» »

Telekom začenja z FTTH

Telekom začenja z FTTH

««
5 / 11
»»

Malkec ::

sss: Šiška se masovno priklaplja :D (t-2 >:D ).
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

St@jler ::

Jep meni je gospodična na gratelu potrdila, da bo možen priklop v kosezah (sp. šiška) v maju. :D

nekdo123 ::

Ja, pa točno tako bo! Načeloma bodo ukinili podatke kot so ADSL, VDSL2, FTTH. Napeljali bodo pač po mediju, ki bo dopuščal tisto, kar bo stranka naročila. Če boš vzel 1mbit, boš dobil ADSL, če 12 pa FTTH.

Vezav na 2 leti naj ne bi bilo več. Še ta teden naj bi dobil vsi uporabniki SiOL-a dopise, s katerimi bo to razloženo (ker lastnik opreme zopet postaja Telekom, torej vezava zaradi sofinanciranja odpade).

Jan987 ::

Sicer mamo mimo teme vendar vseeno. Ali bo sedaj polno razvezan dostop možen tudi na telekomobih centralah, kjer je prej moral biti ob internetnu še klastični telefon?

mtic ::

čeprav, kar se optike tiče, imajo malo čudno zastavljeno politiko, ker se hitrosti začnejo šele pri 6 mbit/s. npr, če bi kdo rabil internet povezavo 1 mbit/s, pa če ima do bajte speljano samo optiko, mu te hitrosti pri telekomu sploh ne bi mogli ponuditi? sej verjetno ta čas ni še nikjer tako, da bi imelo neko gospodinjstvo samo optičen priključek, vendar se mi zdi, da v prihodnje bo tako; v naši ulici so lani naredili kanalizacijsko infrastruktro za telefon, verjetno bodo letos (upam:D ) položili vlakna not. do sedaj je bila drugje praksa, da ko so napeljali nove kable po kanalizaciji, so obstoječe kable (ki so bili nameščeni po zraku) odstranili, zato predvidevam, da bo temu tako tudi, ko bojo vlakna not vpihnili - ali pa jih bojo pustili še zmeraj gor, da bodo lahko nudili vso njihovo ponudbo, kar pa bi bilo po mojem mnenju milo rečeno čudno..?

2tiLen ::

@jani123

jap, vsaj tko so meni rekli na helpdesku

sss ::

Pa se dogaja :)

DeletedUser ::

Kont. Oseba = MULTI OPTIK ??
So oni izpostava telekoma al samo provizijo vlečejo?

roscha ::

Multioptik. A to so enaki mutibariči, ki so ga lomili že kake pol leta nazaj z "brezplačnimi" razvodi po blokih. No se je vsaj pokazalo kaj so imeli za bregom. Onemogolčanje kokurence.
Pravzaprav niti ne oni. Tole je bolj kvazi firma. Sedež imajo v Črnučah v 3x3m baraki. Upam da to dovolj pove...

sss ::

BMK, dokler za njimi stoji TK mi je popolnoma vseeno kdo je izvajalec del.

Brane2 ::

Saj koneckoncev podobna firma zbira soglasja tudi za Gratel...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Pesimist ::

firma? Za gratelj so studenti kolko vem.

NavadniNimda ::


... in opravil zapisnik Z predstavnikom hiše. :D :D :D

Hudira, još dobro, da su telekomovi delafvci napisao ta papir u Slovenštini.:D :D :D

Zgodovina sprememb…

MEDENA ::

instalacije? a ni inštalacije....

Alexius Heristalski ::

... in opravil zapisnik Z predstavnikom hiše.

"Instalacije Z PVC koriti" pa nisi opazil? :P
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

NavadniNimda ::

Alexius, Medena: hotel sem opozoriti, da unega skrpucala niso pisali Telekomovci in da je papir en navaden ponaredek, s ponarejenim škerjančkom, podpisom, štempiljko in - konec koncev - z uvoženo slovenštino!:))

EDIT:
"Dela bodo potekala na označenih spodnjih delih"...
(Tako govorijo maserke v kyrbenhausu :D :D )

Zgodovina sprememb…

Malkec ::

Pa tam ni Z predstavnikom ampak S predstavnikom :D Al moja slovnica škripa? 8-O
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

PaX_MaN ::

"Telekom Slovenije, bo..." :D

sss ::

NN, če meniš, da je obvestilo ponaredek, lahko podjetje ovadiš direkt na policijo.

Zgleda, da ne bo imel le T-2 "edine prave optike" :D

blue ::

A kdo ve, da če se bo telekom kdaj odločil uporabiti koaksialen kabl za podatke?
Tisti, ki imamo njihov cable tv.

NavadniNimda ::

SSS - niti me ne gane, če je ponaredek, ali ne. To naj bo le opozorilo tistim, ki bodo temu ponaredku (ali ne) nasedli.;)

balocom ::

@blue
ne želi si tega, ker ma zadeva obupen ping (če se gre za pravi kabelski sistem v obliki zvezde (pa tut veriga šteje)) takoj ko je gor 20+ uporabnikov.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

blue ::

Sm mislil, da je kvalitetno narejeno, če hočejo imet €300 za priklop ;)

danielka84 ::

balocon: kje si pa to pobral??

Koliko je men znano so na koaxialnih kabelskih sistemih najboljsi pingi, takoj za optiko.

balocom ::

@danielka84:
dj link... ...sicer je pa kableski sistem narejen po topologiji zvezde ali pa vodila. No, če si sam na mreži je ping res nizek (moj rekord po arnesovi liniji v lj pa nazaj v nm na telemach je 9 al 7 ms8-O ), ko pa se ti gor obesijo še sosedje pa si pasovno širino delišz njimi, kar nanese da se ping začne hudo povečevati. :P .

