» »

Študij Nanotehnologije

Študij Nanotehnologije

_marko ::

Na mednarodni podiplomski šoli Jožeta Štefana obstaja magisterski ter doktorski študij:

Program nanoznanosti in nanotehnologije je interdisciplinarni podiplomski študijski program, ki zajema naslednja raziskovalna področja:

1. nanomateriali in nanokemija,
2. nanofizika (ki vključuje fiziko tankih plasti, fiziko nanocevk, fiziko lateralnih nanostruktur, fiziko kvantnih pik in metode za analizo nanostruktur in nanomanipulacijo atomov in molekul),
3. strukturna, molekularna in nano-biologija,
4. nanomehanika (ki vključuje mehaniko časovno odvisnih materialov).

Mene pa zanima ali imamo koga, ki ima izkušnje z tem študijem.
Osebno me zanima ali se splača študij nadaljevat v tej smeri. (osebno ciljam n program 3)

Skratka, a ma kdo kaj izkušenj iz tega področja?
Mnenja...


edit:typo
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.
  • spremenil: _marko ()

_marko ::

Problem je tudi v tem, ker se mi zdi, da trenutna biotehnologija poseka nanotehnologijo na celi črti.
(ko govorimo o npr izdelovanju proteinov in podobnih stvareh...)
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Thomas ::

Trenutna biotehnologija je dirty nanotehnologija.

Za razliko od clean nanotehnologije - tale the dirty DELUJE.

Kar je IMHO pomembno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

_marko ::

Thomas:

En problem, ki ga vidim je to:

Ce grem na to nanotehnologijo me bodo ucili, da je treba racunat strukturo proteinov po vseh mogocih fizikalnih zakonih, tudi do kvantne mehanike itd...

Nemesto, da bi tile bio-fiziki pogruntali, da obstaja omejeno stevilo foldingov proteinov in da bodo do 2010 vsi znani in opisani. KAr pomeni, da bomo takrat pa lahko brez uporabe kvantne mehanike opisali zvijanje novega proteina - ker bomo njegov vzorec tako ali tako ze imeli... (NMR in x-raz kristalografija delata v polnem teku)

Tile tukaj bi pa racunali vse to in porabili npr "miljardo" vec CPUja za te zadeve.
In seveda rabili se 20 let do cesa uporabnega...:\
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

_marko ::

Aja, se link na studij!
Nanoznanost in nanotehnologije
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

Thomas ::

> Nemesto, da bi tile bio-fiziki pogruntali, da obstaja omejeno stevilo foldingov proteinov in da bodo do 2010 vsi znani in opisani. KAr pomeni, da bomo takrat pa lahko brez uporabe kvantne mehanike opisali zvijanje novega proteina - ker bomo njegov vzorec tako ali tako ze imeli...

Se ne morem bolj strinjat! Kot jim ne bi šlo za rezultate, pač pa za obrede okoli tistih raziskav. Prazne forme.

Še bolj se pa strinjam z metodo ki jo predlagaš! Naskladišči znanje, ne pa da čistunsko vedno vse izračunaš! V tem primeru se ne splača. Splača se pa magari narest enciklopedijo vsake molekule. Knjižnico, pa gmah! Uporabiš, ko nucaš. Ko nimaš, pa izmeriš/izračunaš/uganeš - karkoli je najceneje.

Važen je konkreten rezultat.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

lukey90 ::

Zanima me, če kdo tuki študira tole zadevo in če mi lahko pove kej več o tem kakšen je študij itd.

Isotropic ::

poznam dva ali tri, stika sicer nimam vec z njimi, noben pa po končanem doktoratu ne dela v (nano-) branži, ne v industriji ne na faksu, inštitutu. zakaj, pa ne vem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Folding@Home (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
6210101 (2707) quadrok3100m
»

Iskanje novih zdravil s simulacijami in evolucijo

Oddelek: Znanost in tehnologija
363566 (2868) dukenukem
»

"Umetna" produkcija proteinov z biotehnologijo

Oddelek: Znanost in tehnologija
324520 (3994) Thomas
»

Zakaj kemija? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
12511489 (9658) Fizikalko
»

Nanotehnologija (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
22021886 (14565) drejc

Več podobnih tem