» »

Prenosnik asus a7d

Prenosnik asus a7d

«
1
2

cekr ::

Če ima mogoče kdo prenosnik asus a7d, bi me zanimalo, kako se kaj zadeva obnese.
Kako je vpeta tipkovnica, kakovost ekrana, ipd.

Prosim kompentirajte samo lastniki te zadeve.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Nesta ::

Mene tudi zanima ta prenosnik, ce ima kdo kaksane iskusnje predvsem z LCDjem in ogrodjem tega prenosnika.
Cena je pa 289.900 SIT

Hvala in lep pozdrav

MEDENA ::

najboljše da greš v trgovino kjer ga imajo sam pogledat :)

primmo ::

Hei!!

Če nameravaš tole stvarco kupit boš zelo zadovoljem sem sam uporabnig te mašine in laufa kot avion...imaš čisto vse bluetooth ir 1,3 megpixel camero 5 usb...itd. Asus a7d tu ti piše na tej strani kaj vse ima...ja no zaslon je fantastičen ko sem prišel v trgovino sem bil zelo presenečen nad grafiko ima neko novo tehnologijo color shine vsaj mislim da je nova:D ja no drugač tipkovnica je res fajn ni preveč mehka in ne preveč trda se da lepo pisat na njej...no baterijo še nisem uspel testirat ker sem ga pred 4 dnevi kupo :) no če te še kaj zanima me pa kar vprašaj...no ze to ceno 289 k dobiš res super laptop. Poznam tudi kolega ki si je kupo in pravi da je zelo zadovoljen.

Lp
primmo

cekr ::

Danes sem si ga ogledal ugasnjenega. V ponedeljek mi ga bodo dovolili tudi preizkusit, ker danes ni bilo v trgovini dotičnega, ki si upa to zadevo priklopit.
Po izgledu in preizkusu tipkovnice pa mislilm, da bo kar moj.

Kakšna je dodana programska oprema?
kakšno torbico dajo zraven?
Nekje sem zasledil, da mi pripada tudi miška; a je v škatli?

Kako je z wlanom; verjetno je vredu zadeva, ker je Asus. bomo videli.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

primmo ::

zraven dobiš vse gonilnike potem nekatere programe PowerDirector PRO, Asus DVD(čist isto kot PowerDVD samo da je od asusa), MediaShow dodatno še lahko zraven dobiš WinXP igrico AOE2 pa še nekak program samo tega mislin dane rabiš tud windownow ne:D ...miško dobiš zraven...torbica je res lepa, črna seveda ima veliko predalčkov :)) Mam povezavo prek Wlana in sem zadovoljen.

WiseBear ::

Sam tudi kupujem prenosnik v tem cenovnem rangu. Tale Asus je videt kar v redu. Primmo; bi te prosil če poročaš kaj o vzdržljivosti baterije.

Kje se ga dobi za 289k?

Andrej

primmo ::

V Comtromu ga imajo...z nakupom pa kar pohitite ker jih ni več veliko...tu v murski sobote imajo samo še 2. Baterije še nisem uspel testirat...bom pa poročal

Lp
Dušan (primmo)

WiseBear ::

Sam tale Asus je videt res zelo ugoden, kaj se vam zdi?
Asus A7D

Kot desktop replacement z občasnim prenašanjem je pomoje kar dobra izbira. Na notebookreview.com zelo hvalijo 17'' ekran. Procesor je kar soliden, rama je več kot dosti za običajno rabo, grafična za kakšen špil; zraven pa še vgrajena webcam, IR, Bluetooth......in vse to za 289 k SIT. Cena se mi zdi zelo ugodna. Na geizhals.at celo malce slabši asus (s pol manj rama) pride okoli 1300 eurov.

Vprašanje kako je z baterijo, pregrevanjem, ter kvaliteto izdelave še vedno ostaja? Ima še kdo izkušnje s temi Asusi?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WiseBear ()

-ziga- ::

Po vaših predlogih (hvala!) sem se odločil kar za prenosnik HP NX6125 EK158EA.
Me pa zanima, če veste kje je najcenejši? Na enaa.com je 266.000 SIT (-2%). Je kje še cenejši? Lahko tudi kje v Avstriji.

cekr ::

A7D se že nahaja v moji posesti.
Ekran je zares OK. Skoraj takšen kot Sonyevi.
Baterija zdrži 2 uri po specifikacijah in tudi v praksi. Je pa res, da nisem delal na njem nič konkretnega, ki bi preveč žrlo baterijo.

Mogoče edino, kar na hitro ne najdem rešitve.
Na spisku hardvera v sistemu mi izpisuje neko neznano komponento. Na hitro še nisem ugotovil, kaj bi to bilo. Na cd-ju pa tudi ni gonilnikov.

Mogoče še glede grafične kartice: sicer je vse vredu, vendar gonilniki so stari. Novih pa ne najdem. Novi Catalysti se ne dajo inštalirat.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

billy ::

Welcome to ATI nightmare :)

Mislim da ima ATI posebaj gonilnike za mobile kartice, lahko probaš z njimi.

cekr ::

Ja, mobilni gonilniki so ločeni. Dobiš jih pa na kakšni drugi strani. Ne na ATI-jevi, ne na ASUS-ovi strani.

