» »

Zunanji trdi disk 1TB WD ali Tevion?

Zunanji trdi disk 1TB WD ali Tevion?

«
1
2

Pton ::

Pozdravljeni,

kupujem 1Tb velik disk in se ne morem odločiti med dvema
enega prodajajo v enaA spletni trgovini, in sicer WD zunanji disk 1TB WDE1UBK10000E Elements. Ta disk ima 8mb predpomnilnika in je iz kovinskega ohišja, cena je 110 eur.
V reklami za Hoferjevo ponudbo 5.februar, pa sem videl Tevionov disk 1Tb z 16Mb predpomnilnika in v aluminjastem ohišju + nosilec. Zanima me če kdo ve kakšen disk je v tem Tevion zadevi, vem da so včasih v Hoferju imeli 500Gb Tevionov disk, vbistvu pa je bil disk od WDja in samo ohišje od teviona. Zanima me, če je pri tem disku isto. Cena tega diska je 90 eur. Kateri disk je notri in kaj se splača kupit?
  • spremenil: Pton ()

index ::

Tudi mene zanima ista zadeva saj je cena very coooool :)

kmetek ::

ne eni ne drugi....1tb verbatim 109,90 :)

jest10 ::

Zakaj bi že dajal 20€ več?

kmetek ::

Zakaj bi dal 50,000€ za avto ko ga dobiš 10,000€?

Zakaj plačujemo vsako leto več za elektriko? Zakaj nas vlada jebe?

Zakaj folk hodi v Mercator, ko pa je znano najdražji? ZAKAJ?! ZAKAJ!?

:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

Gazi ::

Potem, kaj naj se kupi ta iz Hoferja al ne, kaj predhodnki tevionci, ki so jih imeli v Hoferju so se odnesli oziroma katere diske so imeli notri je res, da so bili od WD-ja?...ste zadovoljni z njihovim delovanjem....ker če so uni za 500GB, ki so jih imeli leto nazaj v akciji v redu, potem ne vidim težav da tudi ta za 1TB ne bi bil v redu...Tako. da če ima kdo TEVIONA naj pove kako pa kaj je zadovoljen z njim

lali12 ::

Sam imam 2 diska po 500GB, oba Seagate en 32MB predpomnilnika, drugi 16 MB, oba kupljena v Hoferju in delujeta BP že eno leto. Za enega sem dal 79€ za drugega pa 50€. Zakaj bi dal za približno isti disk enkrat več mi pa ni jasno. Aja pa še oba diska imata e-SATA, tako da nimaš kaj preveč za razmišljat. Pa tri leta garancije in če ti slučajno omaga v garancijskem roku ti vrnejo denar ali zamenjajo brez vprašanj, kar ni praksa v naših trgovinah, kjer so že trgovci pravniki, serviserji in ne vem kaj še vse.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

kmetek ::

"Pa tri leta garancije in če ti slučajno omaga v garancijskem roku ti vrnejo denar ali zamenjajo brez vprašanj, kar ni praksa v naših trgovinah, kjer so že trgovci pravniki, serviserji in ne vem kaj še vse"

Žal so taka pravila igre, da se pošlje na servis. Ko tebi crkne avto, dobiš kar novega a ne? Ali hladilnik ali bojler ali štedilnik, ti dajo kar novega? I don't think so.

Samson ::

Do sedaj vem za 4 diske 500G ki so se prodajali v hoferju da so izdihnili. Eden od teh je bil moj, hehe.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

gregyk ::

Imam hoferjev 360Gb disk, Medion in dela BP že cca. 2 leti. Nimam pripomb.

bompsi ::

A ta Tevion ima e-SATA?

AngelOfDeath ::

Zakaj bi dal 50,000€ za avto ko ga dobiš 10,000€?

Zakaj plačujemo vsako leto več za elektriko? Zakaj nas vlada jebe?

Zakaj folk hodi v Mercator, ko pa je znano najdražji? ZAKAJ?! ZAKAJ!?

:D



Diskov ne izdeluje 100 podjetij ampak enih par samo. In kaj drugega not ne morejo dat.

Merkator je tako kot Tuš in Spar. Vsi nategujejo kupce kjer se le da, še posebej je to zadnje čase vidno pri Sparu.
edit: Slovnica

k4vz0024 ::

"Do sedaj vem za 4 diske 500G ki so se prodajali v hoferju da so izdihnili. Eden od teh je bil moj, hehe."

Katera znamka?

Cveto ::

No, meni je pa crknil WD MyBook, star manj kot teden...

k4vz0024 ::

Vzrok?

Odpoved motorja?
Elektronike?
Plošč?

