techu kot sta Pyro in ti Kuglwinkl pricakujem v taki temi vnaprej ali nekaj na osnovi izkusenj ali pa kar neizpodbitno drzi in ne kot vedno na koncu jalovega sranja v smislu zakaj se pa vse ne pokupi.... Ker potem ne rabis foruma in debat. Napisite cez celo stran, da je resitev vedno vse kupit drazje in cim mocnejse pa je to to. Naj bo vsaj crno na belem, da gre za brezvezen ameriski forumcek kjer cepci samo limajo gor podpise svojih sistemov in debatirajo kok je fajn, da gre na njihovo plato 20 giga rama gor ceprav nic z njim ne pocnejo. Majo pa ga. Pa SUVje pa vse sranje.

ZATO, da se ne poneumi vse. Zakaj ne kupim? Ker raje uporabljam mozgane, da ne ratam eden debilckov na striku marketngarjev in, ker ce mam kaj casa probam to se malo sirse preprecit.
Samo zato.

In obesi dve 4870 na svojega Libertyja, da vidimo, ce dela. Zakaj tako stestiranega napajalca ni na seznamu od ATIja?

Calligula ::

Tado,

drugi napajalec je cisto silent in se niti do mlacnega ni segrel. Sem najprej zato celo zmotno mislil, da se je sam ugasnil, ko se je PC. NIc se ga ne slisi. Ce bi hotel, da se skupaj z PCjem zazene ali ugasne bi ga morla vezat z prvim napajaplcem pri plati kar bi vzelo se 5 minut dela. LC ni fural dveh 4870 pri polni obremenitvi, zato sem dodal se enega. Ekstra graficna, ekstra napajalec. Meni se zdi smiselno. Itak je oboje po svoje neumnost. Raje ena graficna in en napajalec. Ampak, ce bi se ze financno splacal crossfire, bi se financno tudi ta resitev najbolj. Ce pa bi me k.... SLI ali crossfire ze silil v nabavo vecjega napajalca pa dam raje vec denarja za eno kartico ob enakem napajalcu in mam manj gretja, nizjo porabo ipd..

kuglvinkl ::

Moja iskunja je, da se špara tam, kjer se sme. In to ni trafa. Namreč, nimam tolk keša, da bi poceni kupoval. In se jebal zakaj mi ne dela to, zakaj ne ono. Kaj šele časa. Daš 40 evrov več (govorimo o 10. starih jurjih, če je kdo zgubu občutek za keš) in je zadeva za life kište in dlje urejena. Tiha, vse stlačiš v eno ohišje. in to _ni_ umetna potreba. Sestavljena konfiguracija rabi tolk in tolk nazivne moče in konec. Če nek poden od trafe, sicer deklariran na 500W zmore dejansko 250W, in če se slepiš (marketing), da je vse OK, samo še enga rabiš, hja, kaj je to drucga kot pure marketnig win?

S tem da 500W Enermax ni absoultno noben overkill za mojo konfiguracijo (3GHz quad, pet diskov, navita 9800GTX+). Fore je še mnogo, če gledam, kako linije zanihajo pod obremenitvijo. Gladko po moje požre CF 4870. Kar se pa nebo zgodlo, dokler ne menam na 30" monitor - tut to se ne bo zgodilo prej kot v 2-3 letih.

Glede izvajanj o zalogah SLI kart in kw traf, to ne vem za koga je argument.

In kot je Pyrobeast pokazal, vse trafe niso enake med seboj. Ene so z razlogom dražje (za 40 evrov) in ene so z razlogom obupno poceni.
Your focus determines your reallity

Calligula ::

Ugani kaj, tvoj Liberty NI dvolj mocan za mojo konfiguracijo z dvema 4870. Samo na pamet govoris. Moj LC je bil kupljen izkljucno za navit PC z eno graficno in to super fura. Nic slabse kot tvoj. In tvoja GTX je precej manj pozresna od ene 4870, quad core pa pac malo bolj od mojega core 2 duo in sta sistema nekje tam tam.

Se vedno ne stekas. 550w naj itak ne bi poganjal Crossfire dveh kartic visjega ranga. Pa LCju vseeno komaj zmanjka soka in se to na cisto navitem sistemu. Na stock sploh probal nisem.
In se to, mene briga, se ce bi linije nihale od tu pa do Bosne, ce se to v praksi ne pozna. Pa moja plata ma grozen voltmod pa me pri navijanju (80%) vrocina ustavi, ker imam zanalasc stock cooler gor ceprav mi nekje lezi Scythe ful hud hladilnik, ki sem ga skoraj zastond dobil...