V večih reklamah sem tudi opazil, da naj bi prenosnik vseboval tudi bluetooth, kar pa v tem primeru ni resnica.
Vsaj v mojem primeru ga ni.
No, saj to ni ne vem ,kakšen problem.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

bandedos ::

Sam sem uporabnik tega prenosnika in sem zelo presenečen. Mašina je tako močna da ni nobenih težav z igranjem najnovejših igrc. Ekran je ena velika svetla točka tega prenosnika, saj je preprosto velikanski. Grafika je zakon!!! Kdor razmišlja o nakupu tega prenosnika mu garantiram da mu ne bo zav.
Edina slabost tega prenosnika je temperatura matične plošče, ki pri resnem delu naraste na okoli 72 stopinj, drugače se drži temperatura okoli 60 stopinj. Temperatura procerosrja pa je okoli 47-53 stopinj.

LP

Damjan:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bandedos ()

bandedos ::

aja pa še odgovor na tvoje vprašanje cekr:

Neznano napravo sem imel tudi jaz, in sicer to je ITE CIR (zadeva je pomembna za delovanje IR sprejemnika), težavo boš rešil, če boš omogočil da ti najdejo winsi gonjilnik s pomočjo interneta.

LP

Damjan

OmegaBlue ::

Torej se oglašam kot asus lastnik :) (A6Ja)

Glede grafičnih gonilnikov, asus je nekako poden kar se tiče driver supporta (update nekako na vsake 6 mescev)tako, da za ATI grafiko jih staknete direktno na ATI strani tako da se izognete preverjanju prenosnika Link. Ali pa omega driverji tudi delujejo če ste fan. Drugače so pa ATI gonilniki že sami po sebi poden.

Vsekakor na laptop ne pozabite namestit Power4gear programčka, priporočam pa tudi NHC.

Glede BT inštalacije so res problemi ampak ko enkrat je, dela :) samo uporabite driverje na priloženem CD-ju, download pri 5Kb/s in 100MB z asus support strani odsvetujem :/

Glede wireless pa ne nameščajte novejših intel gonilnikov (verzija 10.nekaj,) ker se stepe z HControl, kar priložene dajte gor, za povezovanje pa uporabite kar windows Wi-Fi.

In ja ne nameščajte BIOS updatov če ne reši vašega problema, resno, don't fix it if it ain't broken.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Zgodovina sprememb…

_marko ::

Omega:
Kako pa si zadovoljen s tem prenosnikom nasploh?
Torej: ohišje, ekran, oprema, hitrost?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

OmegaBlue ::

Ohišje je super trdno, gladko, lahko. Ekran je fajn samo je magnet za prah in ker je glossy je malo preveč odboja če sonce sveti direktno tam kje okoli barve in sama odzivnost super. Pri opremi pogrešam samo IR ostalo ima totalno vse, glede moči tudi nimam pripomb, lineage2 igram na 1280x800 na full detail brez zatikanja, recmo edino na castle siegu kjer je 300+ folka naenkrat je treba malo spustiti na medium in izklopiti AA :)

Kišta je super, samo malo se greje.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

_marko ::

Kako je pa z gretjem in glasnostjo pri procesorsko nezahtevnih opravilih - npr splet, word, winamp.
Kako pogosto se vklaplja ventilator?
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

OmegaBlue ::

Glasen ni in v wordu se ti ne bo vklopil ventilator verjami mi, jest kar cvikam včasih ker se NE vklopi pri kakem delu.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Mr_Globus ::

škoda ker je 17"... Zakaj, zakaj ni 15" :\

VASkO ::

n00b

primmo ::

lol zakj ni 15" zato ker je 17" :\ in to čist vredu...če bi bil 15" ga ne bi kupo :D

btw OmegaBlue neven od kod ti to da a7d nima iR hehe moj ga ima...a tvoj nima iR????:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: primmo ()

_marko ::

Omega je pisal o A6J.

Je pa na trg prišel Asus z Turionom X2.
Asus A6K/T

Kakšna je razlika v gretju in porabi napram coreduo pri X2?
Kako dobro deluje wireless pri AMDju, kako je s kvaliteto chipseta, ...
Ni vse samo v procesorju, gledati je treba overall paket.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

AndrewSmith ::

Matter kak price/perform.---- klik:D
1)Venice3200/DfiUltraD/2x512UltraX-BH5/X800Xl/LG DVDRW/Seagate320Gb
2)3xTechnics1210MK5/FinalScratch/DJM600/SennheiserHD25/
2xProel15A@250rms/1xB&C 15"@750rms

snajper_SLO ::

Mam samo eno vprašanje za ASUSA A7D in namreč kako aktiviram BT, da bo deloval. Hvala.

PS: ta stvarca res ni slaba

cekr ::

Mam samo eno vprašanje za ASUSA A7D in namreč kako aktiviram BT, da bo deloval. Hvala.


