» »

Kako ugotoviti starost diska?

Kako ugotoviti starost diska?

Vlady ::

Ok, iščem en programček za pregledovanje diska, ki pove tudi, koliko časa je disk že v uporabi. Vem da sem nekoč imel nekaj podobnega že, samo sem zadevo nekam založil, imena programa pa se ne spomnim. Imam pa sledeč problem:

Na prenosniku, mi javlja takoj po BIOS-u, SMART failure predicted, in da bo kmal crknil disk. Disk resda nekaj škrta in je čist bogi, samo še vedno računalnik deluje dokaj v redu. Enkrat so mi disk že menjali pa so mi notri dali 30dni star disk (30 dni in še par ur je že bil na elektriki priklopljen). Sedaj bom nesel računalnik nazaj na servis in bi rad še enkrat pregledal z programom, kak disk mi bodo dali notri. Če bom dobil starega kot prvič, bom lepo vse skupaj dal naprej inšpekciji, pa naj se potem servis z njimi ubada. Zadeva je še v garanciji in me malo čudi, da crkujejo diski tako pogosto. Disk ima okoli 41 stopinj delovno temperaturo, največ je bila okoli 50. Tudi zanimivo je bilo, da so prvič rabili za zamenjavo bogega diska več kot en teden za kar jaz sam potrebujem 10 minut. Ok, nekaj so se izgovarjali da so testirali in ne vem kwa še vse, ampak itak nimaš kaj testirat, če disk škrta ko nor.

No vsekakor bom zelo hvaležen za info o kakem programu. Aja, pa rad bi kaj freeware, če že ne, pa naj bo vsaj trial verzija na voljo.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

amigo_no1 ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

spletna trgovina solo.si (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Kaj kupiti
786116500 (47841) r3dkv1c4
»

Poskus oživetja diska z bad sektorji?

Oddelek: Strojna oprema
404209 (3191) amigo_no1
»

Zunanji trdi disk 1TB WD ali Tevion? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5411897 (9015) BlackAdder
»

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19310940 (6568) ChiefThunder
»

Umiranje IBM-ovih diskov

Oddelek: Strojna oprema
252200 (1256) windy

Več podobnih tem