LC fura cisto vse kar ti furas v tvoji kisti. Ampak tvoja kista ni pozresna. Pozresna bi bila z dvema 4870. Tko mas pa povprecen consumer sistem.
Jaz nisem toliko bogat, da bi kupival poceni kjer to NI SMISELNO in nisem tako bogat, da bi metal denar stran, ko to NI SMISELNO.

Postekaj, da tvoj Liberty futra povprecno masino in, da vse ostalo na pamet govoris kok, da ma se rezerve. Ze tvoja ena GTX je manj pozresna od ene 4870, ko das pa se eno gor bo pa bogi. Takoj se bo grel in pri napajalcu blizje, ko si jnjegovi meji, bolj skokotivto pada njegova ucinkovitost. Jaz s tvojim Libertyjem ne bi nic pridobil in imam raje vsako leto nov svez enakovreden napajalec kot pa da na zalogo kao kupim drazjega, ki ni nic boljsi samo staral se bo.

Calligula ::

PS: Moja plata nima voltmoda ampak Vdrop.

Calligula ::

Se pravi za vsak primer se enkrat: Meni vse kar je misljeno za bit v moji kisti dela tiho in maksimalno navito na LCju. Crossfire dveh skoraj najpozresnejsih graficnih na trgu ni bil nikoli cilj. In tega tudi tvoj bogi Liberty ne more sfurat. Vse kar pa tvoj Liberty fula in vse kar je z eno graficno pa tudi LC fura. In tvoj quad je malo bogo navit. 3 ghz je sila svoh rezultat in imas ali svoh procesor, plato (si pac slabo kupil) ali pa slab napajalec. Moja plata P5KC, ki sem jo kupil, ker sem dal za 1 teden staro takrat, ko je ven prisla 50 EUROV!!! od butla, ki je kupil drage DDR3 rame in mu gor niso dobro delali, ima znano velik Vdrop in se mi vseeno procesor ful navije. Toliko kolikor se lahko tam do 80C pod full loadom. Ko je bolj mraz gre cez. Verjetno bi ga dobil na 3600 pozimi, ker ga vrocina ustavi.

Pyr0Beast ::

Folk navija ko utrgan pa ne ve kaj je kondenzator.
Potem pa tuli ko mu cel VRM sklop odtrga s plate. Yay, win !

Starejse komponente imajo naceloma vec strupenih delov. Testi so bolj rigorozni kot vcasih. Nisi pa slisal za reciklaz
Da, vendar tam tudi ostanejo ker zadeva še deluje & ne crknejo kar tako.
Če crkne današnja roba gre pa na odpad, ker se jo ne da več (oz. splača) servisirati.
So in niso. Poševnooki še vedno furajo svojo cenenost in če zaradi enega vijaka in 2h podložk ogrozijo tvoje življenje _jih NE zanima_. Situacija je pa taka, da dobijo na teste pravilno izdelane komponente, v realni prodaji pa so te čedalje lažje (ugibaj zakaj).

Reciklaža Does not work. Sedaj je samo še 'Dumping in 3rd world countries'.

Od kje si zdaj streznike notri privlekel? To je specificna raba. redundantnost, ki je drugace nesmiselna je tam del enacbe... Kot, da bi se pogovarjali o jakosti troblje in smiselnosti in bi ti resilce v zgodbo vpletal...
Bluziš, spet. Kot si želel, sem samo dal sem primer starega napajalnika ki bi Bp pognal tvojo kišto.

Kontradiktiras samemu sebi. Se podpises pod trditev, da se prodaja manj kvalitetno, ker folk to hoce potem pa trdis, da folk hoce kvaliteto. Hoce toliko kvalitete kot je rabi za cimmanjsi vlozek. No ne ves folk. Precej potrosnikov je neracionalnih recimo. Par primerkov je v tej temi :)
Ti, ali ne znaš brati ali pa ne razumeš napisanega.

Prodajajo se čedalje slabši izdelki ker večina folka ne mari za kvaliteto, tist procent ali 2 ki jim je pa kvaliteta pomembna pa ne dojema ceno kot osnovni faktor nakupa.

Spet se negiras, ko pises o odpadkih, ki se nabirajo potem pa pravis, da so ravno LCji narejeni iz odpadkov. Super. Reciklaza oz namesto odpada necemu sluzijo zadeve...
Mešaš dve različne stvari _spet_.