Ne moreš, ker ga nima.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

snajper_SLO ::

Pa lahko vprašam zakaj nekatere igrice štekajo ko deluje na baterijo, če pa je priklopljen na adapter pa delujejo ko bomba

Zgodovina sprememb…

OmegaBlue ::

Jah sine ker na bateriji ne deluje s polno močjo recmo?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

snajper_SLO ::

Pa se da kak naredit da bi deloval na polni moči

snajper_SLO ::

Pa no saj prenosniki niso nevem kak namenjeni za igranje iger. Samo kaka igra bi tudi prišla za sprostitev. :))

primmo ::

cekr a7d ima bluetooth...

lp

snajper_SLO ::

kak pa ga aktiviraš mislim da bo deloval

bandedos ::

Ima bluetooth?


pa jebemti če mi ga ne najde pod strojno opremo...kk je pol možno ga aktivirat....oziroma začeti uporabljat?

hvala

lp
Maybe in next life...........

cekr ::

Meni BT neskončno dolgo išče, najde ga pa ne.
Zato sklepam, da ga ni. Pod spiskom strojne opreme se pa tudi ne prikaže.
Razen, če ni kje blokiran v BIOS-u. Samo ta BIOS ima zelo malo nastavitev.

Je pa res, da obstajajo različne verzije tega modela.

Bi mi pa včasih prišlo prav, če bi bila ta zadeva že vdelana, da mi ne bi bilo potrebno uporabljat lizike.


Hitrost se da pa tudi nastavljat:
poglej pod nastavitve za grafično. Najprej si pa inštaliraj Cataliste, da bo več možnosti.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

[MYTiX] ::

OmegaBlue: A ima DVI? Če ja, a lahko sprobaš če dela na resoluciji 1680*1050?
podpis

OmegaBlue ::

Ima ja, samo nimam nobenega zunanjega monitorja ki bi prenesel tako resolucijo, ampak ne vidim zakaj ne bi.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

cekr ::

Sem šel še enkrat pognat SETUP za BT pa se še vedno ustavi na 56%. Očitno te zadeve ni v škatli.
Se pa prižge lučka z znakom BT. To se mi zdi čudno.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

WiseBear ::

Mene tudi zanima kako je s Turioni X2, kar je že _marko načel. Namreč Asusi s temi procesorji se dobijo žt tudi pri nas. Asus A6TC
Cena Turiona X2 proti Core Duo je kar nekaj nižja. Kako se Turion X2 obnese; a ma kdo mogoče že kakšne izkušnje?

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: WiseBear ()

[MYTiX] ::

Baje da nekatere grafične ne znajo prikazat takih nestandarnih resolucij prek DVIja.
podpis

poule ::

Men je po slabih dveh mesecih crknila tipkovnica. Totalno. Zdaj cakam, da dobim s servisa.

billy ::

comtron power :(

snajper_SLO ::

Meni pa že 3 mesce brez problemov :))
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

MEDENA ::

billy: laptop je asus.

poule ::

Končno dobil s servisa. Bios je šel!?:(

snajper_SLO ::

Ziher si nekaj čaral po njem :)) :D :))
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

jamburee ::

Berem vase odgovore na BT. Tud sam mam tezave kako bi ga spravu v red. S supportom z njihove strani ali CD-ja mi ne deluje. Vedno se ustavi pri nalaganju na 56% in se ne premakne naprej.. Kako ste ostali instalirali zadevo? Ali se da dobiti se kake druge driverje z druge strani, ali obstajajo samo ti?

Hvala za odgovore..

Lp, J

snajper_SLO ::

Ta model ASUS-a A7D ni opremljen z Bluetooth-om! (kupljen v Comtron-u)!!

Saj ti pa napiše pri 56% da vstaviš Bluetooth stack(USB-Bluetooth)

Eto ta odgovor sem jaz dobil na vprašanje preko emaila Comtronu!

Nima.

s spoštovanjem,

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
Iztok Žgalin (internetni oddelek)

www.comshop.si
~Q6600 G0 + Mugen ~ ASUS P5KC ~ Crucial 2x1GB D9~
~XFX 8800GTX ~ Logitech G15 ~ MX518 ~ LG 22" Wide~
~Antec P182 EU ~ Logitech X-230 ~ X-Ray Thunder 8~

jamburee ::

Hvala za odgovor..

To razjasni 1001 problem.

So navedli kaksen razlog zakaj ni vgrajen?

Lp, J

billy ::

Določeni modeli pač nimajo tega in so zaradi tega kakšnih 10 ali 20 jurijov cenejši.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne najde audio device

Oddelek: Pomoč in nasveti
143543 (2681) niko_994
»

kateri prenosnik med naštetimi

Oddelek: Kaj kupiti
91539 (1302) SkIDiver
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
527388 (5872) Jan987
»

nakup prenosnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
655873 (4603) sw0rdfish
»

Prenosnik + boljsa graficna kartica

Oddelek: Kaj kupiti
182098 (1735) SepoX

Več podobnih tem