» »

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov?

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov?

1 2 3
4
»

chucki ::

IBM rulz! men dela super! je pa naret leta 2002!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

RoadKILL` ::

"IBM rulz! men dela super! je pa naret leta 2002!"
...krkol že to pomen...

Ne ti hvalt IBM-ja, če ga maš šele (max) 3 mesece :P

RoadKILL` ::

Hmm tnx za un link.
Mene pa zanima, kolk mate kej temp. diska.
Moj ma od 45°-50° C. Je to preveč?

tec ::

Moj ima pod maximalno obremenitvijo 35 stopinj. Je pa dodatno hlajen z dvema 5x5 (7V) ventilatorjema. Ce jih odstranim, se temp dvigne na 43 stopinj. Priporocam ti, da si omislis en ventilator za disk, ker tole je malo visoka temperatura.

SKull ::

Če ima kdo še pri sebi crknjen IBM disk naj se javi. Iščem namreč crknjene IBM diske DTLA in IC serije. Lahko mi pošljete mail na dr.madman@email.si.

para-site ::

Ko mi crkne, dobiš mail...:D

Sicer pa mi kaže temperaturo v DFT-ju (ja tudi to ma dft) 28 stopinj, takrat disk jasno ni obremenjen, je pa malo nad sobno temperaturo(kurjo ku zmešani - tudi do 24 stopinj pride). Pred diskom, ki je na posebnem železju pod dvd-jem, je ventilator 80x80, tko da piha konkretno.

chucki ::

moj ima 30 C! ker je na okenski polici tak da zrak skos piha po njem!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Brane2 ::


Če ima kdo še pri sebi crknjen IBM disk naj se javi


Opaa ! Je to kdo najdu zvezo za reklamacijo slabih diskov ?

tec ::

Mogoce, se mu je pokvarila kaksna stvar, ki se jo da zamenjat, ce dobis identicen disk.
Jest tud iscem zjeban IBM 10gb ze pol leta.

RoadKILL` ::

Kaj točno nameravate s fentanimi diski delat?
Obeske za ključe? :)

tec ::

Pri meni je problem, ker je sla po gobe vezna plosca. Torej, ce dobim kaksnega z slabimi sektorji ali poskodovano glavo, lahko zamenjam vezno plosco. Upam!

SKull ::

Tec imam enak problem. Le da pri meni doma leži reci piši 5! diskov iz serije DTLA in IC velikosti od 15 do 60 GB! Vseh pet ima crknjeno elektroniko zato iščem diske iste serije da jih morda še obudim v življenje.

akulp ::

Jest mam IBM-a 133 MB...:-)))))))

BigAl ::

Dear SLO-TECH TEAM.

Dajte no narest anketo (mogoče je že bla pa sem spregledal) katero znamko diskov folk uporabla. Zdi se mi, da je diskov IBM % gledano največ ter zato toliko primerov slabih izkušenj.

Sem slišal mnenje, da so za bad sectorje na IBM-ih krivi kontrolerji, ki ne uspejo deal-at z IBM-ovo hitrostjo ter tako pošljejo R/W error. Mogoče so tako krive tudi kombinacije plat ter IBM-a.

Sam lastnik IC35L040 ter ECS K7S5A - bomba
Temp - 27 do 31 stopinj brez hlajenja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigAl ()

KuhaR ::

Tudi če so krivi kontrolerji (ostali diski nimajo težav) je še zmeraj kriv IBM, ker njegovi diski niso v okviru ATA specifikacij. Najbolj pa me moti odnos IBM, ki kljub tako veliki seriji okvar na GXP75, GXP60(IC35) in tudi na novih GXP120 seriji diskov, še zmeraj ne prizna, da je kaj hudo narobe z njihovimi diski???;((

tec ::

BigAl: Sej v koncni fazi ni vazno kaj je krivo. Dolznost HDDja je, da deluje (skoraj) kamorkoli ga prikljucis. Ce IBM dela 'prehitre' diske je pa to njihov problem, oz. nas. Ali pa bomo sedaj zaceli prilagajati vse komponente tako, da bodo IBMi normalno delovali. Jest hocem disk, ki je hiter, tih in zanesljiv, zaradi mene je lahko tudi iz Gorenja, ce te pogoje izpolnjuje.

