» »

Telekom začenja z FTTH

Telekom začenja z FTTH

««
11 / 11
»
»»

Spc ::

aha in sata disk ti write-a z 130MByteov na sekundo ?
Meni gre po mreži max 72Mbyte na sekundo iz diska na disk ker disk več ne prepusti podatkov je pa vsekakor boljše kot pa tistih 11Mbyteov na sekundo ki delajo v 100mbit mreži ali pa softwareska mrežna kartica, ki za teh 1000mbitov porablja dosti processorja.
Te intelke pa porabljajo skoraj 0% cpuja ker imajo ves offloading na svojem procesorju, ki je na mrežni kartici.

Obstajajo pa tudi dual gigabitne kartice za navadni pci in kako bo tam delalo z 1gbit na sekundo ?

:)
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

Pyr0Beast ::

Pyr0Beast: to so gigabitne kartice, 1000Mbps.
Če server sfolga 125M date na sekundo, svaka mu čast.


.. nc bat, saj se da tudi PCI vodila navijat [>:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Zgodovina sprememb…

Brane2 ::

aha in sata disk ti write-a z 130MByteov na sekundo ?


Tole je pisanje na disk - linearno vpisan blok 1G:

dd if=/dev/zero of=krneki bs=1G count=1 oflag=direct
1+0 zapisov na vhodu
1+0 zapisov na izhodu
1073741824 bajtov (1,1 GB) prepisanih, 5,97431 s, 180 MB/s


Tole pa je branje 1G z diska:

dd of=/dev/null if=krneki bs=1G count=1 iflag=direct
1+0 zapisov na vhodu
1+0 zapisov na izhodu
1073741824 bajtov (1,1 GB) prepisanih, 3,48102 s, 308 MB/s



Gre za elcheapo Foxconn plato z AMD64 X2 6000+ in osmimi cheap 500GB diski v čisto SW RAID-6 polju, kjer je eden disk na PCI-SATA kartici, ostalih 7 pa vštekanih v plato.

Meni gre po mreži max 72Mbyte na sekundo iz diska na disk ker disk več ne prepusti podatkov je pa vsekakor boljše kot pa tistih 11Mbyteov na sekundo ki delajo v 100mbit mreži ali pa softwareska mrežna kartica, ki za teh 1000mbitov porablja dosti processorja.


Ne štekam, kaj imajo 100 Mbit kartice sedaj z vsem.


Te intelke pa porabljajo skoraj 0% cpuja ker imajo ves offloading na svojem procesorju, ki je na mrežni kartici.


Mogoče, če ostalih uslug ne rabiš- kot recimo firewalla, ki koraj zagotovo ni realiziran v njej. Ima kvečjemu TCP offload, vse ostalo pa dela CPU.


Obstajajo pa tudi dual gigabitne kartice za navadni pci in kako bo tam delalo z 1gbit na sekundo ?


Precej bedno. Kvečjemu na PCI-X bi znalo delati solidno, pa še to na high-end platah. PCI-X je komot 4x hitrejši od PCIja, dostikrat pa tudi več. Na TYAN-kah sem imel 4 PCI-X slote, od teh so 3je segli do 100MHz, eden ma do 133, če sosednjega nisem uporabil.
To so solidne hitrosti, čeprav so si sloti (za razliko od PCIe) delili bandwidth, saj čipovje enostavno ni imelo zadosti pinov za vse slote in sta bila po dva skupaj...
On the journey of life, I chose the psycho path.

M-XXXX ::

Aleluja, naročil sem optiko! Kabel imam 4m od hiše že od lanskega junija, danes pa sem naročil! Ni kaj hitri so- 1.5 leta za 4m kabla! (v povprečju 0.8cm na dan:D)

TgT ::

Po radiju sem zasledil, da so Dravograd, Slovenj Gradec, Mislinja in okolica, dobile N € denarja za izgradnjo FTTH omrežja, ki ga bo zgradilo Telekomovo hčerinsko podjetje GVO.
Hit'N'Run

Gapi ::

EU nekaj sofinancira izgradnjo tega omrežja.

blblb ::

Pozdravljeni.

