» »

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov?

Kolikim je umrlo IBM IC7 40Gb diskov?

1
2
3 4

BlackHole ::

Pozabil sem povedati, da napišite vsebino datoteke BOOT.INI za sistem WIN98 SE, ker se mi zdi da ni enako, kot za WIN XP.

Zgodovina sprememb…

luni ::

TheJack ti pa tud take buce streljas no. Nisi opazil razlike, ko si sel s 6GB ATA133 diska na 40GB ATA100? Navadni uporabnik jih je bo opazil? Kaj je za tebe navaden uporabnik? Nekdo ko zazene racunalnik in gleda screen saver? Ali nekdo, ki dnevno surfa po netu in ima ogromen internet cache, nekdo, ki ima v inbox folderju po 200+ mailov, nekdo, ki igra igrice z ogromnimi stopnjami, nekdo, ki gleda divxe?

Prav tako je neumnost, da je za navadnega uporabnika (spet ta izraz, ki ni nic drugega kot glupost) dovolj 20GB diska, se posebej danes, ko ima vsakdo broadband povezavo do interneta ali pa vsaj kolega z njo.

Ne sodi drugih ljudi po sebi in ne predalckaj uporabnikov, ker jih ne gre.

Aja, BTW, to zgoraj ni zagovor IBMa. Sicer imam sam 15GB 7200 DTLA, ampak sem zadnje case videl dovolj sranja z njimi in trenutno prisegam na WDje in njihove AB in BB serije.
Artificial Intelligentia

tedybear ::

hehe
20GB sej to ni nič!....lol
KABEL RULA!!!

TheJack ::

Sebe mam za navadnega uporabnika. Trenutno mam zasedenega 10 GB diska. Zbiratelji divxov (brez pekača) in ljudje (s široko povezavo), ki celo noč vlečejo warez z interneta NE štejejo za navadne uporabnike.
S čim zapolniti 20 GB mi dejansko ni jasno. Igra zasede ponavadi kakšen gigabajt (in težko igraš več kot tri naenkrat, ne?). Divxi? Mam pekač. Kabla ali ADSL-ja nimam. Tako kot ju nima večina lastnikov računalnika v Slo. Programi? Ponavadi ne zasedejo veliko....

Še večje preseravanje je ''hitrost'' hard diskov. 99% uporabnikov ne bo opazilo razlike med najhitrejšim in najpočasnejšim 40 gigabajtnežem.

Ne sodim naj drugih po sebi? Še dobro da jih. Večina ljudi, ki jih poznam, namreč uporablja kakšne celerone 400, 128 rama in 10 GB hard disk. Da ne govorim o kolegu, ki na 100 MHz pentiumu naredi več pametnega dela kot jaz na svoji mašini. Od vseh ljudi, ki jih poznam imam daleč najmočnejši kompjuter. In na živce mi pač gre, da sem toliko denarja plačal za nekaj (disk, ki je najdražja komponenta v računalniku), česar ne bom niti slučajno izkoristil. Mar bi kupil manjši in počasnejši disk (in zanesljivejši, brez dvoma), in raje več rama ali pa močnejšo grafično!

To je seveda moje mnenje. Buče pa naslednjič zase obrži, luni.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

luni ::

Ok, oprosti za buce, sem se razburil ob tvojih komentarjih (kar se vidi tudi iz pisanja :)).

Enivej, ce imas C400 je popolnoma jasno, zakaj nisi nic opazil, saj ti procesor zavira celoten sistem. Tudi z vec RAMa ne bi pridobil skoraj nic, da o hitrejsi grafiki niti ne govorim.
Tvoja sodba o "povprecnem uporabniku" je tudi napacna, kar kaze na to, da ne poznas dobro trenutnega trga. Kar vprasaj prodajalce, kako hitro jim zmanjka najhitrejsih procesorjev in graficnih kartic in kaj ljudje najbolj kupujejo. Mogoce je, da se sam gibas v krogih ljudi ki z racunalnistvom nimajo veliko skupnega in jim pirave skatlice zadostujejo, ampak osebno skorajda ne poznam nikogar, ki bi imel manj kot 600MHz racunalnik...

In ce si sam navaden uporabnik in ti zadostuje taksna masina, zakaj potem hodis na Slo-Tech, stran zanesenjakov? A si resnicno mislil, da ti bo tukaj kdo priporocil rabljeni 6GB disk, ker ti pac vec ne potrebujes? Optimist :).