Brane2 ::


Sem slišal mnenje, da so za bad sectorje na IBM-ih krivi kontrolerji, ki ne uspejo deal-at z IBM-ovo hitrostjo ter tako pošljejo R/W error. Mogoče so tako krive tudi kombinacije plat ter IBM-a.


To ni res. IDE sploh ne dela tko. Če ti stvari pri vpisu ne dostaviš celga sektorja, se ne bo kaj dosti sekirala za to. Bo pač preostanek sektorja zafilal z nulami ali pa tja vpisala poljubno vsebino, NE BO pa zjebala sektorja.

Slabi sektorji se ti pojavljajo zaradi prask, ki nastajajo na delovni površini diska, zaradi lufta, ki nastaja u ležajih, verjetno pa se jih tudi da povzročiti s tresenjem med vpisom (da recimo glava ne vpiše sektorja do konca pravilno). Če pa jih povzroča elelktronika zaradi bednega softverja, potem je to Zelo beden disk. Pa tud, če bi blo tko, bi IBM enostavno splavil novo verzijo softverja, ki bi jo folk zaflešal not...

HUDiR ::

Mal sem zalostn, sem namrec lastnik dveh IMB IC35 40Gb v RAID polju. Ravno razmisjam, da kupim se dva. Sedaj bi uprasu, je vseen ce dam zraven dva Maxtorja v 4x. Razprava o hitrosti diska z office uporabnikom, na celeronu 400 je brezpredmetna, vsak ima svoj prav. Meni je ze sekunda cakanja cela vecnost.

DIska sta stara 6 mesec in že po nekaj dneh je racunalnik začel odajati visok piskajoč zvok podobno pokvarjenemu lezaju. Prvo sem pomislu na disk in ko sem odpru skatlo ugotovil, da zvok prihaja iz internega zvocnika, enostavno sem ga odklopu. Od takrat vse skupaj deluje brez problema. Drzi pa da sem ponovno dobu cuden obcutek. Ne zaradi racunalnika, temvec te razprave :O

TheJack ::

Kar čudim se, kako se še vedno najdejo ljudje, ki skušajo relativizirati problem IBM-ovih diskov. Nekaj v smislu, pa ja, saj jih je največ, pa saj tud drugi crkujejo in podobno.

Nimate prav. Z IBM-ovimi diski JE nekaj hudo narobe, kar dobro dokazuje tako tale topic, tožba proti IBM-u v ZDA (zaradi nezanesljivosti njihovih diskov) in tiha objava IBM-a, da je priporočeni čas delovanja njihovih novih diskov le 8 (!!!) ur na dan.

Rad verjamem, da vas je kar nekaj, ki z IBM-ovimi diski niste imeli nobenih problemov (govorim seveda o zadnjih dveh generacijah, 75GXP in 60GXP). Bodite veseli in zadovoljni. Ampak to pak ne spremeni dejstva, da je na drugi strani velika množica ljudi, ki so jim ta čuda tehnike dejansko crknila, spuščala čudne zvoke in podobno. In kot pribito drži, da je ta množica mnogo večja, kot bi smela biti, da torej ne gre za osamljene, naključne primere, ampak pravzaprav že za katastrofo, ki si je firma, kot je IBM, ne bi smela privoščiti.
Bonis nocet, qui malis parcit.

||_^_|| ::

Ampak men še vedno ni ratalo ugotovit kako vi ljudje lahko vidite temperaturo diska. Jst sm meu en programček sam je prbiu da nimam tazga diska not k je sposobn prikazvat temp. mam pa IC35 40

kuglvinkl ::

Kmečka varianta je HDTach, sofiticirana pa je plugin za MBM, ki je, vsaj mislim, na uradni strani MBMja.
Your focus determines your reallity

KuhaR ::

Pejd na uradno IBM stran pa si poberi dol orodje za delo z diski. Tam boš lahko nastavljal par stvari (glasnost, cash,...) vidiš pa tudi temperaturo diska.

tec ::

||_^_||: Ce si uporabljal od siguardiana program, potem ne mores spremljati temperature, ker tega diska ne podpira. Tukaj poglej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tec ()

chucki ::

