» »

Poskus oživetja diska z bad sektorji?

Poskus oživetja diska z bad sektorji?

MrStein ::

Kaj se splača poskusiti narediti z diskom, ki je imel "napad" bad sektorjev, preden ga v smeti vržem?

Torej kar nekaj neberljivih sektorjev je imel (na oko tam 15% vseh).
Kar se je dalo sem rešil, tako da podatki niso pomembni.

Navaden format?
Prepis z ničlami?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
  • spremenil: MrStein ()

bluefish ::

Eh, vrzi stran in to je to.

MrStein ::

Ah, daj no, celo dva taka frišna mrtveca imam. Pa serverček s prostimi mesti.
Kaj pa naj počnem čez vikend? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mr1two ::

15% bad sektorjev? To mora bit že res huuuda obraba/napaka.
Že če imaš nekaj 10 slabih sektorjev je zadeva vprašljiva glede zanesljivosti. Lahko sicer probaš za hobi, za zdravo pamet pa smetnjak. Ali pa kaj takega: HDD grinder

fosil ::

Lahko ga odpreš in boš dobil magnetke s katerimi se boš lahko potem igral :D
Pa še ene par podstavkov za pir pride zraven, glih prav zdele za polet.
Tako je!

darkolord ::

Poskusi HDD Regenerator - za manjše število bad sectorjev včasih celo deluje (seveda če ni fizične poškodbe).

MrStein ::

Opis zgleda kot neki snake oil...
Zdaj prizvajalčev tool uporabljam, čeprav na začetku kar pove, da je slučaj za RMA...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

darkolord ::

Ja, ob poplavi nategunov težko ločiš zrno od plevela.

Ampak v mojem primeru je vsaj ta zadeva preverjeno delovala točno tako kot piše - disk je imel bad sectorje, proizvajalčev program je povedal, da je disk za odpis, drugi programi (in low level format ipd) niso naredili nič, ta program pa jih je po parkratnem tretmaju prav lepo odpravil brez relokacij. Disk sedaj prestane vse teste.

mr1two ::

Tale HDD regenerator je preverjena zadeva, deluje. Najde in popravi napake, hkrati ti pa seveda utripa zdraven: backup your data immidietly! Tako da ja, reši zadevo da ni še za odmet, tolko da lahko shraniš, kar imaš gor, ampak po mojem je bolše čimprej zadevo zamenjat, razen če gre za en čunga lunga sistem, ki je vseeno če danes dela ali se iz njega kadi. Zanesljivosti pri tem ni.
LP

kmetek ::

darkolord: torej je zadeva uporabna? meni isto javi "backup your data immediately".....

wizzy ::

da ne bom nove teme odpiral bom kar tukaj vprašal.

Na zunanjem disku WD kapacitete 1TB sem odkril 0,1% bad sectorjev toliko, da mi ni odprlo neke mape na disku. Preko error-checking se mi je nekaj bad sectorjev popravilo a še vedno so ostali zato sem malo prebrskal po forumu in našel WD data life guard diagnostics preko katerega mi je nekako popravil bad sectorje tako da disk nima več nobenega.

Sedaj pa me pa zanima za tiste ki ki se malo bolj spoznate na take zadeve v kolikšni meri se lahko napaka ponovno pojavi da vem če lahko dam na ta disk kakšne pomembne datoteke?

jest10 ::

Odvisno za kakšno poškodbo je šlo. Če so bili slabi sektorji zaradi grobega ravnanja z diskom, potem si lahko dokaj brez skrbi. Če pa so bili zaradi propadanja magnetne plasti, se bodo slabi sektorji širili dalje.
Pač disk uporabljaj za nepomembne zadeve in ga vsake toliko časa preglej

gendale ::

jaz bi dal podatke na drug disk in uveljavil garancijo

če imaš rad svoje podatke..
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

wizzy ::

jest10 je izjavil:

Odvisno za kakšno poškodbo je šlo. Če so bili slabi sektorji zaradi grobega ravnanja z diskom, potem si lahko dokaj brez skrbi. Če pa so bili zaradi propadanja magnetne plasti, se bodo slabi sektorji širili dalje.
Pač disk uporabljaj za nepomembne zadeve in ga vsake toliko časa preglej

Disk mi vedno samo stoji ob računalniku in ga ne prenašam naokoli, ker je napajalni kabl zelo "štorast" za prenos in do mehanske poškodbe ni moglo pridt.

gendale je izjavil:

jaz bi dal podatke na drug disk in uveljavil garancijo

če imaš rad svoje podatke..

Garancija je zapadla ravno pred parimi dnevi po napaki, kar sem zelo jezen ter se mučim z njim dokler cena diskov ne pade vsaj za 30% (upam da bo v naslednjih mesecih)
Je cena diskov že kaj padla, ker trenutno so vsaj 100% višje kot pred ~6meseci?

Razmišljam, da bi disk razdelil na 2 particiji in s tem bi si zagotovil malo več varnosti ob podobnem izpadu ter ne bi uporabil 10GB med particijama kjer so popravljeni bad sectorji in disk bi uporabljal za manj pomembne stvari (torrenti).

darkolord ::

Razmišljam, da bi disk razdelil na 2 particiji in s tem bi si zagotovil malo več varnosti ob podobnem izpadu ter ne bi uporabil 10GB med particijama kjer so popravljeni bad sectorji in disk bi uporabljal za manj pomembne stvari (torrenti).
To skorajda nima veze.

jaz33 ::

spakiraj ga v hermetično vrečko ali z strojčkom za varjenje mesa,daj ga v skrinjo za 1 uro,nato ga nazaj priklopiš ledenega in prižgeš računalnik,če stvar deluje,je to to,če ne deluje ti ga lahko rešim,če se izplača in če ni precej star...

darkolord ::

o čem govoriš? :)

jaz33 ::

.

tony1 ::

Vrzi stran, škoda živcev in štroma, ki ga bo poganjal vse do prerane smrti...

darkolord ::

Če je imel par bad sektorjev, ki so relocirani, pa res ni treba stran metat ali ga tlačit v hladilnik.

wizzy ::

Hladilnik?
Ne vidim potrebe po tem, ker na disku nimam ničesar več. Sem že vse backupiral ali preko GetDataBack dobil nazaj. Ta način sem uporabil par let nazaj ko mi je "crkoval" neki drugi disk.

Bad sectorje imam na kupu in jih ni veliko. Če se prav spovnim mi jih je HDTunePro našel okoli 40 in še to bolj proti začetku diska tako da bi še vedno lahko naredil eno particijo s 920-930GB prostora. :D
Morm mal razmislit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wizzy ()

fosil ::

Kok pa je star?
Mogoče pa lahko uveljavljaš garancijo direktno pri WD-ju.
Tako je!

wizzy ::

Star je malo več kot dve leti toliko da je iz garancije. Da bi ga uveljavil pri WD-ju pa ne vrjamem da bo še mogoče, ker po backupu preko USB2.0 sem ga direktno vrgel iz ohišja ter priklopil na SATA vodilo. Ni se mi dalo čakati 8-9h.

Po vseh teh testih kot sem jih naredil zadnje 3 dni bi mogel delati dokaj normalno. Bom videl v naslednjem mesecu če se bo napaka pojavila :))

Dr_M ::

Ucasih se pojavijo kaksni softwerski bad sektorji, torej dejansko ne gre za poskodbe plosc, ampak jih samo disk oznaci kot slabe. Naredis low lever format in izginejo. Sem ze imel nekaj takih problemov in po po LLF so diski se vec let delali bp. Ce bi pa disk se naprej javljal bad sektorje, potem pa garancija oz smeti.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hojnikb ::

Probaj low level format, če so še vedno prisotni, lahko probaš z hdd regeneratorjom, mogoče ti še spravi k življenju kak sektor.
#brezpodpisa