Pri nam je pred kratkim Telekom napeljal optiko po bloku in so se doma odlocili da bi bilo boljse (in cenejse) od t-2(vdsl).

Zanima me kdo prekine pogodbo z t-2jem ce narocim Telekomovo optiko?
Jo moram jaz ali jo Telekom?

lp, blblb

Pyr0Beast ::

Najbolje da posljes dopis na T-2 in te tam odklopijo, kar je zastonj, ko si enkrat pri telekomu ni nic vec zastonj.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

rejven ::

počakaj, da te dejansko telekom priklopi, šele potem dopis na t2 da odklaplaš zadeve, ker se zna zgodit, da boš drugače vmes ostal brez vsega(ker vemo kako se rokov drzijo v vsi ponudniki). ker gre za vdsl in optiko lahko tudi obe stvari naenkrat furaš, bom moral pomoje sam odklopit, telekom bi te odklopil samo v primeru(aneks za prehod med operaterji), če bi sel na adsl...naj popravi kdo če se motim.

multiscan ::

počakaj, da te dejansko telekom priklopi, šele potem dopis na t2 da odklaplaš zadeve, ker se zna zgodit, da boš drugače vmes ostal brez vsega(ker vemo kako se rokov drzijo v vsi ponudniki). ker gre za vdsl in optiko lahko tudi obe stvari naenkrat furaš, bom moral pomoje sam odklopit, telekom bi te odklopil samo v primeru(aneks za prehod med operaterji), če bi sel na adsl...naj popravi kdo če se motim.


Odpoveš pri T-2, ta naročilo preda T-1, ki te potem v nekem roku odklopi.
Počakaj, da te najprej na fiber dajo, da ne boš sosedovih wiressov kradel:)

blblb ::

No saj to tudi nameravam. Optiko mi pride monter priklopiti jutri (hitri so... :), T-2 bom pa odjavil ko bo optika delala.

Me pa zanima ce odjavim T-2 sredi meseca ali placam za cel mesec ali bo prisla poloznica toliko manjsa?

+ odjaviti se da samo preko faksa/dopisa ali je se kaksna druga moznost?

lp, blblb

kmetek ::

VIR: RTVSLO.si

se je velikan zbudil?

Še ena posledica prihoda T-2:))


EDIT:typo


25.1.2007

danes

23.11.2008

LOL

blblb ::

okej... v ponedeljek sem dobil FTTH in me se nekaj zanima.

Se tale stvar tudi ponovno konekta po 24 urah tako kot ADSL? In ce se, se to prepreci s staticnim IP-jem?

lp, blblb

jurre ::

@blblb
ja, isto je kot na ADSL, ker je pppoe povezava.
Ce imas staticni IP si potem stalno konektan, ja.

blblb ::

Sranje. Mogoce ves ce nastavis modem kot router, ali se povezava tudi prekine? Ker ce se je edina moznost staticni IP, kar pa mi ne disi ker imam prikljucena 2 racunalnika.

lp, blblb

Pesimist ::

Ja tudi se prekine. Sej pa z staticnim IPjem lahko mas tudi dva racunalnika povezana oz vec. Povezavo vzpostavis skoz modem in fertik. Mislim v cem vidis ti tocno problem?

blblb ::

Nocem uporabljat modema kot nek cheap router, + imam postavljen FTP streznik in je nadlezno ce komu prekine prenos... :>

Bo pac treba staticni IP zahtevat in modem spremeniti v router, ni druge.

lp, blblb

Pesimist ::

jap. Stem sicer izgubis 2x 20Mbit povezavo. Tak da pac kaj ti je vec vredno. Al mas 2ftp servera na dinamicnem IPju z efektivno 40Mbit ali 1ga na staticnem z 20Mbit. :D. Ker baje pravijo da se lahko povezes z dvema IPjama ce imas dinamicni in na obeh polno vleces istocasno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Opkow ::

Sawyer: Ni res. In ne siri megle okoli.

