» »

Potovanje-svetlobna hitrost

Potovanje-svetlobna hitrost

1
2
»

migič ::

No po mojem bi se bilo potrebno tudi vrašati, ali je človeško telo sploh sposobno prenesti vse sile, ki bi delovale na človeško telo pri potovanju s svetlobno hitrostjo...malo je skregano z logiko (Starwars)...pri vključitvi warp pogona oni na ladjici kar normalno stojijo in se zabavajo...
ali pa...?:\
............. in migali so do konca svojih dni!!!!!!
Migajte z mano, naj živi migič!

Thomas ::

> Metriko črvin imaš na Wikipedii

Črvine pa nikjer. Niti recepta, kako bi jo sploh naredili, v kakšnih pogojih bi se sama pojavila. Karkoli.

To je moj ves point tukaj, da bifizika (čebifizika, bičebifizika) ni nekaj zelo obetavnega. Nekako toliko, kot StraTrex ali StarWars ali StarGate znanost.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kitzbrado ::

>Črvine pa nikjer. Niti recepta, kako bi jo sploh naredili, v kakšnih pogojih bi se sama pojavila. Karkoli.

Glede na to, da je črvina rešitev enačb relativnosti, bi rekel, da se v računu nahaja pogoj za kreacijo črvine. Prave črvine še niso našli, se strinjam.

>To je moj ves point tukaj, da bifizika (čebifizika, bičebifizika) ni nekaj zelo obetavnega.

Sicer se strinjam, da je veliko hipotez, celo teorij, ki imajo fantastične in neverjetne napovedi. Večina jih je napačnih in mogoče je napoved črvin tudi napačna, tega sploh ne zanikam. Jaz samo želim debato v stilu "črvine so napovedane zaradi razloga A, paradoks B jih pa preprečuje. Predebatirajmo paradoks B in ugotovimo razloge za in proti." Ne želim debate v stilu "Črvin itak ni, ker Thomas tako pravi."

>Nekako toliko, kot StraTrex ali StarWars ali StarGate znanost.

Ne mešaj prosim del resnih teoretikov s scenariji sci-fi nadaljevank. Tole je cheap shot in tega se zavedaš.

Saladin ::

Kaj pa finte z "zgibanjem vesolja", kot je opsiana v filmu Event Horizon?

Da dejansko zviješ eno točko vesolja v drugo z hitrostjo veliko manjšo od c-ja, ko pa se ttočki enkrat prekrivata, spet dejansko nisi naredil nobene poti, pa se vseeno nahajaš na drugem robu galaksije...

Je to morda način, kako prevarat splošno relativnost?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

kitzbrado ::

@Saladin: Saj črvine so nekaj takega in prav relativnost jih napoveduje.

Saladin ::

Črvine pomenijo določeno pot, s tem določen čas in posledično prenos podatkov iz točka A v točko B z nadsvetlobno hitrostjo. Kar je prvi problem - drugi pa tudi posledično potovanje v relativno prihodnjost.

Ko pa rečem zvijanje vesolja pa ne potuješ niti za millimeter niti z (nad)svetlobno hitrostjo. Enostavno se "prestaviš" iz ene točke na drugo - brez premikanja, brez določene hitrosti in brez časa.

Dejansko bi potrebovali premikanje brez "premikanja". Ker svetlobna hitrost sama po sebi očitno ni rešitev.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

kitzbrado ::

Skozi črvino sicer moraš opravit določeno pot, samo ne greš z nadsvetlobno hitrostjo. Črvina je samo "tunel" med dvema točkama ukrivljenega 4D prostor-časa - jaz še vedno razumem, da je to tisto, kar si mislil. Poglej si še vizualizacijo črvine.



Vir: Wikipedija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Saladin ::

Tebi ni treba potovati z svetlobno hitrostjo, ampak informacija se iz točke A prenese v točko B z nadsvetlobno hitrostjo v globalnem pomenu.