P.S.: po moje si bos glede uporabnosti svojega diska se temeljito premislil. Just wait and see :).
Artificial Intelligentia

TheJack ::

Narobe si me razumel. Disk (IBM IC35 40 GB 7200 rpm) sem kupil z novim računalnikom. 6 GB disk sem imel v prejšnjem (C 400) računalniku. In bistvene razlike v hitrosti obeh diskov pač nisem opazil.
Sedaj imam TB 1400, 256 MB rama in GF2 Pro. Za disk sem plačal največ (bil je najdražja reč v škatli). Crknil je prvi. Mar bi vzel kaj cenejšega!
Celerone 400 (oz. podobno) ima večina mojih kolegov.

Gotovo imaš več izkušenj z računalniki od mene. Niti v sanjah ne zanikam tega. Ampak moje izkušnje s hard diski so pač drugačne od tvojih. In po mojih izkušnjah se ne splača kupovati (preplačevati) ''hitrih'' diskov. Ko bo mene kdo vprašal, kakšen disk naj kupi, mu bom rekel le dvoje: 1.Velikost glede na potrebe; 2. naj ne bo IBM.
Kaj se meni zdi pri diskih pomembno, sem pa že napisal.

Na Slo-Tech hodim praktično že od njegovega nastanka. Računalniki me pač zanimajo, čeprav se nimam za nobenega strokovnjaka. Ampak to ne pomeni, da ne bom povedal, kadar se mi kakšna reč zdi preseravanje. In ''hitri'' hard diski niso po mojem nič drugega kot to. Tudi večina Slo-Techovcev po mojem ne bi opazila razlike med najpočasnejšim in najhitrejšim 40 GB diskom....

''Moj računalnik ni več dovolj močan za najnovejše aplikacije. Kupil si bom hitrejši disk!''
Tega stavka ne slišimo ravno pogosto, ne?
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

TheJack ::

Aja, še večje preseravanje se mi zdi kupovanje matičnih plošč glede na hitrost. In testi, ki merijo hitrostne razlike med posameznimi ploščami v stilu: ''Plošča A je za 34 markov hitrejša od plošče B. Plošča C doseže v Quaku 180.4 fps, plošča B pa 182.2 fps. Uau!''
Če to ni zguba časa, potem pa ne vem kaj je....
Bonis nocet, qui malis parcit.

luni ::

TheJack hja, tebe kot nezahtevnega uporabnika taksne stvari resda ne zanimajo, ampak ko bos enkrat od svojega racunala hotel vec, oziroma ga bos poskusil izkoristiti vsaj 70%, bos opazil omejitve slabsih komponent.

Stavka ki si ga omenil hitro pa ne slisis pogosto ravno zaradi neznalstva ljudi. Ce bi dal toliko masin skoz roke, kot sem jih jaz bi ti bilo lazje primerjati. Samo en primer: na striping raid polju dveh 30GB 7200 IBM diskov potrebuje Quake3: Arena za nalozitev manj kot pet sekund, medtem ko na istem sistemu z 8GB Seagatom U4 5400 diskom rabi skorajda celo minuto. Razlike so ocitne, res pa je, da zaradi hitrejsega diska ne bos imel vec slikih v igri ali krajsega casa racunanja modela v 3D Maxu. Meni osebno hitro nalaganje programov veliko pomeni, in ravno zaradi tega sem dosti vlagal v kolicino pomnilnika in hitrost diska...

Testiranje plat pa ima smisla. Kar poglej forum in nesrecnike, ki sprasujejo "Zakaj mi na ABIT VA6, 500MHz procesorju in GeForcu2 MX deluje Q3 z 20 slikicami na sekundo?". Ob trenutni poplavi novih cipovij so pogoste take jajce, kot ALi MAGiK, VIA Apollo Pro133 in podobna cipovja, ki lahko popolnoma zavrejo se tako hiter sistem... Se pa strinjam, da je hitrost pri testiranju plosce le delcek mozaika, le da se vecina opisovalcev tega ali ne zaveda, ali pa nima casa plate temeljiteje preizkusiti.

Mater sva vdarla debato :).
Artificial Intelligentia

TheJack ::

Sem ti odgovarjal že prej, napisal že cel post, potem sem pa doživel tisto ''nimate dostopa'' zadevo, ki mi je celotno pisanje vrgla skozi okno. Zato sedajle le na kratko.