Sam lastnik IC35L040 ter ECS K7S5A - bomba
Temp - 27 do 31 stopinj brez hlajenja
točn tak mam jst! isto plato in iste temp! disk je dobesedno HALDEN!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

edis20 ::

Ker sem serviser in sem dobil v roke več različnih diskov bi vam za tiste požrešne predlagal WD120Gb, ki ima 8mb predpomnilnika, za druge pa kakšnega maxtorja 20gb. Čeprav imam sam IBM 40Gb vendar je minil šele en mesec tko da bomo videl kaj bo :). Glede IBM pa obrazložitev: njihovi diski imajo tanjše ploščice v samem disku za podatke, ker so s tem zmanjšali porabo materiala in s tem ceno. Vendar ker je material tanjši je bolj občutljiv na temperaturne razlike in se razteza in krči. IBM se je znajdel tako da je pod disk dal čip ki zaznava teperaturo in temu primerno spremeni pisanje in branje glave diska. Upam da kdo razume mal sem čudn napisu. Ok zdej pa naprej kdor je disk hladil je naredil napako kajti s tem je nekako zmedel čip in ta več ni opravljal svoje funkcije naprej pa vemo kaj sledi.

Opica80 ::

Če mene kdo vpraša je IBM IC 40 GB za en drek disk. Imel sem ga vsega skupaj dober mesec. Potem pa se je začelo. Dva ni ni hotel vsega brati. Naslednji dan je pa vse skupaj crknilo. In na srečo sem imel vse presneto na drugem računalniku.

chucki ::

IBM POWER RULA!!!!!!!!!!!! jst sm mel same IBM me pa vsi delajo¸brez problemov,brez škrtanj......!!!!
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

VASkO ::

ti pa se res edinstven pojav, ki mu nobena eksoticna zanic oprema ne dela problemov... lahko si zelo srecen

dex ::

Se tud štejem med osebke, ki jim je IBM ruknu, in sicer ericsson 60 GB.
Morm pa pohvalt odnos JAE pri uveljavljanju reklamacije. Vse so uredil v slabem tednu, v zamenjavo sem pa dobil vancuver 60 GB...
vem, da nič ne vem...

eland ::

Meni je šel ibm 30 Gb, zdej imam ibm 40 Gb, ker so v moji firmi nesposobni. Vendar ni tako švoh, tale zdejšni, čeprav sem želel Maxtor. Važna mi je samo garancija, ker backupi so dejstvo, pa če imaš vse vklesano v kamen.

MadMax ::

dex: da ni ta vankuver slucajno tisti, ki ne sme bit prizgan vec kot 8 ur na dan???
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

dex ::

ja ta vankuver bo kr pravi:8) Samo naj bi lo 11 ur ne 8, pa zaenkrat daje zelo dober vtis. Tišji, hitrejši...

P.S.

Na storagereview sem prebral nekaj o skupnem razvoju IBM in WD. Ve kdo kaj več o tem?

vem, da nič ne vem...

chucki ::

jst mam VA verzijo ic-ja kaj to pomen?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

boogie ::

moja zgodba...Novembra kupim nov računalnik v katerem je 40 GB ibm disk(ericson serije).Po enem mesecu uporabe začne piskati.Uporabim dft,ki javi da je z diskom vse ok.Pred 14 dnevi se disk dokončno sesuje in ne pomaga nič več.Ob tej priliki bi samo pohvalil podjetje JAE,ki mi disk brez vsakih komplikacij zamenja..(še pregledali ga niso)...

tigrr ::

ajde, dost mam te teme pa je treba neki napisat, da me ne obvesca o spremembah:)

se sklep v slovo: nardit je treba anketo glede znamk diskov.