Gazi ::

Se pravi, lahko sklepamo da je to bolj kot ne potrošni material, tako da lahko tudi WD crkne v roku enega tedna, kot tudi HOFER-Tevion, ampak mislim da se bom odločil kar za Hoferčka pa itak imam 3 leta garancije...zdaj pa samo še zadnje vprašanje kateri disk je notri...jaz ga bom sicer najbolj uporabljal za filme oziroma priklop na Dvix player...

k4vz0024 ::

Mogoče pa je to posledica transporta...

Cveto ::

Pomoje je vzrok v samem disku, ker tudi ko sem ga vzel iz ohišja in priklopil direktno na sata vodilo ni delal.

Prvih recimo 200GB ki sem jih dal gor je bilo ok, karkoli pa sem posnel za tem mi je pa moj philipsov DVD-R javil kot napako. Na PC je zadeva kakšen dan še delala, nato pa se ga nobeden od treh računalnikov ni več zaznal oziroma je zmrznil ko si priklopil disk (quad core z visto 64, laptop za visto 32 in athlon z xp-ji, tako da gotovo ni problem v računalniku).

Ker sem imel na disku že precej zame važnih stvari, sem na netu pogledal kako se odpre disk (ni nobenih vijakov niti nalepke) in ga priklopil direktno na sata, nakar je sledilo presenečenje: javil mi je da je gor "raw" particija 930GB. Zanimivo je to, da je tudi še po tem domači DVD rekorder (philips 3575 na katerem sem predvajal že več raznih zunajih diskov in ni bilo nobenih problemov) disk prebral in predvajal tiste datoteke ki sem jih gor presnel pred začetkom težav. Ker je računalnik začel zmrzovat ko sem priklopil disk, sem pobrisal tisto "raw" paticijo in vsaj zmrzovanj se je nehalo. Nato sem lahko pognal program za data recovery (prej mi je že samo disk management odpiralo 10 minut)ki mi je našel izgubljene datoteke. Trenutno si te datoteke kopiram na en drug disk, potem gre pa disk nazaj (no, morda bom še enkrat probal FAT32 format da vidim kako se bo obnašal...

V četrtek grem pa v hofer, ker mi tale WD nekako ne zbuja več zanimanja.

Pton ::

Itak da ta zadeva nima e-sata. Halo!!! 1TB + e-sata + aluminjasto ohišje = 90€ ? EEEEE! Napačen odgovor.

Pton ::

Danes navsezgodaj zjutraj sem šel v Hofer kupit ta Tevion 1000Gb disk, čeprav sem pred kakšnim tednom dni kupil WD 1TB WDE1UBK10000E Elements. Rekel sem si, da bom pač oba testiral in enega od njih vrnil nazaj. Ko sem ta hoferjev disk vzel iz ohišja, sem ugotovil da je noter HITACHI disk, Tevion je samo ohišje. Slišal sem že, da je Hitachi boljši od Wd-ja, ampak recimo da je to stvar posameznika. Po testiranju sem ugotovil, da je Tevion disk hitrejši od WD diska v kopiranju velikih in malih datotek. Tevion ima prenos velikih datotek 23Mb/s in malih datotek 10Mb/s, Wd pa ima prenos velikih datotek 20Mb/s in malih datotek 7Mb/s. Oba diska sta enako tiha in povzročata oba enako malo tresljajev, če pa položimo diska na mizo, pa Tevionov disk oddaja majhne vibracije, medtem ko WD ne oddaja nobenih vibracij. Oba diska se ob izklopu računalnika izklopita, medtem ko gre WD disk v stanje pripravljenosti, če se ne uporablja nekaj minut, Tevion pa laufa cel čas. Sicer je Tevion disk malo debelejši od WD-ja, je pa zato toliko krajši. Tevionov disk so imeli samo v črnem ohišju, je pa le to tudi aluminijasto in vseeno zelo lično. Odločil sem se da vrnem WD disk nazaj in obdržim hoferjevega Teviona. Notranjost diska sem tudi slikal ( tisto etiketo s podatki o disku ), tako da če kdo rabi kako sliko, naj pove. Da nahitro vse skupaj povzamem... Plusi Teviona: Hitrejši prenos za 3Mb/s; manjši; aluminijast; nižja cena.
Plusi WD-ja: Ni prenosa vibracij na mizo; stand by način.
Lep pozdrav.

Gazi ::

Pton, si me prepričal danes grem v HOFERJA. Če ti pa ni težko pa prosim še kako fotko objavi, če si ga ravno slikal...
BTW a je TEVION v FAT sistemu foramatiran?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gazi ()

Voyager ::

Ne, v NTFS.

auditor1 ::

Kupil 1TB zjutraj v Hoferju - NE DELA

Pa še zanimivost: Hofer na spletni strani nima enega konakta oz. tel. številke.

