» »

PCMCIA wireless kartica za stari prenosnik

PCMCIA wireless kartica za stari prenosnik

Jose ::

Igračkam se s 300MHz PII prenosnikom s 192MB RAMa. Kupil bi PCMCIA wireless mrežno kartico, ki bi imela WPA-TKIP možnost kodiranja (ni nujno) in ne bi žrla preveč procesorja. Želja je, da bi kartica delala tudi v Linuxu (verjetno Debian). Ja, pa na tako počasen prenosnik ne bi kupoval "mercedesa", ki bi me stal več kot sem dal za prenosnik.

Ali kaj takega obstaja ali pa sem prezahteven?

LP, JOSE.

l-note ::

Nekaj TAKEGA. Tako kartico imam tudi sam in ti lahko zagotovim, da deluje tudi v linuxu. Kupil sem jo pa za en prenosnik, ki je zelo podoben tvojemu in deluje brezhibno. Prav tako se ni za bati, da bi ti kurila preveč procesorja.

Jose ::

Hvala. Včeraj sem bil nekam jezen, se odpravil v trgovino in kupil wireless PCMCIA mrežno. Vsa modrovanja okrog atherus čipseta sem pozabil in kupil...
...
...
ne boš verjel. Kupil sem ASUS WL-107G kartico. Sicer sem imel kar nekaj dela z njo v XPjih a je na koncu vseeno šlo. Dela kar hitro in dosega lepe vrednosti prenosa, tudi skozi železobetonsko ploščo. Imel sem probleme tudi z nastavitvijo WPAja a je na koncu vse proradilo. Pri meni je ključno, da ne uporabljam ASUSovega softwara, ker takrat kartica zabluzi in več ne pobere WPA ključa. Mogoče kaj delam narobe a dokler dela bom pustil tako. Zdaj se odločam med distribucijami linuksa za dual boot zraven XPjev. Tisti špartanski DSL mi je kar simpatičen, ker je hiter. Čakam na novo distribucijo DSLa, ker ima sedanja malo prešibek kernel in ne spozna vsega mojega HW.

Hvala za prenos misli, JOSE


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1774548628 (819) Lonsarg
»

[Router] Asus WL500g Premium FAQ (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
61981632 (13393) brez-imenko
»

Novi SIOL-ovi "komunikacijski prehodi" (gateway-i) SAGEM F@st™3344 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15543321 (18861) imallears
»

WRT54GS ali WRT54GL router?

Oddelek: Omrežja in internet
232693 (1832) amigo_no1
»

Nakup WLAN kartice

Oddelek: Kaj kupiti
473510 (2235) pujsek_

Več podobnih tem