Ce je to glede Compaqovega napajalca res in stane rabljen 10 Eurov, zakaj si potem tak, da tega ne poves folku, ku sprasuje po napajalnikih in kaj naj nabavijo!?! Zakaj ne dajes prostovoljno ljudem dobrih nasvetov?
Zato ker folk, ki kupuje novo robo ne kupuje starih napajalnikov.

Kontroverzen nisem jaz. Mene vodi racionala. Kontroverzen si ti, ki mislis, d abi vsak moral poznati kondenzatorje, podkomponente ipd,.. ceprav ni nobene racionalne potrebe.
Seveda da mora vsak poznati podkomponente sistema kot tudi sam sistem. V nobenem članku ne piše. FSB na 400, tCas na 4 in konec članka.

Kugelvinkel je izjemno lepo napisal, da se ne špara tam, kjer ni treba. In sam lahko s svojimi izkušnjami to le potrdim.

In se to, mene briga, se ce bi linije nihale od tu pa do Bosne, ce se to v praksi ne pozna.
Misliš reči; "Ker nisem dovolj izobražen na tem področju takih napak sploh ne opazim in ne vem kako bi se manifestirale ?

Čedalje bolj se mi zdi, da Calligula misli da je boga prijel za jajca ker je kupil LC-ja. (Ki je itek uber, ker ga kitajčki izdelujejo tako da božajo komponente ki potem kar samovoljno skočijo na PCB in tako sodelujejo med seboj v največji harmoniji)
((Kar dobiš ven pa je en kup nefiltriranih harmonik in ne harmonije :P)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

MedusasPath ::

Ugani kaj, tvoj Liberty NI dvolj mocan za mojo konfiguracijo z dvema 4870. Samo na pamet govoris. Moj LC je bil kupljen izkljucno za navit PC z eno graficno in to super fura. Nic slabse kot tvoj. In tvoja GTX je precej manj pozresna od ene 4870, quad core pa pac malo bolj od mojega core 2 duo in sta sistema nekje tam tam.

Se vedno ne stekas. 550w naj itak ne bi poganjal Crossfire dveh kartic visjega ranga. Pa LCju vseeno komaj zmanjka soka in se to na cisto navitem sistemu. Na stock sploh probal nisem.
In se to, mene briga, se ce bi linije nihale od tu pa do Bosne, ce se to v praksi ne pozna. Pa moja plata ma grozen voltmod pa me pri navijanju (80%) vrocina ustavi, ker imam zanalasc stock cooler gor ceprav mi nekje lezi Scythe ful hud hladilnik, ki sem ga skoraj zastond dobil...

LC fura cisto vse kar ti furas v tvoji kisti. Ampak tvoja kista ni pozresna. Pozresna bi bila z dvema 4870. Tko mas pa povprecen consumer sistem.
Jaz nisem toliko bogat, da bi kupival poceni kjer to NI SMISELNO in nisem tako bogat, da bi metal denar stran, ko to NI SMISELNO.

Postekaj, da tvoj Liberty futra povprecno masino in, da vse ostalo na pamet govoris kok, da ma se rezerve. Ze tvoja ena GTX je manj pozresna od ene 4870, ko das pa se eno gor bo pa bogi. Takoj se bo grel in pri napajalcu blizje, ko si jnjegovi meji, bolj skokotivto pada njegova ucinkovitost. Jaz s tvojim Libertyjem ne bi nic pridobil in imam raje vsako leto nov svez enakovreden napajalec kot pa da na zalogo kao kupim drazjega, ki ni nic boljsi samo staral se bo.

Tukaj moraš upoštevati tudi efektivnost napajalnika. Enermax potolče tvojega LC-ja v tem.
Pa da napišem še svoj primer, na Enermax MODU82+ 525W sem laufal C2D E8400 @ 4GHz, 4870x2 (vmod, navita), 2 HDD-ja,.. brez vsakeršnega problema. Probaj to na 550W LC-ju :)
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radeon 4870 x2

Oddelek: Strojna oprema
483752 (3211) Robert_S
»

Fuč napajalnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
723994 (2836) Pyr0Beast
»

Katera komponenta je povzročila hud pok in restart? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525354 (4193) Mitja358
»

Katero graficno pa procesor?

Oddelek: Kaj kupiti
431808 (1116) Meizu
»

Kateri napajalnik PSU priporocate za Core 2 DUO (500-600W)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17610477 (7410) suntrace1

Več podobnih tem