Pesimist ::

ne bluzi. Ce se siol tehnicno osebje trdi da je res. Pravtako lahko imas neomejeno stevilo TV kanalov in televizij na optiki istocasno. Oz dokler ne zafilas 100Mbitne meje modema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

madmitch ::

ne bluzi. Ce se siol tehnicno osebje trdi da je res. Pravtako lahko imas neomejeno stevilo TV kanalov in televizij na optiki istocasno. Oz dokler ne zafilas 100Mbitne meje modema.

Če torej dam za modem router z dual WAN in peljem v vsak priključek en kabel iz dveh portov v modemu, bom imel na routerju dvojno hitrost? Kako se nisem tega prej spomnil? :|
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

trnvpeti ::

potem kupi 4wan router
se ti se kako splaca :)

madmitch ::

potem kupi 4wan router
se ti se kako splaca :)

Ha ha, ta bi bila še boljša, ja.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Opkow ::

Pri IPTV-ju je drugace, tam imas lahko 'neomejeno'.

Pri internetu je pa paket vezan na uporabnisko ime. Skupni sestevek prenosa posameznega dodeljenega IP-ja je max hitrost tvojega paketa.

Po tvoji logiki, imas pri 100 Mbit paketu s 4-mi dinamicni IP-ji skupni sestevek 400 Mbit?

Pesimist ::

madmitch. Nevem glede dual wan ruterja, ker ti so nareti za dva fizicno locena modema in dva razlicna ISPja na razlicnih getwayih. En ruter pozabo keri cleo nedela ce imas imas 2x isti ISP.
Drugace pa efektivno nebi mel 40Mbit ampak 2x 20Mbit. Tak da maximalna hitrost enega fiajla nebi nikdar presegla 20Mbit. Le v skupnem sestevku. Ker pac balancira.

madmitch: 20Mbit pri siolu, dobis 2x dinamicni IP in stem dvakrat 20Mbit. Edina omejitev ki je je na sejo. Ce vzpostavis dve seji si obsel to omejitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

madmitch ::

Sawyer, očitno moram drugič prav posebej napisati, da mislim sarkastično.
Če je pa res, kar praviš, mora SiOL dati tistim, ki imamo statični IP popust, saj za isto ceno dobimo pol manjšo pipo. Svojo trditev mi prosim predstavi s kakšnimi konkretnimi primeri, da jim grem na TK jajca šprudlat in zahtevat popust. Tole s sejami se mi zdi hudo za lase privlečeno.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Pesimist ::

te ti pa nebo nic vec reko in predstavlo. Sorry. Takih ko gor letijo pa vse povkarijo za ostale je v slovneiji se dosti prevec.

madmitch ::

te ti pa nebo nic vec reko in predstavlo. Sorry. Takih ko gor letijo pa vse povkarijo za ostale je v slovneiji se dosti prevec.


Ja, se mi je zdelo, da je tako, hvala za izčrpen odgovor.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Ch4N93 ::

Spomnim se podobne fore z dvema sejama v začetku ADSL-a, kjer si ravno tako lahko vzpostavil dve seji in imel 2x naročeno hitrost. Zadeva je delala dokler niso zadev skonfigurirali, kot je namenjeno.

Verjetno bo pri optiki podobno, s tem da vas peščica priklopljenih ( in ki za to veste) ne (pre)obremeni hrbteničnega omrežja, ter še zaenkrat to dopuščajo.
Ni nam lahko...

morosito ::

Telekom vgrajuje FTTC VDSL profil 35b supervectoring? Ker v Kopru sem dobil obvestilo da vgrajujeo nove omarice MSAN Huawei MA5800 ki podpirajo hitrost na vdsl do 250 mbit/s....fritz 7590 tega podpira....
««
11 / 11
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KKS > Triera > UPC > Telemach (strani: 1 2 3 4358 359 360 361 )

Oddelek: Omrežja in internet
180092600221 (176) yoco
»

Amis internet - pogostost izpadov?

Oddelek: Omrežja in internet
172237 (1067) ABX
»

Japonci dobili najhitrejše optične povezave do interneta za domače uporabnike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10924537 (20426) MrStein
»

t2, optika 10/10 za ceno 1/1 od 1.10.07 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13716162 (9231) Sergio

Več podobnih tem