Številka (edina za celo Slovenijo), ki pa je objavljena v TIS-u, pa je že dobre tri ure nedosegljiva oz. zasedena.

Torej kupi (pokvarjeno), plačaj, potem se pa sam znajdi.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: auditor1 ()

Gazi ::

@auditro1

Kaj si ga nesel nazaj v trgovino z računom pa to?


@Pton

V katerem Hoferju si ga nabavil? :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gazi ()

Pton ::

Ma ne ga srat, res ne dela?!?

Pejt nazaj v hofer pa reci naj ti ga takoj zamenjajo!
Kje si ga pa kupu? Jst sm ga danes ob osmih v Hoferju na Viču.

Pa da še uporabniku Gazi nekaj povem: Formatiran je v NTFS.
Za slike pa nevem kje naj jih objavim, lohka mi daš tudi mail.

Cveto ::

Meni dela OK in je tudi že preformatiran v FAT32 (zaradi DVD rekorderja). "popravil" (formatiral) sem tudi WD-ja ki dela zdaj na compu OK, na DVD rekorderju pa kaže na parih datotekah read error. A mislite da je možno, da dvd rekorder ne zna prav brati. podatko nad recimo 250GB? A ima FAT32 kakšno mejo? V windowsih dela vse ok...

opeter ::

Ali nima FAT32 omejitev velikosti posamezne datoteke nekje za 2 GiB oz. 4 GiB?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Cveto ::

4GiB ja...

Samo to nima veze s tem, jest imam datoteke velike največ 700MB.

Gazi ::

Jaz ga bom danes kupil v Izolskem HOFERJU pa javim če bo delal...

Pton ::

Pa mislim da v NTFS formatu dela disk za spoznanje hitreje kot pa v FAT32.
Ob tej priliki bi rad povedal da ko sem testiral WDja in Teviona, nisem bil pozoren na format. WD je bil v FAT32, Tevion pa v NTFS. Mogoče je bila tudi zaradi tega razlika v hitrosti... Nevem.

auditor1 ::

Naredil tistih 6 kilometrov do Hoferja v Šiški in isto pot nazaj.

Moram rečt: z opravičilom v trenutku zamenjali za drugega. Pohvalno !!!

No ja - ampak kakšen telefon lohk vseen zrihtajo.

Bom priklopu, da vidim če dela !

No to je pa že lepše slišat - dela ko avion :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: auditor1 ()

kmetek ::

"Slišal sem že, da je Hitachi boljši od Wd-ja, ampak recimo da je to stvar posameznika" SMEH LETA :D

Samo, da je roba poceni, jebeš kaj je notri. LOL :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

kurjač ::

@kmetek
Ne morem bit tiho. Ti si res en kmet!

kmetek ::

ouch ;(( me dies.

Denisa ::

Lep pozdrav.

Danes sem kupila v Hoferju zunanji disk Tevion.
Računalnik ga zazna, vse normalno dela. Problem pa je v tem, ko na novo zaženem računalnik, se ustavi v BIOSIH in ne zažene windowsa naprej, dokler ne štekam zunanjega diska ven.

Ali je to pač tako, da se mora disk vedno štekati not ko je windows že naložen oz v delovanju?

Hvala za pomoč.

Pton ::

Denisa, mislim da je fora v nekih nastavitvah vendar nevem katerih.
Da pa odgovorim še kmetku... Hitachi diski so zelo vredu in mislim da se v povprečju manj kvarijo kot Wd-jevi diski. Samo poglej katera podjetja vgrajujejo Hitachi diske v svoje računalnike... IBM denimo???

jest10 ::

Lep pozdrav.

Danes sem kupila v Hoferju zunanji disk Tevion.
Računalnik ga zazna, vse normalno dela. Problem pa je v tem, ko na novo zaženem računalnik, se ustavi v BIOSIH in ne zažene windowsa naprej, dokler ne štekam zunanjega diska ven.

Ali je to pač tako, da se mora disk vedno štekati not ko je windows že naložen oz v delovanju?

Hvala za pomoč.

Problem bo verjetno v USBju in napajanju. Ker daje že disk svojih 5V, to včasih kakšni matični ne paše in se strma:P Sem imel ekrat probleme z enim USB hubom-če je bilo priklopljeno napajanje le tega, se računalnik ni hotel zagnati.

Denisa ::

in kaj lahko naredim?

jest10 ::

Nič.