MrStein ::

LLF ne obstaja. Ne vraž širit.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

hojnikb ::

v mislih sn meu wipe celotnega diska.

llf kot tak obstaja, sam ne na teh "novejših" diskih.
#brezpodpisa

fosil ::

wizzy je izjavil:

Star je malo več kot dve leti toliko da je iz garancije. Da bi ga uveljavil pri WD-ju pa ne vrjamem da bo še mogoče, ker po backupu preko USB2.0 sem ga direktno vrgel iz ohišja ter priklopil na SATA vodilo. Ni se mi dalo čakati 8-9h.

Do pred kratkim so imeli diski 3 leta garancije, preveri na WD-jevi strani, glede na serijsko številko.
Tako je!

Tomay ::

MrStein je izjavil:

LLF ne obstaja. Ne vraž širit.


Sam pravkar "mučim" 1tb disk s HDAT2 http://www.hdat2.com/
Poizkusi ima kar nekaj testov, nekateri tudi trajajo nekaj dni.

Pred tem sem uporabljal hdd regenerator, ki je postal zastarel.
Voodoo 4Ever

ta-mau ::

Sam bi predlagal da najprej s kakšnim toolom nardiš raw image diska in potem vse naslednje operacije delaš na sliki (mogoče acronis?).. Naslednji korak je obdelava slike. Nisem še poizkusil toola ddrescue, vendar ima par zanimih opcij-> ena takih reverse read mode. Če ti pa ne diši poskusi najt kak komercjalen program kjer lahko notri pokneš sliko.. Če najdeš kakšnega fajn sporoči :)

Glede na to da ti disk crkuje mislim da ni najbolj pametno, da na njem direktno izvajaš hdd regenerator in ga s tem še dodatno obremenjuješ. V vsakem primeru pa se pripravi dolgotrajno čakanje...e.e...

Brias ::

wizzy je izjavil:

Star je malo več kot dve leti toliko da je iz garancije. Da bi ga uveljavil pri WD-ju pa ne vrjamem da bo še mogoče, ker po backupu preko USB2.0 sem ga direktno vrgel iz ohišja ter priklopil na SATA vodilo. Ni se mi dalo čakati 8-9h.

Po vseh teh testih kot sem jih naredil zadnje 3 dni bi mogel delati dokaj normalno. Bom videl v naslednjem mesecu če se bo napaka pojavila :))


tukaj na tej strani http://support.wdc.com/warranty/policy.... najdi Europe, Middle East and Africa, in tam svoj produkt. .. morda je 3 leta ...

1309976 ::

Bom kar tule vprašal, glede na to da se tema navezuje na podobno zadevo:

Na cca 2 mesecu starem HPjevem prenosniku sem, po tem ko mi je pričel občasno zmrzovati (lahko nekaj sekund ali celo minut), posumil na probleme z diskom. SMART mi pove, da je disk resno pokvarjen, a me nato napoti na windowsova orodja za disk. Po uporabi windowsovega pregleda (po ponovnem zagonu z dosa) je bilo najdeno in kao popravljeno nekaj bad sectorjev. Ko sem zadevo znova zagnal ima računalnik še vedno iste probleme in SMART javi isto napako. HD tune pro mi najde kar nekaj poškodb na disku.

Je tole zadeva za uveljavljanje reklamacije ali naj upam da bi ponovni format zadevo odpravil - kar se mi zdi malo verjetno ker sem prejšnji teden zaevo ponovno naložil na tovarniške nastavitve (sem mislil da ga muči preveč šare na disku)?

Porka motorka, s temle HPjem imam pa res smolo...ne morem reči da res sem zadovoljna stranka (še recovery medij, ki so mi ga na zahtevo poslali, kot kaže ni za moj prenosnik, saj mi naloži zgolj windowse 7 brez kakršnih koli potrebnih driverjev - moram reči da sem takole varianto prvič videl...seveda ker nimam driverjev za wireless si tudi windowsov ne morem kao aktivirati ali naložiti driverjev za ostale naprave...meh )

Bi pa res prosil za odgovor glede poškodb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

MrStein ::

> Je tole zadeva za uveljavljanje reklamacije

Ja.