Zato trdim, da je treba eliminirati vsakršno potovanje nasploh, če mislimo doseči te razdalje in ne kršiti določene zakone.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

lymph ::

Razmišljanje o črvinah, kot o možnem načinu potovanja, je pribljižno tako, kot če bi se jamski ljudje pogovarjali o potovanju na luno.
"Belief is immune to counter example."

NorK ::

informacija se iz točke A v točko B prenese s podsvetlobno hitrostjo. ker je pač ubrala bližnjico.
da se je premaknila z nadsvetlobno hitrostjo "vidi" le zunanji opazovalec. no, če bi ta lahko hkrati opazoval oba konca luknje, bi videl, da je informacija ali snov potrebovala nekaj časa, da je opravila pot. iz hitrosti in časa pa bi izračunal dolžino črvine.
nobenega potovanja v času. vsaj na tak način kot to pojmuje večina. če imaš bližnico, boš pač prej prišel na cilj.

lymph ::

Jah, če greš ti po bljižnici in potuješ 1 leto, ostali pa se postarajo za 10 let, potem si potoval tut v času an :D

Edit: no sej itak skos potujemo v času, sam tm si mal hitreje. Kar pa me spomne na eno dobro tezo v nekem kvazi dokumentarcu What the bleep do we know, kjer eden od fizikov reče, da ni neke logične podlage, zakaj v prihodnost (že s samim obstajanjem) lahko potujemo, v preteklost pa ne
"Belief is immune to counter example."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lymph ()

sweeti007 ::

nekdo prej je omenu da ne potrebujemo samo 10x svetlobno temveč 100x ++ .tukaj bi hitro nastal problem in tudi že pri "manjših" hitrostih, ovire pred seboj, ker s tako hitrostjo bi še senzorji težko zaznali sonce pred sabo.

pri prenašanju informacije(transportiranje) pa je še problem ker moramo prej priti na točko B preden se lahk masivno prenašamo tja

črvine.a je to sam teorija al dejansko obstaja?
Naravne črvine,ko bi prišli na drugo stran bi morali najti nek planet ali kaj podobnega ker ti nič ne pomaga prehod v prazno črnino

umetne črvine, morda nam jih uspe narediti iz skupkov nenavadnih nakljućnih dogodkov :))

Matevžk ::

Razmišljanje o črvinah, kot o možnem načinu potovanja, je pribljižno tako, kot če bi se jamski ljudje pogovarjali o potovanju na luno.

O, to pa nikakor ni res.

Jamski ljudje niso razmišljali na tako analitičen način.

Jamski ljudje niso vedeli za tovrsten cilj (niso vedeli, da je Luna nebesno telo).
Mi vemo cilj -- kamorkoli daleč v vesolju. Vemo konvencionalen način -- iti tam, kjer gre svetloba. Tega načina smo se celo že lotili. Voyager.
Vemo precej fizikalne teorije. Predvsem pa vemo, da marsičesa še ne vemo in zato raziskujemo in razmišljamo.
Jamski človek še ni vedel, da "ničesar ne ve".

edit: "Tam, kjer gre svetloba," je slab izraz. Ker če v naravi že obstajajo črvine, gre najbrž tudi svetloba skoznje. Vendar najbrž veš, kaj sem mislil; konvencionalno potovanje po vesolju.
lp, Matevžk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matevžk ()

Saladin ::

Takšno potovanje je (v najboljšem primeru) koristno le v eni smeri.
Kajti ob tvojem "pristanku" na daljno destinacijo preteče ogromno časa na tvojem prvotnem izhodišču. Kar ja zate par minut z počasno hitrostjo skozi črvino je v resnici mnogoletno potovanje za tiste zunaj črvine.

IMO je treba eliminirat vse klasične principe potovanja, da te ne omejujejo klasična pravila in klasične slabosti.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Roadkill ::

Razmišljanje o črvinah, kot o možnem načinu potovanja, je približno tako, kot če bi se jamski ljudje pogovarjali o potovanju na luno.