MEDENA2 ::

Poglej še v nastavitve Biosa, da nimaš slučajn narejen, da ti prvo iz USBja Boota-se je že men zgodil. :8)
MSI P45 Neo3-FR, Intel E8300+Mugen@3,40Ghz, Corsair DHX 4GB cl4 @1020Mhz cl5
Sapphire 4850 512MB, 2X WD6400AAKS, Pioneer DVR-215DBK
ANTEC Three Hundred + 3X120mm ANTEC FAN, Corsair TX650W

Denisa ::

Poglej še v nastavitve Biosa, da nimaš slučajn narejen, da ti prvo iz USBja Boota-se je že men zgodil. :8)



Ne, vse je normalno... kerikoli drugi usb priključki delajo normalno, pri disku pa mi ne spusti biosa mimo.

Bom pač vsakič ven pa not štekala, kaj naj...

Hvala

k4vz0024 ::

Priklopi disk, ko je sistem že naložen.

Lp

Cveto ::

Ugotovil sem da je za moje težave z WD Mybook diskom (opis težav je nekje zgoraj) kriv moj dvd rekorder (Philips 3575h), ki ima očitno težave s branjem vsega kar je posneto nad cca 150gb na disku. Enake probleme imam namreč z Tevion diskom, tako da je skoraj gotovo kriv predvajalnik, diska pa sta oba ok.

Ker imam ravno oba na mizi lahko napišem še par vtisov: hitrost je pri obeh približno enaka (pač usb2), izgled je pri wd-ju kljub plastičnemu ohišju boljši (pri tevionu najbolj moti grdo izvedena in premočno svetleča dioda), pri tevionu pa moti še to, da se zadeva ne ugasne samodejno ko izklopiš napravo (recimo ko je dvd rekorder v standbyu, se wd ugasne, tevion pa ne), tako da ti potem tista dioda ponoči osvetljuje prostor.

Skratka, WD je boljši, a ne toliko da bi upravičeval 30-40€ višjo ceno.

šernk ::

danes sem dobil WDja in lahko rečem da je zaenkrat super, dela dokaj tiho. imam pa eno vprašanje:

trenutno je v fat32 formatiran in kot vsi vemo je tu omejitev datoteke na 4GB. disk bi rad uporabljal tako na XPjih kot na ubuntu...torej kakorkoli pogledam formatiranje v NTFS odpade, prav tako pa odpade ext2 oz.3. najbrž bom dal prednost ext2, ker mi bo prišel bolj prav, razen če ima kdo kakšno drugo rešitev?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Swiwer ::

Denisa, men se pa vseen zdi, da imas v BIOSu boot priority narobe nastelan. Preglej ce nimas za primarni boot device izbran USB. Ce ga mas, ga daj na zadnje mesto, na prvo mesto das pa hard disk (IDE oz. SATA). To da bi morala disk non-stop izstekavati je sigurno resljivo.

phys ::

Šernk: http://www.fs-driver.org/ Tako lahko na Windowsih bereš z in pišeš na ext2/3 formatirane diske. Preverjeno deluje BP.

Imam Samsung hr-775, kupil sem tudi zunanji disk v Hoferju. Torej mi ga bo dvd player zaznal, če ga formatiram v FAT32? S katerim programom formatirate tako velike particije v FAT?

Cveto ::

Poišči FAT32FORMAT.EXE

Gre za DOS program, navodila pa izpiše če ga poženeš brez parametrov.

Calligula ::

Daj Kmetek preboli, da so danes Hoferji ipd.. v vseh receh lahko cenejsi od Comtronov in zavezi ze enkrat. Vsakic isti debilni pavsalni izpadi. Se tistega drugega, ki je kao kupil in se prvic prijavil 5ga februarja imam sum, da si ti.

Nehaj svojo blaznost javnosti vsiljevat.

šernk ::

ulixes84: tnx ;)

hmmm sam imam namen formatirat z gparted. je pa res da še nikoli nisem formatiral tako velikih particij

zanimivo vsi v fat32...sam pa iz njega XD
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Opkow ::

šernk
NTFS format cisto lepo dela v Ubuntuju.
Lahko pa naredis tako kot je predlagal ulixes84.

Meni delata obe varianti brez problema.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanimiva ponudba hofer (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Kaj kupiti
852162187 (77620) Alamar
»

Zunanji trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6514273 (11504) Dromar
»

Media box (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5313832 (8486) bikec
»

Zunanji HDD v Hoferju (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20514789 (7162) pirlo
»

NTFS to FAT32

Oddelek: Pomoč in nasveti
121542 (1280) bluefish

Več podobnih tem