Sprintaj SMART parametre, pa tisti pregled z HDTune, in priloži na servisu.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Valvoline ::

HDD low level format tool.Men je že rešil enga 320gb diska bad sectorjev,kšno leto po formatiranju z LLF disk še vedno deluje brezhibno.

http://hddguru.com/software/HDD-LLF-Low...

Steinkauz ::

Low level format zgolj zapiše v tabelo lokacije poškodovanih sektorjev, tako da jih potem disk ne uporablja.
Tko da odpravi jih ne in če je kaka bolj resna napaka se bodo bad sectorji ponovno pojavili drugje. Glede na to da jih ima ta že 15% lahko na kaj takega pozabiš. Jst sm mel en disk s 4imi bad sektorji, dal low level format in je potem disk delal še par let ok.
Samo 4 sektorji proti 15%...

1309976 ::

Torej koliko bad sektorjev bi bilo še sprejemljivih? Je bolje pri novi zadevi takoj uveljavljati garancijo (tole z nekaj bad sektorji oz. poškodbami na novem disku ni normalno ali?)?

Lp

Blinder ::

je kdo poskusil tale program?
http://crystalmark.info/software/Crysta...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

dzinks63 ::

Ko bad sektorje prvič popraviš je še ok, ko pa se začnejo pojavljati na novo, je vsakokratno popravilo bolj tvegano, saj je bad sektorjev vedno več. Ko ti mašina sredi dela zmrzne in se ne zbota več, je to signal za urgenco, popraviš disk do mere da je čitljiv, prekopiraš datoteke katere rabiš in zavržeš disk, vsako nadaljne siljenje takšnega diska v delovanje je tvegano, saj na koncu ostaneš brez vsega, preostane le reševanje podatkov pri specialno usposobljeni firmi.

fosil ::

Uveljavljaj garancijo.
Ker ti bodo zamenjal disk, si prej dol skopiraj vse podatke, da ne bo potem jok in stok.
Če so bili na prenosniku naloženi tudi windowsi zahtevaj da so gor tudi po menjavi diska.
Tako je!

1309976 ::

Kaj pomeni, če mi takoj po novem formatu poškodb programi ne najdejo? Ko sem prenosnik bolj obremenil (zagnal zahtevnejši špil), mi je čez čas znova zmrznal in je bil potreben hard reset, nakar so se našle (hd tune pro) tudi prve poškodbe. Smart je ponovno našel napako, za katero pravi, da je bil sicer prag tehnologije smart presežen, da pa je napaka takšna, da gre za katastrofalno (onemogoči pisanje ali povzroči počasnejše delovanje računalnika).

HD tune je znova našel zgolj eno poškodbo na disku (torej 0,1 % ali manj poškodovanega). Kje so pa stare poškodbe (pred formatov jih je bilo do nekje 6)?

Zakaj hudiča se niso napake našle že ob svežem formatu v kolikor ne gre za napake v programski opremi oziroma win7? Če gre za poškodbo na disku a to pomeni, da se napaka ob svežem formatu skrije, kamuflira oziroma kako drugače začasno prikrije?

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

amigo_no1 ::

Testiraj z orodjem proizvajalca v dosu in če long testa ne opravi je disk ali za v kanto (če nimaš več garancije) ali v rma/garancijo našemu zastopniku/prodajalcu.
Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Opozorilo za disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
396150 (5453) fr4nc
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353708 (2607) k4vz0024
»

Lahko nihanje napetosti povzroči nastanek bad sectorjev?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161949 (1709) Tomay
»

Bad sector

Oddelek: Strojna oprema
132039 (1781) Bluechriss
»

Bad sectorji

Oddelek: Strojna oprema
82065 (1804) Mr.B

Več podobnih tem