>>O, to pa nikakor ni res.
Za Luno se je izkazalo, da se da, za črvine ni nujno, da se bo - kadarkoli.
Ü

Matevžk ::

No, podoben argument bi jaz lahko uporabil v nasprotni smeri :D.
Jamski človek bi rekel: "Iskanje sosednje jame je obrodilo sadove. Potovanje na Luno jih zagotovo nikoli ne bo."
lp, Matevžk

bMozart ::

lymph: mogoče pa potujemo v preteklost in ne v prihodnost....:D Ampak se ves čas premikamo, a lohka kdo pove kaj se zgodi z delcem ko je čisto na miru? Ko so delali eksperimente in so zamrznili, verjetno niso mislili da delec še vedno ni čisto namiru, saj Zemlja ni na miru.
Se pravi bi morali ponoviti eksperiment v vesolju kjer bi na x,y,z(glede na svetlobo) v "mrtvi točki" zmrznili delec na 0 stopinj kelvina....
Se bi kaj zgodilo? To me že ful časa zanima. Kolikor vem tega poskusa še niso naredili...
Kaj če se nek delec nebi več premikal(gibal)?
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bMozart ()

kekz ::

Kaj če se nek delec nebi več premikal(gibal)?

Premikal glede na kaj? :\

bMozart ::

Glede na svetlobo (x,y,z)
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Thomas ::

Delec ne more mirovati. Njegova hitrost ne more biti 0, glede na nobenega opazovalca.

To preprečujeta tako termodinamika - ki ne dopušča absolutne nule na termometru, kar je sinonim za mirovanje delca - kot ne Heisenbergov princip nedoločjivosti.

Relativistične enačbe to dopuščajo, pa je premalo.

Ko je bila že ravno debata o tem s kitom z brado.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

bMozart ::

ok tnx
Sicer bi jz še vsen naredu experiment:D Zih je zih;) :D
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

reptilia ::

Razmišljanje o črvinah, kot o možnem načinu potovanja, je pribljižno tako, kot če bi se jamski ljudje pogovarjali o potovanju na luno.


Se strinjam toda čez nekaj 10k let so prišli gor... čeprav ne morem trditi da so to še vedno tisti isti "jamski ljudje".

EDIT: nekaj sem se še spomnil... zakaj so potem po stenah risali bitja z skafandri na glavah?
Forgive your enemies, but never forget their names.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: reptilia ()

Thomas ::

Pogovarjamo se lahko o mnogo več rečeh, kot v Vesolju sploh lahko obstajajo.

Število možnih pravljic je večje, od števila realnih zgodb.

Število pravljičnih dogodkov >> število možnih realnih dogodkov >> število dogodkov, ki se imajo čas in prostor kadarkoli zgoditi.

>> pomeni MNOGO VEČ.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kekz ::

Miroval glede na svetlobo?
Kaj to pomeni, da bi s stališča tega delca videl, da svetloba miruje in obratno, da bi foton videl, kot da delec miruje? Ali vsaj en od teh dveh pogojev?

V Newtonovi fiziki to ni nujno mirovanje, ampak le, da se oba gibata z isto hitrostjo. Ampak pri svetlobi to ne bo šlo.

Me res firbec matra, kako si si zamislil tak eksperiment.
Absolutnega mirovanja namreč ne poznamo. Gibanje vedno rabi opazovalca. Različni opazovalci vidijo gibanje različno. Če bo za nekoga mirovanje, za drugega to ni nujno.

kekz ::

To me je spomnilo na srednješolsko fiziko, ko je sošolec definiral težo kot silo s katero telesa privlačijo zemljo. Prfoks je samo pripomnil, da lahko tudi s tega stališča gledamo na zadevo.

Me prav zanima, kako bo naslednjič reagiral policaj, ko mu bom pojasnil, da sem jaz miroval, okolica pa je s preveliko hitrostjo brzela mimo mene. :D

kitzbrado ::

@kekz: Malo offtopica: a) Tvoj kolega je imel popolnoma prav. b) Glede policaja - lahko mu rečeš, da če mu je uspelo natančno izmerit tvojo hitrost, da sigurno ni mogel vedeti, kje natančno si bil ti takrat.