Izkoristek računala? Pri meni ga izkoristijo le in samo igre, za vse ostalo (internet, divx, pečenje, pisanje, tiskanje….) je bil prejšnji (C400) povsem dovolj. Če ne bi igral iger, novega kompjuterja še v sanjah ne bi kupil. Igre vlečejo PC-je naprej, po mojem…
Na omejitve slabših kompopnent sem že naletel. Glede na tale test, si moram počasi nabaviti novo graf. kartico (sedaj imam GF2 Pro)...:(

Glede diskov: Priznam, tega nisem vedel. Hitrejše nalaganje sem pač pripisal ramu in procesorju. Poleg tega me nalaganje, razen če gre res v ekstreme (Sin takoj po izidu) niti preveč ne moti.

Nisem rekel, da testiranje plat nima smisla. Le hitrostne primerjave plat v desetih programih, kjer je med posameznimi platami manj kot 10% razlike, so izguba časa.

Mimogrede: Kdaj lahko pričakujemo tvoje teste hardvera v Jokerju? Kakšen veletest pekačev, plošč, morda tiskalnikov….bi se prav prilegel. Tudi tvoj članek o MMORPG-jih se mi zdi odličen.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

Han ::

TheJack, zadnji čas, da si omisliš Klepetalnik (začneš odgovarjat offline) oziroma najprej napišeš sporočilo v Notepadu in ga potem preneseš... ;)

AgiZ ::

Da ne boste zašli preveč iz teme, bom povedal še svoj komentar. Imam 40GB IBM IC35, in v zadnjih 2h tednih so se začeli občasno pojavljati bad sektorji;(. Šele sedaj sem prebral to temo s katero ste me dobro prestrašili. Garancijo bom vsekakor uveljavlil (disk se bliža starosti enega leta), in to bom storil kar se da hitro. Pred tem bi si pa rad kupil nov disk, da naredim backup podatkov (pač če je disk zdržal tako dolgo, bo pa še teh par dni, i hope). Dosti je pozitivnega govora o Maxtorjevih diskih, pa me zanima mnenje, če je to dober disk/zanesljiv disk (oziroma kater disk naj kupim). Ciljam na velikosti od 60GB - 80GB. Hitri odgovori bi bili zelo dobrodošli.
P.S.: do sedaj sem bil miren, zdaj pa komaj čakam, da bi spravil podatke dol s tega diska.

Boky ::

Tudi kak WD pomoje nebi bil slab. So pa Maxtorji tisji.

luni ::

TheJack hehe ravno ta mesec bos bral moj test tiskalnikov :).
Artificial Intelligentia

TheJack ::

Kul
Bonis nocet, qui malis parcit.

Neo32 ::

Hmm jest sm imu iBM 30GB Dtla (5400) serijo in je crknila, zej sm si pa prbavu IBM IC35 Ericsson 40GB. Sicer je to tazadn disk k ga bom kupu od IBM-a, sam pac tak je bil doovor z trgovcem ki mi je disk prodal. Pa ni vazn to, zanima me le, al majo vse IC35 diski to Ericssonovo zadevo notr al ne?
Neo32 (c)

|Luka| ::

Pazi to foro:
sm pr MlacoM-u kupu IBm disk IC35 pred 4 meseci. Pred dvema dnevoma pa mi je začel nenormalno piskat. Zadev izklopim, prikljucimdrug disk (SEAGATE 6.4 star 3 leta) in se ga ne slisi sploh. Nakar jst to odnesem k MlacoM-u in mi vrli serviser napise delovni nalog ....

Pol me pa cez 3 ure kliče, da je disk cist u redu, da je pognal DFT in da ne ve kaj hocem. Pa mu pravm da je disk glasen, piska, ... on pa men neki o MBRju (WTF???). Mojster se koncno omehca in prav da ga bojo na IBM poslal na diagnostiko.

Vasa mnenja

LP Lix

VASkO ::

bedak, zaj bos pa 3 mesce brez diska - raje bi ga v steno vrgel in bi dobil drugega, zdaj pa bos cakal in cakal in cakal, diska pa ne bos dobil tako hitro nazaj

para-site ::

se bojim, da ima vasko prav:D

Matevy ::

Jaz sem svojega DTLA 30Gb cakal 2,5 meseca v Mlacomu, ko so mi ga poslali na diagnostiko. Vazno pa je da je prispel >:D Ceprav sem medtem kupil novega in sicer IC35 40Gb. A nism blesav? Zaenkrat sicer se cisto lepo deluje in upam da bo se neki cajta, mislm si pa zdej ubost Maxtorja 60Gb 5.400. A se bo kej poznal na hitrosti? Dnarja nimam za 7.200 pa raj mam vecji disk. Kwa pravte?

|Luka| ::

VASkO: oprosti vsevedni, ampak me ni treba takoj z idiotom, bedakom in podobnimi sinonimi ozmerjat ...