MasTTer ::

No, jaz sem tudi hvalil IBM pa vse, zdaj mi pa disk po 9 mesecih lepega delovanja crkuje (IC35L040AVER07-0 (40,2GB)).. SmartDefender me je opozoril da čimprej nardim backup kopije, in pa imam že 2 bad sektora...mislim.... ah! Pa ravno ko sem si kupil ohišje (Chieftec) in dal pred disk ventilator... možno da je to krivo, kot je edis20 tudi rekel.....Pa kličem Mlacom in mi povejo da oni nebodo nič arhivirali pa to, da bi jim disk v glavo zabil!! Kje pa naj najdem najmanj 20GB da bi naredil backup za winse, programe pa ostale stvari.. a a a ?? Ne da bi mi lepo vse presneli na nov disk, pa mi ga dali, ker ta bo 100% crknil...nič več nebom tam kupoval če se drugje da dobit, naj se j..... ! ;(( ;((

TheJack ::

1. Popoln backup, s celotnim sistemom vred (z recimo Norton Ghostom) lahko narediš (kolikor jaz vem) le na isti model diska (ki ima isto kapaciteto, število clusterjev...itd.). Menda ti ne bodo kar enakega diska dali, ne?! Ker čez par mesecev bi verjetno crknil tudi ta. Poskušaj zadevo zamenjati za Maxtorja, Seagata ali WD.

2. Zakaj bi sploh hotel delati backup celotnega sistema? Narediš backup dokumentov, pošte.... in podobnega.
Bonis nocet, qui malis parcit.

MasTTer ::

Ja, najbrž bom backup dal čim prej vse pomembne informacije pa druge zadeve, nato pa še malo počakaj, če mi stari financirajo kak drug disk, rečmo en Maxtor 60GB.. samo me zanima kak disk se splača sploh kupit, oz. od kere firme...kak Maxtor ali Seagate Baracuda 4 ???? Samo da bo hiter, ker pol še tisti disk dobim nazaj, ker so mi lepo v Mlacomu povedali da oni diska IBM nemorejo zamenjati za Maxtor......jao! Vsaka jim čast...lepo vejo izgubiti stranko.

chucki ::

kupi si 5gb itak maš dost za CS drqat!:D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

TheJack ::

Hja, zoprno... Poskusi disk prodati in potem kupiti Barracudo IV ali pa Maxtorja. Sam imam sedaj Maxtorja D740X (40 GB 7200 rpm) - prej sem imel dva IBM-a, ki sta oba začela ropotati - , pa moram priznati, da mi je nekoliko žal. Disk je res hiter (hitrejši od IBM-a IC35), je pa zato relativno glasen, pa še greje se precej. Če bi disk kupoval sedaj, bi vzel ali Barracudo IV (je baje zelo tiha) ali pa kar 60 GB Maxtorja na 5400 rpm (resda počasnejši, ampak večji, le pet jurjev dražji, neslišen, pa še ne greje se).

Jap, počasi se bom moral vprašati (pa ne le jaz), ali se človeku kot sem jaz, ki računalnik uporablja le za igre, internet, divxe, pisanje in printanje (ter podobno), splača kupovati drage 7200 rpm diske in prenašati hrup ter gretje. Koliko bi se mi v praksi dejansko poznalo, če bi imel v računalniku disk s 5400 rpm? Le ugibanje sicer - ampak po mojem ne prav dosti...
Bonis nocet, qui malis parcit.

tec ::

TheJack: Jest nikol vec na 5400. Raje vato v usesa pa en ventilator na disk. Se mi bolj splaca, kot pa cakat in cakat in cakat....

TheJack ::

Nisem strokovnjak in stvari nisem sam preizkušal, ampak po mojem ne bi bilo tako hudo... morda se pa motim.
Bonis nocet, qui malis parcit.

tec ::

Sej, v koncni fazi je to odvisno od mnenja posameznika. Jest sem pac raje na 7200

ChiefThunder ::

ja, pa dobr... o kakšnih časih govorimo tukaj, sekundah, minutah zihr ne. je res par sekund vredno več hrupa in pregrevanja?
... po liniji najmanjšega odpora. ;)
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitachi Deskstar 180GXP

Oddelek: Novice / Diski
182192 (2192) Jinxy
»

IBM disk 80 GB

Oddelek: Kaj kupiti
352023 (1400) AngelOfDeath
»

Umiranje IBM-ovih diskov

Oddelek: Strojna oprema
252205 (1261) windy
»

Disk 40GB

Oddelek: Strojna oprema
321427 (780) the_unborn
»

kateri disk kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
483053 (2245) MadMax

Več podobnih tem