NorK ::

zakaj bi se pri potovanju skozi črvino potnik postaral za 1 leto, ostali pa za 10? 8-O
saj ne govorimo o potovanju hitrejšem od svetlobe. ali pa o črvinah v različnih časih.
potovanje skozi našo črvino je kot prečkanje stadiona pri teku na 5000 metrov. ostali gredo po progi, nekdo pa je prej na (istem) cilju (kot vsi ostali, ki niso prečkali) ker je naredil krajšo pot. sicer bi to bilo goljufanje in bi sledila diskvalifikacija, ampak je možno.

kitzbrado ::

Preko črvine prečkaš 4D prostor in ne 3D. Torej "prečkaš" tudi čas.

Thomas ::

Tudi ko greš v trgovino po uro in meter ali za 14 dni z avionom na morje, prečkaš 4D prostor-čas.

To se dogaja ob vsakem potovanju, ne samo na posvečenih, z raketo po Vesolju.

Za potovanja skozi črvino in po Ani Karenini, pa ne bi vedu.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kitzbrado ::

Res je, da če greš v trgovino, potuješ po prostor-času (sploh pa si točno vedel, kaj mislim in samo provociraš, ampak naj ti bo). Čas pa zate teče enako, kot za vse na Zemlji - ker se ne giblješ z veliko hitrostjo niti se ne giblješ v bližini ogromnih gravitacijskih sil. V primeru prehoda skozi črvino pa zaradi zanimive topologije prostor-časa lahko prečkaš med dvema točkama tega 4D prostora (t1,x1,y1,z1) in (t2,x2,y2,z2), in sicer po poti, ki se zdi krajša od drugače definirane najkrašje poti (še enkrat si poglejte sliko zgoraj). Svetloba, ki si jo pred prehodom poslal proti destinaciji (x2,y2,z2), ampak ne preko črvine, pride tja za tabo. Izkaže se tudi (samo teoretično seveda, pa še tu je veliko debate), da pravilna kombinacija prehodov skozi črvin lahko pripelje do točke (tn,xn,yn,zn)=(tn,x1,y1,z1), kar efektivno pomeni potovanje v času.

Sicer je pa debata na tem forumu o tem, ali so črvine možne, precej brezvezna. So napoved teorije, ki je itak ne obvlada dovolj ljudi (a je sploh kakšen?) in pri tem naj tudi ostane. Po moje se je smiselno pogovarjat samo o možnih posledicah te napovedi oziroma o tem, kaj ta napoved sploh je.

Thomas ::

> niti se ne giblješ v bližini ogromnih gravitacijskih sil

Kaj to pomeni? Koliko N/kg gravitacijske sile naj bo, da bo to ogromno?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kitzbrado ::

Kot odgovor na to vprašanje ti bom dal kar link o gravitacijski dilataciji časa.

Tukaj pa nekaj malega iz linka:
Gravitational time dilation is a consequence of Albert Einstein's theories of relativity and related theories which causes time to pass at different rates in regions of a different gravitational potential; the higher the local distortion of spacetime due to gravity, the slower time passes.

Gravitational time dilation has been experimentally measured using atomic clocks on airplanes. The clocks that traveled aboard the airplanes upon return were slightly fast with respect to clocks on the ground. The effect is significant enough that the Global Positioning System needs to correct for its effect on clocks aboard artificial satellites, providing a further experimental confirmation of the effect.


Ta efekt (pa ni edini) je torej viden že na Zemlji. Če te zanima, kaj pomeni močno gravitacijsko polje, potem je to polje, kjer je podaljšanje časa močno zaznavno - recimo da je efekt dovolj velik, da ga brez težav opaziš brez inštrumentov.

Azrael ::

Samo en medklic. Kaj bi po teoriji ustvarilo črvino? Gravitacijska polja?