Kar se pa cakanja tice je un tip reku 14 dni, pol jim bom pa vsak dan najedu ...
Neki ze bo s tega, pa si mislte da sm optimist ;)

LP lix

_Tom_ ::

Meni je pred 2 dnevi crknil že drugi disk IMB DTLA 15,1 GB (pred cca 6 mesci mi je crknil prvic,...polomljena glava, so mi dali novega,.....
vnasal vse podatke na novo,....in sedaj spet 10 gb podatkov šlo rakom zvižgat,...od sedaj naprej uporabljam samo se raid 1,...majku mu ibm-ovsku.----

P.s.: Kako je kaj z zanesljivostjo najnovejše verzije teh diskov....


VASkO ::

Lix, oprosti (sploh nisem omenil nobenega idiota), samo to je najbolj narobe, kar si naredo - diska in nasploh strojne opreme jim ne pustite, da jo posiljajo nazaj, ker predolgo traja, seveda, ce ste zadovoljni s cakalno dobo popravila 2-3 mesce

frudi ::

kaka čakalna doba 2-3 mesece? po 45 dneh (ne vem ali delovnih ali vseh) morš dobit novo komponento, to ni debate. kdor se pusti, da mu brezveze zavlačujejo dalje od tega roka je bedak.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Ingvar ::

Ja, ja, dragi Mlacom. V ZDA disk lepo vrneš (če ti program DFT vrne kodo, da disk ni O.K.), pa je - sicer boš dobil drugi IBM-ov disk, a kaj češ. Jaz sem imel (sicer še vedno imam, a le za okoli prenašat) DTLA serijo 15 GB disk, ki se mu je po cca. 6 mesecih delovanja pričelo fuzlati tako, da sem moral v roku 5-ih dni ene 3x pognati "low level format". Potem sem končno naložil firmware upgrade in od takrat dela sicer v redu. Samo tole z IBM-ovimi diski je huda blamaža za IBM. V ZDA so celo vložili class-action suite proti IBM-u. Zdaj imam WD 400BB in zaenkrat lahko le potrkam, kar zadeva hitrost, je pa enako hiter kot IBM oziroma nič kaj vidno počasnejši.

rap3r ::

Ja hm kriza ane! Dons sm uzel 40gb ibm 7200!! IC35 serija! Zadeva oj od mojga wdja hitrejša skor za 3x in tud velik tišji je ga sploh ne slišm! Mel sm 20gb ata 66 5400rpm WD pa je bil ful glasn pa počasn! Po tem kar sm tle prebrou sm ugotovu da sm se najbrž zajebu-upam da ne! Mel sm na možnost maxtor 40gb 7200rpm za isti keš pa sm ibm uzel! To pa zato ker sm vidu serviserja kako je naroču dva maxtorjeva disk za zamenat (garancija) za ibm mi je pa reku da jih ni skor nč zamenu! BOMO VIDL!!! Upam da bo delu! ZAENKART SM ZADOVOLN! In upam da tega mnenja nam spremenu!:)
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Boky ::

Ravno vceraj sem imel priliko pognat HDtach 2.61 na Maxtor-ju 40Gb @ 7200. Dostopni cas je bil okrog 11.8ms(moj WD 60Gb@7200 imam dostopni cas okrog 12.9 ms). A pozenes se ti ta programcek in sporocis rezultate ? Zanimam me koliko je razlike med IBM-om in Maxtor-jem!
Thanx

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boky ()

TheJack ::

Moji rezultati so takile (HD Tach 2.61):

IBM IC35 (7200 rpm, 40 GB):

Na W98 sistemu (c:, 10 GB, FAT32): random access speed: 9'4 ms

Na W2000 sistemu (f:, 30 GB, NTFS): random access speed: 13'7 ms

Bonis nocet, qui malis parcit.