@blue
Možno pa da ima telekom to rešno drugače... ...ok, ping se drugje kot v multipalyer igrah prek net-a ne pozna.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: balocom ()

SasoS ::

pasovna širina != ping

sss ::

Navadni Nimda, še vedno ne vem kaj te moti pri vsej zadevi in o kakšnem nasedanju blebečeš.

jvolk ::

Prosim, da se držite teme.

wishmaster ::

Optiko bi naj začeli tržiti 15. aprila (letos), pravtako naj bi bil znan tudi seznam kje vse je optika možna. Sam imam občutek, da bo večina večjih mest pokrita. Tak da pustimo se presenetiti.
btw, NavadniNimda, nekaj filozofira od nategovanja (seveda kot zaposlen na T-2ju, ne sme hvalit Telekomove optike, kar je tudi logično).
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

Malkec ::

wishmaster: Potem pa povej en argument zakaj bi jo naj hvalili? Še sploh ne vemo če bo to pravi ftth :\
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

uporabnik12 ::

Kaj pa je po tvojem pravi FTTH. FTTH pomeni kar pac pomeni. Prosim razlozi mi nepravi FTTH in namen polaganja nadometnih kanalov za NEpravi FTTH.

Ejsi_Disi ::

Nekateri kablaši imajo tudi nadometne kanale, oglašujejo optiko pa nimajo FTTH.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Matheeew ::

Oglašujejo optiko....ne oglašujejo pa FTTH...razlika je precejšnja.

Pesimist ::

optika od telekom bo roxala. To bom mel in dobene druge!!! Upam samo da bodo hitro potegnili.

15tega bi nej ble znane lokacije? Kere lokacije ki ze delujejo al ki bojo sploh polagali? Vceraj sem sicer GOV vido kak so neki crni kabel motali na proletarskih. Upam da je blo to to.. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Malkec ::

sawyer :\ Bom se moral malo sprehodit dol do proletarskih da vidim ki si ti kaki kabl vido. 8-O
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Ejsi_Disi ::

Nekje je en kablaš oglaševal, da njihovi uporabniki že uporabljajo optiko do stanovanja. Se pravi FTTH.
Rock n' roll ain't noise pollution!

Malkec ::

Če se pravi spomnim je Triera to nekaj preskušala. Samo je vse potihnilo.
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

Pesimist ::

No sej nevem ce je bla optika. Pac je GOV avto bil in meli so neki crni kabel. Tam gori med Betnavsko pa ljublansko torej nad gorisko zgoraj na drugi strani ceste kriziscu. Tam so na travi stali vceraj. Pac sem predvidevo da bi to lahko bla mogoce optika :D

Matheeew ::

Amis mi je drugače nekaj mesecev nazaj poslal reklamo, kjer je pisalo, da pripravljajo FTTN....živim pa na Ane Ziherlove v Šiški...kableski operater je Skynet mislim pa da Amis nudi preko njih kabelski internet.

pizdindim ::

Ni GOV, ampak GVO.

Pesimist ::

Sej vseeno sicer pa kak pravijo. Telekomova optika je edina prava optika :D

perci ::

Zaenkrat je telekomova optika bolj optična prevara kot kaj drugega ;).

Alexius Heristalski ::

Nikoli ne bo edina. Gratel jih je prehitel. Dokler se Telekom ne zmiga in res začne polagati kable, se bodo Gratelovci še vedno lahko hvalili s tem sloganom. Telekom se ne bo mogel nikoli.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Vanich ::

GVO pospešeno vleče optiko za Telekom.
Ta teden so mi potegnili na šihtu - Jesenice.
Zaenkrat vlečejo samo firmam + državnim organom.
Imajo pa premalo ljudi na terenu, baje.
Gratel pa tudi že vleče po Jesenicah - ta teden so pri moji matki - nasproti železniške na Jesenicah.

Pesimist ::

Kaj bi te meli od tega da bi firmam vlekli? Sej pa firme tak ze majo par let ce so narocle to je ze monzo od nevemkdaj. Nej reje potegnejo do pravih userov ki cejo met SiolTV in 10Mbit ker to tukaj na juznem delu MBja doben nemore met razen tisti v neposredni blizini centrale.

Medica ::

državni organi in nekatere firme so že zdavnaj priklopljene na telekomovo optiko :P

roscha ::

So ja. Samo za kakšno ceno? Še to napiši, ali pa drži kljun.


Znimivo da je APEK priklopljen na T-2 optiko in ne na vašo fatamorgano.

Medica ::

:D :D ja, če je APEK priklopljen na T2 pa pejt še ti.. a te kdo zadržuje?

Vanich ::

državni organi in nekatere firme so že zdavnaj priklopljene na telekomovo optiko

Carina na Jesenicah še ni. (oziroma bo -v prihodnosti, baje)

Povej še koliko košta priklop za firme, no , Medica? Nič naj te ne bo sram.

Pesimist ::

kaj te je vazno kolko kosta. Ce so jo hteli met jo ze majo pa pika.
««
5 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4358 359 360 361 )

Oddelek: Omrežja in internet
180092601974 (1929) yoco
»

Amis internet - pogostost izpadov?

Oddelek: Omrežja in internet
172238 (1068) ABX
»

Japonci dobili najhitrejše optične povezave do interneta za domače uporabnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10924552 (20441) MrStein
»

t2, optika 10/10 za ceno 1/1 od 1.10.07 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13716168 (9237) Sergio

Več podobnih tem