Ali bi bilo v tem primeru možno, da bi za hipotetično potovanje skoznjo potreboval ravno toliko časa, kot bi rabil za običajno pot od A do B ? Do polovice črvine bi šel hitro in potem bi ves prihranek izničil pri nadaljnem potovanju ven iz črvine? Bi bilo to možno?
Nekoč je bil Slo-tech.

kitzbrado ::

>Kaj bi po teoriji ustvarilo črvino? Gravitacijska polja?

Kolikor jaz razumem, ja - vsaj v nekem smislu. Nisem pa siguren.

>Ali bi bilo v tem primeru možno, da bi za hipotetično potovanje skoznjo potreboval ravno toliko časa, kot bi rabil za običajno pot od A do B ? Do polovice črvine bi šel hitro in potem bi ves prihranek izničil pri nadaljnem potovanju ven iz črvine? Bi bilo to možno?

To je povezano s pogoji za črvino, oziroma s tem, kakšni dve točki lahko črvina povezuje. Laično bi pa pričakoval, da ni razloga, zakaj ne bi mogel potovati med dvema točkama prostor-časa počasneje od svetlobe (kjer bi svetloba potovala po normalnem prostoru). Odgovor na vprašanje je odvisen od hitrosti potovanja in topologije prostor-časa.

Thomas ::

Hja kitzbrado, a to pomeni, da popravljaš svojo izjavo, da se dilatacija časa zazna "pri močni gravitacijski sili"?

Namreč v linku se govori o močnih gravitacijskih potencialih. Kar je nekaj drugega.

Zato sem te tudi vprašal.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kitzbrado ::

Meni se še vedno zdi, da je bilo jasno, kaj sem hotel povedati. Na eni strani imaš popravke mili- ali nanosekund zaradi Zemljinega gravitacijskega polja (naj me kdo popravi, če sem na pamet dal napačne podatke), na drugi strani pa lahko zaradi močnih gravitacijskih polj meriš dilatacijo v mesecih, letih... V sliki splošne relativnosti to pač pomeni, da je prostor-čas zaradi Zemljinega gravitacijskega polja ukrivljen, ampak komaj zaznavno. Res zabavne stvari se dogajajo tam, kjer so ukrivljenosti velike.

PS: Predvidevam, da me boš zdaj vprašal, kje so ukrivljenosti velike. Jasno, tam, kjer je gravitacijsko polje močno in dilatacija časa velika ;)

EDIT: Preveril sem podatke za GPS: "For the GPS satellites, general relativity predicts that the atomic clocks at GPS orbital altitudes will tick more rapidly, by about 45,900 nanoseconds (ns) per day, because they are in a weaker gravitational field than atomic clocks on Earth's surface. Special relativity predicts that atomic clocks moving at GPS orbital speeds will tick more slowly, by about 7,200 ns per day, than stationary ground clocks. When combined, the discrepancy is 38 microseconds per day; a difference of 4.465 parts in 1010."
Link

Zgodovina sprememb…

Thomas ::

Zgleda, da se sploh ne razumeva. Tako kot ponavadi, sicer.

Jaz samo pravim, da je govorjenje o enormnih gravitacijskih silah, ki da povzročajo relativistične učinke NAROBE.

Pravim da so zato odgovorni enormni gravitacijski potenciali.

Kar je BISTVENA razlika.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kitzbrado ::

Aha, moj lapsus. Šele zdaj sem žal opazil.