KuhaR ::

Sem upal da bo moj IC35 bil izjema in bo delal bp. Včeraj pa sem z grozo opazil čudno delovanje računalnika (nepopolno nalaganje WIME in zmrzovanje XP). Takoj sem naredu DFT in groza bad sektorji:'(. Bom probal low level format če ne pa mamu jim hočem novega maxtorja ali pa WD in nikoli več tega IBM. (mam 6 let starega 1,6G IBM kateri še danes dela kot urca????)

rap3r ::

Kj ato pomen da boš disk DFT KuhaR?! Tu dj z upam da bo delal brez problemov! Mene pa zanima! KDO OD VS K SO VAM IBM DISKI CRKNL MAM OC SISTEM?!!! iN NA KAKŠNEM ČIPU!!!!:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Boky ::

TheJack a pol ti je v win98 sel samo preko prvih 10Gb, ki so na fat 32 ?

TheJack ::

Izgleda že tako. Samo strokovnjak jaz nisem. Sem samo inštaliral HD Tach v obeh sistemih (dve inštalaciji torej) in izmeril.
Kako se tebi zdi?

KuhaR ::

Sem naredu low level format in je škrtanje prenehalo pa še bad sektorjev ni več. Nekje sem bral, da bi hlajenje the diskov mogoče pomagalo (sam sem kakšen teden nazaj umaknu ventilator z diska, ker sem ga rabu nekje drugje)tako da disk že :( spet hladi ventilator. Bomo videli. Zanima me če ima kdo drug izkušnje z low level formatom pri IBM IC35 in 75gxp diski (ponovna pojava bad sektorjev, škrtanje..).

PRiMoZ- ::

No jz sem pa že popizdu, kupim NOV DISK IBM 40 GB, pa ga zdele prklopim in kaj piska in škrta, sploh ga ne najde, pa ni v plati, kablu, ker mi star IBM 13 GB dela.

Ma kdo kake izkušnje al sam na serivis?

Mamu jim!

para-site ::

ma sej vam pravim...
hlajenje si zrihtajte(jst mam 80x80 ventilator spredej, disk je seveda na nastavku pod cd-jem in ga hladi dobro)
do zdej nimam problemov, pa sem mel ze dva IBM diska...

bi pa blo dobro, ce pri razgreti masini pogledate temperaturo diska(obstaja en program od IBM-ja, ki to omogoca- tisti za naštimat glasnost diska, udma,...)
jst mam 28c-30c, pa povejte svoje merjenje, pa bomo vidli, ce je v tem problem

hatch ::

Torej obstaja nekaj kretenov...

Ne vem kako si pri diskih upate posplosevati zadeve? Maxtorji so tisji? IBM nezanesljivi? WDji hitri?
Ne nabijajte.
VSE je odvisno od serije.. vsi vecji proizvajalci so imeli zanic serije.. se spomnim famoznih 100Mb seagate diskov na katerih so rastli badsectorji ko gobe po dezju.
IBM je zaslovel z diski z 13GB diskom (ki se je sicer zelo grel in bil precej glasen) .. folk je mislil da je sedaj IBM zakon in navalil na DTLA diske...

Torej kdor ne ocenjuje serij diskov ampak njihovega proizvajalca naj bo raje tiho, ker nima pojma o teh zadevah...

slon ::

Mam eno vprašanje?
Mam ibm disk 40 gb, flashan bios, pa se mi pojavla problem. Iz tega diska se neda bootat.
Z drive fitnes testom sem ga formatiral, disk začel delat ponovno, dons pa mi je spet crknu oz. preko drugega diska lahko dostopam nanj vendar boota pa noče narest.
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

slon ::

Mam eno vprašanje?
Mam ibm disk 40 gb, flashan bios, pa se mi pojavla problem. Iz tega diska se neda bootat.
Z drive fitnes testom sem ga formatiral, disk začel delat ponovno, dons pa mi je spet crknu oz. preko drugega diska lahko dostopam nanj vendar boota pa noče narest.
Torej kaj narest, disk je kuplen pri JAE?
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Samson ::

Preveri z fdiskom, ce je sploh particija bootable...:)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

TheJack ::

hatch oprosti, ampak če je kdo kreten, si to ti. IBM je imel že dve jako slabi seriji zapovrstjo, DTLA in IC. A da je IC superduperuredu? Mal se po forumu razglej, kolikim so že crknili ti diski in kolikim prav nagravžno ropotajo in škrtajo (tudi meni med drugim).

Zakaj si ''pameten'' in žališ vse, ki na stvari gledajo drugače. Ne počni tega.
Bonis nocet, qui malis parcit.

akulp ::

Čist tko BTW nisem bral celotne teme o telih diskih k se mi ne da ampak neki se mi pa je:

A se vam ne zdi da ma največji delež folka IBM diske tako da se seveda pol tolk več folka pritožuje nad diski saj jih največji delež uporablja IBM-e.

Pol se pa zdi kot da je IBM najslabši. Me prav zanima kako bi blo če bi mel tolk folka kot ma IBM-e tud npr QUANTAMe al pa npr. MAXTORJE??

Je mam recimo saj 10 prijateljev in vsi mamo že od nekdaj IBM-e pa nam vsem dela za zdaj HVALABogu brez težav!!

AngelOfDeath ::

Jaz sem hotu kupit tega ibm-a. Pa me je že trgovec opozarjo na crkavanje teh diskov tud pokazo mi jih je par in povedal da ponavadi ne vzdržijo več kot 14dni sicer majo 3leta garancije ampak kaj ti bo garancija če izgubiš podatke. Mene je ta trgovec prepriču za maxtorja ker z njimi nimajo problemov.

mamut ::

jes mam v sluzbeni skatli 2x IBM DTLA 45GB in po enem letu uporabe hvala bogu se dela. Mogoce korsti tudi dodatno hlajenje z dvema ventilatorjema. Je pa kista precej glasna.
No v domaci racunalnik bom pa raje dal Maxtorja.

hatch ::

TheJack.. in sedaj blatis IBM, da je nekvalitetna firma.. ker imajo 2 seriji diskov zanic?! Pac sta za povrstjo.. se zgodi. (kot da so prvi.. pa tudi zadnji ne bojo)
Pac zacni kupovat samo WD.. in cez 1 leto bos jokal da je WD zanic, da delajo nekvalitetne diske.. itd...

Na netu je celo obstajala stran (mogoce bom mel cas pa jo poiscem) kjer so bile napisane vse zanic serije diskov.. in vsi proizvajalci so mel vsaj po 1 zanic.

AngelOfDeath ::

Hatch To stran pa bi rad videl poišči jo čimprej.

TheJack ::

Firma gor ali dol. Mene pač zanima tisto, kar se trenutno dogaja. Kaj je bilo prej, in kakšne neverjetne serije je imel IBM na trgu deset let nazaj, kupca ne zanima. Na splošno med tem, da človek reče, da se IBM-a trenutno ne splača kupovati in tem, da ima IBM trenutno na trgu slabe serije, ne vidim velike razlike. Rezultat je v obeh primerih isti. Trenutno so IBM diski nepriporočljiv nakup.

Pa tudi dve seriji zapovrstjo - že nekoliko smrdi. Ubogi 3dfx je šel v franže (poleg drugih razlogov) že po eni ne preveč uspeli seriji.

Mimogrede - ponavadi kupim računalnik vsake tri, štiri leta. In z njim tudi disk. In hočem dobro serijo, dobro firmo, whatever. Če bo pa čez tri leta kakšen IBM-ov disk priporočljiv, bom pač to vzel. Kljub temu bom dobro premislil.
Bonis nocet, qui malis parcit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TheJack ()

McHregec ::

WD je zaenkrat še najboljši je tih in še hiter z dostopnim časom 9.5 ms. Mam pa WD400BB ali WD 40gb 7200rpm.
Destroyer Of The Worlds.

Boky ::

McHregec z cim si to testiral ? Kolegu HD-tach javi pri takem disku kot je tvoj cca 13.7ms, moj WD 60gb@7200 pa ima okrog 13ms. Sem pa par dni nazaj testiral Maxtora 40Gb@7200 in je imel za kako milisekundo bolsi dostopni cas.

McHregec ::

Boky: Z HDtach sem zdej še enkra pa mi pokaže 9,9 pa sm še enkrat pa je blo 9,8.
Destroyer Of The Worlds.

Clemento ::

Jst dobim v winXP 12.5 z ibmDTLA-45Gb 7200!!!

PRiMoZ- ::

No dans so mi v štacuni zamenjlai disk, ki dela brez problema, ta ki dela je MADE IN THAILAND, un ko mi je pa crknu pa HUNGARY, tk da je to krivo verjetno.:D

To je hec, da me neu kdo resno vzel. :)
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hitachi Deskstar 180GXP

Oddelek: Novice / Diski
182186 (2186) Jinxy
»

IBM disk 80 GB

Oddelek: Kaj kupiti
352017 (1394) AngelOfDeath
»

Umiranje IBM-ovih diskov

Oddelek: Strojna oprema
252199 (1255) windy
»

Disk 40GB

Oddelek: Strojna oprema
321423 (776) the_unborn
»

kateri disk kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
483046 (2238) MadMax

Več podobnih tem