Sem mislil, da te kaj drugega muči.

epicus ::

Ja pa saj je mogoče priti iz x v y hitreje od svetlobe s hitrostjo, ki je manjša od svetlobe, ravno zaradi ukrivljenosti prostora. Pač ne slediš svetlobi, ampak neki poti, ki je najkrajša do y (seveda če jo poznaš). Zato pa ne rabiš črvine, ali pač. Ali se motim?
Open mind for a different view

Thomas ::

Svetloba potuje po geodetkah, ki so najkrajše linije med točkami v prostoru. Če svetloba naredi ovinek, je ta pot vseeno krajša kot "bližnjica".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

epicus ::

Ja kaj pa ta pojav, ko vidiš zvezdo, ki je za soncem 2x (np, zgoraj in spodaj), pa rečemo da ni točno za soncem od koder gledamo. Verjetno ne bosta istočasni, ker bo npr morala ena narest daljšo pot (zaradi različnih kotov ovijanja), potem mal težko rečeš, da gre svetloba po najkrajši možni poti, če ena gre druga pa ne, ali kaj?
Open mind for a different view

sm0key ::

Svetloba potuje po geodetkah, ki so najkrajše linije med točkami v prostoru. Če svetloba naredi ovinek, je ta pot vseeno krajša kot "bližnjica".

za foton je to enostavno, saj potem ko "ugotovi" katera 1D rezina ukrivljenega prostora je najbližja parabola do točke B, izbere le še smer...potrdi jo šele opazovalec na točki B. Ostale "zgodovine" delca takrat še vedno obstajajo (?)

Thomas ::

> Ja kaj pa ta pojav, ko vidiš zvezdo, ki je za soncem 2x (np, zgoraj in spodaj), pa rečemo da ni točno za soncem od koder gledamo.

Nič narobe s tem. Po geodetkah prostora grejo fotoni vedno. Geometrija prostora je definirana s tem, kako gredo fotoni. Do tiste zvezde "naravnost", je pa nekaj vmes, kar tako potujočim fotonom prepreči prihod.

Nikjer pa ni rečeno, da fotoni potujejo samo po "zveznicah med tukaj in tam". Večina jih je mimobežnih.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

nonenone ::

mislim da vas zanima kvantna fizika in kvantni zakoni - tam lahko potuješ kamor hočeš, samo še ne vejo če nazaj tudi lahko, v kvantni teoriji si lahko hkrati na dveh mestih - se pravi kot v filmih zvezdne steze - se prezračiš, to je neki najnovejšega, tudi kvantni računalniki bi bili zanimivi, lp

kitzbrado ::

Počasi, počasi. Ne zamenjevati delcev in ljudi. Verjetnost za kaj takega ni natanko nič, ampak zelo močno limitira proti tej vrednosti - prav zato pa še nisi tuneliral skozi kakšen zid.

macgajver ::

LP jest nism glih en učen človk samo čist tko da uprašam sem prebral da foton potuje s svetlobno hitrostjo-ki naj bi bila neskončna hitrost se pravi pri taki hitrosti se potem čas za potujočega ne za opazovalca izključi iz enačbe če bi še presegel to hitrost bi potem po moj kmečk logik prešel v druk čas ali dimenzijo. A je kej na tem a sm res mem ustrelu?
tenstan krompir je pa zakon

_marko ::

AFAIK greš nazaj v čas(negativen) po relativiističnih enačbah ob hitrosti večji od svetlobe.
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

macgajver ::

Hee se pravi da prispeš iz točke a v točko b še preden štartaš. ah vas majstre bom pustil na miru v tej temi jest samo buče stresam.
tenstan krompir je pa zakon

SavoKovac ::

Mislim, da se razglablja o tem, če se dajo v prihodnosti sprožati dogodki, ki potem vplivajo na preteklost - in to v nedeterministični implementaciji realnosti.

Odgovor:

Če nobeden ne opazi, je vseeno.
Če obstajajo kritični opazovalci, se poigraš z njihovim spominom in spet nobeden ne opazi ničesar.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Potovanje do zvezd kmalu resničnost? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
10710487 (8073) MrStein
»

Črne luknje in črvje luknje ter potovanje skozi slednje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18911394 (8694) jest10
»

Potovanje skozi čas ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
947888 (5639) _marko
»

Speed of Gravity - again! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
19614056 (10454) Thomas
»

kaj je hitreje (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
525306 (4441) Thomas

Več podobnih tem